Autor Wątek: Overwatch  (Przeczytany 25159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Overwatch
« dnia: Maj 23, 2016, 13:15:47 pm »
Overwatch, czyli Team Fortress by Blizzard, gra bardzo "od geeków dla geeków", będzie miał premierę już jutro! :D https://www.youtube.com/watch?v=OKv-GSArdPY
Kupujecie? Graliście podczas bety? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia?

Na zachętę jeden z filmików fabularnych o bohaterach gry: https://www.youtube.com/watch?v=oJ09xdxzIJQ
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 13:19:02 pm wysłana przez Kaseven »

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2016, 13:54:51 pm »
Tak trochę jakbym oglądał bajkę Disneya / Dreamworks.

Plus trochę akcji.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2016, 21:44:00 pm »
Oglądałem na YT i nie przemawia do mnie. Wolę Rainbow 6 :)

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2016, 22:05:06 pm »
Blizzard jedzie ostro po pomysłach innych :P

Wolę gry z fabułą :P

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2016, 22:07:37 pm »
No jedzie, ale Blizzard to Blizzard... wydali kiedyś coś co się nie sprzedało?
Znajomy mocno chwalił betę Overwatch.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2016, 22:13:12 pm »
No jedzie, ale Blizzard to Blizzard... wydali kiedyś coś co się nie sprzedało?

Titan, StarCraft Ghost, WarCraft Adventures :P

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2016, 22:27:16 pm »
No jedzie, ale Blizzard to Blizzard... wydali kiedyś coś co się nie sprzedało?
Yep, ale jak Heroes of The Storm nie jest dokładną kopią LoLa ani DOTA, tak Overwatch też ma kilka nowych i bardzo dobrych rozwiązań, zarówno w mechanice postaci (Reinhardt, Tracer, D.Va itd.) jak i designie samych map.
Poza tym to kolejna gra Blizzardu z cyklu "usiądź wygodnie i odpręż się po pracy, bo mecz potrwa tylko 5 minutek". Ostatnio włączyłam HoTSa po długiej przerwie i tbh doskwierało mi, że rozegranie tam jednego meczu to aż cztery mecze w Overwatcha. Zdecydowanie wolę to drugie.

Titan, StarCraft Ghost, WarCraft Adventures :P
Żadna z tych gier nie została wydana, ubito je na etapie produkcji. Jako ciekawostka, Overwatch to gra zrobiona na bazie Titana - po anulowaniu projektu zebrali to, co dało się reusować i posklejali już innym spoiwem.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2016, 22:42:29 pm »
I tak spasuję. Za bardzo cenię sobie czas na granie, żeby marnować na gry "na 5 minut". Lubię odskocznie, ale nie za tają cenę. Mam ich sporo w starych gierkach :) Wolę coś mocno fabularnego :)

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2016, 22:48:46 pm »
Wolę coś mocno fabularnego :)
Też kiedyś takie wolałam. Od pewnego czasu jednak gram głównie w szybkie gierki rywalizacyjne, a fabularne odsłuchuję czasem w pracy zamiast muzyki na słuchawkach, zerkając kątem oka na Youtube włączony na drugim monitorze, starzeję się ;)

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2016, 23:05:33 pm »
Wszyscy się starzejemy. No dobra, ale czemu nazwałaś tę grę "od geeków dla geeków"? "Geek" ma obecnie znaczenie bardzo pozytywne. Co "Straż" w sobie takiego ma dla społecznie dostosowanych entuzjastów technologii, filmu, gier wideo, komiksów, itp. ("geeków"), i kto ją robił?

W ogóle dosyć niedawno dotarło do mnie wreszcie, że np. Blizzard North (studio znane głównie z Diablo i Diablo 2) nie ma prawie nic wspólnego z Blizzardem. Część z nich poszła sobie robić Hellgate: London, a potem Torchlighta.

I tak, Project Titan, a przynajmniej jego resztki, to Overwatch.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2016, 23:41:22 pm »
Wszyscy się starzejemy. No dobra, ale czemu nazwałaś tę grę "od geeków dla geeków"? "Geek" ma obecnie znaczenie bardzo pozytywne. Co "Straż" w sobie takiego ma dla społecznie dostosowanych entuzjastów technologii, filmu, gier wideo, komiksów, itp. ("geeków"), i kto ją robił?
Określenia "od geeków dla geeków" użył Justin Thavirat z Blizzardu, z którym miałam okazję chwilę pogadać podczas ubiegłorocznego zjazdu grafików w Portugalii. Przy okazji poszpanuję uroczym autografem <3
(click to show/hide)
Pytałam wówczas, dlaczego oprawa graficzna Overwatcha tak mocno różni się od innych gier Blizzardu, a słowo "geek" zostało tu użyte w pozytywnym znaczeniu. Całość ma stylówkę na komiksowych superbohaterów, a każda postać nawiązuje w jakiś sposób do różnych filmów, gier, itd., od mangowej dziewczyny w różowym mechu, cybernetycznego ninja (Raiden z MGR tak bardzo), kowboja a'la Clint Eastwood, goryla-naukowca rodem z Planety Małp, klasycznego tanka z tarczą i młotem (pomimo że to shooter), zimnokrwistą zabójczynię z Francji niczym Nikita czy obowiązkową postać z rocket launcherem dla fanów Quake'a.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 23:44:01 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2016, 23:47:40 pm »
Ka - umówmy się jednak, sprzeda się nie dlatego że ma ficzery czy wygląda jak pixar, ale ze względu na producenta :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2016, 23:53:06 pm »
Ka - umówmy się jednak, sprzeda się nie dlatego że ma ficzery czy wygląda jak pixar, ale ze względu na producenta :P
Dla wielu osób producent jest często automatycznym impulsem do "must buy", po to w końcu wyrabia się markę i pompuje kasę w marketing oraz PR, c'nie?
Anyway, imo sukces gry będzie również w tym, że jest po prostu szybką, dobrą rozrywką e-sportową kierowaną do bardzo szerokiego grona odbiorców.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2016, 05:51:43 am »
O to to to. E-sport. StarCraft 2 chyba nie jest tak bardzo rozchwytywany jak 1, WoW przynosi coraz mniejsze zyski. Chyba w to celują aktualnie.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Overwatch
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2016, 14:03:29 pm »
Grałem trochę w otwartą betę i było całkiem przyjemnie. Powiem nawet, że dawno się tak nie bawiłem przy sieciowym FPS' ie. Na początku bardzo niechętnie podchodziłem do tej gry, bo wielu mówiło, że to Team Fortress 2 od Blizzarda, a TF bardzo nie lubię. Okazało się jednak, że gra się w to kompletnie inaczej i przynajmniej.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii