Autor Wątek: C's YT stuff  (Przeczytany 13381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
C's YT stuff
« dnia: Czerwiec 11, 2016, 01:53:29 am »
Coby nie zaśmiecać knajpy, zakładam temat, w którym będę chwalił się filmikami na moim kanale: https://www.youtube.com/user/CadrinHaverit/

Jego treść to głównie [spoiler]gry wideo[/spoiler] i to takie niszowe, od ostatnich paru lat przeważnie shoot-'em-upy albo losowo generowane dungeon crawleropodobne. No i soundtracki, których nie ma nigdzie indziej w sieci, bo nikt się nimi nie interesuje.

Ostatnio upiekłem takie fajne dwa utworki z "Akashicverse -Pandemonic Nightmare-", które musiałem nagrać prosto z gry, ponieważ nie są dostępne nigdzie indziej. Mówię "fajne", bo udało mi się osiągnąć jakość dźwięku bardzo bliską oryginałowi i to mi się podoba. Myślę, że niedługo w naszym temacie o tworzeniu filmików zamieszczę przepis na konwersję utworów na filmiki w takiej jakości.

Utworki są tutaj:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IxVxUbs3e-I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IxVxUbs3e-I</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=89HkVlMZgxQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=89HkVlMZgxQ</a>


Pogadajmy jednak nie o nich, a trochę o tym, jak nagrać dźwięk z programu na komputerze! Tak, sam dźwięk, za pomocą Audacity. Niektórych może zmylić brak miksu stereo w wyborze urządzeń nagrywania. To istotne - mnie tak pomieszało, że dwie godziny spędziłem na próżno na aktualizacji sterowników płyty głównej i zintegrowanej karty dźwiękowej w nadziei na przywrócenie urządzenia. Wszystko, co mówię, można znaleźć w tym poradniku, ja tylko zamieszczam tutaj streszczenie: na nowszych systemach (Windows Vista i późniejsze) miks stereo może być nieobecny. Zamiast tego należy host dźwięku ustawić na "Windows WASAPI", a jako urządzenie nagrywania - nasze głośniki. Pełna nazwa urządzenia powinna mieć "loopback" na końcu.

Nagrywanie przez ten loopback jest o tyle lepsze, że dźwięk nagrywany jest bezpośrednio w formie cyfrowej, zaś w przypadku miksu stereo najpierw następuje konwersja na sygnał analogowy, który po nagraniu ponownie zostaje przekonwertowany na cyfrowy. Nie wiem, czy to ma duże znaczenie z punktu widzenia jakości, ale skoro można wyciąć pośrednika (ang. "cut out the middleman"), to czemu by tego nie zrobić?

Szczegóły pozyskania interesującej nas muzyki/dźwięku zależą oczywiście od gry albo tego, co nagrywamy. Natomiast do zakodowania gotowego audio dobrze użyć formatu FLAC, który nie tylko jest bezstratny, jak .wav, ale też pozwala skompresować nieużywaną przestrzeń, skutkując plikami wynikowymi, które nadal dużo ważą, ale nadal są znacznie mniejsze od .wavów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2016, 01:55:30 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2016, 23:02:58 pm »
Nie mam na razie niczego ciekawego do pokazania. Ale pamiętacie Crimzon Clover? Oczywiście, że pamiętacie. Gram w tę grę na najwyższym poziomie trudności od ponad roku i nie potrafię przejść drugiego poziomu bez kontynuowania. Postanowiłem zmienić podejście i spróbować ukończyć tę strzelankę, używając maksymalnie dziewięciu kontynuacji. Zamierzam okazyjnie zamieszczać na YT filmiki z moich prób, niezależnie od tego, jak dobrze albo słabo mi pójdą. Nie jest to gameplay na wysokim poziomie i nie uświadczycie ode mnie ani słowa komentarza. Enjoy.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MHSER5iWcgk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MHSER5iWcgk</a>

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2016, 23:06:53 pm »
Ty chyba uwielbiasz gry, od których można dostać oczopląsu :D

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2016, 00:00:08 am »
not bad C, ja bym pewno spasował po 10 sekundach dostając epilepsji od nadmiaru eksplozji :P ponieważ jednak nie obejrzałem do końca
(click to show/hide)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:50:40 am »
Możesz przesunąć pasek postępu na koniec, by zobaczyć, że nie była. Oczekuję, że tych filmików jeszcze trochę się pojawi, zanim uda mi się ograniczyć umieranie na tyle, by wystarczyło mi 30 żyć. Trudne gry są moim fetyszem, a Crimzon Clover jest jedną z najtrudniejszych, jakie znam.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2016, 19:44:27 pm »
Szacuken, ja pograłem trochę kiedyś (gadaliśmy), ale wysiadłem przy wyższych poziomach trudności - nie wciągnęło mnie na tyle, żeby się wspinać po tej słynnej lerningowej kurwie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2016, 00:09:02 am »
U mnie na razie nic ciekawego. Proszę, oto wincyj Crimzon Clover z poprzedniej serii.

