Autor Wątek: Dragon Age  (Przeczytany 22348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2014, 18:15:08 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=06c8uQmjT3w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=06c8uQmjT3w</a>
gameplay z E3.

Szczerze, to DA nie wzbudzał we mnie do tej pory najmniejszych nawet emocji, ale po obejrzeniu tego trailera już wiem czemu RPGi AAA przestały mnie ineresować. Już Wiedzmin 3 wygląda dla mnie jak takie "chcę być skyrimem, bardzo" (otwarty świat czy taka amerykańska pompatyczność), ale DA3 wynosi to na zupełnie nowy poziom - pomijając otwarty świat, znowu walka, która nie wie czy chce być drużynową klasyką, czy Mass effectem z mieczami, gdzie przełącza się między postaciami, jakieś dziwne naleciałości z MMO w postaci masy kolorowych cyferek przy zadawaniu obrażeń które zdają się nic nie znaczyć, chaos w którym i tak rozkładasz wszystko jednym palcem, ale wszechobecna amerykańska pompatyczność - uuu jesteś szefem wielkiej organizacji, uuu twoja organizacja przyniesie przyniesie pokój na świecie, uuuu ty nie jesteś szefem drużyny, jesteś SZEFEM SZEFÓW (litościwie pomijam, że nie ma to żadnego sensu) i tym podobne werbalne robienie loda dla skrajnie zakompleksionych, by choć w wirtualnym świecie poczuli się kimś. Ni wiem, może amerykański rynek jest inny i tam takie naiwne pierdolenie przechodzi i ludzie są nim jeszcze podekscytowani (bo to generalnie widać we wszystkich gier z USiA, od Girsów przez Halo, CoDa po dużą część lore Star Citizena), ale dla wschodniego europejczyka takie tony lukru wyglądają co najmniej dziwnie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 11, 2014, 20:59:22 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2014, 21:24:37 pm »
Oglądałem wszystkie gameplaye i te całe DA: Inquisition zaczyna mnie coraz mniej interesować (co nie oznacza, że nie chciał bym pograć). Jakoś takie ,,trędowate''. I oczywiście tak duża ilość smoków wcale nie przyszła ot tak, gdyż wcale nie widzieli jak dobrze sprzedał się skyrim. Z początku chciałem grę kupić dlatego, że to jest jedyny jak na razie nieźle zapowiadający się RPG w najbliższym czasie. I w liście gier do kupienia niestety wyprzedził go Shadow of Mordor (który swoją drogą jest assasynem wersja Śródziemie, ale nie wiedzieć czemu przypadł mi do gustu - możliwe, że chodzi o ten cały system nemesis który bardzo mnie zainteresował).

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 11, 2014, 21:47:18 pm »
Nie, gra wcale nie nazywa się Dragon Age, wcale bo wcale i nie ma to nic wspólnego z tym że w uniwersum DA aktualny wiek jest nazywany wiekiem smoków/a, ponieważ powróciły smoki. ;)

Ja tak czy siak zagram w to, ale czy kupie? Nwm.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 11, 2014, 22:20:41 pm »
Blady - popraw mnie, ale to chyba miał być tylko jeden smok. Dlatego DRAGON age, nie dragonS. Ale pamiętajmy że mówimy o grze, która w drugiej części dostała nagłej zmiany stylistyki połowy postaci na taką mangową "bo tak", więc co do smoka może też zmienili zdanie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2014, 23:18:29 pm »
Z oficjalnego kalendarium na stronie gry.
Cytuj
8:99 Wiek Błogosławiony
Powrót smoków

Smoki, które – jak sądzono – wyginęły, pojawiają się najpierw w Antivie, a później pustoszą wiejskie tereny Orlais i Nevarry. Próby ograniczenia ich liczby kończą się niepowodzeniem i ciężkim stratami.
Cytuj
9:1 Wiek Smoka
Rozpoczyna się Wiek Smoka

Rozpoczyna się Wiek Smoka. Mówi się, że ma to być okres pełen przemocy i niepokojów.

http://www.dragonage.com/#!/pl_PL/timeline?i=13


W DA2 zabijamy co najmniej dwa smoki, czy więcej nwm, skończyłem na razie na wyjściu z głębokich ścieżek.

