Autor Wątek: Dragon Age  (Przeczytany 22916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 24, 2014, 18:29:32 pm »
hm, wydawało mi się, że w DA:O ci fioletowi jakimtamowie byli mniej spedaleni.. w sensie cały design. Anyway gurt, nie zazdrość scenarzystce waginy, ty patriarchalny szowinistyczny homofobie >:U

ale tak serio, nieco na obronę DA, podobno tylko początek (6-10h) jest tragiczny, potem jest lepiej. Kwestia czy "lepiej" znaczy "dobrze", bo mam wątpliwości czy to wyżej jest z pierwszych 6 godzin :x

Klimek - a propos infantylności masz wyżej. Jesteś przywódcą inkwizycji i zajmujesz się WIELKIMI sprawami. I z tymi statsami to niestety nie jest żart, jest jak w najnowszym diablo - nic nie rozdzielasz, autoawanse, czasem pozwalają ci dobrać jakiś talent. A, i ponoć wszystkie klasy są na pałę ofensywne, nawet mag kopie dupy w bliskim starciu. Drużyna w zasadzie to widzisz od czego jest, bo rozkazy niby da się wydawać, ale kamera się do tego nie nadaje.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 24, 2014, 19:11:35 pm »
Jesteś przywódcą inkwizycji i zajmujesz się WIELKIMI sprawami.
*le kinky-winky face*
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 24, 2014, 20:47:49 pm »
Nie myślałem, że da się spedalić qunari. Myliłem się. :|
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 20:51:48 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 24, 2014, 22:33:59 pm »
Qunari w pierwszej części mi się najbardziej podobały (a raczej podobał, bo był tylko jeden przedstawiciel tej rasy). Zrobienie z nich rogatych potworów w drugiej części było jak dla mnie jednym z największych minusów, o ile nie największym.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 24, 2014, 22:54:23 pm »
Większym problemem chyba jest skoncentrowanie się na ich "trzecim rogu" w Inkwizycji.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oiJYrtbTYMY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oiJYrtbTYMY</a>
JESTEŚ PEWIEN, ŻE OGARNIESZ TEGO MONSTRUALNEGO KUTACZA, NACZELNY INKWIZYTORZE?

#immersion #kinky-winkyrpg
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 24, 2014, 23:41:08 pm »
a pamiętaj, że trzeciorożny nazywa się Żelazny Byk, to już w ogóle.
kinky-winky-rpg zdecydowanie zasługuje na wypromowanie jako mem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 26, 2014, 14:44:03 pm »
kinky-winky-rpg zdecydowanie zasługuje na wypromowanie jako mem.
Zasługuje. Powinniśmy się teraz z tego nabijać na głównej i podczas piątkowych podcastów ;_;
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 16, 2014, 22:35:45 pm »
 Ogrom świata, mnóstwo misji pobocznych mnie przytłacza trochę, przyzwyczajony do tunelowych lokacji z DA:O i II ciężko mi się odnaleźć w Inkwizycji. Przy moim syndromie odkrywcy (zrób wszystkie misje poboczne, odkryj każdy zakamarek) ta gra mnie przeraża, ponad 10 godziny gry i ogarnąłem może 75% jednej z wielu dużych lokacji jaką jest Zaziemie (Redcliff i okolice).

Ogólnie to system walki i awansowania jest skopany, gram magiem, chciałem nauczyć się klątw i czegoś jak magia krwi w II, to bieda taka po są 3 ścieżki żywiołów i jedna z leczeniem, tworzeniem barier ochronnych. Atrybuty dodają się same, a ataki samym kosturem gówno robią, na łatwym poziomie walka z niektórymi przeciwnikami trwa za długo...

Co prawda wcześniej narzekałem na dużą mapę, ale muszę przyznać że lokacje są zajebiste, na prawdę bardzo ładnie wyglądają.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:14:54 pm »
Gram sobie w tego DA 3, gram, gram i nagle zoonk, stuknęło mi już 80h - 10h afczenia. Zrobiłem wszystkie lokacje, został mi już tylko główne operacje, każdą lokacje mam na te 95% zrobioną, bo nie mam, aż takiej cierpliwości do poniektórych zadań.

Naprawdę dobra gra, wciąga, fabularnie wysoko, dialogi spoko, koło typowe, chociaż nie ma oznaczeń jakie dana odp  wyraża odczucia, to jest standard 1. to dobry etc, 2. bawi duch, wsio na luzie, humor etc, 3. skurwiel.
Sporo autoironii i nabijania się w dialogach trochę z gry, typu.: co, znowu mam komuś dupę uratować, czy też, że, oni nigdy sie nie nauczą i tak ich zabije. ;P

Gra się przyjemnie, walka jest dynamiczna, widok taktyczny najlepszy ze wszystkich części, przeciwnicy nawet różnorodni i pojawiają się sensownie niż w da2. Zależnie od lokacji, przeciwnicy respawnują się zazwyczaj do momentu zniszczenia ich bazy, bossów, etc.

