Autor Wątek: Twierdza Krzyżowiec (Edytor Map)  (Przeczytany 1513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Twierdza Krzyżowiec (Edytor Map)
« dnia: Sierpień 05, 2016, 18:14:05 pm »
Kto grał, pamięta tą grę?
Temat założyłem dla osób chcących pobawi się w edytor map i chcących poznać fajne triki osobiście znam parę:
1. Gdy chcemy zrobić bardzo wysoki mur wystarczy zbudować płaskowyż i postanowić na nim mur, następnie usunąc płaskowyż za pomocą narzędzia do obniżenia terenu do początkowej formy. W ten sposób powstaje na ogromny mur.
2. Gdy klikniemy w menu edytora tzn. w ekranie zapisz mapę itp. wciśniemy CTRL + , wyskoczy nam okno wyboru rozmiaru mapy i trybu rozgrywki, tak samo dzieje się w oknie Eventów, możemy ustalić ilość początkowego złota itp.
3. Dzięki trikowi opisanemu wyżej możemy robić adnotacje do misji, po stworzeniu scenariusza dowolnego, zamieniamy tryb na multi i piszemy w oknie adnotacje do mapy po czym znów robimy to samo i wybieramy scenariusz dowolny.
4. Możemy sprawić, że sady (Wybudowane w trybie edytora!) będą produkować mniej rzeczy, otóż budujemy sad, farmę i narzędziem usuwania z edytora terenu usuwamy powoli Jabłonie, pola. Dzięki temu nadamy fajny efekt.

Mam nadzieję, że kogoś to zainteresuje i rozwinie temat, ja sam postaram się dowiedzieć paru ciekawostek i je tu napisać.
...