Autor Wątek: World of Warcraft  (Przeczytany 19639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 30, 2016, 14:03:44 pm »
Trochę słabo. Wydaje mi się, że już w WotLKu, mordując tytułowego Arthasa/Ner'Zhula, Terenas Menethil zwracał się do nas tekstem "Rise up, champions of the Light!" Ale nadal gracze są w Legionie przywódcami tych "class halls", w sensie zgromadzenia wszystkich przedstawicieli danej klasy, zgadza się? To dosyć prestiżowe stanowisko, chyba.

Łapcie obiecany mangowy komiks o Bolvarze i rycerzach śmierci. Potencjalnie NSFW, ale również kawaii, sugoi, oppai i co tam jeszcze mówią hehe mangozjeby. xD A'dal-chan jest moją waifu

(click to show/hide)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 30, 2016, 14:50:09 pm »
Ogolnie zwracaja sie do nas roznie. Kadghar mowi "champions", First Arcanist "Outlander", a na koncu Order Hall campaign kazda klasa ma swoj unikalny tytul. Rogale "Shadowblade", Warlocki "Netherlord", DK "Deathlord" itd.
Po prostu mowia "champion" czy "outlander", zeby nie nagrywac kazdego dialogu kilkanascie razy, bo w tekscie jest tzw. <Class>.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 05, 2016, 09:39:17 am »
Coraz bardziej utwierdzam się w mojej teorii - lead narrative designer WoWa przeszedł do teamu Hearthstone'a. Meanwhile, HS straciło podtytuł 'Heroes of Warcraft' i krążą pogłoski, że pojawią się tam również bohaterowie z Diablo.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 07, 2016, 05:04:02 am »
Ka, jak tam zbieranie Lingering Souls na Soul Prism Illidana? Mi sie nie chcialo na poczatku, wiec jestem jakies 15 w plecy, bo myslalem, ze leca po jednym-dwa. Dopiero jak zrobilem Mythic+ na 8 lvlu, to zobaczylem, ze polecialo 8.
Z innej beczki - w tym tygodniu wyglada na to, ze w Insurrection mamy konfrontacje z Ellisandre. Zapowiada sie obiecujaco.

No i sprawy techniczne. W 7,1,5 wszyscy dostaja boosta. Nawet moj affli lock (Seed of Corruption z 138% do 210%! Wreszcie jakis konkret w aoe), oprocz rogali. Jedynie blind powraca do assassination i jeden skill z Suba dostaje boosta. A ja nadal outlawem bida, bo srednio 1-2 kostki wypadaja, gdzie w pre patchu wylatywalo po 3-4 i to mocnieksze, bo np. 40% crita, a nie tak jak teraz 25%.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 05:08:25 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 03, 2017, 06:36:46 am »
Krótka piłka. Gul'dan padł, Illidan znowu żyje, a w Tomb of Sargeras ostatnim bossem ma być Kil'Jaeden.
Ponadto nadal nie ruszyłem Return to Kharazan, mimo, że się napaliłem jak knur. ;P
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 03, 2017, 11:48:49 am »
Illidan znowu żyje

Masz na myśli, że już raz go zabito w Legionie i po raz drugi zmartwychwstał, by zbawić Azeroth od zła?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 03, 2017, 12:01:06 pm »
Masz na myśli, że już raz go zabito w Legionie i po raz drugi zmartwychwstał, by zbawić Azeroth od zła?
W Legionie jeszcze go nie zabito, dopiero co ożył po łupniu w Black Temple. W questach wprowadzających dla demon hunterów jest info, że Illidan był bardziej demonem niż śmiertelnikiem, dlatego ma podobną umiejętność jak Nathrezim. Zniszczenie ciała nie kończy definitywnie jego żywota, bo dusza może ponownie przybrać cielesną formę, jeśli pojawią się ku temu sprzyjające okoliczności.

Anyway, może kupię sobie znowu subskrypcję - w Legion pograłam tylko miesiąc.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2017, 23:22:49 pm »
Otóż tak. Gul'dan, wraz z Cordaną Felsong wykradają ciało Illidana, by został naczyniem dla duszy Sargerasa. Khadgar wysyła nas potem by odnaleźć artefakt, który spadł niedaleko Suramaru. Okazuje sie nim być Naaru, który każe nam przeżyc przeszłość Illidana (narodziny, nauki u Cenariusa, bitwa o Black Rook Hold, przyjęcie "gifta" od Sargerasa, a na koniec sterowanie nim podczas raidu w Black Temple). Potem tworzymy dla niego Soul Prism z 80 dusz bossów z dungeonów, zbieramy jego duszę od pokonanej Helyi (tytaniczny pomocnik, jak Freya, Thorim itd., tylko, że zła), a Khadgar po pokonaniu Gul'dana w Nighthold wrzuca duszę Illiego znowuż do ciała.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MnSpispAP0M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MnSpispAP0M</a>

Potem mamy to.

