Autor Wątek: Konkurs na opis bazy  (Przeczytany 4093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Konkurs na opis bazy
« dnia: Lipiec 01, 2017, 00:25:19 am »
Konkurs na opis bazy

1. W konkursie może wziąć udział każdy członek Świętego Przymierza, bez względu na rangę, funkcję, czy okres próbny za wyjątkiem sędziów.
2. Zadaniem uczestników jest napisanie opisu siedziby grupy poszukiwaczy przygód, najemników, gangsterów, wampirów, magów czy innych postaci tworzących paczkę szukającą kłopotów, sławy i bogactwa.
3. Uniwersum w którym egzystuje obiekt i jego mieszkańcy jest dowolne.
4. Styl prowadzenia narracji (suchy opis, list, scena gdy ktoś wchodzi do bazy) jest dowolny.
5. Sędziami konkursy będą Paladyn Łowca i mnikjom
6. Praca powinna zajmować minimum dwie strony A4 standardowej czcionki, maksimum ograniczone rozsądkiem i litością dla sędziów.
7. Prace można wysyłać do 15 sierpnia 2017
8. Prace należy wysyłać na adres konkursnabaze@gmail.com
9. Ewentualne zmiany regulaminu będą oznaczone kolorem niestandardowym

Uczestnicy
-C
-xilk
-Asirra
-Legion
-dank rider
-wardasz
-Barneyek



//Dlaczego ja a nie Wardasz? Zgłosiło się trzech sędziów, a że potrzeba dwóch, to zapytał się mnie, czy nie przejmę obowiązków organizatora,ażeby on mógł wziąć udział. Tak też się stało.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2017, 17:14:11 pm wysłana przez Paladyn Łowca »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Konkurs na opis bazy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2017, 15:00:23 pm »
Jeśli można się jeszcze zgłosić, to ja się zgłaszam.
Milion Lat W Lochu

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Konkurs na opis bazy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2017, 17:14:36 pm »
Zrobione  ;D

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Konkurs na opis bazy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2017, 20:12:47 pm »
Ehm...

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Konkurs na opis bazy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2017, 20:15:34 pm »
Hue hue

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Konkurs na opis bazy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2017, 22:41:23 pm »
To jest smutne. Bardzo smutne. Zawsze myślałem, że zobowiązując się do czego robimy to z wolą wywiązania się ze swojej deklaracji. Najwyraźniej się myliłem.

Ale przechodząc do meritum: prace przyszły dwie, więc nie ma sensu rozbijać się z jakimiś fikuśnymi spoilerami. Więc przejdźmy do rzeczy.

Zwycięska praca została przygotowana przez Asirrę zdobywając 13 punktów.

Drugie miejsce natomiast zajmuje dzieło Wardasza, które to otrzymało 10 punktów.

Oceny Paladyna Łowcy:
Asirra 6/10
Praca jest poprawna, ale... no własnie, nie wybija się niczym ciekawym, a umieszczone dialogi wyglądają, jakby miały za wszelka cenę nie przeszkadzać w skupianiu się na opisie, przez co brzmią sztucznie. Ale pomimo tego obecność fabuły jest pewnym plusem, pewnym punktem zaczepienia.
Wardasz 5/10
Praca jest rewelacyjna... w usypianiu. Niby widać, że autor posiada szeroką wiedzę, ale paraoksalnie jest to jedna z największych wad; zbytnie rozdrobnienie uniemożliwia skupienie się na czymkolwiek powodująć, że człowiek po prostu przelatuje przez kolejne akapity nie starając się nawet zrozumieć o czym one są. Z tegoż powodu po skończeniu poczułem ulgę.

Oceny Mnikjoma:
Asirra 7/10
Najśmieszniejsze w tej pracy jest to, że najbardziej spodobał mi się prolog. Cała reszta trzymała dobry poziom, ale nie pozwoliła mi się za bardzo wczuć, nawet pomimo prowadzenia narracji pierwszoosobowej. Dobre opisy poszczególnych pomieszczeń w domu... choć momentami czułem, że jest ich troszeczkę za dużo. Czułem momentami, że to te opisy zostały tak rozwleczony tylko by wpisały się w ramy konkursu, przez co coraz mniej interesowało mnie zakończenie. Ale jako opis bazy spełnia swoją rolę.
Wardasz 5/10
Ciężko mi ocenić tę pracę. Cała siedziba została dokładnie opisana  i ta dokładność zabiła przyjemność z czytania. Rozumiem - trzeba było wpasować się w ramy konkursu... ale na prawdę ciężko było mi przebić się przez te opisy. Czytam sobie pracę a tu takie coś: "Jest bardzo duża, wydłużona, dwa razy węższa niż długa. .". Niby wiem o co chodziło autorowi ale zostało to ujęte w baardzo dziwnym zdaniu. Kawałek dalej zaś opis tego ile to przeróżnych stołków jest w pomieszczeniu. Jeden długi, jeden mały, jeden jeszcze inny. Na prawdę trzeba było aż tak to rozpisywać?
W pracy, którą oceniałem wcześniej opisy były wplecione w jakąś historię, przez co całość była o wiele lepsza w odbiorze. Jednakże mimo tych narzekań, był to ciągle całkiem udany (choć zbyt rozwlekły) opis bazy.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2017, 22:44:47 pm wysłana przez Paladyn Łowca »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras