Autor Wątek: Projekt Absynt  (Przeczytany 27106 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 18, 2017, 19:01:11 pm »
Dzięki Wail, choć ostatecznie stanęło jednak na W.

Przeorganizowałem układ działów na forum.
Gry poszły do góry, Święte Przymierze w dół - sam dział PBFów Świetego Przymierza podpiąłem obok ogólnych PBFów, dzięki temu jest bardziej widoczny. Terytoria Neutralne zostały posprzątane.
Wyrzuciłem puste działy "newsy" stworzone pod niemal każdym subforum. Nie spełniły one swojego zadania.
Ogólnie zastanawiam się, czy nie wydzielić z działu gier strategicznych.
Jakieś zażalenia, pomysły?

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 10, 2017, 13:04:34 pm »
Siemacie.
Ponawiam pytanie, czy komuś nie podobają się wprowadzone zmiany w układzie działów forum lub nawigratora?

Domena została wykupiona, blog już na niej siedzi. nawigrator.pl
Póki co skopiowaliśmy teksty archiwalne. Nie ma jeszcze systemu komentarzy ( w ten weekend się tym zajmę.

Pozostaje także kwestia tego forum. Linki przekierowujące do portalu rpg-center będą zwyczajnie uszkodzone, skoro oryginalna domena będzie przekierowywała na nawigratora.
Tu chciałbym podziękować GuRtowi za logo:


Brakuje nam jednak grafiki dla jego tła. Zarówno na forum, jak i portal.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2017, 21:46:26 pm wysłana przez Lowcap »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 10, 2017, 13:50:22 pm »
Ostatnio na forum wchodzę nieregularnie. Dobrze, że wszedłem akurat na czas, by wcześnie odpowiedzieć.

Jeśli chodzi o układ forów, to moim zdaniem tematy meta (dotyczące portalu i forum), te najmniej interesujące dla czytelników, powinny być na samym dole, zamiast na samej górze.

Myślę, że biorąc pod uwagę znikomą aktywność na forum, kategorie można by skompresować do czterech z obecnych siedmiu, by lepiej odzwierciedlić nasz mały rozmiar. Można to zrobić na przykład w następujący sposób. Całą sekcję "Gramy z prądem" proponuję wrzucić do jednego worka, potrząsnąć, dobrze wymieszać, i przywrócić do działu "Inne". Granie bez prądu takoż poleciłbym przerzucić do sekcji "Hobby", podobnie jak całą sekcję "Nasza Twórczość", z działami "Nasza Twórczość" i "Media". Zostałyby tylko cztery działy: "Inne", ŚP (RIP), PBF, oraz Meta (Forum y Portal).

No ale ja nie zastanawiałem się nad tym, czy to uczyniłoby korzystanie z forum bardziej wygodne dla innych. Opisuję tylko tak, jak ja bym sobie chciał je ułożyć. W ogóle byłoby fajnie, gdyby każdy użytkownik miał możliwość stworzenia własnego widoku forum według własnych potrzeb oraz tego, które działy go interesują.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 10, 2017, 18:09:48 pm »
i dostajemy forum stargetowane na PBF'y i ŚP. Z działem "Inne" na szczycie. lol nope
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 10, 2017, 20:03:39 pm »
i dostajemy forum stargetowane na PBF'y i ŚP. Z działem "Inne" na szczycie. lol nope
Zgadzam sie
To juz było
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:31:28 am »
Nie, żebym jakoś bardzo narzekał, ale...

Faktycznie jest to samo, co było, tylko pod inną nazwą. Dziś akurat mam mało czasu, ale jakby co Łowco możesz łapać do mnie kontakt w przyszłym tygodniu.

Po tym projekcie osobiście liczyłem na to, że jednak odejdziemy od idei samych 3 zakonów i podziałów wśród ich członków. Tych aktywnych użytkowników jest tyle, żeby tak naprawdę utworzyć jeden zakon. Dlatego osobiście byłbym za tym, żeby same zakony istniały, ale jako tło, a nasi bohaterowie byli po prostu postaciami - poszukiwaczami przygód, żyjącymi w tym świecie. Jeśli ktoś będzie chciał mieć w historii postaci jakieś powiązania z danym wyznaniem lub zakonem, to ok, ale tak naprawdę to Święte Przymierze powinno być faktycznie przymierzem. Co przez to rozumiem? Że nasi bohaterowie po jakimś tam konflikcie bóstw, postanawiają działać razem, bo jednak na świecie jest więcej problemów, niż tylko wojny o doktrynę religijną. To tak w dużym skrócie, bo jak zaznaczyłem, mam mało czasu dziś. Za chwilę zjawią się goście i... No dobra, to już mała tajemnica ;D
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:50:35 am »
Przecież SP juz nie ma. To tylko place holder.

