Autor Wątek: Hearts of Iron 4  (Przeczytany 44049 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 09, 2016, 18:23:34 pm »
Wielka Polsza strikes again! Tym razem Słowiańska Brać skierowała swoje kroki w stronę Niemiec. Tak jak sądziłem, nawet bez wsparcia czołgów, moje dywizje bez większych problemów przepychały ogromne stacki wojsk wroga. Kompania wsparcia ppanc w dywizjach piechoty do RiGCZ jakich mało ;D

Co ciekawe, jest event wyskakujący jak Polacy zdobędą Berlin, o ten o, ale jak zdobywają Moskwę albo chociaż Kijów to nie ma.

Czy zdobycie Berlina zakończy imperialistyczne zapędy Imperium Kwitnącej Cebuli? Nie do końca. :D W sumie to nie jest całkiem aktualny widok, bo udało mi się docisnąć Włochów i Hiszpanów już chwilę później, ale zapomniałem zrobić kolejnego screena.

Tymczasem w Japonii mam pewien kłopot. Nie z japońskim wojskiem, bo nie dość że ja sam z nimi walczę (wykorzystując dywizje przysłane przez moich sojuszników, a za ich plecami niecnie licząc manpower który w ten sposób oszczędzam) to jeszcze przyjechali Amerykanie. Problem jest taki, że... nie mogę zaplanować desantu. Kiedy próbuję przydzielić jakieś dywizje do planu to mam informację, że muszę rozwinąć technologię transportu żeby móc zwiększyć limit jednostek przydzielonych do desantu (bo aktualnie mogę ich przydzielić całe 0), i w sumie to nie mam pojęcia o jaką technologię konkretnie im chodzi. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, a Japonia ma 90% jedności narodowej więc bez desantu na wyspy, to cały ten sukces w Europie chuj szczeli.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 09, 2016, 19:12:59 pm »
atomówką w nich!
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:05:20 pm »
legion - to i tak by musiał zająć jakieś mniejsze wysepki by nabić victory pointsy ;p

dollan - ostatnia technologia w drzewku okrętów. Może pokazuje ci 0, bo masz już zaplanowane jakieś inwazje morskie (bez rozwinięcia techu możesz wysłac max 10 dywizji, z rozwiniętym na maksa bodaj 50). Swoją droga grasz faszystami? Bo ja tego piaseckiego zdzierżyć nie mogę, zresztą tak samo witosa :p
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 20:06:58 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:13:59 pm »
o kuuuuuurwa, a ja w ogóle nie ruszyłem jeszcze drzewka okrętów xD

I właśnie problem jest taki, że nie mogę wysłać ani jednej dywizji i nie mam zaplanowanego żadnego innego desantu.

Aktualnie ciągle gram na BBWR, ale powolutku się demokratyzuję (jest to utrudnione bo jednocześnie mam Demokratycznego reformatora i duch narodowy Wpływy faszystów) bo napis "Rzeczpospolita" będzie ładniej wyglądał na mapie :D Akurat Witos w porównaniu do Piaseckiego wygląda nawet godnie, bo ten Piasecki to wygląda jakby jedno oko mu się zapadło w czaszkę :P

Jak będę demokracją to dalej będę mógł wypowiedzieć wojnę Aliantom, c'nie? Chociaż w sumie, z tego co wiem to ekran końcowy jest po pokonaniu co najmniej dwóch innych dużych frakcji (dobicie Komiternu to kwestia zniszczenia Mongolii i tych dwóch małych kraików obok, a Oś kończy swoją przygodę wraz z upadkiem Japonii, więc to chyba wystarczy na otrzymanie ekranu końcowego), a i tak pewnie nie będzie mi się chciało bić jeszcze z Aliantami :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 20:17:08 pm wysłana przez Dollan »

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:16:48 pm »
Jak wygląda wersja polska? Na odwal się jak w CK2?

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:18:30 pm »
W sensie, wersja językowa? Bardzo dobrze, bo HoI 4 to bodajże pierwsza gra od Paradoxu która dostała oficjalne spolszczenie w dniu premiery. Jedyne, co zauważyłem, to okazjonalny brak polskiego znaku przy wyświetlaniu się komunikatu "Sabotaż fabryki", ale tak to jest wszystko okej.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 09, 2016, 22:21:36 pm »
to skąd ty miałeś claimy na kraje bałtyckie?  Jak tension przeskoczy na 40% (japonia wypowiada wojnę zaś hiszpańska się kończy) to alianci rozdają gwarancje niepodległości na lewo i prawo.

