Autor Wątek: Studium Racji Najmojszych  (Przeczytany 14324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2016, 21:50:26 pm »
:(
Ty mnie trollujesz prawda? =D

Bo nie wiem czy mam wstydzic czy co? Kajac sie? Przepraszac, ze zyje? OMG...
Tak juz sie nauczylam, ze mowie ze studiuje fizjoterapie xD

Byc moze obracam sie juz w innym towarzystwie... gdzie to ja predzej mam kompleksy, ze jeszcze mnie nie stac na samochod i mieszkanie, a tyle sie ucze ;)
Tak mam mase znajomych, ktorzy w wieku 24-28 lat maja juz wlasne auto i to nie szatana pod maska za 2tys. maja juz dosc potezne wplaty na wlasne mieszkanie. I nie studiowali medycyny :D i zarobili sami.
I wiesz co? jakos nie jest im ciezko powiedziec, ze jakos tam maja szacunek ze mi sie chce bo im by sie nie chcialo w szczegolnosci, ze i tak dobrze zarabiaja. To nie znaczy, ze sa tepi czy nie doszkalaja sie w swojej dziedzinie... ale to polega troche na czyms innym.

I nie chodzi mi o to, ze teraz oczekuje oklaskow za to, ze dziennie nalezy usiasc te 3-4 godziny na dupie i sie pouczyc to ja to wybralam to sie z tym musze sama uporac. Ale bez jaj, ze mam sie czuc winna za to. xD



Tym wlasnie roznia sie asystenci poczatkowych lat od tych, z ktorymi ma sie do czynienia pozniej :p wiecznie czuja sie niedowartosciowani i odczuwaja atak na siebie...
A z tymi doktorami na klinikach to mozna i poheheszkowac i cos sie dowiedziec inny level samoswiadomosci.


Co do bycia chamem...
Mylisz pojecia i sytuacje ;)
To ze ktos jest masterem i autorytetem w danej dziedzinie nie oznacza automatycznie, ze pragne by zostal moim przyjacielem czy tez mentorem zyciowym :p Ale umiem docenic wiedze i pracowitosc.

Idealne polaczenie to inteligentny pracowity dobry czlowiek ;) wiadomix. Dziwie sie, ze takie podstawowe rzeczy musze pisac.

A co do porownywania chama i glupka... :< to jedziesz po bandzie. Jako lekarza prowadzacego chyba  wolalabym chama... :p

Mnie tam pacjenci chyba lubia bo czestuja cukierkami :D :D :D

Z reszta ja sie przyzwyczailam, ze mam ciezki charakter i humor  :D  i ze musze sie hamowac z ludzmi, ktorzy mnie nie znaja, bo moga wiele rzeczy zrozumiec opatrznie. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2016, 21:52:59 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2016, 21:58:08 pm »
A teraz piszesz o innych sprawach, niż ja pisałem. Jak zwykle.

Jesteś za bardzo schematyczna. Nawet komentować tego nie mam już sił.
Klasztor - Fechtmistrz

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2016, 23:19:22 pm »
Jezu Damian. xD

Jesli jest Ci latwiej to pomysl sobie, ze studiuje fizjoterapie i spij spokojnie, albo w ogole ze nie mam studiow <3 ja nie mam z tym problemu :D


A jesli uwazasz, ze pisalam o czym innym to moze ja tak kiepsko pisze, albo Ty tak bardzo demonizujesz moje wypowiedzi i ich nie rozumiesz tak jak powinienes ;)

Nie zlosc sie, no. Jeszcze Cie nie zaszufladkowalam :> i po prostu... niedowiary lubie Cie niezaleznie jakie studia skonczyles lub nie skonczyles ;)

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2016, 23:31:56 pm »
Już któryś raz z kolei mówisz o fizjoterapii jako o czymś gorszym, a potem się dziwisz, że Damian zarzuca ci, że się wywyższasz.

Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2016, 00:25:11 am »
Już nie mówiąc tu wgl o Poli, to studenci lekarskiego tak mają, że się wywyższają, wiem że nie powinno się generalizować, ale jednak mam z tym styczność codziennie, w sumie to można się na to tylko uśmiechnąć i pozwolić im żyć w ich świecie, takim można długo tłumaczyć pewne rzeczy a i tak będą widzieli tylko czubek swojego nosa. Wiadomo, że nie wszyscy tacy są, Pola może nie jest, ale jak przebywa non stop w takim środowisku można jej wybaczyć pewne naleciałości. :P Ci co rozsądniejsi zdają sobie sprawę, że inni też muszą siedzieć i ryć nie raz całymi dniami nie mniej niż oni a nie raz więcej, najważniejsze to wspólnie się szanować i wszyscy będą szczęśliwi. :D
I tak, ujawnia mi się tu troszkę kompleks niewdzięcznej opinii, bo smutno się robi człowiekowi troszke gdy wie, że będzie musiał zapierdalać przez 5,5 roku wcale nie mniej niż taki lekarski, potem doszkalać się całe życie, a na podsumowanie tego wszystkiego usłyszeć od młodego lekarzyka tuż po studiach, który jeszcze gunwo osiągnął, że jest się tylko "inteligentnym sprzedawcą" (true story, moją mamę ze zrobionymi dwiema specjalizacjami i 20 letnim doświadczeniem dopadło coś takiego, nóż się w kieszeni otwiera).
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 00:35:01 am wysłana przez shrike »
Akolita Podziemia

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2016, 00:32:04 am »
A niby gdzie cos takiego napisalam?

Fizjoterapia byla wedlug mnie po prostu kierunkiem neutralnym nie wywolujacym, az tyle emocji.

To Ty zdegradowales ja do nizszej rangi zdaje sie, ale pewnie sie nie znam :]

<3 <3 <3

Jak widac przyczepic mozna sie do wszystkiego.


Znów zaczynają się jakieś niedopowiedzenia i sytuacje nerwowe... ;p
przypominam
Cytat: Pola
PS. Nie umniejszam ludziom, ktorym sie chce samemu doksztalcac wtedy owszem moga uczyc sie wiecej i ciezej niz na medzie. Chodzi tylko o PODSTAWOWY poziom, ktory musisz zdobyc by ZDAC na 3 i to tu jest ogromny rozstrzal.


Shrike ja wiem o co chodzi. Ale nie mogę odpowiadać za wszystkich studentów medycyny... myślisz, że mnie nie działają na nerwy takie szpanery? :D jak choćby ten z tej anegdotki?
Anegdotka ma część dalszą, ale nie chce faceta dyskredytować.



Ja oprócz studiowania pracuje dorywczo. Czasem jako kelnerka, czasem jako sprzedawca czasem jako serwis sprzątający ^^ albo można to ładnie określić serwisant powierzchni płaskich :D itd. np. teraz też siedzę w pracy i nie ma ludzi to albo się uczę, albo piszę pierdoły na forum ;)
Nie chwalę się tym u siebie bo po co? ;p Ogólnie raczej też o tym nie mówię.
Myślicie, że piszę sobie na czole "studiuje medycyne" ? xD i nie mam sytuacji gdzie przychodzi jakiś bubek? I jak próbuje mi usilnie mi pokazać kim on to nie jest? Wtedy uwielbiam udawać autyste. A później mam zaciesz na cały dzień :D



I UWAGA UWAGA UWAGA

W pracy natykam się na różnych ludzi, także innych studentów. I niezależnie czy to byli studenci geodezji, fizjoterapii, biochemii czy nauk humanistycznych to zawsze musieli wszystkich naokoło uświadamiać, że oni tu tylko dorywczo. Dlatego sądzę, że takie zachowanie nie jest tylko przypisane studentom med., prawa czy czegoś tam.



Nie wiem czy powinnam opisywać tą sytuację, ale śmiać mi się chciało na Pyrkonie jak Arwen chciała mi uświadamiać co to są bambusy xD i 5 razy powtórzyła, że studiuje weterynarie. Pochwalę się! UWAGA ja ani razu nie napomknęłam o moich studiach :D



Tutaj zrobiłam to tylko dlatego, że taki temat się rozwinął, ale i tak zastrzegłam że zabrzmi jakbym się wymądrzała. A ja serio mam świadomość, że po studiach będę jeszcze nikim... przecież wcale nie muszę dostać się nawet na tą speckę na, którą chce.
A czemu nie mogę napisać, że jest trudno skoro jest trudno? ;p
To tak samo jak mam odwagę powiedzieć, że nie chce być neurologiem bo oni to już w ogóle mają odpał z uczeniem się i odpowiedzialnościa.



