Autor Wątek: Gothic II Noc Kruka - gra jest po polsku poza napisami  (Przeczytany 14629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Gothic II Noc Kruka - gra jest po polsku poza napisami
« dnia: Maj 28, 2016, 09:38:23 am »
Jestem nowy na forum, i nie wiem czy dobrze robię tworząc ten temat tutaj, ale przejdźmy do rzeczy. Gdy odpalam Gothic II NK mam niemieckie napisy, a dialogi są w języku polskim (dubbing). Zainstalowałem G2MDK, a później spolszczenie do niego i wszystko było w porządku, a gdy go odinstalowałem pojawiło się właśnie to. Odinstalowałem gre, bo na forach mówili, że to pomorze, ale nic nie pomogło. Zainstalowałem i znów to samo napisy po niemiecku, a dialogi po polsku. I jeszcze jedno, posiadam save, które miały zostac usunięte, ale nadal je posiadam. Odpalam nową grę napisy tak jak wcześniej i dialogi, wczytuje save i to samo.  Proszę o pomoc, jak na razie gram bez napisów.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 16:05:35 pm wysłana przez Sentenza »
...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2016, 10:51:03 am »
aż tak w modach nie siedzę, ale czy po odinstalowaniu usunąłeś ręcznie jakieś pozostawione foldery (np ten z save'ami który leży w moich dokumentach) czy nie? Bo samo odinstalowanie nie wszystko usuwa, a to właśnie takie pozostawione resztki często psują gry

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2016, 11:00:51 am »
Tak usunąłem wszystko cały folder z grą i savami (nie wiem czy dobrze napisane), a w dokumentach nic nie było z pozostałości z Gothica  II. Jeszcze tak dopowiem, że wszedłem na drugiego użytkownika i jest to samo. (Są ciągle save, które miały byc usunięte(mimo, że drugi użytkownik), rozpoczynam nową grę i jest to samo.
...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2016, 11:05:07 am »
jeśli inny użytkownik też ma te save'y, to możliwe że gra tworzy folder w dokumentach udostępnionych czy czymś takim. Niestety zbyt długa przerwa od gothica więc nie pamiętam jak to dokładnie w przypadku NK wygladało, ale tutaj praktycznie wszyscy znają tę grę, więc ktoś powinien znać rozwiązanie.

Podaj tylko system, bo jak coś to win7 i XP mają różne ścieżki dostępu do swoich folderów

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2016, 11:27:42 am »
Posiadam system Windows 7 Home Premium. Patrzyłem w dokumentach u tego i tamtego użytkownika i nic nie ma, a z tego co pamiętam to save powinny utworzyc się w głownym folderze z Gothikiem, w folderze save, bo gdy troche czasu temu grałem tam były save, a teraz taam ich nie ma, nawet, gdy zapisze save, to nie wiem gdzie się zapisuje, bo tam go nie ma. Mój kumpel ma Gothica II Noc Kruka i taki sam system, a u niego save są w tym folderze.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 11:34:31 am wysłana przez SDill »
...

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2016, 11:33:59 am »
Nie znam się zbytnio na modyfikowaniu gry i nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką przypadłością. Wydaje mi się, że w Gothicu I i II wszystkie napisy do dialogów są skompilowane do pliku cutscene.ou siedzącego gdzieś w folderze z grą. Można go otworzyć w jakimś edytorze tekstowym (notatnik itp.) i sprawdzić, jak wyglądają. Moja teoria jest taka, że u ciebie wyglądałyby one tak, że są po niemiecku. Jeśli tak jest, to wtedy musisz skądś, od kogoś, wziąć cutscene.ou po polsku i zastąpić nim swoją wersję pliku.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2016, 11:38:55 am »
Rzeczywiście plik coutscene.ou jest po niemiecku. Ale to nie do końca rozwiązuje problem z savami. Dziękuje, postaram się znaleźc gdzieś ten plik po polsku.
...

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2016, 12:00:22 pm »
Niezbyt rozumiem, co masz na myśli z tymi plikami zapisu. Powiedziałeś, że gra może je normalnie odczytać, tak? Skoro je odczytuje zamiast się wywalać do pulpitu z błędami, to chyba nie powinno być problemu. A napisy masz w obu przypadkach (nowa gra i wczytanie ze starych save'ów) po niemiecku, zgadza się?