A co do postaci, bardziej mnie boli to że za dobrze znam historię i mnie mierzi na myśl kto jest liderem mojego kraju ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 09, 2016, 23:16:16 pm »
No a national focus "Polski rewanżyzm", który obniża wymagany world tension z 40% na 10%? :P Wtedy wystarczyło poczekać, aż Japończycy wypowiedzą wojnę Chinom i już było ile trzeba. Na kraje bałtyckie i Rumunię uderzyłem też dokładnie w tym samym momencie, żeby Alianci nie zdążyli dać moim pozostałym celom gwarancji (pół biedy jakby dali na Estonię czy coś, wtedy zgarnąłbym ich focusem, ale jakby dali gwarancje Rumunii to bym musiał restartować).

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 10, 2016, 21:56:53 pm »
Gra chyba postanowiła wyruchać mnie i moje imperialistyczne zapędy tak, jak mnie Platforma nie wyruchała.

Pomyślałem sobie, że może nie mogę dokonać desantu właśnie dlatego, że nie ruszyłem w ogóle drzewka floty. Zrobiłem więc pierwszą technologię pewien, że wtedy odblokuje mi się te podstawowe 10 dywizji na desant. Ale się nie odblokowało. Odbiłem całą Mandżurię, ale co z tego, skoro w takim układzie nie zdołam zrobić desantu na Japonię? Zanim zrobię to drzewko do końca to minie ruski rok, a przez ten czas nic innego za bardzo nie zrobię (zwłaszcza, że na etapie operowania po całym świecie mój laptop już lekko nie wyrabia i wszystko zwalnia względem początku rozgrywki jakieś kilka razy). Siedzenie i patrzenie się na kolejne technologie to trochę słaba zabawa.

I wszystko by się udało, gdyby nie ta wścibska Japonia i jej zapchlone wyspy! :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 10, 2016, 23:09:43 pm »
w sumie racja z tym rewanżyzmem, zapomniałem że miałem  sprawdzić tę opcję. No cóż, sprawdziłem i nawet ulepszyłem tę metodę - polecam uzbierac punkty i claimowac jednocześnie czechosłowację, węgry, jugosławię i któreś z państw bałtyckich (albo nawet wszystkie jak ktoś chce, tylko zabrakło mi punktów). Sterując ręcznie ofensywą można wtedy sprawić, że walczymy tylko z jednym państwem, gdyż SI nie ma instynktu samozachowawczego i nasze ofiary nie proszą ani nie dają sobie nawzajem prawa przemarszu, by walczyć razem przeciwko wspólnemu wrogowi. Gdy mamy już polskę od bałtyku po adriatyk, grecja, bułgaria oraz albania chętnie wstępują do naszego sojuszu, zaś AI niemiec nie czuje się na tyle pewnie by nam podskakiwać (jedynym wyjątkiem są włochy namiętnie claimujące greków, ale niemcy bez sudetów i tak nie próbują im pomóc, ja grekom zresztą też nie), co z kolei blokuje również zsrr które bez paktu mołotowa nie chcą napadać na finlandię. Ponieważ sytuacja zrobiła się patowa i do konca 1940 zadnej wojny nie było, postanowiłem wypowiedzieć ją samemu. Druga próba zakończyła się niemal totalnym rozjechaniem zsrr, które mogło się tylko cofać przed moimi wcale nie tak licznymi 167 dywizjami (pierwsza ofensywa padła przez błąd gry związany z półwyspami, ponieważ mijając sewastopol moje siły nie zorbiły wokół niego osobnego frontu, co z kolei skończyło się rajdem 40 stackowanych na krymie dywizji na moje tyły oraz ragequitem). Niemcy w tym czasie byli na szczescie grzeczni, a nawet wzieli sie do wojny z aliantami. Poniewaz szlo im tak sobie, a do tego wmieszac probuja sie amerykanie, postanowilem lend leasować im ponad 70 tysiecy brakujących im karabinów, by mogli wypchnąć aliantów z europy. Dzięki temu gdy zadam im cios w plecy, będę mógł samemu zająć całą europę bez zwracania komukolwiek jego ziem - a rzynajmniej na to liczę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 11, 2016, 00:00:37 am »
Jak Amerykanie dołączą do Aliantów to nie licz na to, że zajmiesz sobie całą Europę bijąc tylko Niemców - bez kapitulacji USA, Alianci się nie poddadzą, a to z kolei prowadzi do sytuacji przedstawionej na moich ostatnich screenach, czyli wraz z kapitulacją Niemiec swoje tereny odzyskują Belgia, Holandia, Szwajcaria i Francja. A na to, że AI Niemców zrobi skuteczny desant na USA to chyba nawet twórcy gry by nie liczyli :P

Generalnie to myślę, że marnowanie punktów na początku na claimowanie Czechosłowacji, Węgier i Jugosławii jest zbędne. Czechosłowację i tak sobie później zajmiesz, kiedy już Niemcy nie będą w stanie się przed Tobą obronić (tak samo nie warto próbować bronić Gdańska, nawet jeśli podbiłeś całą Europę środkowo wschodnią - i tak go sobie weźmiesz później, i w dodatku będziesz miał wtedy CB na Niemców o odzyskanie Gdańska, z którym cel wojenny robi się ekspresowo, bo w 10 dni), Węgrów z tego co czytałem nikt nigdy nie broni więc za nich można się wziąć nawet po zbiciu Rumunii i krajów bałtyckich.

