Autor Wątek: Hearts of Iron 4  (Przeczytany 44047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Hearts of Iron 4
« dnia: Czerwiec 27, 2016, 19:12:10 pm »
Tak sobie ostatnio usiadłem do najnowszego dziecka Paradoxów i choć z początku klasycznie dostawałem oczopląsu od niezrozumiałych tabelek i zakładek, to chyba powoli zaczynam ogarniać. Uznałem, że najlepiej będzie zacząć jako Niemcy i okazało się, że miałem rację.

Na chwilę obecną tak się prezentuję. Dzisiaj dorżnąłem ZSRR i podzieliłem się jego terytoriami z Japonią i Turcją (Włochy co ciekawe postanowiły stworzyć marionetkowe Imperium Rosyjskie, które urzęduje w Moskwie i na dalekim wschodzie). Dość zabawna wojna, biorąc pod uwagę, że Leningradu nikt nie pilnował i zająłem go w pierwszym tygodniu ofensywy, a Stalingrad wziąłem z marszu. Z drugiej strony wytłuczenie ok. 2,5 miliona Rosjan żeby w końcu się poddali było dość męczące. Przy okazji 10 moich dywizji wylądowało na połuniu Anglii i po raz kolejny udowodniło, że w grach Paradoxu Wielka Brytania jest wielka głównie na morzu, a wystarczy im wylądować w Londynie i nie wiedzą co ze sobą począć :D

Tymczasem mój dzielny sojusznik, Włochy, zadziwiająco dobrze radzi sobie w Afryce (może to dlatego, że już z rok temu wysłałem mu 20 dywizji SS, kto wie). Węgry, Francja Vichy, Bułgaria i od niedawna Turcja też radzą sobie nienajgorzej i ochoczo przysyłają mi po kilka-kilkanaście dywizji ochotników co jakiś czas. Z ciekawszych rzeczy to udało mi się wywołać też wojnę domową w USA, niestety wspierani przeze mnie faszyści nie ugrali zbyt dużo. Ale póki co gra się całkiem przyjemnie, nie powiem. Ktoś tutaj jeszcze pogrywa, czy może zakładam kolejny już temat w zasadzie tylko dla pochwalenia się swoimi screenshotami? xD

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2016, 19:23:10 pm »
Ja na razie oglądam tylko na YT. Czekam na wylew dodatków i dopiero wtedy wezmę się za grę :D

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2016, 20:47:43 pm »
ja się bawię, świetny następca HoI2 :D

Ale te konferencję pokojową to szczerze mówiąc ostro spierdoliłeś ;D turcja podebrała ci Baku z całą jego ropą, trzeba się było upomnieć o ten teren.  Podobnie jesli chodzi o marionetki, lepiej samemu postawic bo potem jęczą :X

Co zaś do afryki - cóż, SI w tej grze bywa tyleż razy świetne co z goła durne. Egipt  jest tego najlepszym przykładem, ponieważ anglia NIGDY nie trzyma tam wiecej niz trzy dywizje. SI włoch zresztą też nie. Z tego powodu szybko się znudziłem grając faszystami, bo juz w styczniu 1941 osiągnąłem praktycznie wszystkie postawione sobie cele wojenne :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:32:11 pm »
Słusznie z tym Baku. Ale w sumie chciałem być dobrym Niemcem sojusznikiem i coś im zostawić :v

Przed chwilą dobiłem Wielką Brytanię i teraz prowadzę szampańską wojenkę w Afryce. Mam tylko nadzieję, że jak zdobędę te alianckie kolonie to już będą skłonni, żeby się poddać, bo nie mam pojęcia w jaki sposób miałbym wojować z USA.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:48:21 pm »
bo nie mam pojęcia w jaki sposób miałbym wojować z USA.
A tak.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WnE7gckfr58" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WnE7gckfr58</a>

Atomem w nich. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:50:40 pm »
w sumie łatwo, wciągnij meksyk do osi, a następnie zrób megadesant bratniej pomocy. JAk będziesz miał zmotoryzowanych, to w miesiąc padną. Ale Brytania jest przywodca sojuszu, wiec w teorii starczy chyba ich rozłożyć by było po wojnie.

