Autor Wątek: Projekt Absynt  (Przeczytany 27104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 20, 2017, 18:44:43 pm »
@nazwa ŚP - polecam historie, to sie dowiesz skad nazwa.
@lore - Podziemie lore ma od dekady. Odkad Ka7 narysowala mape. W przeciwienstwie do was, gdzie lore skladalo sie na Smutasa w Krolestwie i Klasztor z Fremenem co sie pojawia jak legendarny saiyajin - raz na tysiac lat.
A tak w ogole, to chcecie budowac najpierw zakony, panstwa czy inne chuje muje, zamiast strony, to gratulacje. Widze nadal tkwicie w 2007 roku.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 20, 2017, 19:06:43 pm »
@nazwa ŚP - polecam historie, to sie dowiesz skad nazwa.
I co niby historyczne Święte Przymierze ma wspólnego z nami?
Cytuj
@lore - Podziemie lore ma od dekady. Odkad Ka7 narysowala mape. W przeciwienstwie do was, gdzie lore skladalo sie na Smutasa w Krolestwie i Klasztor z Fremenem co sie pojawia jak legendarny saiyajin - raz na tysiac lat.
No tak, zapomniałem. ;__;
Cytuj
A tak w ogole, to chcecie budowac najpierw zakony, panstwa czy inne chuje muje, zamiast strony, to gratulacje. Widze nadal tkwicie w 2007 roku.
No i moim zdaniem ta merytoryczna wypowiedź powinna wieńczyć naszą dyskusje odnośnie dalszej przyszłości przymierza.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 21, 2017, 00:20:06 am »
jeśli chodzi o postacie, rozwój i inne takie

jedną rzeczą są main postacie członków. Zakonnicy, piastujący pewne funkcje, rozwijane dzięki awansom, konkursom (przedmioty dawane jako nagrody) i innym aktywnością. Może czasem zagra się sesje taką postacią, przede wszystkim poflafi na wyprawie czy w tawernie (jeśli takowe odżyją, ponoć mają odżyć, nie wiem jak)

drugą sprawą są postacie na sesje. i wedle pradawnych zasad, postać sesyjną rozwijasz za expa na sesji zdobytego. no, chyba że sesja jednostrzałem była, to wtedy nie ma sensu. ale jeśli ktoś prowadziłby kampanię (jak np próbował łowca, ino się chyba na 2 sesjach skończyło) to normalnie pomiędzy sesjami postać za expa rozwijasz. ino do tego najpierw potrzeba systemy RPG ogarniętego, bez tego to ni uja rozwijać jakiejkolwiek postaci

a co do przymierza i innych takich-ponoć w lore trwa Era Odkryć. wyprawy do nowego świata, wyspy, zamorskie kontynenty i inne takie. dorośliśmy do tego, by zauważyć że ostatnie 500 lat wojny nie przyniosło żadnego skutku poza śmiercią i zniszczeniem, więc zabunkrowaliśmy granicę i pojechaliśmy szukać gdzie indziej. nie lubimy się, ale niekoniecznie chcemy się krzywdzić, bo zaraz znowu wojna zapłonie, i znowu stracimy 500 lat przesuwając granicę o 10 km na północ i południe, wtą i we wtą, jak jebane wahadło. a tymczasem wokoło tyle miłych rzeczy jest
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 21, 2017, 00:31:10 am »
To najpierw nie na temat, lorowato i ŚPowato.
ŚP:
Lore - W porządku, Królestwo nie miało referatów jemu poświęconych. Ograniczaliśmy się do krótkich opisów, lenn ( lepszych i gorszych, ze wskazaniem na te drugie), oraz rozmaitych ogłoszeń w gazecie (FYI http://forum.rpg-center.pl/index.php?topic=621.0). Usunęliśmy Innosa - część równania odpowiedzialną za brak potrzeby tworzenia ogólnych opisów. Klasztor wywalił Adanosa.
Jeszcze dwa lata temu Podziemie przerabiało swoje lore. Informacje na temat tego co działo się przed powstaniem Podziemia ( horda Hakaszy z pustkowi, która chciała podbić kontynent) zostały zaimplementowane w naszej historii. Mam nadzieję, że tego się nie wycofaliście.
Nazwa ŚP i istnienie definicji - Opowiadanie powstało jakiś czas później.
Czas pokoju najłatwiej nazwać statusem quo. Dotychczasowe liczne wojny udowodniły, że nikt nikogo nie podbije. Tu pojawia się kolejny problem, wszelkie wiekowe opisy są niezbyt kompatybilne z obecnymi tworami. Już WB 1,2 i 3 poszły do kosza (jeśli chodzi o spójność lore). Nawet po przerobieniu tego nie da się nigdzie w historii zamieścić (choćby zmiany kapituły co post).
Kwestia RPG, tu niestety muszę zgodzić się z Legionem. Odgórny system doświadczenia, poziomów postaci powiązanych z użytkownikiem był wałkowany w Królestwie kilka razy. Im mocniejsze przywiązanie systemu do struktury ŚP tym szybciej z niego rezygnowaliśmy. Jednym z największych bubli było ograniczenia mocy postaci w stosunku do jej rangi. Domyślcie się jak wyglądała sesja z 2 osobami na 2 randze, jedną na 5 i jedną na 8? :D
To zawsze fajnie wygląda na papierze.
System, gdzie MG po prostu ogłasza sesję i prosi wszelakich graczy o przygotowanie postaci w zakresie jakiś tam rang, bądź klas jest zwyczajnie pewniejszy. Któraś może się nada do kilku sesji. Tak, rzeczywistość jest bezlitosna.
Skoro przeszliśmy do bezlitosności. To niestety lekko Was zdołuję ( o ile da się bardziej). Zerknijcie na tematy na TN. Większość martwych i zbędnych trafiły do archiwum. Poza typowo organizacyjnymi, Owo i Kijem. Mamy 5 tematów atrakcji :D Tawernę, Gildię grafików, sondę do konkursu, w krzywym zwierciadle i Świętoprzymierzowy Przegląd Personalny.
Tutaj nawiasem dodam, że w OwO czasem pojawiają się nowe propozycje.