Chyba.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 11, 2017, 18:34:56 pm »
Legion, nie przesadzaj.

Ogólnie kwestię nawigratora i ŚP starałem się nie łączyć. Wiesz, zróbmy najpierw platformę, a później modyfikujmy/transformujmy ŚP.
Sprawa ŚP nie jest prosta. Część członków chciałaby powrotu do gothica, bo to był powód ich dołączenia do nas, druga połowa chce oddzielenia od przeszłości ( tak, sam do niej należę). Niestety ten podział występuje także poza lore.

Zmiany na forum:
Zacząłem edytować skórki. Użytkownicy Overview i DS-Natural powinni wkrótce zobaczyć nowe logo.
Jeśli ktoś chce zerknąć na stan prac nad alpha centauri ( główny skin), to może wybrać ostatnią skórkę w profilu - http://forum.rpg-center.pl/index.php?action=theme;sa=pick;u=5.
Dajcie znać jakby występowały jakiekolwiek problemy.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 11, 2017, 20:48:19 pm »
na naturalu jest spoko. wciąż są symbole RPGC są znaczniku nowych postów, aczkolwiem domyślam się że just prace wciąż w toku i tego jeszcze nie ma zrobionego

choć w sumie... jest problem, taki jaki był też wcześniej, a jaki dostrzegłem przy przesiadce na większy monitor-nie wiem czy tak miało być, czy to problem niedopasowania do rozdzielczości, ale obrazek jest zwyczajnie za mały, za wąski w stosunku do reszty forum. nie jest tragiczne i nie boli w oczy, ale jak pamiętam jak to wyglądało na mniejszym monitorze, gdzie obrazek dorównywał szerokością forum (szukanie było na obrazku) to nieco kłuje. ale jak mówiłem, nie dość że detal, to jeszcze stary

(click to show/hide)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Asirra

  • Wiadomości: 24
  • Wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz.
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:21:15 pm »
Mnie trochę razi fakt, że tło i w ogóle portal jest jaśniutkie. ale to może być kwestia tego, że  po prostu przywykłam do ciemniejszych wyglądów i motywów.
Członkini Dominium, z Łaski Najświętszego Ognia Rzemieślniczka

"Bo wszystko jest narzędziem - ważne jak go użyjesz".
~Inkwizytor Ariana Elestren, Polypsykana

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 14, 2017, 00:15:08 am »
Po tym projekcie osobiście liczyłem na to, że jednak odejdziemy od idei samych 3 zakonów i podziałów wśród ich członków. Tych aktywnych użytkowników jest tyle, żeby tak naprawdę utworzyć jeden zakon. Dlatego osobiście byłbym za tym, żeby same zakony istniały, ale jako tło, a nasi bohaterowie byli po prostu postaciami - poszukiwaczami przygód, żyjącymi w tym świecie. Jeśli ktoś będzie chciał mieć w historii postaci jakieś powiązania z danym wyznaniem lub zakonem, to ok, ale tak naprawdę to Święte Przymierze powinno być faktycznie przymierzem. Co przez to rozumiem? Że nasi bohaterowie po jakimś tam konflikcie bóstw, postanawiają działać razem, bo jednak na świecie jest więcej problemów, niż tylko wojny o doktrynę religijną. To tak w dużym skrócie, bo jak zaznaczyłem, mam mało czasu dziś. Za chwilę zjawią się goście i... No dobra, to już mała tajemnica ;D
Całkiem podoba mi się ten pomysł. Choć należy pamiętać, że Klasztornicy tworzą swój świat na pograniczu pozostałych, a Królestwo, Zalana Dziura w Ziemi oraz Ruiny Podziemia pozostały "tutaj", w Starym Świecie. Być może nigdy nie dowiemy się, co spowodowało kataklizm w Algaroth, który zmienił całą krainę w wielkie jezioro. Inb4 mitoman - nie zmyślam. Ja tam byłem, w wodzie się pławiłem. Przynajmniej Pustkowia są po prostu spustoszone i może kiedyś odkryjemy tam coś, co powie nam, co właściwie zaszło pod koniec rządów Sentenzy Wiecznego.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:01:08 pm »
Myślę, że Xilk ma całkiem ciekawy pomysł i warto go rozważyć ;)

Można pomyśleć nad kilkoma opcjami:
1) sterujemy więcej niż jedną postacią w naszym uniwersum -> tzn. zostawiamy sobie stare postacie typu Wtajemniczony itd. ale każdy z nas ma drugą, którą zaczyna przygodę od początku -> bezzakonowo wszyscy razem. Byłoby mniej utożsamiania się z daną postacią, a większa kreacja/ internetowe aktorstwo. W tym wypadku ludzie może też łatwiej godziliby się odgrywać np. fajtłapę jedną z postaci. :? Mniej nadęcia, a więcej zabawy.

