Autor Wątek: Zachodnia animacja  (Przeczytany 25756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2017, 19:24:39 pm »
mówiłem, że są badass ;D

z jednej owszem, z drugiej w Ep 1 droidy odzywały się tylko, gdy rozmawiały z biologicznymi przełożonymi, dopiero potem zrobiono z nich komediowych idiotów. Srsly, jak słyszałem niektóre teksty, to już wolałem, by nie odzywały się w ogóle :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 17, 2017, 19:55:11 pm »
Epizod dziewiąty sezonu piątego MLP: FiM, "Slice of Life" był do tej pory najciekawszym, jaki obejrzałem. Same drugoplanowe kuce, tym razem w roli głównej, podczas gdy szóstka bohaterek okazyjnie przewija się w tle, ale kwestie mówione dostaje dopiero pod sam koniec. Tak sobie o nim teraz czytam i wygląda na to, że to był wyjątkowy odcinek, bo setny w serii. Nie miałem pojęcia, co się w nim działo, zgaduję, że wszyscy przewijali się epizodycznie we wcześniejszych epkach. Dojrzałem nawiązania do Doctora Who i chyba Big Lebowskiego. Bardzo oryginalny, polecam.

Niedawno w telewizji leciał po raz kolejny finał pierwszego sezonu Gravity Falls, kapitalny. Uwielbiam nacisk na ciągłość fabuły w tej kreskówce. Moim zdaniem najlepszy obecnie serial na kanałach Disneya. No i mogę oglądać go z oryginalnym dubbingiem!

Wciąż oglądam czasem Star vs the Forces of Evil. Animacja bardzo mi się podoba, ale scenariusze niestety wydają mi się jakieś takie mdłe, tak jak cały setting. Drugi sezon (niedawno miał premierę na Disney XD) zawiera w sobie side story głównego złego poprzedniego sezonu, który przeżywa własną przygodę. Ta jest całkiem wciągająca, niestety na jeden miniodcinek o nim przypadają trzy o Star.

Pisałem kiedyś o Supa Strikers. Jakość animacji rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia (bardzo budżetowa, niewiele klatek, reuse niektórych animacji), natomiast odcinki potrafią zainteresować. Mimo to przestałem oglądać.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 17, 2017, 20:32:55 pm »
a Gf nie skasowano przypadkiem po pierwszym sezone? bo tak mi się z dragowych opowieści kojarzy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2017, 15:36:58 pm »
GF ma dwa sezony, około czterdziestu odcinków z naprawdę epickim czteroodcinkowym finałem, bez żadnego kasowania. Był bardzo popularny swego czasu, jeśli dobrze pamiętam to, co o nim wyczytałem.

A skoro o kasacji mowa... przeczytałem wczoraj, że finał trzeciego sezonu MLP:FiM miał być końcem całej kreskówki. Wiecie, chodzi o ten odcinek, w którym
(click to show/hide)

Ponoć to dlatego, że istnieje jakiś standardowy format sześćdziesięciopięcioodcinkowego serialu, i to był właśnie ten sześćdziesiąty piąty odcinek. Jednak ogromna popularność MLP spowodowała, że powstały kolejne trzy sezony, a w produkcji jest właśnie siódmy.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2017, 23:42:37 pm »
Kucyki pony umilają mi dni. Oczywiście nikt poza wami nie może wiedzieć, że je oglądam, nie jem już niczego słodkiego bo starczy z mi z nadwyżką słodkość sącząca się z telewizora etc etc. Powiem wam, że obejrzałem już jakieś 20-30 odcinków i Flaterszaj jest najlepszym kucem z głównej szóstki. Nawet z tym nie handlujcie. Pozostałe klacze też są w porządku, ale ta prawie nigdy niczego nie robi - poza swoimi własnymi odcinkami, gdy ma tendencję odwalać naprawdę ciekawe numery. Jakoś mam słabość do spierdolonych postaci (inb4 dlatego, że łatwo mi się z nimi utożsamiać).

No, tyle z mojej strony. Może przestanę teraz pisać na temat poniaków.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 23, 2017, 15:36:38 pm »
Co tam powiecie o nowym Samuraju Jacku? Przypadkiem natknąłem się na wczorajszy (?), szósty odcinek z piątego sezonu i za pierwszym obejrzeniem wygląda całkiem kapitalnie, tzn. więcej tych samych epickich opowieści oglądanych za dzieciaka - tym razem podlanych nadzieją, że może po latach w końcu doczekamy się rozstrzygnięcia historii. Styl jest bardzo podobny do oryginału, odcinek nawiązuje też bezpośrednio do wcześniejszych przygód Dżaka.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 23, 2017, 16:08:13 pm »
o odcinkach 1-5 tak do końca nie wiedziałem co myśleć, bo niby były jak stare, ale jednak czegoś jakby brakowało (chyba po prostu za szybko akcja leciała, bo cały sezon ma mieć tylko 10 odcinków, więc nawet nie bardzo gdzie było wciskać te słynne dłużyzny). Ten wczorajszy był jednak zajebisty, humor, drama, nawiązania, wszystko na swoim miejscu. A, no i to pierwszy raz w serii, kiedy pada słowo penis, śmiechłem hardo. Generalnie liczę, że od tego momentu będzie już tylko (w miarę) powolny build-up do czegoś większego - bardzo licze na obecność spartan oraz kilku innych osób którym pomógł jack, a które nie załapały się do tego epka. No i żeby wreszcie się ogolił, dammit! :P

Ale o rozstrzygnięcie to się nie martw, to był główny powód wskrzeszania tego show. Zastanawia mnie tylko co zrobią, jeśli okaże się on być na tyle popularny, że dalsze odcinanie od niego kuponów będzie bardzo opłacalne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 16:10:57 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 28, 2017, 00:41:44 am »
Również zaśmiałem się z tamtego momentu. W ogóle złotousty Scaramouche jest moją ulubioną postacią w tym sezonie.