W sumie to ja jak walczyłem z krajami bałtyckimi to miałem nieprzyjemną sytuację, bo większość moich dywizji rzuciłem na Rumunię, przez którą długo nie mogłem się przebić, a ma Litwę i resztę tałatajstwa zostawiłem sobie bodajże 14 dywizji. O ile sama Litwa poszła szybko, o tyle Łotwa i Estonia zgrały się ze wspólną linią frontu i dość długo nie mogłem się przez nich przebić.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 11, 2016, 00:45:54 am »
Niech ktoś podbije cały świat jako Polska :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 11, 2016, 08:50:24 am »
Jak Amerykanie dołączą do Aliantów to nie licz na to, że zajmiesz sobie całą Europę bijąc tylko Niemców - bez kapitulacji USA, Alianci się nie poddadzą, a to z kolei prowadzi do sytuacji przedstawionej na moich ostatnich screenach, czyli wraz z kapitulacją Niemiec swoje tereny odzyskują Belgia, Holandia, Szwajcaria i Francja. A na to, że AI Niemców zrobi skuteczny desant na USA to chyba nawet twórcy gry by nie liczyli :P
no własnie nie wiem do końca jak to jest, bo tereny po vichy (poza tymi okupywanymi przez aliantow) dostałem ja, a przy okazji Wojtek mi wyskoczył :P B'sides poddawać niemcom się nie muszą, chodzi o to by się nawzajem wykrwawili w walce

Cytuj
Generalnie to myślę, że marnowanie punktów na początku na claimowanie Czechosłowacji, Węgier i Jugosławii jest zbędne. Czechosłowację i tak sobie później zajmiesz, kiedy już Niemcy nie będą w stanie się przed Tobą obronić (tak samo nie warto próbować bronić Gdańska, nawet jeśli podbiłeś całą Europę środkowo wschodnią - i tak go sobie weźmiesz później, i w dodatku będziesz miał wtedy CB na Niemców o odzyskanie Gdańska, z którym cel wojenny robi się ekspresowo, bo w 10 dni), Węgrów z tego co czytałem nikt nigdy nie broni więc za nich można się wziąć nawet po zbiciu Rumunii i krajów bałtyckich.
jeśli jest 1939 to członkowie osi bronią węgrów, been there done that :X Anyway ekspansji na południe dokonałem głównie dlatego, że kraje bałtyckie są do luftu - no bo serio, co tam jest? łącznie może z 15 fabryczek, nieco stali i tyle. Co innego czechosłowacja, węgry i jugosławia, każde z nich ma co najmniej tyle fabryk co wszystkie kraje bałtyckie do kupy, nie mówiąc już o całym bogactwie wszelkich minerałów, może za wyjątkiem kauczuku. Pewno, nie mam wtedy 70 jednostek rumuńskiej ropy, ale z drugiej wobec oparcia się głównie na biegającej piechocie ta ropa i tak nie jest mi aż tak potrzebna. Plusem mojego rozwiązania jest też to, że jeśli to ja mam te fabryki to znaczy, że nie mają ich niemcya więc ich dodatkowo osłabiam i zniechęcam do ciosu w plecy gdy wykańczam zdecydowanie niebezpieczniejszą rosję.

Cytuj
W sumie to ja jak walczyłem z krajami bałtyckimi to miałem nieprzyjemną sytuację, bo większość moich dywizji rzuciłem na Rumunię, przez którą długo nie mogłem się przebić, a ma Litwę i resztę tałatajstwa zostawiłem sobie bodajże 14 dywizji. O ile sama Litwa poszła szybko, o tyle Łotwa i Estonia zgrały się ze wspólną linią frontu i dość długo nie mogłem się przez nich przebić.
kieruj dywizje prosto na stolice, a do tego daj te lepsze na front bałtycki, by szybciej padły i można je było przerzucić na południe. Jak na południu trochę stracisz, to to potem odzyskasz.
Przy okazji to kolejna wada wariantu rumuńskiego, wąska granica położona w górach, przez co ciężko się ją forsuje. Czechosłowacja idzie łatwiej (przynajmniej dopóki przez przypadek nie pozwolisz im oddać teren aż do granicy węgierskiej, bo wtedy masz na karku aż dwie armie), a potem to już w ogóle roflstomp węgier i jugosławii

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 11, 2016, 09:48:27 am »
Cytuj
Niech ktoś podbije cały świat jako Polska
Chciałem, ale mi nie pozwalajo :C

Cytuj
bo tereny po vichy (poza tymi okupywanymi przez aliantow) dostałem ja
Bo Vichy to nie tereny Aliantów, tylko oddzielne państwo należące do Osi :P Te terytoria wracają do Francji automatycznie, ale dopiero po kapitulacji państw Osi. Tak samo jak Alianci skapitulują to tereny po Francji dostaje Vichy.