2) powrót do gothica-> khe khe no cóż... pewne założenia zostały zaczerpniete(3 zakony itd.), ale to chyba tyle. Klimat gothica mozna probowac realizowac przez PBF imo wilk syty owca cała bo nawet i sama bym w czyms takim wziela udzial. Imo lepsze to niz proteza -> ani gothic ani nowe uniwersum.

3)zrobic rewolte i zarzuc calkowicie podzial-> restart gry pt. ŚP gramy wszyscy razem tylko jako poszukiwacze przygód i tak jak w Morrowindzie mozna zostac członkiem praktycznie wszystkiego, oprócz wykluczajacych sie opcji(Mora Tong | Złodzieje)

4)restart gry ŚP, zaczynamy razem, kazdy próbuje dostac sie do wybranego zakonu.


To takie moje luzne pomysły, ale wydaje mi sie ze faktycznie troche nas malo na robienie jeszcze miliona podzialow, a tak mpze  pojawialoby sie  te 1-3 postów per dzien dot. SP


Co do samego bloga/ forum są ciekawe wątki np. te o planszówkach (robią się modne i myślę, że ludzie wpisują takie hasła w wyszukiwarkę) można np. na blogu robić cykl miesięczny "ciekawe planszówki" i dodawać tam nasze opinie z forum( niecałe oczywiście ;> by ktoś kogo to zainteresuje chciał tu zajrzeć np. poprzez link) raz, że robotę wykonujemy wspólnie bo raczej ciężko by jedna osoba nabywała niezliczone masy gier, a dwa przy pisaniu też autor nie namęczyłby się.
Plus wydaje mi się, że w takich zbiorczych wątkach dużo ginie. Przykład? Wchodzę sobie w "planszówki" któryś raz chce znaleźć coś ciekawego, ale nie wiem jeszcze co (^^). Nie mam tego jak wpisać w wyszukiwarke, a czytać o wszystkim też jest mało ekonomiczne.
Być może pomocne byłoby utworzyć w pierwszym poście jakieś odnośniki, liste.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 12:12:42 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:32:39 pm »
Inne postacie... ale to już było. Nie było puki co jakoś ogólnie obwieszczone ani wprowadzone jako zasada, ale... jak łowca prowadził sesję RPG, to działa się ona na terenie królestwa i gracze grali członkami Zakonu Ognia-nie ważne że grały osoby z podziemia, zrobili se na tą sesję postacie nowicjuszy i strażników ognia. ba, gdyby grali starci członkowie przymierza, których główne postacie nie pasowały by do wymogów sesji (postacie 4-5 rangi) to też by na tą sesję robiły inne postacie.

Ino że to było NA SESJĘ. I średnio widzę powód by robić to tak po prostu. Sesja, PBF, wyprawa, cała kampania nawet. Ale tak po prostu... po co? Stare postacie zakonne są zakorzenione w lorze pozycjami i statusami. Gdyby nie one, nie było by sensu ich trzymać. A owe statusy i pozycje są (przynajmniej w Dominium) ściśle powiązane z Zakonem

Co do gothica... budujemy własne uniwersum. Odkąd pamiętam, kręciło się to wokoło tego. Jasne, mogą być w nim elementy nawiązujące do gothica, elementy o gothicowym klimacie... jak samo jak moga być elementy nawiązujące treścią czy klimatem do władcy pierścieni, DA, wieśka czy innej gry o tron.
Tylko NIECH TO LORE POWSTANIE i NIECH BĘDZIE WIDOCZNE. Lore Podziemia ponoć wielkie, rozbudowane i dopracowane, w biblitece TN'u widać nieco mniej. Lore klasztoru w ogóle nie widać. My mamy na TN'e kilka pierdół, mimo że w bibliotece w zakonie stoją refki ze sporą dawką ciekawych informacji i jeszcze większą dawką klimatycznych pierdół. W tym momencie nawet gdybym chciał poprowadzić sesję w uni ŚP, niezależnie czy dla postaci zakonnych, czy dla łowców przygód, nie mam bazy do tego. Ew mogę poprowadzić innym członkom dominium, albo robić wykład innym, tak jak robiliśmy ostatnio paladynowi i... chyba fenrirowi, jeśli dobrze pamiętam.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 14, 2017, 13:36:16 pm »
1)Wardasz to są tylko takie luźne propozycje. ;) nie narzucam tego, że są przełomowe, wybitne i trzeba je natychmist realizowac etc.