ŻYCIE UKŁADA SIĘ RÓŻNIE... i tutaj mam ogromny szacunek do Ka7 bo pomimo, że pewnie nie było łatwo to nie stała się jakąś marudą i sama wyszla na prosta dzieki swoim umiejetnosciom.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 14:11:14 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2016, 12:20:56 pm »
Zazdroszczę Ci :)
Ale tyłek rośnie :P
I srsly, muszę coś z tym zrobić, bo tak kiepskiej kondychy to nigdy jeszcze nie miałam. Poza siedzącym trybem pracy nałożył się jeszcze fakt, że ostatnio po powrocie na ogół włączałam jakąś grę (Overwatch ftw!) lub robiłam outsource. Czekam niecierpliwie na zmianę czasu, bo wtedy będzie dłużej jasno po powrocie z pracy i będzie można biegać po pobliskim lasku. Chodzenie na siłownię pełną przepoconych ludzi jakoś do mnie nie przemawia - byłam tam i zrezygnowałam po miesiącu.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2016, 14:17:19 pm »
Jesli jest Ci latwiej to pomysl sobie, ze studiuje fizjoterapie i spij spokojnie, albo w ogole ze nie mam studiow  ja nie mam z tym problemu
Co mnie obchodzą Twoje studia? Od jakieś czasu odnoszę wrażenie, że myślisz, że ja mam jakiś kompleks na punkcie studiów. A może i nawet Twoich studiów.

Już któryś raz z kolei mówisz o fizjoterapii jako o czymś gorszym, a potem się dziwisz, że Damian zarzuca ci, że się wywyższasz.
Nedziu, nie poznaję Cię. Już kolejny raz się z Tobą zgadzam.

Wiadomo, że nie wszyscy tacy są, Pola może nie jest
może
Daj spokój z takimi półśrodkami, pisz szczerze! :D

A niby gdzie cos takiego napisalam?
Bo nie wiem czy mam wstydzic czy co? Kajac sie? Przepraszac, ze zyje? OMG...
Tak juz sie nauczylam, ze mowie ze studiuje fizjoterapie
Jesli jest Ci latwiej to pomysl sobie, ze studiuje fizjoterapie i spij spokojnie, albo w ogole ze nie mam studiow  ja nie mam z tym problemu
Jak to nie jest dyskredytowanie, to ja już nie mam komentarza.

A czemu nie mogę napisać, że jest trudno skoro jest trudno?
Nikt Ci nie broni, ale...

Nie mam zalu, ze nie ogarniacie.
Chociażby w tym momencie potraktowałaś nas jak jakichś idiotów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że na medycynie trzeba się dużo uczyć.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2016, 15:54:29 pm »
tyłek rośnie :P
I srsly, muszę coś z tym zrobić, bo tak kiepskiej kondychy to nigdy jeszcze nie miałam. Poza siedzącym trybem pracy nałożył się jeszcze fakt, że ostatnio po powrocie na ogół włączałam jakąś grę (Overwatch ftw!) lub robiłam outsource. Czekam niecierpliwie na zmianę czasu, bo wtedy będzie dłużej jasno po powrocie z pracy i będzie można biegać po pobliskim lasku. Chodzenie na siłownię pełną przepoconych ludzi jakoś do mnie nie przemawia - byłam tam i zrezygnowałam po miesiącu.

No dobra, a teraz pytanie klucz, w jakich godzinach pracujesz? Masz stałe czy raczej nienormowane? Pracujesz zdalnie z domu czy macie jakieś swoje biuro?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2016, 17:19:57 pm »
Cytuj
Co mnie obchodzą Twoje studia? Od jakieś czasu odnoszę wrażenie, że myślisz, że ja mam jakiś kompleks na punkcie studiów. A może i nawet Twoich studiów.
A nie masz? ;<

Żartuje.

Ja mam dobra pamiec i moge Ci jedna z sytuacji przypomniec ;p <chociazby wtedy gdy zachwycalam sie facetem od genetyki z uczelni, ktory mial dostac Nobla>  :-*
Dlatego tak. Ewidentnie stwierdzam, ze cos jest na rzeczy. Nie wiem tylko co ;>



Ale dostrzegłam, ze ten txt.
Cytuj
Uwielbiam te licytacje studenciaków, na której uczelni jest trudniej.