A ja Arcanist Manasabera. <3

(click to show/hide)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2017, 00:03:31 am »
plis, spoileruj historie. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 04, 2017, 08:14:30 am »
Historii nie sposób traktować poważnie. Mógł chociaż powiedzieć, że teraz nareszcie jesteśmy gotowi. A fajny przynajmniej ten dodatek od strony rozgrywki, w sensie prania niemilców i ich szefów po pysku?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 04, 2017, 11:39:07 am »
Historii nie sposób traktować poważnie. Mógł chociaż powiedzieć, że teraz nareszcie jesteśmy gotowi. A fajny przynajmniej ten dodatek od strony rozgrywki, w sensie prania niemilców i ich szefów po pysku?
Tak.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 04, 2017, 16:28:43 pm »
Brakuje mi tylko na raidach i dungeonach niestandardowych walk, jak GSB i Valithria z ICC, czy też Lich King w Halls of Reflection. Ale za to World Questy sa urozmaicone. Najbardziej zakrecone sa te od Kirin Tor. Polecam obczaic na yt.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 09, 2017, 15:43:34 pm »
Zapomniałem spytać, czy Illidan Burzożywiony nadal jest w gildii <The Betrayer>, czy może zmienił na inszą. Dla nieobeznanych w dowcipie: chodzi o tytuł NPCa.

Możecie mi opowiedzieć, jak wygląda gra w porównaniu z Kataklizmem? Bo jestem trzy dodatki do tyłu. Próbowałem czytać o współczesnym PvE, ale nic nie rozumiem. Co to, na przykład, były przedmioty z modyfikatorem "Thunderforged" i "Warforged"? Teraz są cztery poziomy trudności lochów: raid finder (easy), normal, Heroic i Mythic (Heroic+), zgadza się? W Cata fajne jest to, że zarówno 10-man jak i 25-man zawierają ten sam łup, tylko w innych ilościach. Wcześniej (w WotLK) dwudziestopięcioosobowe rajdy miały zupełnie inne przedmioty, na dodatek o wyższych poziomach. A jak teraz wyglądają item levele przedmiotów? Bo zakładam, że łup nadal jest ujednolicony na wszystkich poziomach trudności i tylko ilvl się zmienia.

W pięcioosobówkach najwyższy poziom trudności to Challenge Mode, gdzie na loch narzucone są ograniczenia czasowe, czy tak? A czym jest "timewalking"? Można sobie wskoczyć w czasy TBC/WotLK/Wanilii i np. zdobyć Glewie Bitewne Azzinotha, ale dopasowane pod 110. poziom? Tylko że i tak będą one bezużyteczne, bo nic nie jest tak potężne (zgaduję), jak Spopielacz?

O, właśnie, i jeszcze to: jak działa elastyczny poziom trudności w rajdach? Jak bardzo jest elastyczny i jaki ma wpływ na ilvl? Można pójść na jakiś Mythiczny rajd w czterdziestu chłopa i zdobywać w ten sposób najpotężniejsze przedmioty? To stałoby w sprzeczności z kataklizmicznymi założeniami, że wystarczy dziesięć osób, by zdobywać najlepszy gear. Pewnie więc elastyczność działa tylko w drugą stronę, znaczy w dół, gdy brakuje jednej-dwóch osób?

Od tych pytań mam ochotę wrócić na mój prywatny serwer i przegrindować kilka tygodni. :I Może lepiej przestanę.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 15:47:03 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 09, 2017, 23:26:03 pm »
Nie, teraz się nazywa Lord Illidan Stormrage. Przydomek Betrayer należy teraz do Gul'Dana.
Titanforged i Warforged. Każdy loot ma szanse na upgrade w różnych postaciach. Może być Titanforged (+15 ilvl), Warforged (+5 ilvl), dostać socket (bo normalnie w żadnym nie ma, ale za to gemy są mocniejsze) albo dostać dodatkowy stat jak np. Speed, Leech albo Avoidance. Raidy są od 10 do 30 osób. W zależności ile osób jest, tyle loota. I oczywiście więcej hp ma boss. Jest nowy system lootu, tzw. personal loot. Po prostu dostajesz na twarz albo golda, albo item. Jak go nie chcesz, możesz dać komuś innemu. Do tego są Seale, które dają możliwość ponownego rollowania. O ile w WoD często z seala wylatywał loot, tak na Legionie może co 10 seal daje loot. I to nie zawsze ten co chcemy. Natomiast wszystkie itemy są takie same. Np. w Nighthold dropi trinket ten sam, ale z ilvl 860 na raid finderze, 875 na normalu, 885 na heroic i 900 na Mythic. Do tego może być Warforged lub Titanforged. Nawet podwójnie, czyli na heroic można wydropić czasem 915 ilvl. Wszystko RNG.

Challenge Mode'ów już nie ma w dungeonach. Był tylko w MoP i WoD. W MoP po zrobieniu wszystkich dungeonów na poziomie GOLD (w określonym czasie) dostawało się seta na transmog. W WoD bronie na transmog. Wszystkie itemy były scale'owane do pewnego ilvl, żeby nie można było lepszymi itemami po prostu zrobić Challenge mode.

