Autor Wątek: Gothic - Opowiadanie Dollana  (Przeczytany 2462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Gothic - Opowiadanie Dollana
« dnia: Czerwiec 11, 2016, 18:33:29 pm »
Cytuj

Rozdział I - Przygotowania

Wyspa Khorinis, Górnicza Dolina. To właśnie tu wszyscy zbrodniarze, niezależnie od występku, jaki popełnili, zsyłani są na dożywotnie więzienie. Mają wydobywać rudę na wojnę z orkami. Z pewnością nie uśmiecha im się taki los, nic dziwnego, że już dawno się zbuntowali. Teraz mają dolinę właściwie dla siebie. Ale jak to zwykle w historii ludzkości bywa, zagrożeni ze strony orków i zamknięci na wieki w więzieniu, zamiast starać się wydostać, toczą między sobą walkę o to, co jeszcze da się wykorzystać. [więcej]

Publikujemy opko nadesłane przez Dollana.

Jak zwykle zachęcamy do lajkowania i udostępniania na naszym fanpage'u, szczególnie, że tym razem zdobyte w ten sposób punkty zwiększają pulę nagród w quizie. 8)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Opowiadanie Dollana
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2016, 19:49:25 pm »
hmmm... przyznam że mam dwojakie uczucia.
z jednej strony, opowiadanie napisane niezłym językiem, poprawne, fabuła prosta, ale ciekawa. Tylko końcówka tak na szybko dorobiona, wydłużył bym to lekko, rozbudował. Wrażenie ma się jakbyś za wszelką cenę chciał to szybko skończyć.
z drugiej... coś co mi już poprzednio, przy opku ze skyrima, niezbyt pasowało, czyli ten zabawno-głupkowaty klimat. Czy to Angar, gapiący się z przerażeniem na swych ludzi i nie wiedzący co powiedzieć, czy Kruk oburzający się o łańcuch dowodzenia tylko po to, by się z niego wycofać, czy te treningi i natychmiastowe poprawy "bo wódz patrzy"... nie wiem, może to kwestia gustów, mi to średnio podchodzi.
no i na koniec... czemu orkowie gadają po ludzku?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Opowiadanie Dollana
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:05:28 pm »
Cytuj
czemu orkowie gadają po ludzku?

Żebyś zrozumiał co gadajo. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Opowiadanie Dollana
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:21:31 pm »
Cytuj
czemu orkowie gadają po ludzku?

Żebyś zrozumiał co gadajo. :V
okej, to można pisać normalnie, zaznaczając gdzieś że to jest po orkowemu. I pisać poprawnie. Użycie tak połamanej gramatyki i kilku orkowych słów sugeruje, że oni MÓWIĄ PO LUDZKU
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Opowiadanie Dollana
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:25:30 pm »
No, ale jakby nie patrzeć, orkowe na Khorinis to byy ebane prymitywy, to i tak dobrze że mówią, a nie chrząkają. :p
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Opowiadanie Dollana
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:33:15 pm »
z tego co pamiętam Xardas mówił coś o rozwiniętej kulturze i tysiącletniej historii. mogą mieć język złożony z chrząknięć i burknięć, jak go się tłumaczy przekłada się go na poprawną polszczyznę, bo wedle ich języka to co mówią jest poprawne gramatycznie. a tutaj masz usterki typowe dla prób porozumiewania się w innym języku. z niewiadomych przyczyn orkowie gadają między sobą po ludzku, wstawiwszy pojedyncze orkowe słowa
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Opowiadanie Dollana
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:42:45 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.