2)Odniosłam sie do gothica bo to zrobił to Lowcap gdzies tam wczesniej piszac ze to cel sam w sobie niektórych, którzy są z nami.


3)Nie chcialam ruszac tematu lore by znów nie wywołac burzy bo kazdy ma inne spojrzenie w temacie.
Masz racje, ze bez niego ciezko w sumie zrealizowac jakkikolwiek pomysl nawet na zwykla sesje.


Cytuj
Ale tak po prostu... po co? Stare postacie zakonne są zakorzenione w lorze pozycjami i statusami. Gdyby nie one, nie było by sensu ich trzymać. A owe statusy i pozycje są (przynajmniej w Dominium) ściśle powiązane z Zakonem

Tu nie chodzi o kasowanie starych ;) one mogłyby zyc wlasnym zyciem, a nawet powinny bo braknie nam "NPC" chodzi o to by stworzyc nowe inne. Te nowe nie musialyby sie nawet poczatkowo jakos zapisywac w lore -> tacy wlasnie poszukiwacze przygód.


PS. szczerze to chyba wole juz tworzyc tego bloga bo ŚP jest tak trudnym tematem, ze chyba dyskusje nad nim mnie przerastaja, bo kazdy musi miec swoja racje.
Nie umniejszam też tego, że każdy jakoś ją ma, ale wchodzenie w dyskusje nad tym, powinno zakrawać o nową jednostkę chorobową i mieć status narażenia środowiskowego.
PS2. txt powyżej dotyczy sytuacji wcześniejszych,  (nic do Ciebie wardasz osobiscie ;))  i tego ze rozmowa o godzeniu i powstawaniu lore przywoluje zle wspomnienia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 13:43:19 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Projekt Absynt
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 14, 2017, 13:48:24 pm »
Tu nie chodzi o kasowanie starych ;) one mogłyby zyc wlasnym zyciem, a nawet powinny bo braknie nam "NPC" chodzi o to by stworzyc nowe inne. Te nowe nie musialyby sie nawet poczatkowo jakos zapisywac w lore -> tacy wlasnie poszukiwacze przygód.
wiem że nie chodzi o kasowanie. mówię tylko, że te zakonne postacie mają sens samodzielnego bytu-właśnie jako tacy połowiczni NPC, postacie na stołkach. przypadkowe postacie sensu samodzielnego bytu nie mają zbytnio, taki sens nadaje im jakaś fabuła, w której biorą udział-sesja, wyprawa czy cuś. a, jak sama zauważyłaś, ciężko przedsięwziąć jakąkolwiek takową akcję bez lore.

dlatego powtarzam-UPUBLICZNIJMY TO, CO JUŻ MAMY. po to jest cały dział wspólnej biblioteki, by coś w niej było. i róbmy coś dalej w tym temacie. ostatnio łowca rzucił koncept by pisać o krajach poza ŚP. miejsca jest sporo. wschód, północ, skoro eode spierdala na wyspy to miejsce gdzie dawniej był klasztor, wyspy. gdyby cokolwiek powstało, było by świetnym materiałem na sesję, wyprawę, cokolwiek. poza mną nie zgłosił się nikt chętny do zabawy

PS. szczerze to chyba wole juz tworzyc tego bloga bo ŚP jest tak trudnym tematem, ze chyba dyskusje nad nim mnie przerastaja, bo kazdy musi miec swoja racje.
Nie umniejszam też tego, że każdy jakoś ją ma, ale wchodzenie w dyskusje nad tym, powinno zakrawać o nową jednostkę chorobową i mieć status narażenia środowiskowego.
fakt, momentami potrzeba do tego nieco nerwów. ale jedna z drugą gównoburzą, która się przetoczyła przez tematy dominium, a która zakończyła się całkiem zgrabnym referatem wykazała, że w tym jest metoda
a jeśli mimo to nie chcesz dyskutować... zgłoś się do pomysłu łowcy i jebnij se wysepkę czy państewko wedle własnego pomysłu. bo czemu k*** nie ;)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć