Autor Wątek: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79  (Przeczytany 4724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« dnia: Wrzesień 11, 2016, 07:04:08 am »
Witam wszystkich.

Będę tu wrzucał co jakiś czas dawną moją "twórczość". Jest tego tylko kilka sztuk, ale nie chcę wrzucać wszystkiego od razu. Pojedynczo będzie lepiej. Zapraszam do komentowania :)
Ps. niektóre są naprawdę "stare", więc i widać będzie słaby styl jeszcze.

Na pierwszy ogień idzie jedna ze starszych prac, bo napisana około 10 lat temu. Historia jest jakby wyrwana z pamiętnika i dzieje się w świecie Warhammera Fantasy. Stworzyłem ją bardziej dla siebie i do szuflady, więc nie ma załączonych objaśnień. Wybaczcie mi za to.


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2016, 11:36:31 am »
widać, że dawno pisane, trochę dziwacznych usterek i bezsensownych zachowań (trochę też wydających się bezsensownymi, aczkolwiek możliwe że są sensowne, jako że młotfantasy znam dość powierzchownie-np na kij walczyć, skoro wioska jest okryta iluzją?). aczkolwiek poza tym, i poza faktem że historia typowa jak diabli (serio, pierwsze trzy zdania widziałem już tysiąc razy) to nienajgorszy kawałek prozy. ciekawi mnie co wstawisz dalej, jak twoje opowiadania rozwinęły się przez te 10 lat
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 08:24:32 am »
Dzięki:) Jeśli chodzi o elfickie osady w Drakwaldzie to nie bywają ukryte iluzjami, lecz położone są na tyle głęboko w puszczy, że są bezpieczne przed ludźmi. Co innego atak z powietrza, jak to opisałem. No i dodatkowy fakt, że miejsce położenia wioski zostało zdradzone przez starszego brata głównego bohatera i jego siostry. Co do innych opowiadań, to nie mam ich zbyt wiele. Więcej historii postaci pisałem niż czego innego.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 11:32:18 am »
historia postaci też może być ciekawym opowiadaniem. nawet opis charakteru i zachowań postaci można zmienić w kilkustronicowe opowiadanie.

o elfach w warmłocie wiem niewiele, ale z samego czytania ma się takie wrażenie "ej, ta wioska jest okryta iluzją, niech dadzą im przelecieć zamiast do nich strzelać"
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2016, 12:31:18 pm »
Pora zatem na coś innego ;)
To krótkie opowiadanie w świecie Warzone i bardziej też próba napisania czegoś poza klimatem fantasy.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2016, 15:11:09 pm »
Teraz już zupełnie nie znam uni :P
warsztat się poprawił, aczkolwiek ciężko powiedzieć cokolwiek więcej z uwagi na objętość tekstu. prolog, preludium, nie opowiadanie
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2016, 15:37:08 pm »
Dlatego opisałem to jako próbę ;) Chciałem sprawdzić, czy uda mi się coś skrobnąć w tym uniwersum. Świat znany jest jeszcze pod nazwą Mutant Chronicles. Kiedyś był też film po tym samym tytułem dość płytko niestety czerpiący z tematu, aczkolwiek mi się bardzo podobał. Uniwersum to przedstawia się też jako dieselpunk.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2016, 15:38:58 pm »
diselpunk? lolp, po tekście myślałem że to sci-fi
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2016, 16:04:18 pm »
Mutant Chronicles to takie właśnie dieselpunk sci-fi. Wystarczy spojrzeć na grafiki pojazdów czy ubioru z tego uniwersum.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2016, 16:56:07 pm »
dieselpunk sci-fi??? JAK??? jak to połączyć???
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2016, 16:57:39 pm »
Już zostało połączone, wiele lat temu ;) Poszukaj na necie systemu Mutant Chronicles a sam się przekonasz :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2016, 17:13:02 pm »
patrze puki co na wikię. system nie jest określony jako sci-fi ani dieselpunk, tylko postapo :P
ileś wieków w przód i inne planety. z tego co pamiętam dieselpunk to świat, gdzie świat zatrzymał się na nafcie, czasem nie ma nawet elektryczności, absolutnie nie ma elektroniki. Jak w takim świecie mieli by podbić inne planety? Polecieli na marsa sterowcem?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2016, 17:32:55 pm »
Nie patrz na wikie, tam mało info jest i to pobieżnie. Wyszukaj mutant chronicles dieselpunk to znajdziesz normalne strony o tym.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2016, 17:57:12 pm »
statki kosmiczne napędzane węglem. nie mam pytań
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Opowiadania i historie postaci by Cerberus79
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2016, 18:14:37 pm »
No wiesz, każdy system ma coś oryginalnego i własnego ;) Osobiście bardzo lubię klimaty tego uniwersum, głównie przez starą już karciankę, Doom Trooper.

Update: info o węglu znalazłeś pewnie w recenzji o filmie "Mutant Chronicles" :P Jak już wspominałem, sam film czerpie dość płytko z konwencji, pokazując jedynie jakieś ogólnikowe informacje. Akurat motyw zasilania statku na węgiel to raczej radosna twórczość reżysera. W opisie świata nigdzie nie znalazłem (musiałem sobie przypomnieć, czy aby przypadkiem nie pominąłem czegoś) wzmianki o takim napędzie ;) Zresztą wystarczy spojrzeć na Megakorporację Cybertronic, używającą bardzo zaawansowanej technologii opartej na elektronice. Podbój planet zaczął się, gdy zasoby były w skrajnym wyczerpaniu. Do czasu, póki układ nie został zasiedlony cały.

Tutaj znajdziesz info o dieselpunku s-f ;) http://www.modiphius.com/mutant-chronicles.html

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2016, 18:53:33 pm wysłana przez Cerberus79 »