Autor Wątek: Studium Racji Najmojszych  (Przeczytany 14499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 27, 2016, 18:50:36 pm »
Cytuj
Piwo ;p
No miało być na Pyrkonie i cóż żeś wykombinował? ;<

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 28, 2016, 21:49:12 pm »
Core hours to u nas 10.00-15.00, a jak sobie wpleciemy pozostałe 3h pracy to już nasz wybór. Na ogół przychodzę o 9.00 i wychodzę o 17.00, bo poranne wstawanie wyszło mi z nawyku.
Mamy biuro na ~130 osób, ale zdalnie też można pracować, jeśli ma się dobre powody ku temu, np. lekkie przeziębienie, gdy na L4 jeszcze za wcześnie, a nie chce się innych zarażać. Raczej unikam pracy zdalnej, bo o wiele łatwiej dogadać się z designerem/prodem/stekami twarzą w twarz czego oczekują, niż przez maile lub komunikatory.

Nie no to jak masz taką pracę, to masz stały tryb, łatwo Ci zaplanować resztę dnia, więc wszystko zależy od Twojej motywacji. Kurde chciałbym pracować w godzinach 8-16. To by było chyba najlepsze. Tylko fakt, faktem, jak potrzeba coś załatwić w urzędzie, to trzeba wtedy brać wolne i jest lipa. Ale wtedy przydają się elastyczne godziny pracy, tj. przychodzisz na 10 i robisz dajmy na to do 18.

Wiem, że to było ironicznie, ale chciałem tylko zaznaczyć, że chodziło mi o przeszkolenie przez współpracowników - nie żadne specjalistyczne. Jak się załapie podstawy danego zawodu, a potem ma się chęć rozwijania, to koniec końców człowiek się tego nauczy i będzie specjalistą bez żadnego skrótu przed nazwiskiem.

Nie przesadzajcie też. Do pewnych zawodów trzeba posiąść odpowiednie podstawy i tego nie uzupełni jakieś 3 miesięczne szkolenie w pracy przez pracownika zatrudnionego już od x czasu w tej firmie. Taką dziedziną jest choćby informatyka czy stanowiska techniczne, wymagające znajomości pewnych programów.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 29, 2016, 12:53:27 pm »
Dotacje: Raczej bezmyślność odpowiedzialnych za program ( nie wiem, czy to jest rozpatrywane poza Polska, czy tylko u nas). Niższe wymagane współczynniki przenikania wymagają lepszych styropianów, okien, drzwi. Wzrost cen nie jest liniowy... Nie można lekko obniżyć wymagań, by można było użyć minimalnie gorsze materiały ( przy obecnych normach i tak świetne), które kosztują o wiele mniej.
Najstraszniejsze było to, że początkowo wymagali, by wymieniać elementy w miarę nowe - spełniające obecne wymogi. W styczniu przyszła informacja, że jeżeli coś nie opłaca się wymieniać ( np. okien) i nie zostało wyszczególnione, to można to pominąć. Normalnie to jest oczywistość, tu potrzeba było specjalnego pisma. Bez niego moglibyśmy nie dostać pieniędzy za projekt (kilkadziesiąt k), bo się nie zgadza ( a podwykonawców trzeba opłacić - architekta i elektryka, powiedzmy, że nam została 1/3 kwoty). Robota została sprzedana, kasa otrzymana, a za pół roku wniosek będzie rozpatrywany - czy będzie dofinansowanie.
Cały problem wynika głównie ze strachu przed Unią i niespełnieniem najmniejszego wymogu, brak miejsca na zdroworozsądkową interpretację. Tak jest u nas, a na zachodzie... byłem kilka lat temu w Brukseli, oficjalne centrum informacyjne przy bodajże parlamencie europejskim. Ogrzewanie elektryczne ( bardzo bardzo nieefektywne) bez ożebrowania. WTF

Wiem Polu, spieprzyłem.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 29, 2016, 15:40:03 pm »
Lowca - podejrzewam że tam tak juz było od x-lat i to zostawiono, ew o ironio nie powstało w ramach programu ze środków unijnych. To tylko u nas jest maniera, że jak są pieniądze, to trzeba je wydać, choćby to nie miało najmniejszego sensu. Pozdrawia urząd wojewódzki, gdzie najtaniej byłoby wybudowac nowy biurowiec,ale zdecydowano się na remont. Ok, niech będzie, ale czemu co dwa lata remontuje się ten sam korytarz za każdym razem wymieniając co innego, niszcząc robotę poprzedników?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 03, 2016, 11:41:58 am »
Przypadkowo na to wpadłem kilka chwil temu.

Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 03, 2016, 22:04:08 pm »
Dobra seria jest z tym ziomkiem. Wszystko dotyczy prawa ;D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 05, 2016, 14:20:07 pm »
Maniek, możliwe, że wszystko dotyczy prawa, bo ten ziomek to stereotypowy student prawa =D

*Zając Rozgląda się speszony na boki.