Autor Wątek: Hearts of Iron 4  (Przeczytany 44046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 25, 2016, 23:36:57 pm »
Granie Włochami to istna kupa śmiechu, potwierdzone info.

Stwierdziłem, że bycie we frakcji z Niemcami tylko odbierałoby mi smak życia, więc od samego początku dążyłem do Novum Imperium Romanum. Zjadłem Jugosławię, przyjąłem do frakcji Bułgarię oraz Turcję, ale na zjedzenie Grecji nie pozwoliły mi już gwarancje niepodległości od Aliantów. Po tym, jak Niemcy zjedli Polskę (która chyba nie zna innej strategii niż Międzymorze gdy wyłączy się historyczne cele z tego co zauważyłem) niespodziewanie niemal z marszu uderzyli na ZSRR, prawdopodobnie nie mieli nawet wojsk jeszcze przesuniętych na granicę po kapitulacji Polski. Chwilę później wypowiedzieli wojnę Francji i chociaż nie wykonali żadnego ruchu w ich stronę, to był to dla mnie sygnał że czas rozkręcić imprezę. Grecja padła szybko, a po kilku dniach odpierania Francuzów przeszedłem do kontrataku i już kilka tygodni później zdobyłem niemal całą południową Francję (mając na froncie jakieś 35 dywizji przeciwko dywizjom brytyjskim, francuskim i amerykańskim - pozdro dla alianckiej sztuki wojennej), i wtedy dopiero karuzela śmiechu zaczęła się kręcić.

Moja flota z początku dawała radę utrzymać się na Morzu Śródziemnym, ale w końcu została pogoniona do portu na naprawy (i od tamtej pory regularnie była podgryzana przez naloty na port, przez co naprawy nie miały końca i nie mogłem wrócić na morze). Brytyjczycy w związku z tym postanowili desantować się wszędzie gdzie się da i na Trygława, jacy oni są irytujący. Najpierw desant na Ateny, z których dopiero co wycofałem dywizje górskie. I oczywiście zanim się doczołgały z powrotem i odbiły Ateny to minęło co najmniej parę tygodni. Zaraz potem desant w okolice Mediolanu. Mając na uwadze, że Brytyjczycy mogą mi się desantować na Sycylii, to właśnie tam zostawiłem większość wojska do obrony Włoch. Zanim te nieszczęsne dywizje piechoty się doczołgały na północ to Alianci rozpanoszyli się po kilku miastach i nie bardzo chcieli sobie pójść. W tak zwanym międzyczasie Francja skapitulowała (AI najwyraźniej nie lubi się z focusami zwiększającymi jedność narodową), więc jedynym co pozostało to rozprawienie się z Wielką Brytanią i Indiami, a potem można wbijać Niemcom nóż w plecy ;D

O wojnie w Afryce nawet nie mówię bo to jest jakieś nieporozumienie, AI prawie w ogóle nie trzyma tam wojska. Zająłem całą Afrykę północną napotykając opór może 3-4 dywizji alianckich. Z czego połowa to amerykańscy ochotnicy. Jedynym prawdziwym wrogiem w Afryce jest brak zaopatrzenia :V
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 23:38:46 pm wysłana przez Dollan »

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:02:16 pm »
Nowe, jeszcze lepsze podejście do grania Włochami. Własna frakcja to protip, udało mi się podkraść Węgrów zanim dołączyli do Osi :D

Tym razem musiałem dokonać przemodelowania mojej strategii. Ostatnim razem, po zdobyciu Jugosławii zorientowałem się, że na tym etapie napięcie światowe jest tak wysokie, że zanim skończę focus Wojna z Grecją to zachodni Alianci już zaczną szafować na lewo i prawo gwarancjami niepodległości. Dlatego też zacząłem klasycznie fabrykować roszczenia do ich ziem, bez focusu, jeszcze zanim zacząłem focus Rozszczenia wobec Jugosławii. Dzięki temu oba claimy dostałem w grudniu '37 roku i mogłem zjeść oba kraje w oddzielnych konferencjach pokojowych, eliminując z gry flotę grecką i ich bazy na Krecie. Pomny ostatnich desantów brytyjskich do Aten zostawiłem kilkanaście dywizji do obrony linii brzegowej. Przygotowałem też trzy desanty, które miały za zadanie zaraz po wybuchu wojny z Aliantami zająć Cypr, Maltę i Kostarykę.

Po tym manewrze z podbojami zorientowałem się jednak, że jeśli manualnie zrobimy claima na Grecję to gra automatycznie uznaje to za spełnienie focusu... Bliskie stosunki z Grecją, który wyklucza możliwość wzięcia Bliskich stosunków z Turcją. Żeby więc kiedyś dołączyli do mojej frakcji musiałem im zacząć pompować poparcie dla faszyzmu klasycznymi sposobami. Trochę to zajmie, ale mój plan zakłada przyjęcie też Rumunii, oraz podkradnięcie Niemcom również Hiszpanów, żeby pomogli mi w kontrolowaniu Morza Śródziemnego - kontrolowaniu, które w sumie tym razem daję radę egzekwować nawet samodzielnie. Flota francuska to chyba jakiś mit był tym razem, a Brytyjczycy jakoś nie stawiali zorganizowanego oporu. Francja upadła, tracąc prawie 300k żołnierzy swoich i sojuszniczych w porównaniu do 50k moich strat, więc po raz kolejny chciałbym pozdrowić aliancką sztukę wojenną ;D

Przy okazji Niemcy, Hiszpanie, Japończycy i Wenezuela przysłały mi ochotników, a Węgrzy oddali korpus ekspedycyjny liczący aż 77 dywizji! Chyba już wiem, przy pomocy jakich sił będę dokonywał desantu na Wielką Brytanię... ;D

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:08:50 pm »
trzy desanty, które miały za zadanie zaraz po wybuchu wojny z Aliantami zająć Cypr, Maltę i Kostarykę.
Korsykę chyba. No, chyba że naprawdę chcesz przynieść wojnę pod drzwi wuja sama, ino pierw przydało by się europę ogarnąć...
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:42:33 pm »
Fakt, pomyłeczka xD A na wuja Sama też przyjdzie czas, tylko będę musiał uskutecznić pomysł z podbojem Meksyku, żeby mieć stabilną bazę wypadową na USA.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:57:44 pm »
ja wczoraj czekając az się ds naładuje zrobiłem  kampanię niemiecką. Skończyło się ragequitem, gdy na konferencji pokojowej okazało się, że claim "anektuj" postanowił sobie zniknąć i w najlepszym razie mam z japonią granicę na uralu, mimo że to ja zrobiłem 86% warscore'a.

Cóż, przynajmniej USa nie były problemem, bo zanim dołączyłem do aliantów zrobiłem im support faszyzmu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 02, 2016, 16:03:32 pm »
No właśnie, Niemcy mogą mieć tak chory przyrost siły politycznej (+50% od Adolfa, dwóch cichych pracusiów i zakulisowy zdrajca, łącznie + 85%) że mogą pół świata supportować na faszyzm, wtedy USA nie są problemem. No chyba, że grasz bez celów historycznych, wtedy Amerykanie lubią zmieniać szybko Roosevelta na Landona, który zwiększa jeszcze opór przeciwko zmianie ustroju.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 03, 2016, 18:19:52 pm »
1. Zrób własną frakcję,
2. Pokaż, że twoja frakcja spuszcza lepszy łomot niż Oś,
3. Odpierdalaj jakieś national focusy byle tylko Hiszpania cię polubiła bardziej,
4. "Zaproś do frakcji : +80/ -360",
5. co_się_odjaniepawla.avi,
6. "-200 : Hiszpania woli należeć do Oś"