(click to show/hide)

Seria włóczy się przed siebie, nadal trwa. To odcinek piąty. W nim poczyniłem pewne postępy, ale bez szału. Chciałem tylko zwrócić uwagę na 10 sekund od tego momentu w filmiku. Najintensywniejsze unikanie pocisków w moim życiu. Uwielbiam takie momenty.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
C's YT stuff (more CCWI)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2016, 16:34:15 pm »
Tytuł tej wiadomości mówi wszystko. Odcinek siódmy. Czynię niewielkie postępy pod względem nietracenia żyć na początku gry.
(click to show/hide)

Przy okazji, Ep. 6 był nagrany na polskiej wersji językowej. Nie, aby to czyniło jakąkolwiek różnicę. Jako bonus dorzuciłem tłumaczenie artykuliku o Crimzon Clover z CD-Action.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2016, 21:36:33 pm »
No i sześć odcinków później, udało się!

Przydałby się nam wątek o growych osiągnięciach, bo niedawno Dzikus do mnie podchodzi na osobności na Steamie i chwali tym, że pokonał pewnego bossa w Momodorze (takich Soulsach w 2D) i nie dał się przy tym trafić. Na pewno wszyscy mamy historie gierkowego wymiatania, którymi chętnie byśmy się podzielili. /nk/

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
C's YT stuff (CCWI 9 credit clear)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2016, 04:08:30 am »
Nowe wyzwanie w Crimzon Clover jest logiczną kontynuacją starego - udało mi się przejść grę zużywając 10 kontynuacji? Teraz niech spróbuję użyć co najwyżej dziewięć! Nieskromnie powiem, że nie było tak trudno. Oto filmik z udaną partią od ostatniego (dziewiątego) continue. Finałowa strefa gry jest tak okrutna, że zaczynam się pocić od samego patrzenia na rozgrywkę.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
C's YT stuff (Let's Play Jets'n'Guns)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2020, 23:26:26 pm »
Łooo, nie pisałem tutaj od czterech lat... no siemson, mój kanał nadal żyje, choć jego tematyka zmieniała się parokrotnie. Postanowiłem tutaj wrócić, by czymś się pochwalić.

https://youtube.com/watch?v=YaNbwhx8ujE&list=PL3mZGqNe6OB8KuSZeEDl9DSWUxn5yYKYJ&index=2&t=0s

Ta-dam! Mój pierwszy zagrajm, w sensie filmik, na którym ogrywam gierkę i sobie trochę gadam do siebie. Tutaj pokazuję leciwą już Jets'n'Guns, w jednej z najstarszych wersji, którą trudno zdobyć w internecie (w sprzedaży jest tylko nowsza Jets'n'Guns GOLD)

Lecplejowanie to fajna zabawa, chciałbym nagrać jeszcze parę gierek. Szkoda tylko, że mój tani mikrofon z zestawu słuchawkowego brzmi miernie.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2020, 19:57:21 pm »
Obejrzałem na wyrywki, bo to trochę za długie by ogarnąć całość, ale powiem tak C - mikrofon ujdzie, bardziej by się przydało, jakbyś sobie wcześniej zapisał o czym chcesz mówić. Albo jakbyś przynajmniej opowiadał z trochę większą pewnością siebie, bo często ważniejsze od tego CO mówisz jest to JAK mówisz. Mniej urywanych zdań i pauz na zebranie myśli, więcej intonacji by uatrakcyjnić przekaz.

I w sumie, czemu YT, a nie Twitch? Może nawet znalazłbyś sponsorów :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: C's YT stuff
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2020, 20:41:53 pm »
Obejrzałem na wyrywki, bo to trochę za długie by ogarnąć całość, ale powiem tak C - mikrofon ujdzie, bardziej by się przydało, jakbyś sobie wcześniej zapisał o czym chcesz mówić. Albo jakbyś przynajmniej opowiadał z trochę większą pewnością siebie, bo często ważniejsze od tego CO mówisz jest to JAK mówisz. Mniej urywanych zdań i pauz na zebranie myśli, więcej intonacji by uatrakcyjnić przekaz.
Dzięki, doszedłem do podobnych wniosków. Wiesz, miałem dokument tekstowy z tym, co chciałem powiedzieć, ale było tego naprawdę bardzo mało. Jeśli chodzi o intonację, to też się zgadzam, ale tutaj pomogą chyba tylko ćwiczenia.

Cytuj
I w sumie, czemu YT, a nie Twitch? Może nawet znalazłbyś sponsorów :P
Tłycza nie używam w ramach bojkotu firmy Amazonka. Gdybym miał nadawać strumieniowo, to pewnie byłoby to na Mixerze albo gdzieś indziej. Raczej wolę mieć lepszą kontrolę nad tym, co chcę pokazać, niż narażać się na gafy przy transmisjach na żywo. Może kiedyś, gdy najdzie mnie ochota na pokazywanie innym, jak cisnę na okrągło w jakąś gierkę, bez wyraźnie zaplanowanego początku i końca...

Sponsorzy? O fuj, jaki smród. Nie cierpię reklam i właśnie dlatego lubię moją komfortową pozycję, w której pieniądze na nagrywanie siebie pochodzą w całości z mojej pracy jako tester SW.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2021, 16:29:50 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')