Autor Wątek: Wymiana gier  (Przeczytany 3172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Montana

  • Wiadomości: 3
Wymiana gier
« dnia: Październik 10, 2016, 11:29:12 am »
Co sądzicie na temat wymiany gier? Uważacie to za dobry pomysł czy raczej wolicie zachować je dla siebie? Sam przyłapałem się na tym, że strasznie trudno jest mi się rozstać z grami, nawet jeżeli dawno są ukończone lub nawet nie mam ochoty do nich wracać. Do tego stopnia, że miałem setki gier (wraz z tymi z czasopisama), z którymi nic nie robiłem. Jako, że szkoda było mi je wyrzucać to postanowiłem, że je sprzedam lub też wymienię na takie, w które nie grałem. Ciężko jest znaleźć kogoś kto będzie chciał się wymienić grami, ale można skorzystać z pomocy sklepów, które skupują stare gry np. Arena Gry - jeżeli jest to jakaś nowsza produkcja lub rzadkie wydanie to można dostać naprawdę niezłą cenę. Wiem, że ten sklep działa w kilku miastach w Polsce i dodatkowo prowadzi sprzedaż w internecie więc tak naprawdę każdy może spróbować. Korzystaliście kiedyś z takich możliwości?

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wymiana gier
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2016, 13:39:21 pm »
Kiedyś kupowanie gier niefizycznych oceniałem bardzo negatywnie. W końcu mamy tylko klucz, a nie grę. Jednak w dobie wymuszonego steama przestałem na to patrzeć w ten sposób. Nawet zacząłem szukać gier cyfrowych żeby sobie pokoju nie zagracać. Większość gier fizycznych mam już w cyfrowej wersji i celuję w takowe od dawna (nie porysuje się czy też nie przestanie nagle działać). Stare gry staram się sprzedawać. Także nie mam zbytniej możliwości wymienić raz aktywowanej gry. Mam sentyment do np Gothic Uniwersum pudełkowego i trzymam go nadal, ale mało ich jest.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wymiana gier
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2016, 14:04:24 pm »
Pudełka kupuje tylko do gier Blizzarda, bo nawet nie mam napędu w lapku. Wszystko na steam, gog i origin (yuck!)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wymiana gier
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2016, 13:32:09 pm »
Wymieniać nigdy nie wymieniałem. Może to skrzywienie kolekcjonera, może przesadny sentymentalizm, ale choćbym w niewiem jakiego crapa się władował, to jakoś nie mam serca go sprzedawać bądź też wymieniać na inny tytuł. Nie wiem, może naiwnie liczę, że kiedyś do danej gry dorosnę lub też przyjdzie mi jeszcze na nią ochota, ale tez staram się uważnie je kolekcjonować i takie wypadki zdarzają mi się rzadko. Gry z gazet to juz wogole zupelnie inny temat, bo leżą w szufladzie, przez co łatwo o nich zapomnieć. Inna sprawa że wraz z popularyzacją steama idea wymiany czy odsprzedaży praktycznie umarła, no bo nie odsprzedam przecież całego konta. Tyle co mam obecnie do czynienia z używkami, to w przypadku gier na 3dsa, ale to też tylko staram się kupić coś  o 1/3 taniej niż osprzedawać gry zaraz po przejściu.

Swoją drogą jak chcieliście sobie walnąc reklamę to starczyło zapytać, a nie kombinować jak konie pod górkę :P Dla przyzwoitości można było dopisać chociaż gametrade.pl, by przynajmniej udawać, że to nie jest promocja swojego sklepu :P Ale popracowałbym nad cenami, bo te na 3dsa są delikatnie mówiąc kiepskie


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!