No kurwa mać :/

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 03, 2016, 20:39:18 pm »
hiszpania w ogóle jest głupia, np po wojnie mają focusa ze nie chca byc w zadnej frakcji, ale w pewnym momencie jest lolrandom i do ktorejs dolacza.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 08, 2016, 21:43:07 pm »
Odkryłem tajemnicę kryjącą się za ideą Międzymorza. Pierwsze, co przychodzi człowiekowi na myśl, kiedy wyobraża sobie Międzymorze, to sojusz z Litwą, Łotwą, Rumunią i całą resztą tego tałatajstwa. Otóż okazuje się, że jest trochę inaczej. Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia i Węgry to nie są potencjalni sojusznicy dla Polski - to są dla Polski potencjalne ofiary ;D Jednocześnie wypowiedziałem krajom bałtyckim i Rumunii wojnę, zjadłem ich a zaraz potem rzuciłem się na Węgry (które w akcie desperacji dołączyły do Osi, ale na szczęście Niemcy nie dołączyły do wojny po ich stronie). Potem oddałem Niemcom Gdańsk, żeby dali mi spokój, a sam zaprosiłem do frakcji Bułgarię tym samym uszczuplając listę potencjalnych członków Osi już o 2 (Węgry i Bułgaria), a całe wojsko przerzuciłem na wschód. Wkrótce później ZSRR napadło na Finlandię, która od razu zechciała dołączyć do mojej frakcji i tym samym dała mi powód do ataku na Związek Radziecki. Szczęśliwie, Sowieci wycofali większość wojska z granicy ze mną tuż przed moim atakiem, więc do Kijowa i Leningradu dotarłem właściwie bez napotykania poważniejszego oporu.

A aktualnie, jestem w połowie drogi do Moskwy i Rosjanie dalej nie dają rady zorganizować jakiejś sensownej obrony :D

Przy okazji pierwszej rozgrywki Polską, która daje szanse na sukces, doszedłem też do pewnych wniosków na temat zorganizowania moich dywizji piechoty. O ile tacy Niemcy, Włosi czy Japończycy mogą sobie pozwolić, żeby obok Saperów, Szpitali polowych, Zwiadu i Wsparcia artylerii dodać sobie Kompanię logistyczną, to ja zamieniłem logistykę na Wsparcie ppanc. I powiem szczerze, że sprawdza się wyśmienicie - cała armia złożona tylko z piechoty i bez trudu przepycha radzieckie dywizje pancerne, aż mam wrażenie, że nawet Niemców bym odparł na tym układzie :P

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 08, 2016, 21:57:15 pm »
odblokowałeś już generała Wojtka?
Podobno jest. :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 08, 2016, 22:31:46 pm »
Podobno, ale z tego co czytałem to jest skomplikowana procedura. Że chyba trzeba mieć w którejś z włoskich prowincji co najmniej jedną dywizję pod dowództwem jakiegoś konkretnego generała, i wtedy dopiero można dostać Wojtka :P

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 08, 2016, 23:05:05 pm »
ta, właśnie patrzyłem. włochy, iran i jakiś unlok w drzewku technologii
https://www.youtube.com/watch?v=_nL7Za5VyZE
ale fajnie że dali takiego smaczka
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:52:25 am »
ja kombinowałem podobnie, tylko poszedłem komunizm dla claima na czechosłowację i spokoju od rosji :p  Chciałem ich załatwić póki się będą męczyć z jugosławią, bo zaczęli od nich i wszystko by mi się udało, gdyby nie te cholerne dzieciaki i ich przeklęty kundel francja, która mimo odciążeniu ich frontu i tak postanowiła sobie paść, dostając wpierdol od włochów.

Tymczasem like a pro udało mi się obronić etiopię :P nawet wypchnęliśmy oś z połowy afryki i już byłem dobrej myśli bo USA do nas dołączyło, tylko AI w kretyński sposób straciło około 80(!!!) dywizji w źle zaplanowanych desantach (np wsparcie juz przegranej wojny o jugosławię) i obecnie usa nie ma czym swych sojusznikow wspierać. Rosja też nie pomaga, atakując iran zamiast rzeszy.

a co do dywizji, ja tam zawsze artylerię i AT daję jako dywizje pomocnicze, razem z inżnierami i zwiadem. Grając małymi pierdami zwykle każda sztuka ekwipunku jest na wagę złota.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 09, 2016, 12:22:40 pm »
francja, która mimo odciążeniu ich frontu i tak postanowiła sobie paść, dostając wpierdol od włochów.
Nie ma to jak starcie najwięksi tchórze vs największe cioty IIWŚ
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 09, 2016, 12:40:48 pm »
Różnica w HoI 4 polega na tym, że z Włochów da się jeszcze zrobić ludzi, a z Francuzów nie :P