Banda zdziadziałych typków z "prof." przed nazwiskiem rżnie studentów jak chce, a oni jeszcze zaciesz z tego mają.
to chyba taki heheszek był ;p wybacz nie zajarzylam bo nie wydawalo mi sie, zebym sie licytowala (moze mi sie tylko tak wydawalo, a z reszta ostrzegalam).

Moze wam sie to nie miescic w glowie, ale serio ciezko np. jest miec chlopaka na tych studiach ciezko jest miec social life przynajmniej na poczatkowych latach. Dlatego studia to temat powracajacy ;) I czlowiek ma wiele momentow zawahania czy jednak wybral dobrze a tu teraz jak zrezygnowac jak sie tyle juz poswiecilo? :p
Nie mam zalu, ze nie ogarniacie.


Cytuj
Jak to nie jest dyskredytowanie, to ja już nie mam komentarza.
Najpredzej w tym wypadku to sam siebie dyskredytujesz w moich oczach.


To, ze Ty odbierasz to jako zniesławienie to fajnie. Ale nic takiego nie mialo miejsca Słonce i nawet o tym nie pomyslalam. Śmieszy mnie fakt, że wygodniej mi nie mówić co studiuje bo zaraz jest jakiś problem, albo dziwne zachowania.
Dlatego najszybciej jak moge zmieniam temat, teraz sie zapomniałam i tu taki klops ;<
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 17:23:58 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2016, 17:38:22 pm »
Pasuję. Nie mam tyle cierpliwości do takich utarczek, co kiedyś. A widzę, że dalej chybiasz z odpowiedziami na moje posty.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2016, 17:48:28 pm »
Moze wam sie to nie miescic w glowie, ale serio ciezko np. jest miec chlopaka na tych studiach ciezko jest miec social life przynajmniej na poczatkowych latach. Dlatego studia to temat powracajacy ;) I czlowiek ma wiele momentow zawahania czy jednak wybral dobrze a tu teraz jak zrezygnowac jak sie tyle juz poswiecilo? :p
Nie mam zalu, ze nie ogarniacie.

A ja mam takie pytanie a propos tego, co piszesz już drugi raz. To jakieś usprawiedliwienie na coś czy jak? Bo nie bardzo łapię, dlaczego tak uparcie to powtarzasz.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2016, 17:53:12 pm »
 ;D

A może Ty nie rozumiesz odpowiedzi... zastanawiałeś się nad tym? ;)
Nevermind.


Maniek, Damian zasugerował, że uważam was za idiotów to się usprawiedliwiam że w ogóle nie to miałam na myśli.


IMO nie ogaraniecie póki sami byście przez to nie przeszli.
Tak jak ja nie ogarnę wielu innych rzeczy, których nie przeżyje a tylko o tym przeczytam i co w tym złego? wtf?
Zdaje mi się, że dorabiacie jakąś ideologie, której tu nie ma.




To tak w skrócie.
I myślę, że w jakimś zakresie jednak można odczuwać z tego satysfakcje i dumę.



Powtarzam jeśli ktoś poczuł się urażony to moje wypowiedzi nie miały tego na celu, ani nawet w zamyśle.
Tabadadum jeden z moich kolegów jest po fizjoterapii (drugi studiuje). Był najlepszym studentem ma pracę i na zarobki nie narzeka. Zazdroszcze mu wolnego czasu.
Wkleić zdjęcie z fajsa na potwierdzenie?
Jezus Maria wymyślacie problemy i odbieracie wszystko strasznie negatywnie.


Ja was po prostu nie rozumiem, serio.
Ale obrażać nie chciałam ;p


Idę dalej sobie szlifować i malować łóżko.
Wesołych Świąt Damian.


« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 18:54:24 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 25, 2016, 17:54:51 pm »
A ja mam takie pytanie a propos tego, co piszesz już drugi raz. To jakieś usprawiedliwienie na coś czy jak? Bo nie bardzo łapię, dlaczego tak uparcie to powtarzasz.
Hahaha! :D Teraz trafiłeś.


Wesołych, Paula, wesołych.
Klasztor - Fechtmistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 25, 2016, 18:14:59 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.