Obecnie na Legionie jest poziom Mythic+. Polega on na tym, że musimy najpierw wydropić Mythic Keystone, który otwiera nam ten tryb. Np. Robimy "zwykłego" Mythic i dostajemy Mythic Keystone Maw of Souls +2. Oznacza to, że możemy zrobić MoS na +2. Jeżeli zmieścimy się w czasie odpowiednim, to dostaniemy 3 chesty z randomowym lootem z tego dungeona i następny klucz, ale teraz +5. Dungeon może być ten sam, może być inny. Jeżeli zrobimy w dłuższym czasie, to będą to dwa chesty i klucz +4, jeden chest i klucz +3, a także możemy "zepsuć" klucz i dostać jednego chesta. "Zepsuty" klucz to DEPLETED KEY. Można go "naprawić" robiąc tego dungeona w czasie, za pomocą tegoż klucz. Nie ma za to żadnego loota na końcu. Mythic+ różnią się od zwykłych dungeonów ilością HP i DMG bossów/trashu od zwykłych Mythic. Za każdy lvl klucz +10% HP i DMG. Do tego dochodzą Affixy. W każdym tygodniu są trzy affixy. Na poziomie +4 jest pierwszy affix, na poziomie +7 drugi, a na +10 trzeci. Pierwsze dwa są rożne. Może być Sanguine - mobki zostawiają po sobie plame, która działa jak aoe i leczy inne mobki. Bolstering - każdy zabity mobek dodaje HP innym. Po lekturę zapraszam na wowhead. Natomiast na +10 jest albo Fortified (+20% dmg trash i +30% HP), albo Tyrannical (to samo, tylko z bossami). Na początku następnego tygodnia dostaje sie też randomowy loot ze skrzyni w Order Hallu, z najwyższego M+ zrobionego w tamtym tygodniu. Jest on też titanforged. Nie trzeba nawet skończyć w czasie. Kiedyś zrobiłem dungeona w 59 min (limit 24 min) i z tygodniowego chesta dostałem item level 880.

Zaraz dalsza część...

Timewalk to event, który jest raz na jakiś czas i trwa cały tydzień. Co tydzień jest inny event. W tym tygodniu mamy Pet Battle - Pokemony/Battle Pety dostają 200% więcej expa za walki. W tamtym tygodniu był Legion dungeon event. Każdy dungeon od normal do Mythic (bez M+) dawał dodatkowy loot z ostatniego bossa. Ponadto, jeżeli zrobiło się cztery Mythic lub M+ dungeony, to za questa dostawało się chesta z randomowym lootem z rajda aktualnego (teraz Nighthold) z poziomu Heroic. Ja miałem szczęście na warlocku wydropić świetny trinket titanforged, czyli na poziomie ilvl 900 (jak Mythic raid). Wracająć do Timewalk. Jest to event, w którym możemy z dungeon findera wybrać Random Timewalking Dungeon. Są cztery kategorie i jeden event oznacza jedną kategorie. Czyli TBC, WoTLK, Cata i MoP. Kiedy dostaniemy sie już na dungeona, mamy zescale'owany gear do odpowiednego ilvl (nie będe sie rozpisywał, ale jest sensownie) i bijemy bossy z mechaniką jak z Heroic Dungeonów z dawnych lat. Nawet achievy można też porobić. Dostajemy za to Timewarped Badges, które wymieniamy na średni gear, albo Toye/Mounty/Pety stylizowane na ten dodatek, który mamy aktualnie. Ponadto na dungeonach możemy wydropić gear Timewarped, który jest modelem i statami taki sam, jak ten z oryginalnych dungeonów, ale z wyższym ilvl (820 obecnie, czyli pomiędzy Normal, a Heroic dung). Poza tym dostajemy też quest, na zrobienie 5 Timewalk Dungeons, za co dostajemy Seal (patrz wyżej) do zużycia na raidzie i chest z NORMAL raida aktualnego.

To chyba tyle.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 23:34:16 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 10, 2017, 16:11:26 pm »
Chyba nie wszystko rozumiem, ale z tego, co mówisz - bajer, podoba mi się! Zwłaszcza ten fragment z ulepszaniem pięcioosobowych lochów do +120% dmg i +130% HP przeciwników. Wygląda na to, że można teraz nawet w 5-manach zdobywać najlepsze przedmioty.

No ale teraz jeśli jest się np. feral druidem, to na zawsze się utknęło z Kłami Aszamejna (ichniejszym Spopielaczem)? Jeśli tak - to czy można chociaż je zmorfingować, by wyglądały jak inny typ broni (np. laska albo broń drzewcowa)?

Ech, cholewa. Miałem wrócić do WeWa, by nakopać Sargerasowi do dupy (czyli chyba teraz, w sensie w tym dodatku). Ale przecież nie w fabule, w której Garosz spierdala do innego wymiaru podbijać świat, a Illidan wraca do życia, bo jest ikoną seksu i ulubieńcem dziewczyn i kobiet grających w tę grę. Ale znów mi się zachciało, psiakość.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')