A w momencie, gdy Amerykanie przystępują do wojny to stają się "ważnym członkiem frakcji", a frakcja kapituluje tylko gdy wszyscy ważni członkowie się poddadzą. Wiem, bo jak grałem Niemcami to zmieniłem USA w faszystów i wtedy ważnymi członkami aliantów byli Brytyjczycy, Francuzi oraz Indie, jak ich pokonałem to dopiero cała frakcja się poddała. Tak samo w moim Międzymorzu - gra pokazuje, że tylko ja jestem ważnym członkiem frakcji, więc gdybym ja skapitulował to automatycznie poddają się Finlandia, Turcja, Afganistan i Bułgaria.

Cytuj
no bo serio, co tam jest?
Granica na Łotwie i Estonii ze Związkiem Radzieckim to protip, jak Niemcami zostawiłem Sowietom kraje bałtyckie na pożarcie to potem tego żałowałem, bo miałem dużo gorsze pozycje do ataku i straciłem wtedy bardzo dużo ludzi na tej inwazji, niepotrzebnie. A poza tym, jak masz Estonię to do Leningradu masz rzut kamieniem, tak samo jak kiedy masz Rumunię to do Sewastopola masz rzut kamieniem :P

Cytuj
kieruj dywizje prosto na stolice
Toto ja wiem, tylko że nie byłem w stanie przerwać łotewsko-estońskiego frontu żeby dobrać się do ich stolic :D

PS. Tak z ciekawości, Sent, kogo widziałbyś na przywódców tych polskich partii zamiast Piaseckiego i Witosa? Dmowskiego i Grabskiego? :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 10:43:07 am wysłana przez Dollan »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 12, 2016, 10:32:11 am »
Bo Vichy to nie tereny Aliantów, tylko oddzielne państwo należące do Osi :P Te terytoria wracają do Francji automatycznie, ale dopiero po kapitulacji państw Osi. Tak samo jak Alianci skapitulują to tereny po Francji dostaje Vichy.
cóż, wygląda więc na to że bardziej opłaca mi się wypowiedzieć wojnę od razu wszystkim poza zjednoczonym chińskim frontem :X

Cytuj
A w momencie, gdy Amerykanie przystępują do wojny to stają się "ważnym członkiem frakcji", a frakcja kapituluje tylko gdy wszyscy ważni członkowie się poddadzą. Wiem, bo jak grałem Niemcami to zmieniłem USA w faszystów i wtedy ważnymi członkami aliantów byli Brytyjczycy, Francuzi oraz Indie, jak ich pokonałem to dopiero cała frakcja się poddała. Tak samo w moim Międzymorzu - gra pokazuje, że tylko ja jestem ważnym członkiem frakcji, więc gdybym ja skapitulował to automatycznie poddają się Finlandia, Turcja, Afganistan i Bułgaria.
ta, tę zasadę znam, ale tbh jest ona ostro niedoruchana - jak grałem bodaj tymi turkami i pokonałem praktycznie wszystkich, nagle zdupy waznym czlonkiem aliantów stała się australia :F
Cytuj

Granica na Łotwie i Estonii ze Związkiem Radzieckim to protip, jak Niemcami zostawiłem Sowietom kraje bałtyckie na pożarcie to potem tego żałowałem, bo miałem dużo gorsze pozycje do ataku i straciłem wtedy bardzo dużo ludzi na tej inwazji, niepotrzebnie. A poza tym, jak masz Estonię to do Leningradu masz rzut kamieniem, tak samo jak kiedy masz Rumunię to do Sewastopola masz rzut kamieniem :P
ale z drugiej strasznie rozciąga to linię frontu, gdzie moje 170 dywizji i tak ledwo starcza na jej pokrycie

Cytuj
PS. Tak z ciekawości, Sent, kogo widziałbyś na przywódców tych polskich partii zamiast Piaseckiego i Witosa? Dmowskiego i Grabskiego? :P
trudne pytanie, biorąc pod uwagę, że nie trawię cebulowych hitlerjugend :D Piasecki wydaje mi się po prostu dziwny o tyle, że jak to większość głośnych narodowców gdy zmienił się polityczny klimat został prominentnym komuchem :P Grabski w sumie byłby ok dla demokratów, tylko zmarł w 1938.
W każdym razie piasecki i witos jak piasecki i witos, brzydzę się nimi jako osobami ale do epoki pasują, zastanawia mnie tylko co jako przywódca komunistów robi gomułka zamiast bieruta :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!