Spędziłem parę minut na szukaniu tego pliku cutscene.ou, ale nie mogę go łatwo znaleźć w sieci. Jeśli poczekasz chwilę, to specjalnie dla ciebie zainstaluję moją kopię G2NK ze starego wydania CD-Action z 2007. roku i wrzucę na Google Drive, byś mógł go pobrać. Jestem ciekaw, czy mam rację i czy podmiana tego pliku rozwiąże twój problem.

EDIT: ups, pomyliły mi się nazwy. Plik nazywa się po prostu 'ou.bin', a przekręciłem dlatego, że znajduje się on w folderze /Cutscene. Proszę, link do archiwum .zip z plikiem:
https://drive.google.com/file/d/0B_ovm_0pCCUmUXlUUTlBUFpSdlk/view?usp=sharing

Dorzuciłem przy okazji ou.cls, który znalazłem w tym samym folderze. Nie jestem pewien, co w nim jest, ale ja bym spróbował podmienić oba naraz. || Obejrzałem ou.cls i moim zdaniem tylko ou.bin jest odczytywany przez grę. ou.csl wygląda na ten sam plik przed kompilacją, więc chyba nie jest potrzebny. || Dobra, spędziłem dwie godziny doprowadzając G2NK do używalności na Win8 i faktycznie ou.csl jest nieistotny.

Wersja gry z której wziąłem pliki to 2.6, ale mam nadzieję, że akurat numer wersji nie będzie robił w tym przypadku żadnej różnicy.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 14:19:01 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2016, 18:57:08 pm »
Nie wiem, czy to pomorze, bo sam mam polską wersje gry kupioną i sam spróbowałem zainstalować Gothica na drugim komputerze i tam jest wszystko ładnie po polsku i podmieniłem pliki ou i nic. Chyba muszę pogodzić się z grą bez napisów.
...

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2016, 23:00:16 pm »
Spróbuj ściągnąć spolszczenie i je zainstalować.

Najlepiej stąd
http://pietuchowski.pl/lang.php?p=gothic2
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2016, 09:55:51 am »
A tak w ogóle, to ktoś na forum już wcześniej miał prawie identyczny problem:
Gothic 2 NK - niemieckie napisy i polski dubbing

Tylko, że nie został rozwiązany w jasny i prosty sposób. Albo w ogóle, bo twórca tematu nie napisał, czy udzielone porady mu pomogły. Xilk linkuje do kanału jakiegoś modera G2, zamiast do konkretnego filmiku mającego zawierać rozwiązanie. Podaję ten temat tylko dlatego, że być może warto go sprawdzić, jeśli spolszczenie od Fenrira nie pomoże.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2016, 10:15:50 am »
Dziękuje bardzo. Spolszczenie wysłane przez Fenrira mi pomogło i mam znowu polskie napisy, dziękuje.
...

SDill

  • Wiadomości: 11
  • Wytrwały lord Myrtańczyk
Odp: Gothic II Noc Kruka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2016, 16:06:39 pm »
Jednak nie, rozpoczołem nową grę i Xardas, Lester i Cavalorn mieli napisy po polsku, a później znów po niemiecku wszyscy. Soróbuje zrobić tak jak na tym filmiku.
...

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Gothic II Noc Kruka - gra jest po polsku poza napisami
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2016, 13:44:11 pm »
No kurde, myślałem, że już ci się udało. Zerknij może do themodders.org, jeśli naprawdę chce ci się jeszcze szukać rozwiązania. Tamta stronka zaczynała jako miejsce dla osób zajmujących się modowaniem Gothica, pewnie siedzą tam bardziej ogarnięci w temacie ludzie od nas.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Gothic II Noc Kruka - gra jest po polsku poza napisami
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2016, 14:03:15 pm »
Nie masz może pliku w stylu gothic_backup.exe ?
W gothic 3 można było swobodnie zmieniać język napisów przez pliki konfiguracyjne, w 2 mogło być podobnie ( nie mam zainstalowanego).