Autor Wątek: Wiedźmin - temat organizacyjny  (Przeczytany 4071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Wiedźmin - temat organizacyjny
« dnia: Maj 10, 2017, 14:31:57 pm »
Hejo ^-^ Podjęłam decyzję - poprowadzę wam wiedźmina, bo dużo odzewu było jeśli idzie o fantasy. Ale...
No właśnie. Nie będzie to typowy Wiedźmin, jakiego znacie z gier, książek, filmów, komiksów, seriali i czego tam jeszcze nie wymyślono. Oto przedstawiam wam nieco autorski, nieco szalony koncept, na moją przygodę w uniwersum Wiedźmina.

Póki co post ma służyć zebraniu ludzi. Poniżej daję opis wstępny uniwersum i tego, w jakim świecie przyszło wam żyć.
Póki co do gry są chętni:
- Legion
- Wardasz
- Fenrir
- Shrike
- Pola
- Paladyn_lowca

"Powrót Wiedźminów"

Od śmierci Geralta z Rivii, ostatniego wiedźmina starych czasów upłynęło niemal trzysta lat. Od tego czasu potwory stawały się coraz większym zagrożeniem; kulminacją tego była druga (i ostatnia, jeśli wierzyć czarodziejom) koniunkcja sfer, która nastąpiła sto czterdzieści lat temu. Na świecie, tak bezpiecznym i nowoczesnym pojawiły się na nowo mantikory i gryfy, w lasach i na traktach niepodzielnie rządziły potwory. Spanikowane społeczeństwo odcięło się od świata, miasta na powrót ogrodziły się od głuszy, a karawany kupieckie znów zaczęły przypominać przemarsze wojska. Wróciliśmy do świata sprzed stuleci - z czasów, gdy pracy dla wiedźminów było aż zanadto...
Tyle, że oni wymarli. Wiedźmińskie cechy rozpadły się, zamki, twierdze i warownie popadły w zapomnienie. Dziś są mitem, legendą starych czasów, o której bajarze snują opowieści w karczmach i zajazdach za kufel dobrego, mocnego piwa.
Piętnaście lat temu postanowiono o przywróceniu do życia cechów wiedźmińskich. Należycie do jednego z nich. Wielcy czarodzieje, uczeni i mistrzowie cechów wyselekcjonowali dorosłych i dzieci, by ich uczyć. Z pierwszej tury przetrwało dwóch. Wy należycie do drugiej - jest was czworo. Ale pradawne metody tworzenia wiedźminów przepadły w mroku dziejów i nowi wiedźmini nie dorównują możliwościami tym znanym z legend i baśni... a przynajmniej jeszcze nie, bo jednym z ich zadań jest odszukiwanie wszelkich informacji ich dotyczących. Póki co jednak pracujecie w małych grupach, aby zrównoważyć braki w możliwościach (choć te nadal znacznie przekraczają ludzkie).

Edit: Miejsca wyczerpane. Jeśli ktoś mimo tego pragnie dołączyć, zapraszam na pw, przekonacie mnie, dlaczego macie wziąć udział ;) Jeśli chętnych będzie bardzo dużo jest szansa zrobienia dwóch, oddzielnych przygód. Dziękuję za tak duże zainteresowanie ^-^
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 23:06:17 pm wysłana przez Asirra »
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2017, 15:15:51 pm »
Jak rozumiem, żadne z wiedźmińskich prób się nie odbyły, ew. nie odbyła się na pewno próba traw?
Ci nowi wiedźmini to jeszcze ludzie czy już mutanty?



No i jak się pisze
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2017, 19:34:37 pm »
Jak rozumiem, żadne z wiedźmińskich prób się nie odbyły, ew. nie odbyła się na pewno próba traw?
Ci nowi wiedźmini to jeszcze ludzie czy już mutanty?


Nie, Próby Traw nie ma. Formuła zaginęła w ciągu tych wszystkich lat. Będziecie (jako jedno z zadań, poza przetrwaniem) mieli odkryć, albo znaleźć wszelkie ślady po wiedźminach - zarówno namacalne, jak receptury, jak i ogólno rozwojowe (może coś gdzieś się zachowało)?
W tej chwili istnieje tzw. Próba Ziół - następczyni Próby Traw. Wciąż jest śmiertelna, ale nie jest tak ostra jak dawniej. I nie ma tak wielu mutagenów. Ale tak - wciąż wiedźmini to mutanty. Ale nie aż w takim stopniu jak dawniej. Po prostu nie ma takiej technologii już, a ci którzy mutowali dawno nie żyją.
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2017, 20:02:51 pm »
napiszę tylko by było gdzie ma być-piszę się
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2017, 21:20:17 pm »
Na pohybel skurwysynom!

(znaczy, że się piszę)
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2017, 11:48:54 am »
Zgłaszam się
Akolita Podziemia

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2017, 16:39:33 pm »
Tak widziałam, że można pisać na pw, ale zrobię to tutaj być mieć zaklepaną ewentualną nastepną kolejkę xD

Jeśli odbyłaby się następna sesja to proszę o wzięcie mojej kandydatury pod uwagę!
Dlaczego? Bo wczesniej nie zauwazylam tej mozliwosci ;< a chec jest duza.

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2017, 16:59:19 pm »
cytując
"no dobra, jak się zgłosiła w tej chwili to jeszcze nie jest taki wielki problem"
czytaj: pisz postać ;)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2017, 17:38:28 pm »
Tak widziałam, że można pisać na pw, ale zrobię to tutaj być mieć zaklepaną ewentualną nastepną kolejkę xD

Jeśli odbyłaby się następna sesja to proszę o wzięcie mojej kandydatury pod uwagę!
Dlaczego? Bo wczesniej nie zauwazylam tej mozliwosci ;< a chec jest duza.

Przyjmę cię ;) Powiedz mi, czy masz coorsa, względnie twitha? Bo tam jest załozona grupa organizacyjna - łatwiej się zebrać ^-^
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2017, 17:45:39 pm »
Do gry dołącza również Paladyn_lowca. Mamy 6 wiedźminów ^-^ Dziękuję wam za tak duże zainteresowanie, nabór oficjalnie zamykam. Może kiedyś zrobimy reedycję ^-^
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2017, 23:07:44 pm »
Moi drodzy - o wszystkie wazne informacje należy tycać przez twitha :) Ja systematycznie będę zbierała pytania, przepisywała odpowiedzi i wrzucała je albo tu albo w uniwersum, w sekcję inne, albo "pytania od graczy". Nic nie zniknie wtedy :)
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Odp: Wiedźmin - temat organizacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2017, 17:51:23 pm »
Na dniach do uniwersum zostanie dodany link do dokumentów google z bestiariuszem tego świata i znanych wam z czasu szkolenia potworach i monstrach ;) Skoro wymyślamy całe uniwersum od nowa, to i bestiariusz powinien być. Obecnie jest w końcowej fazie pisania.
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana