Autor Wątek: Lenovo K6 Note  (Przeczytany 2759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Lenovo K6 Note
« dnia: Luty 28, 2017, 19:27:40 pm »
Zmiana smarkfona tuż, tuż, zwłaszcza, że moja Xpiera E4 odwala manianę straszną z baterią, bo potrafi przy 50% nagle się rozładować. Może to powód tego, że za często ją ładowałem, nawet, jak miałem po 60-70%. No nieistotne.

Jak w temacie, najlepszym póki co dla mnie rozwiązaniem jest Lenovo K6 Note w wersji 24 zasilenia po 50 zł w plusie. W tejże ofercie nic lepszego do 300 zł nie znalazłem, a już jakiś czas błądzę po internecie, szukając opinii na temat tego i innych smartfonów. Nie pytałem jeszcze tylko tutaj Was. Znajdzie się zapewne ktoś, kto ma większe pojęcie ode mnie w temacie i jest w stanie wypowiedzieć się na temat mojego wyboru. Zastanawiałem się jeszcze nad Huawei Y6 LTE za 180 zł czy LG X Power za 350 zł, ale w porównaniu do Lenovo prezentowały się gorzej. Przynajmniej pod względem parametrów na papierze. Komentarzy zresztą też, ale może to wina tego, że mój lider miał premierę dopiero w IV kwartale 2016, a pozostała reszta dużo wcześniej. Jedyną moją obawą jest niewymienna bateria, ale w sumie na swojej E4 prawie 2 lata wytrzymałem, więc chyba z Lenovo takich problemów mięć nie będę.
Generalnie zależy mi na szybkości działania i baterii, bo dużo gram na telefonie, jak nie mam zbyt dużo roboty w pracy no i lubię używać go do słuchania muzyki np. za pomocą bluetootha w aucie czy przez słuchawki. Innych aplikacji raczej nie używam. Aparat okazyjnie, jak jestem na wycieczce, ale nie jest to moim kryterium, bo jak chce robić dobre zdjęcia, to wolę zabrać ze sobą profesjonalny aparat.
Do Xperii się zraziłem już, bo ta E4 to mój trzeci smartfon od tego producenta i za każdym razem po ponad roku użytkowania zwyczajnie narzekałem na wydajność. Po prostu z czasem zacina się coraz mocniej. Może każdy android tak ma, cholera wie.

Ktoś się wypowie? Będę wdzięczny za pomoc, bo niedługo wypłata i w przyszłym tygodniu chciałbym ogarnąć już nową umowę :D


Lenovo K6 Note - Dane techniczne
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Lenovo K6 Note
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2017, 01:45:55 am »
j0

Co do ładowania, to obecne baterie mają ograniczoną ilość cykli ładowania. Nie ważne do ilu procent itd. , ale ilość cykli.


Telefon nie wygląda źle. Szarpałbym jak Reksio szynkę. 3 GB RAMu mocno na plusie.
Ten Huałej nie umywa się.
Osobiście wolę mieć na kartę i płacić te 30 zł za 5GB neta i nielimitowaną resztę.
No i kwestia, czy chcesz koniecznie zostać przy tym operatorze.

Patrz na ceny na allegro, to pozwoli Ci mniej więcej porównać jakość. No i ofc. recenzje.