Autor Wątek: Wasteland 3  (Przeczytany 6790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Wasteland 3
« dnia: Październik 08, 2016, 12:52:54 pm »
Po ciepło przyjętym Wasteland 2 nadszedł czas na trzecią część cyklu. Kilka dni temu inXile Entertainment rozpoczęło zbiórkę na Wasteland 3! 2 750 000 dolarów... będzie łatwo.

Wstępnie ma zostać wydana w czwartym kwartale 2019 roku.

News: Wasteland 3 - akcja społecznościowa
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 12:58:59 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2016, 20:22:31 pm »
z tym "bęcie ciężko" to raczej przesada, gdy było 995 uzbieranej kwoty ;D Anyway dzięki za poświęcenie łowca, bo ja dopiero do domu znowu wróciłem :X

edit: a w ogóle, już uzbierali :d Pojawiły się tez pierwsze goale:

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2016, 14:06:26 pm »
Coop w RPGach turowych - dawno tego nie było. Może za trzy lata ktoś będzie chciał przechodzić, choć szczerze wątpię. Brak immersji zabije klimat.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2016, 15:56:54 pm »
Tbh po opisie spodziewam się raczej, że drugi gracz na jakiś czas tylko się loguje do gry pierwszego gracza, by mu pomóc lub przeszkadzać, a nie że obaj będą przechodzić ją razem, jak np. NWN2. Inaczej pierwszy nie mógłby kontynuować rozgrywki offline.

Na marginesie ciekawi mnie, czy ta zbiórka nie odbije się inxile czkawką. 2,8 mln w tydzień wygląda ładnie, ale jeśli odjąc inwestorów to okazuje się, że gracze dali raptem 650 tysięcy. Ofc fargo od pewnego czasu robił wszystko, by podpaść swojemu dotychczasowemu targetowi (pecetowe WL2:DC będące chamskim portem z konsoli, portowanie Tormenta na konsolę nie ukończywszy wersji PC, ogłaszanie że WL3 od początku będzie projektowana z uwzględnieniem konsol, zaczynanie trzeciego projektu bez ukonczenia dwoch poprzednich, czy wreszcie prowokowanie RPGCodexu na dwa miesiące przed zbiórką), ale mimo wszystko mam wrażenie, że na KSie poszłoby mu lepiej, a kasę inwestorów znalazłby tak czy siak.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2016, 10:42:11 am »
Fargo to rak inXile...

Swoją drogą, pierwszy stretch goal zaliczony.

Co nie zmienia faktu, że te stretche są... Dupne? Kosmetyczne zmiany. Porównując do Wasteland 2 czy Shadowrun: HK. W ogóle, czemu tego fig używają? KS-2-mainstream?
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 10:48:11 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2016, 18:36:30 pm »
fig pozwala wpłacać pieniądze nie tylko graczom, ale inwestorom, za co dostają oni udział w zyskach. Do tego fig odpala sobie mniejszy procent niż KS. problem polega tylko na tym, że fig jest mniej znany, do tego bardziej wrażliwy na "wpłaty-widmo" gdzie ktoś siędeklaruje, a potem nie daje pieniędzy (raz, że specjalny urząd w USA sprawdza każdą tego typu wpłatę co zajmuje mu kilka miechów i ktoś moze się rozmyślić, a dwa, że jak na KSie ktoś nie da nawet tych 10k to nie boli to tak, jak inwestor wycofujący się ze 100k). Zresztą, widac to po raptem 15k backerów, kiedy WL2 miał ich na koniec 70k i zdecydowanie większy dzienny przyrost.

A co do goali - pierwszy akurat chcieli sami fani. Kolejne niby bez rewelacji, ale PoE też zaczynało powoli, od dodatkowych kompanów, potem klas. Póki co wolę, by unikali feature creepu, zresztą nie wiem co jeszcze mogliby obiecać by gra była lepsza, poza niuansami w walce, jak lepszy system destrukcji otoczenia, by gameplay był bardziej dynamiczny

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2016, 22:01:40 pm »
Coop w RPGach turowych - dawno tego nie było.

Divinity: Original Sin? :I
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2016, 23:46:28 pm »
https://www.fig.co/campaigns/wasteland-3?update=191#updates jak na zawołanie, nieco o multi. Wprawdzie mam wrazenieze i tak wiemy tyle samo co i wczesniej, ale medal z ziemniaka za inicjatywę, i guess.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2016, 10:49:37 am »
Divinity: Original Sin? :I
Byłem pewien, że Divinity jest nieturowy. Cóż, człowiek uczy się całe życie.

Nie mogę nic znaleźć nt. rpgcodex vs Fargo

Co do multi - raczej myślałem, że będzie to na zasadzie Diablo II - wbijasz do kogoś do gry i kontynuujesz jego historie. Albo ktoś twoją.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2016, 18:20:54 pm »
https://forums.inxile-entertainment.com/viewtopic.php?t=15970 fargo naprawdę mógł to załatwić na kilka sposobów, w koncu to on robi łaskę techlandowi że mogą się promować jego grą, a nie odwrotnie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2016, 19:51:26 pm »
To forum pełne fanbojów Fargo. Ugh... Mocno kancerogenne. Już wolę hipokryzje z forum battle.net.
W ogóle W2 się sprzedało na konsolach na tyle dobrze, żeby inne tytuły miały jakąś szanse? Bo bez zbędnych ceregieli, ale Numenora graficznie wygląda jak gówno, a Wasteland jest cholera taktyczną grą, ledwo zipiącą na PC, a co dopiero na konsolach.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasteland 3
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2016, 20:15:57 pm »
lud zachodni jest dziwny i woli łamać sobie palce na gałkach analogowych, jak tak czytam nawet sporą liczbę zadowolonych że mogą zbackowac wersję konsolową zamiast PC. Sprzedaż na pewno nie była rewelacyjna, gdyż szybko skończył się support DC na obu platformach, do tego zaden news nie zawierał info ile tej wersji udało się sprzedać. Widocznie jednak albo starczyło to, by inwestycja się zwrocila, albo fargo wbrew pierwszym KSom będzie się teraz starał przebijać głową mur. W przypadku CDPR równoczesny start na konsolach pozwolił zapomnieć o żałosnym wyniku W2 na xboxie, czy w przypadku gier inxile sie opłaci, dopiero zobaczymy. Nie nastawiałbym się jednak, bo CDPR dostosowało do konsol całą grę, zaś inxile nadal tkwi w izometrii.

a co do foro, wiesz, w koncu oficjalne. Na codexie jest pewno odwrotnie, ale link nie działał mi bez rejestracji :P Tak czy srak, dla mnie niesmaczna sytuacja, bo ciezko to nazwac zlamaniem NDA, a do tego strzal w kolano i zerowy dmg control ze strony fargo, by to jakoś załagodzić. A potem będzie płacz, że mało backerów, jak olał wieloryby z najbardziej pro-oldschoolowej strony. 

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!