Polecam maga - zaklinacza, na 15. lvl mamy już cały bulid, i każdy może nam co najwyżej naskoczyć, niezależnie od poziomy trudności.
Irytują walki ze smokami, bo są praktycznie zawsze takie same i cholernie nudne. Gdy lvl smoka jest >= twojemu, tłucze się i tłucze skurkwiela z 10 min, nudne to. Pierwsze smoki, ciężko idzie, ale później, banał.
Tak w ogóle, to lipa gear z nich leci. :< Nic na mojego maga nie leci, a jak cos poleci, to jakiś szmelc, o kila lvl niższy ni mam lvl postaci. Jedyne itemy o wysoki lvl uniki to pierścionki i amulety. ;<


Same skille bazują na obrażeniach broni, taki ognisty pierd zadaje chyba 300 czy tam 400% obr broni, a taka mina chyba 1000% obr i jest obszarowa, tyle, że to skill z końca drzewka.

Dość szybko, bo zależnie od tępa gry (mi zajęło to ~25h, ale zrobiłem wszystkie dostępne przed tym lokacje) podczas jednej z operacji, okazuję się, że tak naprawdę początkowy wątek główny gry, to raptem jest taki pobocznym wstępem do całej, prawdziwej gry. ;D

Do momentu tej operacji, możemy odblokować 2 duża i dwie sednie lokacje, po niej dochodzą 3 wielkie molochy, i trzy równie spore lokacje.

Jazda wierzchowcami ssie.
(click to show/hide)
Reasumując

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2015, 22:40:32 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:43:20 pm »
grałeś na konsoli albo gdzieś tam była ukryta ironia której moje skanery nie wyłapały? Bo opinii o DA3 czytałem sporo i nawet najwięksi fanboje przyznawali, że kamera taktyczna to jakiś żart, zaś walka jest strasznie chaotyczna i wszelkie próby kontrolowania kogoś więcej niż własna postać są z góry skazane na porażkę, stąd moje pytanie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:35:22 pm »
138h gry i końca nie widać. Trochę mnie męczy eksplorowanie map, gdyż jestem typem gracza, który musi zwiedzić każdy zakamarek świata, ale warto, bo każde miejsce jest unikalne i dopracowane. Do oprawy graficznej nie można się przyczepić, chyba że ktoś szuka na siłę minusów.
Wszystkie wątki z poprzednich części zostały zgrabnie połączone, widać że twórcy od samego początku mieli opracowany plan działania. Fabuła bardziej przypomina DAO niż DA2, ale ja nie mam nic przeciwko ratowaniu świata. Nie ma też durnych zadań w stylu "przynieś 20 kawałków mięsa". Co prawda od czasu do czasu trafią się misje niegodne przywódcy Inkwizycji, ale generalnie większość jest ok.

Główną wadą jest złudne poczucie kreowania świata. Nie ważne jaką opcję się wybierze w kluczowych momentach gry. Efekt będzie ten sam, tyle że zamiast z magami, będzie trzeba walczyć z templariuszami itd. Poza tym jak do tej pory nie natrafiłem na nic, co by mnie zniechęciło.

Gram łotrzykiem. Początkowo chwyciłem za sztylety, mając w pamięci ciekawe rozwiązania z DA2, ale szybko przerzuciłem się na łuk (zacierając przykre wspomnienia tej klasy z DAO), gdyż zestaw umiejętności pozwala na swobodne poruszanie się po polu walki i oferuje wiele ciekawych możliwości (w przeciwieństwie do poprzednich części, gdzie wystarczyło raz kliknąć na wroga i mogłeś iść sobie zaparzyć herbatę). Wystarczy jakiś tank i we trójkę z Varrikiem możemy robić dwa smoki na raz. ;D
Jeśli chodzi o kamerę taktyczną, to muszę przyznać że nigdy nie skupiałem się na tej opcji, poza ustawieniem listy czynności. Wolę siedzieć we własnej skórze, a kontrole nad sojusznikami pozostawić mojemu pecetowi.

Co by tu jeszcze...
Faktycznie, wybór broni/pancerzy/biżuterii nie jest zbyt duży w porównaniu do poprzednich części. Już dobre 100h czekam na jakiś ciekawy, unikalny armorek dla mojej postaci, ale nie tracę nadziei. Pewnie mnóstwo przedmiotów pojawi się w DLC. Miłą odmianą natomiast jest możliwość samodzielnego składania i ulepszania przedmiotów, co w pewnym stopniu jest jakąś rekompensatą.
Ah no i miłym zaskoczeniem jest fakt, że nasze decyzje wpływają na wszystkich towarzyszy, nie tylko tych, którzy znajdują się w danym momencie w zespole.