Jeśli chodzi o tego smoka arcydemona, to był on jednym z dawnych smoczych bogów czczonych niegdyś w Imperium Tewinter. Są one pochowane głęboko pod ziemią i szukają ich mroczne pomioty. Ostatnia plaga zaczęła się gdy Architekt (jeden z liderów mrocznych pomiotów) próbował przyporządkować sobie Dawnego Boga Urtemiela.
Było siedmiu smoczych bogów, a pięć plag, to oznacza, że mogą jeszcze nastąpić tylko dwie kolejne plagi.

http://pl.dragonage.wikia.com/wiki/Dawni_Bogowie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2014, 23:27:20 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 11, 2014, 23:43:21 pm »
Oh czizas. Nigdy AŻ TAK głęboko w to nie zaglądałem. Chociaż tak czy siak smoków jest za dużo (powinno ich być mniej ale winny być potężne).

Jak tak sobie zaglądałem na różne strony zdziwiło mnie, że ocena przewidywana (przez userów jak i redaktorów) oscyluje między 8,5 a 9,5. Ciekawi mnie tylko jak będzie to wyglądać po premierze gry. Jeśli nadal będzie zbierać dobre oceny - może kupię. No a jeśli nie to pozostaje Shadow of Mordor.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 13, 2014, 00:50:38 am »
Jeżeli jest jeszcze ktoś zainteresowany tą grą, to pragnę z wami podzielić się jej wymaganiami. :)

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7 lub 8.1 (64-bitowe)
Procesor: Czterordzeniowy AMD taktowany zegarem 2,5 GHz lub czterordzeniowy Intel taktowany zegarem 2,0 GHz
RAM: 4 GB
Karta graficzna: z 512 MB pamięci RAM na pokładzie, AMD Radeon HD 4870 lub Nvidia GeForce 8800 GT
HDD: 26 GB
DirectX: 10
 

Rekomendowane:

System operacyjny: Windows 7 lub 8.1 (64-bitowe)
Procesor: sześciordzeniowy AMD taktowany zegarem 3,2 GHz lub czterordzeniowy Intel taktowany zegarem 3,0 GHz
RAM: 8 GB
Karta graficzna: z 2 GB pamięci RAM na pokładzie, AMD Radeon HD 7870 lub R9 270 albo Nvidia GeForce GTX 660
HDD: 26 GB
DirectX: 10
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 13, 2014, 09:24:49 am »
Nie wszyscy zapewne zaglądają do tematu o promocjach na gry, toteż tutaj także wrzucę:

DA:Początek za free do jutra :)

https://www.origin.com/pl-pl/store/buy/dragon-age-1/pc-download/base-game/standard-edition

Zawsze warto się zaopatrzyć

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2014, 15:43:12 pm »
Czyli po małej załamce, którą przyniósł mi Shadow of Mordor (nieeeeeeeeeeee DirectX 11, a ja nową grafę dopiero za kilka miechów :\) czekam już tylko na DA: Inkwizycję. Patrząc na wymagania minimalne powinno mi pójść tak więc na pewno grę kupię. Gdy tylko dorwę ją w łapy na pewno podzielę się wrażeniami :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 30, 2014, 13:47:26 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7oS449eDABI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7oS449eDABI</a>
w tym roku w modzie jest folk :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 30, 2014, 16:26:06 pm »
Może i się nie znam, ale ja tam folku nie słyszę, tylko raczej orkiestrę. Ale co ja tam wiem.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 30, 2014, 16:34:47 pm »
chodzi mi nie tyle o wykonanie co o ten, hm, "ludowy" klimat na początku. Gdybym nie wiedział to w życiu bym nie powiedział, że to DA, po którym spodziewałbym się czegoś bardziej.. pompatycznego.

W ogóle czy tylko mnie fragment po ~0:55 kojarzy się z Risen 3? :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 30, 2014, 16:47:08 pm »
Mi theme z risenów kojarzy się z falloutami, także tego. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Dragon Age
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 31, 2014, 14:06:49 pm »
Łał.
Nie miałam dotąd styczności z żadnymi grami Bioware, nawet klasykami. Pobrałam DA: O i jestem niezwykle pozytywnie zaskoczona. Przeleciałam pierwszy raz, jak się okazało – na szybko, słabo ogarniając taktykę, nawet nie zauważając wielu możliwości i zadań; teraz już idę drugi raz na spokojnie, bardziej eksplorując, pogłębiając kontakty z towarzyszami i starając się wykorzystać wszystkie opcje i smaczki oferowane przez świat gry.
Gra jest naprawdę przyjemna, bardzo emocjonalna, mocno działająca na wyobraźnię, co jest zaskakujące o tyle, że elementy składowe świata i historii są oklepane i wyeksploatowane na wszystkie strony, wzdłuż i wszerz. A jednak jest to mieszanka wyjątkowo apetyczna i lekkostrawna. Przypuszczam, że zaopatrzę się w kolejne części :)
Milion Lat W Lochu