I pomyśleć ze devsi opowiadali, ze do 1948 r nie da sie podbic swiata. Chyba za malo probowali :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:54:58 pm »
Cytuj
Atomem w nich. :V
To nie byłby taki głupi pomysł gdyby nie fakt, że na wynalezienie bomby atomowej muszę poczekać do 1945 :C

Cytuj
wciągnij meksyk do osi
Czyli, że powinienem u nich zacząć wspierać partię faszystowską?

Cytuj
I pomyśleć ze devsi opowiadali, ze do 1948 r nie da sie podbic swiata.
Pewnie jakbyś chciał podbić każden jeden skrawek ziemi na planecie to mógłbyś nie zdążyć, ale raczej aż takich zagorzałych imperialistów nie ma wśród graczy :V

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2016, 22:06:14 pm »
tia, wspieraj partię i ślij zaproszenia, w końcu mogą się zgodzić.

A tacy imperialisci by sie pewnie znalezli, ale mnie ten etap juz nudzi :P Dlatego jak moja japonia miala granice z niemcami na bugu (bo marionetkowanie pozbawia masy fabryk) to sobie juz odpuscilem i zaczalem grac wlochami,ale niestety tez szybko sie skonczylo :X teraz czekam na DLC z nowymi focusami, bo jednak wole takie dla konkretnej nacji niz "domyślne".

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2016, 22:35:14 pm »
Zagraj Estonią cwaniaczku. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2016, 23:09:16 pm »
szczerze, nie powinno być az takie trudne, starczy wstąpić do osi. To nie HoI2, tutaj walczy sie nawet po kapitulacji, starczy miec wojska

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2016, 18:30:29 pm »
Tak, w 1947 roku Niemcy podbili cały świat! Cały? Nie. Nie takie maleńkie państwo w Ameryce Północnej, szczwanie oddzielone od niemieckiego imperium dwoma oceanami wciąż jeszcze stawia opór najeźdźcy.

Przy pomocy Japonii wykosiłem Skandynawię, z Włochami, Hiszpanami i Turkami dorżnąłem całą Afrykę, dokonałem faszystowskiego przewrotu w USA (nie udał się, ale ciekawy był widok jak wszystkie państwa Osi na łeb na szyję słały do zbuntowanego Nowego Jorku konwoje z ochotnikami). Podobny manewr udał się jednak w Indiach, a gdy z jednej strony aliantów tłukli japończycy, a z drugiej indyjscy nacjonaliści, to zrzuciłem na Delhi 5 bomb atomowych. Tak wiecie, od serca :D Kolejne dwie poszły na Lizbonę i na Kretę.

Niestety, pomimo tego że udało mi się zrobić drogą agitacji faszystowski Meksyk i faszystowską Brazylię to żaden nie chce się dołączyć do Osi, przez co nie mam ani bazy dla samolotów żeby zrzucić jankesom bombkę ani miejsca do którego mógłbym wysłać korpus pokojowy. Mam już 47% zwycięstwa i pewnie jak dobiję do 50 to będą gotowi się poddać, ale nie bardzo wiem co miałbym teraz ze sobą zrobić. Planuję desant na francuski Madagaskar, no i brytolom mógłbym zabrać ten skrawek ziemi na półwyspie arabskim, ale tak poza tym to walczę już tylko z Australią, Kanadą, Nową Zelandią i USA - do żadnego nie mam za bardzo dostępu. Jakieś pomysły, ktoś coś?

W ramach ciekawych ciekawostek - w toku wojny Polacy na emigracji najpierw zmienili się w Polską Rzeczpospolitą Ludową (tak jakby na świecie były jeszcze jakieś komunistyczne kraje, które mogą im pomóc) a potem w Polskę Falangistyczną (dziwna flaga, dziwna nazwa, dziwna decyzja). Ponadto, dostałem chyba najlepszy event ever - w trakcie prac na silnikiem odrzutowym zostałem poinformowany, że przelot eksperymentalnego samolotu odrzutowego wzbudził przerażenie wśród okolicznych mieszkańców. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że event nazywał się "Nadleciała kometa" i po najechaniu na przycisk wyłączenia okienka zostałem poinformowany, że straciłem 1 stabilności xD

Teraz jeszcze zauważyłem, że Amerykanie w trakcie swojego wspomagania aliantów w Afryce przez... dwa lata bodajże, stracili więcej żołnierzy niż ja przez całą wojnę :v
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2016, 19:05:15 pm wysłana przez Dollan »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2016, 19:12:47 pm »
te japońskie kurorty wypoczynkowe w norwegii ;D

Co do USA - spróbuj może gdzieś na południu tej agitacji, np z argentyną.  Jak się nie da, to buduj flotę i zajmuj po kolei te małe wysepki na atlantyku, co do portugalii należą, albo spróbuj od północy, napierw islanida potem grenlandia.  Ewentualnie mozesz sprobowac jakiegos megadesantu lotniczego, z ktorejs z wysp powinien byc juz zasieg, a potem szybki transport do swiezozajetego portu

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2016, 19:36:08 pm »
Teraz też wpadłem na pomysł jak można by dojechać jankesów, tylko że przez niedopatrzenie już go nie wykonam. Gdybym po raz 3 zrobił wojnę domową w USA i szybko przyjął faszystowskich amerykanów do Osi to mógłbym korzystać z ich lotnisk. Wtedy tylko wrzucić tam 1000 myśliwców, 1000 samolotów wsparcia, 1 samolot strategiczny i można walić atomicami. A dlaczego tego nie zrobię? Bo po ostatniej wojnie domowej, faszystom zostały 4 statki. Zero prowincji, zero dywizji, tylko 4 statki. I dlatego gra usilnie mnie przekonuje, że wojna domowa wciąż trwa i nie mogę wywołać następnej :C

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2016, 20:27:07 pm »
zawsze mozesz wywołać tę wojnę np w kanadzie. Albo lepiej w argentynie, to nie będą mogli jak jej wesprzeć. A stamtąd to juz mozesz przekonywać brazylię, dyplomacją lub mieczem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Hearts of Iron 4
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:12:28 pm »
Udało mi się wywołać wojnę domową w Kanadzie, na szczęście faszyści dostali na początek lotnisko, więc byłem pewien, że dam radę rozkręcić bombową imprezę w Waszyngtonie. Niestety, okazało się, że to ich lotnisko może sprawnie obsłużyć 200 samolotów - ja rzuciłem tam 5000 myśliwców odrzutowych i 20 bombowców strategicznych, ale nie dałem rady zdobyć 75% przewagi nad wschodnim wybrzeżem. Zamiast tego rzuciłem wszystko nad Kanadę i tam poszło gładko - 16 bomb atomowych poleciało z moim błogosławieństwem na terytorium złego imperium Kanady. I co ciekawe, zorientowałem się dopiero wtedy, że samo zrzucanie bomb nikogo do kapitulacji nie skłoni - już wcześniej miałem podejrzenia, gdy mimo 5 bomb atomowych Indie uparcie nie chciały się poddać. Teraz zauważyłem, że bomby zmniejszają tylko jedność narodową i ew. sprawiają, że kraj podda się zaraz po zdobyciu stolicy.

Kolejnym przykrym zaskoczeniem był fakt, że kanadyjscy faszyści nie mieli żadnych wojsk na start. Nie wiem, jak to działa, bo amerykańscy też nic nie dostali kiedy wybuchnąłem ich w USA, z kolei indyjscy faszyści dostali co najmniej 20 batalionów. Gdyby nie to, że dzielna Bułgaria przysłała batalion czołgów, a zaraz po nich wojsko dosłali Turcy i Hiszpanie, to całe przedsięwzięcie szybko by się skończyło. Wysłałem do Kanady jedną armię, którą miałem nadzieję zrobić szybki push na Ottawę i zakończyć tą żałosną farsę (60% zwycięstwa już miałem - co ciekawe, kiedy wchodziłem w dyplomację z państwami aliantów to byłem informowany, że nie mogę wysunąć żądań pokojowych bo mam tylko... 45% zwycięstwa :C ), który jednak został brutalnie zakończony nim jeszcze się zaczął przez amerykańskie posiłki - zamknęli mnie w kotle i wytłukli do nogi zanim zdążyłem się przedrzeć z powrotem do swoich. Teraz wysłałem dwie armie, jedna spróbuje przytrzymać amerykanów a druga będzie kontynuować spuściznę gen. von Bocka - Kanadyjczycy mają 35% jedności po tym, jak zrzuciłem im kilka serdecznych pozdrowień, więc zdobycie stolicy powinno ich skłonić do kapitulacji - mam nadzieję, że skłoni też aliantów jako całość.