Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 19596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Seriale
« dnia: Grudzień 05, 2016, 23:44:36 pm »
Jest temat o filmach, o anime... nie ma o serialach. No dobra, już macie.


Niedawno zacząłem oglądać Westworld. Pierwszy odcinek przy premierze i następnie czekałem... przedwczoraj postanowiłem nadrobić zaległości. Został mi finałowy odcinek.
Serial jest świetny. Na początku bałem się powtarzalności - "Kolejny dzień i znowu to samo". Jednak już przy drugim odcinku się uspokoiłem, a z każdym kolejnym było coraz lepiej. Polecam motzno.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2016, 14:52:02 pm »
O widzisz, temat jak znalazł :D

Dwa seriale, które teraz oglądam (nie licząc TWD, ale o tym chyba nie muszę opowiadać :P ) i mogę z czystym sumieniem polecić to Gotham i Młody papież.

Pierwszy z nich zaczyna się w znanym i wyruchanym na wszystkie strony przez milion adaptacji Batmana momencie, gdy Thomas i Martha Wayne zostają zamordowani. Z tą różnicą, że nie następuje tradycyjny przeskok do czasu, gdy Bruce jest dorosły i walczy ze zbrodnią jako Mroczny Rycerz, a zamiast tego życie wraca na normalny tor. Młody Wayne próbuje sobie poradzić z utratą rodziców, ale to James Gordon, będący właściwie głównym bohaterem, walczy z przestępczością. Pokazany jest moment pojawienia się Pingwina i jego ewolucja ze zwykłego podnóżka do mafijnego bossa, tragiczna historia Mr Freeza rodem z Batman TAS, początek kariery Szalonego Kapelusznika itd. Oprócz tego kręci się wiele innych rozpoznawalnych postaci, takich jak Carmine Falcone (w końcu kurwa porządnie zrobiony Don Falcone, który faktycznie budzi szacunek jako głowa mafijnej rodziny, a nie jakiś przygłup z nolanowego Batmana) czy Valeria Vale (ciotka Vicki Vale). Generalnie bardzo fajny klimat i świetnie pokazana ewolucja bohaterów, zarówno tych dobrych jak i złych, a i fabuła niczego sobie. Gra aktorska jest świetna, i takie kreacje jak Pingwin (Robin Lord Taylor), Nygma (Cory Michael Smith), Falcone (John Doman) czy Alfred (Sean Pertwee) to nawet nie złoto, a czysta platyna.

Drugi z kolei zachwycił mnie tym, jak bardzo odmienny jest od wszystkich seriali które do tej pory widziałem. Muzyka, montaż i scenariusz tworzą tak nietypowy klimat i gęstą atmosferę, że aż hipnotyzującą. Świetnie pokazano szok i konsternację, które wywołałoby w dzisiejszym Kościele i całym świecie wybranie na papieża człowieka, który jest ucieleśnieniem "Księcia" Machiavellego (i to zaraz po pontyfikacie Jana Pawła II) - człowieka, który szantażuje, szpieguje, rozstawia wszystkich po kątach, wprowadza drakońskie reguły, a chwilę później czyni cuda. Sam Jude Law w roli Piusa XIII wypada rewelacyjnie, i chyba nie przesadzę mówiąc, że to jego najlepsza rola jaką widziałem. Do tej pory wyszedł co prawda tylko jeden sezon, ale mimo to polecam się zapoznać.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Seriale
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2017, 00:24:38 am »
Właśnie skończyliśmy oglądać Westworld - od dawna żaden serial nie zaserwował mi tak dobrego mindfucka fabularnego, a do tego na koniec elegancko zamknął wszystkie wątki. Westworld to supernowoczesne MMO dla bogaczy w realnym świecie stylizowanym na Dziki Zachód, gdzie rolę NPCów odgrywają androidy idealnie naśladujące ludzi. Zapomnijcie o oklepanej już wirtualnej rzeczywistości. Tu wszystko dzieje się naprawdę: strzelaniny, popijawy, seks i wszystkie mroczne pragnienia na wyciągnięcie ręki. Twórcy serialu bardzo starannie przedstawiają reguły, według których taka gra mogłaby funkcjonować. Jeśli zamienić westernową oprawę na mroczne miasto, to Westworld jest tak naprawdę cyberpunkiem z krwi i kości, poruszającym rozlegle temat posiadania świadomości przez sztuczną inteligencję. Fabuła, aktorstwo (zwłaszcza Anthony Hopkins) i strona wizualna zrobiły na mnie wrażenie. Bardzo polecam!

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Seriale
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2017, 15:03:06 pm »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seriale
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2017, 15:30:05 pm »
Lepiej ze Netflix niz HBO.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2017, 20:15:05 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Seriale
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2017, 18:30:27 pm »
Od wczoraj internet aż huczy od tego newsa. Ciekawe kiedy to ma zostać wypuszczone :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Seriale
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2017, 18:50:12 pm »
Z dwa lata?
Pieśń Lodu i Ognia (Gra o Tron) wyszła na ekrany telewizorów po 2-3 latach od nabycia praw do ekranizacji.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Seriale
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2017, 22:05:40 pm »
Mam nadzieję, że warto będzie tyle czekać!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seriale
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2017, 22:33:00 pm »
I dopiero wtedy sie znajda patalachy, co spoilerow beda sie wystrzegac, jezeli bedzie oparte ma ksiazkach. ;D

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seriale
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2017, 21:33:56 pm »
To ma w ogóle być live-action z aktorami, czy CGI?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seriale
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2017, 05:06:27 am »
Live action.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seriale
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2017, 15:24:08 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=zX1XSwzOWu0 - welp, widzę, że Netflix robi nie tylko serie z jednej gry. Zapowiedź Castlevanii - SNESowe dziady cieszą miche.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seriale
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2017, 00:00:24 am »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Seriale
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2017, 18:07:22 pm »
Ogląda ktoś z Was Geniusza o Einsteinie? Bardzo fajny serial. Chyba pierwszy, na który się przemoglem do tej formy rozrywki :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!