No ale ja tu nie o tym. Minął miesiąc EDIT: tydzień od ostatniego odcinka "SJ". Jak wrażenia? Ja, szczerze mówiąc, pominąłem jakąś połowę piątego sezonu, ale finał był dla mnie wystarczająco zrozumiały. Tylko pojawienie się jednej postaci mnie zaskoczyło. No, nie mam się do czego przyczepić. Po prostu wszystko było w porządku, choć z mniejszym rozmachem, niż finał "Gravity Falls".

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2017, 15:20:37 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 07, 2017, 17:36:19 pm »
sry, jakoś umknął mi ten post.

Szczerze? Dla mnie największą zaletą tego zakończenia było to, że w ogóle je dostaliśmy. Cała reszta była bardzo meh i na siłę. Jeśli to był cały pomysł na wątek ashi, to szczerze mówiąc chętnie bym ją wywalił, za to rozbudował tę całą finałową walkę do jakiegoś epickiego poziomu, a nie te marne 5 minut które dostaliśmy. 100x bardziej wolałbym też zobaczyć rewanż z guardianem. Aczkolwiek propsy za to ile starych postaci się przewinęło, w tym takie z pierwszego odcinka. Smuci mnie tylko, że całość okazała się powtórką z epka gdy Jack został zarażony przez Aku, bo poruszał dokładnie te same problemy egzystencjalne.

Ogolnie jednak fajnie, że tartakovsky'emu udało się zebrać na to ludzi i kasę. Nie był to może najlepszy ostatni sezon ever (np. byłem rozczarowany Aku, który zachowywał się jakby uciekł z Harcerza Lazlo), ale przyjemnie było do tej kreskówki wrócić. No i Scaramouche ftw.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 19, 2017, 21:47:43 pm »
Odkrycie wieczoru - Kids Next Door również miało otrzymać nowy sezon, bedący kontynuacją ostatniego filmu i tworzony przez oryginalnego twórcę. Powstał nawet specjalny teaser
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=hqmZ1vPnLFg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hqmZ1vPnLFg</a>
niestety, projekt utrącono, ponieważ zielone światło otrzymały odnowione (i legendarnie już słabe) atomówki, którym wróżono większą sprzedaż powiązanych zabawek :/

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 31, 2017, 22:29:50 pm »
Kurczę, KND była chyba długą kreskówką. Wydaje mi się, że za gówniaka widziałem ostatni odcinek, ale może to był po prostu finał jednego z sezonów.

Spotkałem się ostatnio w internecie, że dzieciaki już nie oglądają telewizji. To by chyba oznaczało, że sporo kreskówek jest współcześnie faktycznie tworzone dla dorosłych. W każdym razie mój młodszy brat rzeczywiście woli otępiać się przed telewizorem... ale takim nowoczesnym, mogącym podłączyć się z YT i wyświetlać filmiki z TYTUŁAMI KRZYCZĄCYMI DUŻYMI LITERAMI i efekciarskimi miniaturkami klipów.

Nigdy nie oglądałem Gumballa, ale zobaczyłem niedawno głośny klip z jednego z najnowszych odcinków:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0JrcvgLl47U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0JrcvgLl47U</a>

Sroga jazda po bandzie tbqhwy. Ploteczka głosi, że akcje pokroju ciśnięcia pod adresem Wojowników o Sprawiedliwość Społeczną pojawiają się w kreskówce od niedawna, i to głównie dlatego, że jest to już jej ostatni sezon.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 31, 2017, 23:35:58 pm »
KND kończyły kinówki, jedna rozwijająca backstory ojca nr 1 oraz druga, konczaca sie punktem wyjscia do nowej przygody, pociagnietej przez ten teaser

a gumball to kopalnia dobrych żartów. Jedną z moich ulubionych pozostaje ta:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zUZV7YsCDEA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=zUZV7YsCDEA</a>

heck, w któryms z dalszych sezonów jest nawet scena narysowana w stylu anime, nawiązująca do kill la kill :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Zachodnia animacja
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:14:36 am »
Korzystając z darmowego miesiąca w Netflixie, obejrzeliśmy sobie ostatnio Castlevanię, która okazała się naprawdę niezła - tu zaznaczam, że nie znam oryginału :P. Ma ten właściwy balans między dank fantasy i humorem, całkiem zgrabną animację oraz świetny voice acting (ktoś chyba lubił Hobbita, bo Belmont to Thorin, a Dracula - Dwalin).

Poza tym baaardzo polecam BoJack Horseman: https://www.youtube.com/watch?v=i1eJMig5Ik4
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 11:16:30 am wysłana przez Kaseven »