To najpierw nie na temat, lorowato i ŚPowato.
ŚP:
Lore - W porządku, Królestwo nie miało referatów jemu poświęconych. Ograniczaliśmy się do krótkich opisów, lenn ( lepszych i gorszych, ze wskazaniem na te drugie), oraz rozmaitych ogłoszeń w gazecie (FYI
http://forum.rpg-center.pl/index.php?topic=621.0). Usunęliśmy Innosa - część równania odpowiedzialną za brak potrzeby tworzenia ogólnych opisów. Klasztor wywalił Adanosa.
Jeszcze dwa lata temu Podziemie przerabiało swoje lore. Informacje na temat tego co działo się przed powstaniem Podziemia ( horda Hakaszy z pustkowi, która chciała podbić kontynent) zostały zaimplementowane w naszej historii. Mam nadzieję, że tego się nie wycofaliście.
Nazwa ŚP i istnienie definicji - Opowiadanie powstało jakiś czas później.
Czas pokoju najłatwiej nazwać statusem quo. Dotychczasowe liczne wojny udowodniły, że nikt nikogo nie podbije. Tu pojawia się kolejny problem, wszelkie wiekowe opisy są niezbyt kompatybilne z obecnymi tworami. Już WB 1,2 i 3 poszły do kosza (jeśli chodzi o spójność lore). Nawet po przerobieniu tego nie da się nigdzie w historii zamieścić (choćby zmiany kapituły co post).
Kwestia RPG, tu niestety muszę zgodzić się z Legionem. Odgórny system doświadczenia, poziomów postaci powiązanych z użytkownikiem był wałkowany w Królestwie kilka razy. Im mocniejsze przywiązanie systemu do struktury ŚP tym szybciej z niego rezygnowaliśmy. Jednym z największych bubli było ograniczenia mocy postaci w stosunku do jej rangi. Domyślcie się jak wyglądała sesja z 2 osobami na 2 randze, jedną na 5 i jedną na 8?

To zawsze fajnie wygląda na papierze.
System, gdzie MG po prostu ogłasza sesję i prosi wszelakich graczy o przygotowanie postaci w zakresie jakiś tam rang, bądź klas jest zwyczajnie pewniejszy. Któraś może się nada do kilku sesji. Tak, rzeczywistość jest bezlitosna.
Skoro przeszliśmy do bezlitosności. To niestety lekko Was zdołuję ( o ile da się bardziej). Zerknijcie na tematy na TN. Większość martwych i zbędnych trafiły do archiwum. Poza typowo organizacyjnymi, Owo i Kijem. Mamy 5 tematów atrakcji

Tawernę, Gildię grafików, sondę do konkursu, w krzywym zwierciadle i Świętoprzymierzowy Przegląd Personalny.
Tutaj nawiasem dodam, że w OwO czasem pojawiają się nowe propozycje.
Wspólny okres próbny jest naprawdę ciekawą propozycją. Prawdopodobnie spóźnioną :/
Dominium przyjęło w ciągu ostatnich dwóch lat 3 nowe osoby. Biorąc pod uwagę, w jakim jesteśmy stanie, okres próbny był formalnością. Wiecie, żadnych testów na koniec. Pomijając fakt, że wszyscy dotarli do nas, bo ich znajomi ( nasi członkowie) ich mocno zachęcali, w zasadzie każda z tych osób miała wielki problem poczuć to co my czujemy bądź czuliśmy. Na szczęście nasze wspaniałe osobowości zatrzymały dwie z nich

Prześpijcie się z tym.