Autor Wątek: World of Warcraft  (Przeczytany 19617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
World of Warcraft
« dnia: Październik 05, 2016, 19:47:54 pm »
Temat zbiorczy.

Piszę to dla własnej satysfakcji, bo pewnie przeczyta to C, który w WoWa już nie gra i może Ka.

Ponad miesiąc Legionu za nami. Kilka przemyśleń.

Broken Isles - jak dla mnie strasznie brzydkie i cholernie trudne do nawigacji. Ja rozumiem, że Pathfinder Achievement ma być trudny i na latanie trzeba zasłużyć na końcu dodatku, ale trochę przesadzili. Brakuje mi wielkich i otwartych przestrzeni Nagrandu. Za to mam Azsune, która wygląda jak pre Cata Azshara, Val'Sharah, które jest brzydszą wersją Ashenvale, Highmountain, które może i oryginalne jest, ale Kun Lai było ładniejsze i Stormheim czyli Howling Fjord 2.0. No i Suramar. Wielkie miasto Wysokich Nocnych Elfów. Czy czegoś tam. Chyba najgorszy motyw w historii WoWa. Dostajemy zaklęcie, które maskuje nas jako jednego z elfów, ale... Na każdym rogu czai się patrol, mogący nas zdemaskować. Ale to w dalszej części.

Questy - oprócz storyline'u w Stormheim pomiędzy Hordą, a Przymierzem jest krótko pisząc - nuda. Nie wzruszyły mnie zaklęte na wieczność elfy Farondisa, miałem głęboko w dupie, że Xavius wrócił i zaczał psocić. Znowu Taureni? Który to już rodzaj? No i straszny los Wysokich Nocnych Elfów, którzy się skumali z Legionem. I do tego polityka w tle. Nudna jak flaki w oleju oczywiście. Ciekawym rozwiązaniem natomiast są World Questy. Chociaż zacząłem odnosić wrażenie, że to po prostu znowu daily questy, tylko co kilka dni różne. Ale ok, niech będzie. Lepsze to, niż grind reputacji. W każdym razie o ile wszyscy marudzili na WoD, to tam przynajmniej storyline był ciekawy. Tutaj go właściwie nie ma. Czekam na jakieś rozwinięcie tematu, ale nawet poznawanie przeszłości Illidana jest skrajnie nieciekawe.

Dungeony - na razie zostawię to, bo nie wszystkie zrobiłem na poziomie Mythic. Plusem jest attunment na dwa dungeony, bo brakowało tego od czasów TBC. Raidy póki co też nie. Za niski ilvl.

Artefakty - miał być hype, wyszedł grind. Zbieranie Artifact Power jest żmudne i chyba jeszcze nie ma ludzi, którzy mają odblokowane wszystkie traity. Ciekawą sprawą są odblokowanie tzw. hidden appearence i internetowe "hunty" na takowe, gdzie ludzie szukają sposobów na zmianę wyglądu swojej broni. Obiecująco zapowiada się questline "Balance of Power", który przypomina legendarne questline'y z MoPa i WoDa. Miejmy nadzieje, że nie zawiedzie.

Order Hall - cóż, garnizony były jednak ciekawsze. Tutaj właściwie oprócz wysyłania followerów na dające wymiernie korzyści misje i upgrade'u, który daje możliwość noszenia 2 legendarnych itemów na raz, ciekawych rzeczy też brak. Może set na transmoga, który jest recolourem tego znanego z Challange Mode Mists of Pandaria.

Póki co - tyle. Może coś jeszcze potem skrobnę w miarę grania. Śmigam lockiem i expie rogala. W planach szamek i DK.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2016, 12:25:17 pm »
Pytanie centerowicze, gdzie gracie, horda czy przymierze?

Kusi mnie mocno by pograć w wowo, ale samemu to jednak troche meh', ale z kimś to co innego. :P

I taka mnie rozkmina naszła, czy mogę battlechest'a wykorzystać jak prepaida?

Z tego co widzę, nie opłaca się juz kupować prepaidów na allegro, bo wychodzą cenowo jak sub na battle.net cie.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 12:31:23 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2016, 14:46:31 pm »
>nigdy nie wrócisz do 2007, gdy doświadczałeś Świata Warcrafta po raz pierwszy

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2016, 16:04:20 pm »
w moim przypadku to 2k10, ;).
No i skończyłem gre na WoDzie, bo.. nie mialem z kim grać a gonić wszystkich mi sie nie chciało.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2016, 10:54:40 am »
Battle chest jako miesiąc grania na nowym koncie tylko. Natomiast abo to ok 100 zł na dwa miechy, a na battle necie jest drożej nadal.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2016, 17:59:46 pm »
Gdzie kupujesz prepaidy?

Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2016, 19:53:08 pm »
Alledrogo
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2016, 21:37:31 pm »
Nie grałem, grać raczej nie zamierzam (chyba że kiedyś tam na próbę), ale przez wzgląd na ogromny sentyment do strategii jako tako obserwuję lore. I naprawdę bawi mnie to, jak bardzo gwałcą postać takiego Illidana - moim zdaniem niegdyś świetnego antybohatera i jedną z najlepiej napisanych postaci w tym uniwersum. Kolejny Jezus - tym razem purple version. Jeżeli czegoś nie pokręciłem przy którymś z przeglądów z doskoku (jak tak, to niech mnie kto poprawi), to np. wychodzi na to, że w Burning Crusade to nie on był na dobrą sprawę bad guyem, tylko... gracze, bo nie zrozumieli jego "wielkiego planu" zniszczenia Legionu. Metzen i spółka tak bardzo mają w dupie inteligencję graczy i spójność fabularną własnej gry, że z niezrównoważonego psychicznie quasi-ślepego nieśmiertelnego wojownika robią chyba największego obecnie herosa Warcrafta, próbując jeszcze wszystkim wokół wmówić, że jego wariactwa to tak naprawdę były szlachetne czyny, tylko "gimby nie znajo" :D
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 21:41:58 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2016, 22:12:24 pm »
Well, Illidan zawsze wierzył, że jest stworzony do wyższych celów i bardzo chciał ratować świat (vide: rozwalmy Northrend używając Oka Sargerasa, genious!), tylko nikt nie rozumiał jego ideologii poświęcenia czego popadnie dla owych "wyższych celów".
Przeszłam początkowego questa dla demon huntera i zaczynamy tam jako stronnik Illidana, absolutnie poświęcony jego sprawie, bo to wszak niezrozumiany przez motłoch wybawiciel. Potem jednak spotykamy Altruisa - znajomego demon huntera z BC, który niegdyś zdradził swoich pobratymców i pomagał nam w zdobyciu Black Temple. Dzięki niemu poznajemy Illidana z mniej przychylnej strony, a finalnie musimy wybrać pomiędzy zbuntowany Altruisem a fanboyem Illidana, Kaynem. Do tego momentu jest ok, ale kolega z pracy wylewał żale, że potem Illidan jest wybielany coraz bardziej i robią z niego zapowiadanego przez wyrocznię wybawiciela. Cóż, Thrall poszedł na emeryturę, na kogoś musiało trafić xD

Po tym, jak w WoD Grommash zostaje wielkim bohaterem i wszyscy wszystkim wybaczają, już nic mnie nie zdziwi.

Gram w Hordzie na serwerze Balnazzar, battletag Azhiria#2739
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 22:21:43 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2016, 22:30:28 pm »
Dass - a to juz nie było w TFT? Bo z tego co pamietam jak go przechodziłem, to juz wtedy nie rozumiałem o co się go własciwie czepiają :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2016, 22:57:31 pm »
Do tego momentu jest ok, ale kolega z pracy wylewał żale, że potem Illidan jest wybielany coraz bardziej i robią z niego zapowiadanego przez wyrocznię wybawiciela.
No właśnie ja więcej wiem od tego momentu, gdy widziałem na YT, jak jakaś(?) Naaru rozpływa się nad "Child of Destiny" (tak to chyba szło?), tak jakby nie była jakimś arcymądrym, przedwiecznym stworzeniem, tylko fanboyką Illidana. Rzygać się chce.

Co prawda o tym wewnętrznym konflikcie pomiędzy demon hunterami na temat ich protoplasty też słyszałem (głównie ze strzępków filmików youtubera o pseudonimie Nobbel), ale jakoś mi się to sztuczne wydaje.

Cytuj
Po tym, jak w WoD Grommash zostaje wielkim bohaterem i wszyscy wszystkim wybaczają, już nic mnie nie zdziwi.
To jest z samego finału, nie? Bo pamiętam, że któryś z moich znajomych z niezłym wkurwem zerwał z tą grą, bluzgając właśnie na ten motyw xD

Sent - w TFT była o tyle skomplikowana sprawa, że facet robił wiele rzeczy w sposób, który narobiłby więcej szkody Azeroth i jego mieszkańcom niż Legionowi - choćby wspomniane przez Kas rozwalenie w drobny mak Northrendu, które - przynajmniej jeśli wierzyć temu, co mówił bodajże jego kochający braciszek - sprowadziłoby niezły kataklizm na całą planetę i jego ekosystem, czy coś takiego. Przez mgłę pamiętam, może w czasie wolnym sobie odświeżę ten tytuł. No w każdym razie koleś był cholernie niejednoznaczny ze swoimi działaniami, i to mi się właśnie szczególnie podobało.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2016, 23:13:15 pm »
To jest z samego finału, nie? Bo pamiętam, że któryś z moich znajomych z niezłym wkurwem zerwał z tą grą, bluzgając właśnie na ten motyw xD
Tak, to z finału. Jednakże mnie bardziej ubodło w WoD co innego: ociekająca zajedwabistością Żelazna Horda, zapowiadana jako niepokonana i niezłomna armia, okazała się grupką dzieci do bicia. Nie byli w stanie spacyfikować ani Frostwolfów, ani Draenei. Dlatego otworzyli portal, by oberwać od trzeciej armii, tej z Azeroth. Od momentu, gdy przechodzimy do Dreanoru, prawie cały czas są w defensywie. Aż żal było mi bić ich w Nagrandzie. Tylko Kilrogg ostatecznie pokazał, że ma jaja.

Ostatecznie wyszło na to, że najwięcej zła narobiliśmy my, uwalniając Gul'dana celem zamknięcia portalu, sprowadzając zagrożenie na cały świat.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2016, 23:30:23 pm »
No właśnie w sumie ja też zachodziłem w końcu w głowę, o co chodziło z tą "niezniszczalną" Iron Horde, którą gracze niszczyli kawałek po kawałku praktycznie w każdym większym starciu. A na końcu i tak była rozwałka z przedstawicielami Legionu, sprowadzonymi dzięki, jak słusznie zauważyłaś, Gul'danowi. No i mi popsuli na koniec wizerunek Archimonde'a :(
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2016, 03:36:35 am »
Lepiej uznawać zakończenie lore przy części 3 chyba. Bez pierdyliarda wątków przedłużających kolejne wypluwane dodatki [emoji14]

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: World of Warcraft
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2016, 11:00:23 am »
A propos Illidana: https://youtu.be/OqeKgcYz7FY :D

Jakkolwiek główny wątek w WoWie od dawna jest telenowelą, o tyle pomniejsze historie imo nadal wychodzą Blizzardowi całkiem nieźle, np. Klaxxi z MoP albo questy w Spires of Arak z WoD.