Reasumując gra nie zawiodła póki co moich oczekiwań. Mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć to samo, jak już dotrwam do końca.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2015, 23:46:29 pm wysłana przez Murtag »

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:45:52 pm »
Kamera taktyczna jest tak zjebana, że w ogóle z niej nie korzystam. Walka też jest gorsza niż w poprzednich częściach, machanie mieczem w powietrze i podbieganie do każdego przedmiotu, z którym chce się wejść w interakcję, a jest tego bardzo dużo, zbieranie ziół, surowców rzemieślniczych i łupów po wrogach to jakaś męka.

Ja grę skończyłem w 50 godzin i do tego ominąłem 3-4 większe lokacje jak Syczące Pustkowia, Święte Równiny czy Szmaragdowe Mogiły, chciałem zakończyć już grę, kiedy wiedziałem, że koniec tuż tuż.

Ogólnie sama finałowa bitwa mnie rozczarowała, spodziewałem się czegoś "więcej".
(click to show/hide)

Ogólnie to jestem zawiedziony towarzyszami... spedalony Qunari, magister gej, pojebana elfka i łysa murzyna...
Trochę się zawiodłem, gra miała ogromny potencjał po w sumie 3 zajebistych częściach nie postarali się tym razem tak jak wcześniej.

Cytat: Murt
Nie ma też durnych zadań w stylu "przynieś 20 kawałków mięsa". Co prawda od czasu do czasu trafią się misje niegodne przywódcy Inkwizycji, ale generalnie większość jest ok.
Jak to kuwa nie ma? Jest mnóstwo takich misji: zbierz 10 sztuk baraniego mięsa bo uchodźcy są głodni; przynieś obrączkę; zanieś kwiaty na grób; czy też never ending story analiza geograficzna.

Btw. udało Wam się zdobyć większość z możliwych do zdobycia profitów Inkwizycji?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2015, 23:50:58 pm wysłana przez Elrath »
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 06, 2015, 00:05:48 am »
Cytuj
Jak to kuwa nie ma? Jest mnóstwo takich misji: zbierz 10 sztuk baraniego mięsa bo uchodźcy są głodni; przynieś obrączkę; zanieś kwiaty na grób; czy też never ending story analiza geograficzna.
Te zadania, które wymieniłeś, były dostępne na Zaziemiu i stanowiły niewielki odsetek, o którym łatwo zapomnieć. Zdecydowana większość questów dotyczy problemów Inkwizycji, eksplorowania świata lub towarzyszy.  Analiza geograficzna to zupełnie z innej beczki, niekończące się miniqueściki, które możesz robić do usranej śmierci, albo możesz ich nie robić wcale.

Cytuj
Btw. udało Wam się zdobyć większość z możliwych do zdobycia profitów Inkwizycji?
Maks można mieć 20. Jeśli zwiedzasz całą mapę i podnosisz co się da, a co za tym idzie masz kupę kasy i nic ciekawego w sklepach, to możesz zaopatrzyć się we wpływy w jednym ze sklepów w Podniebnej Twierdzy, tak jak ja to zrobiłem.

Jeśli chodzi o towarzyszy, to faktycznie, szału nie ma. Varric oczywiście wymiata, Kassandra, Blackwall i Solas też dają radę imo. Mają to coś, co mieli towarzysze w DAO. Nawet Qunari nie jest taki zły, jak go bliżej poznać (chociaż bardziej by pasował na człowieka), ale pozostali to jakiś żart.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 00:08:21 am wysłana przez Murtag »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 06, 2015, 14:18:08 pm »
Sent to tylko moja opinia, a w sumie, to tego widoku używam tylko rozstawienia innych.
Walka innymi postaciami? Wot, to samo co naszym heroldem, nic nadzwyczajnego. Teraz i tak praktycznie tylko swoją postacią steruję, zdając się na pcta z innymi.
Nasz protegowany, potrafi nieraz ironizować, wybierając odpowiednie kwestie dialogowe.

Co do postaci, Blackwall ujdzie, solos mnie irytuje strasznie, Varric jest naprawdę spoko, Kassandra, jest spoko, podczas gry obserwujemy jej zmianę osobowości i nastawienia wobec zakonu, można powiedzieć, ujawnia się w niej też człowiek, anie tylko i wyłącznie poszukiwacz. Dorian, mimo, że pedał i chujowa q osobiste, jest nawet spoko, i team złożony z tych postaci ma fajne pogadanki. :)
Jeden ze śmiesznych gagów w grze, to proces Awra, co to zamek kozą atakował. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 06, 2015, 16:42:38 pm »
Fakt, motyw z kozami był spoko. :D Kasandra czytająca Tarczą i Mieczem jest zabawny.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|