Wspólny okres próbny jest naprawdę ciekawą propozycją. Prawdopodobnie spóźnioną :/
Dominium przyjęło w ciągu ostatnich dwóch lat 3 nowe osoby. Biorąc pod uwagę, w jakim jesteśmy stanie, okres próbny był formalnością. Wiecie, żadnych testów na koniec. Pomijając fakt, że wszyscy dotarli do nas, bo ich znajomi ( nasi członkowie) ich mocno zachęcali, w zasadzie każda z tych osób miała wielki problem poczuć to co my czujemy bądź czuliśmy. Na szczęście nasze wspaniałe osobowości zatrzymały dwie z nich :D
Prześpijcie się z tym.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:05:20 am »
Eyy no. Ale zmiany kapituły co post były chociaż śmieszne

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:09:15 am »
i rabbidoust ktory przewinął się przez wszystkie zakony
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:26:24 pm »
Ja tam lubię tą część historii. Nwm na co tak narzekacie  ;)

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 23, 2017, 20:15:51 pm »
Tu pojawia się kolejny problem, wszelkie wiekowe opisy są niezbyt kompatybilne z obecnymi tworami. Już WB 1,2 i 3 poszły do kosza (jeśli chodzi o spójność lore). Nawet po przerobieniu tego nie da się nigdzie w historii zamieścić (choćby zmiany kapituły co post).
Jak się umie myśleć o historii jedynie przez pryzmat listy dat to faktycznie, może to stanowić problem nie do przejścia ;) Anyway hakasz to po prostu jeździec, więc jak nie ci, to na pewno jacyś inni was najechali, i to żeby tylko raz.
Jeśli było coś jeszcze ważnego to sorry, nie chciało mi się cztać, tak mi wpadł ten post w oko jak scrollowałem za czymś innym. Dołączę się tylko jeszcze do gratulacji moga - uważam wręcz, że tę nowatorską technologię budowania domu od dachu powinno się opatentować, zaś pomysłodawców ozłocić

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 23, 2017, 20:21:45 pm »
Dziękuję :)

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 23, 2017, 23:09:56 pm »
Chwilę nie czytałam i zrobiło się tyle postów, że trzeba było nad tym przysiąść.
Cytuj
Jeżeli przez myśl przewodnią, mówisz o myśli przewodniej senta to spokojnie, sentozaur powiedział że ma wyjebane, wiec nie musisz się kryć przed nim. ;)
Nie, nie akurat chodziło mi o moich, że nie chce wybijać przed szereg gdzie najpierw musimy mieć wspólny pogląd. ;)
Akurat Sent to była ostatnia osoba, która przyszłaby mi na myśl. Myślałam, że się usunął i w sumie co on miałby do Eode? ;o
 :P


Resztę muszę sobie przemyśleć, a teraz zagram w Diablo ^^


 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 06, 2017, 16:30:57 pm »
Przywróciłem poprzedni układ forum.