Autor Wątek: Dragon Age  (Przeczytany 22358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 31, 2014, 14:20:21 pm »
Cytuj
Przypuszczam, że zaopatrzę się w kolejne części

Nie polecam, 2 może dosyć mocno rozczarować.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 31, 2014, 18:46:01 pm »
akurat fabularnie dwójka jest podobno znacznie lepsza, ale jedynka była na tyle odkrywcza i genialna że na tym skończył się mój romans z marką

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 02, 2014, 09:25:50 am »
Tak, dwójka fabularnie, systemem walki jest lepsza. Natomiast kuleją towarzysze (Bioware poszedł za bardzo w serie FF) i bardzo duża ilośc backtrackingu, mimo, że level design jest bardzo wporzo. 
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 04, 2014, 17:46:57 pm »
A ja tam polecam dwójeczkę, fabuła wciąga jeszcze bardziej niż w jedynce. I sugeruję wybierać jak najwięcej opcji dialogowych "dowcipnych", niektóre naprawdę potrafią rozbawić ;)
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 04, 2014, 17:56:29 pm »
Zgadzam się, acz cały efekt psuje mechanika gry, 5 lokacji na krzyż i ninja przeciwnicy. :P

(click to show/hide)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 05, 2014, 17:09:55 pm »
Oj tam z tymi lokacjami. Mi to wcale nie przeszkadzało i nawet ani razu nie zwróciłem na to uwagi. Akcja wciąga i to jest najważniejsze w grach, które mienią się RPGami.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 05, 2014, 20:25:38 pm »
Tak, dwójka fabularnie, systemem walki jest lepsza. Natomiast kuleją towarzysze (Bioware poszedł za bardzo w serie FF) i bardzo duża ilośc backtrackingu, mimo, że level design jest bardzo wporzo.
Mi się system walki w ogóle nie podobał, sztywne ruch i umiejętności jak kot napłakał, tzn. łotrzyk ok, wojownik do bani, a magiem krwi gra sprawiła mi najwięcej frajdy.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 23, 2014, 23:36:00 pm »
Grał już ktoś z Was w Inkwizycje? Jakieś opinie? Ciekawy jestem wymagań, bo nawet minimalne są dość spore (jak na mój sprzęt), a z gameplayów (wiem, że jakość filmów na yt =/= takiej jaka jest rzeczywiście w grze), ale nie wygląda na powalającą. 4 rdzeniowe procesory, 8 GB RAM i aż 2 GB karta graficzna przy zalecanych...
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 23, 2014, 23:48:37 pm »
O widzę, że raczej nie zagram. Mój win7 jest 32bitowy, a poza tym akurat na styk spełniam wymagania minimalne, czyli będzie się nieźle lagować albo paskudnie wyglądać. :) Będe musiał niestety poczekać, a szkoda, bo czekałem na tą grę. Cóż, może chociaż dzięki temu za jakiś czas będzie trochę taniej.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 24, 2014, 00:00:02 am »
opinie są takie, że na metacritics najwięcej "lajków" ma recenzja, która w teorii daje 10/10 i podkreśla zajebistość absolutnie wszystkiego, ale tak naprawdę jest jednym wielkim sarkazmem ;p Story jest podobno takie sobie, walka na PC to żart, rozwoju postaci nie ma (wybierasz tylko klasę, a współczynniki i awanse są automatyczne), questy jak w mmo typu przynieś X przedmiotów, wszystkie mają tylko jedno rozwiązanie, wybory niby są ale tylko wyglądają na poważne (co nie wybierzesz będzie tak samo), infantylność (najpierw robią z ciebie przywódce przywódców a potem każą biegać zbierać jagody w krzakach) i tak dalej i tak dalej. Generalnie tytuł mocno przeciętny, przynajmniej jeśli chodzi o oceny graczy pecetowych. Ofc nie pokrywa się to z ocenami z gazetek, gdzie są same 9 i 10 (a już tym bardziej z konsol), ale do tego juz przywykliśmy.

ale hej, może tobie akurat się spodoba, w końcu ktoś te pudełka kupuje i pisze te pozytywne recki bez żadnych argumentów poza "bo tak, hejterzy ssom".
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 00:04:11 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 24, 2014, 00:23:55 am »
Szczerze jakbym patrzył się na wymagania to w mało gier, które są z 2012, 2013 roku bym pograł. Kupiłem ostatnio Far Cry 3, na minimalnych mi śmiga i jestem naprawdę zadowolony z grafiki to co dopiero było by na ultra? :D

No a co do samej gry, BioWare zawsze podniecało się, że w ich grach można dokonywać iście EPICKICH wyborów, które miały stawiać świat na ostrzu noża, a jak potem wychodziło to kto grał ten wie. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 24, 2014, 00:28:06 am »
Mi się bardzo podobały DA1 i DA2 i dlatego bardzo czekałem na DA3. Jeżeli jest tak jak piszesz, to ten tytuł faktycznie będzie słabszy od poprzedników. JAK TO WSPÓŁCZYNNIKI BĘDĄ AUTOMATYCZNE? Chociaż fakt faktem - wojownik w dwójce i tak pakował tylko w siłę i kondycję, łotrzyk w spryt i zręczność a mag w magię i siłę woli (o ile dobrze zapamiętałem nazwy współczynników). Może twórcy nie chcieli już na siłę dawać tej niby możliwości dodawania punktów, bo to obojętnie czy będziemy sami dodawać czy gra będzie sama dodawać.

Jeśli chodzi o wybory, to fakt, większość dialogów w dwójce dzieliła się jedynie na styl wypowiedzi (dowcipny, przyjazny, złowrogi) i to nie wpływało na ostateczny skutek rozmowy. Ale było kilka momentów, w których nasze decyzje wpływały na dalsze losy, chociaż fakt faktem końcówka gry zawsze była taka sama.

Martwi mnie to co napisałeś o infantylności. Nie lubię, jak już z samego początku robi się z naszego herosa nie wiadomo jakiego zbawce, a potem musimy wykonywać jakieś questy godne wiejskiego parobasa.

Ale cóż, wszystko trzeba samemu sprawdzić. Może złe opinie są przesadne a mi akurat gra przypadnie do gustu? Jedynka i dwójka wciągnęła mnie swoją historią na dobre, może i w trójce będzie podobnie.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 24, 2014, 02:26:33 am »
No a co do samej gry, BioWare zawsze podniecało się, że w ich grach można dokonywać iście EPICKICH wyborów, które miały stawiać świat na ostrzu noża, a jak potem wychodziło to kto grał ten wie. :D
Tam miało być "na ostrzu ch*ja" :^)

Miałem nieprzyjemność obczaić parę dialogów z najnowszego DA, jakość gry aktorskiej i scenariusza oceniam na:
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 24, 2014, 17:04:27 pm »
Ja oglądałem gameplay z wersji na Xbox One bodaj (wiadomo konsole<PC pod względem grafiki) i też przyznam, że mimika itd. kuleje strasznie.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 24, 2014, 18:06:41 pm »
Mimika stanowiłaby poważniejszy problem, jakby było do czego ją dopasowywać - żeby było klarowne, miałem na myśli aktorów głosowych i granie głosem, intonację. Znaczy się, jej brak.

Albo scenariusz:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=j2dL6ZI7H6E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=j2dL6ZI7H6E</a>
łot de huj, nie mogę uwierzyć, że dołożyli tylko publiczność i muzykę, a dialogi są oryginalne
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 18:10:24 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.