Autor Wątek: dankest Dungeon  (Przeczytany 2187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
dankest Dungeon
« dnia: Luty 09, 2016, 11:33:37 am »

Chociaż w early access można było w niego grać już od ok. półtora roku, to dopiero niedawno miała miejsce oficjalna premiera. Ja sam już trochę pograłem i muszę przyznać, że jest ciężko. Na szczęście w pozytywnym znaczeniu :P Kolejny, obok takich tytułów jak dank Souls kopniak w zadek dla ludzi, którzy narzekają, że gry robią się coraz prostsze, po czym bez mrugnięcia okiem odpalają kolejne tytuły na normalnym poziomie trudności.

Z tej okazji machnąłem też recenzję, którą możecie przeczytać tutaj.

Ktoś jeszcze z tutejszych bohaterów był na tyle śmiały, by wkroczyć do Najmroczniejszego Lochu? ;D

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: dankest Dungeon
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2016, 18:49:24 pm »
Fajnie napisany tekst, aczkolwiek chętnie usłyszałbym więcej o tym, co ci się nie podobało w grze. Chyba, że była idealna. ;)

Generalnie zgadzam się z tym, że to "pierwsza porządna gra 2015" roku. Scena indie w 2014 wyglądała tak sobie, więc pojawienie się mocnego zawodnika już na początku roku dobrze wróży. Jeśli chodzi o sam dankest Dungeon, to przede wszystkim imponuje mi spójność tej gry - wszystko od fabuły, poprzez voice acting, rozgrywkę, art i tak dalej, pracuje razem, żeby stworzyć przytłaczającą atmosferę rodem z opowiadań Lovecrafta. Bo bądźmy szczerzy, masz tutaj zwiedzanie lochów i ubijanie potworów, ale tak naprawdę zło z którym się zmagasz ma więcej wspólnego z horrorem, niż klasycznym fantasy.

Niestety tak mniej-więcej po dziesięciu godzinach gierka robi się strasznie monotonna - midgame'owych bossów jest za dużo i ich zabijanie przypomina odznaczanie pozycji na liście, nie pełne emocji wyzwania. Na dodatek po tych dziesięciu godzinach poza przedmiotami nie widzisz praktycznie żadnego nowego contentu, co jest strasznym kontrastem z początkiem gry, gdzie każda wyprawa to coś zupełnie nowego. Dlatego to zajebista gra, w którą po 10h kompletnie nie chce mi się grać. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: dankest Dungeon
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2016, 20:02:25 pm »
kwestia czy grę dostępna od roku czy dwóch na accessie jako "pierwszą porzadną grę", skoro grać w nią można od dawna :P

Swoją drogą, ta gra ma jakiś finał, czy to niekończący się ciąg kolejnych generowanych losowo labiryntów?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: dankest Dungeon
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2016, 20:18:20 pm »
Nie no, w końcu jesteśmy dość silni, żeby iść do tytułowego Najmroczniejszego Lochu i pokonać ostatniego bossa.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: dankest Dungeon
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2016, 21:08:54 pm »
Nom, większość gry toczy się na włościach otaczających przeklętą posiadłość, dopiero kiedy wyexpisz drużynę możesz udać się do samego źródła.

kwestia czy grę dostępna od roku czy dwóch na accessie jako "pierwszą porzadną grę", skoro grać w nią można od dawna :P
Ja nie grałem w EA, ale gadałem ze znajomymi co grali i mówią, że sporo się zmieniło.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: dankest Dungeon
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2016, 19:54:44 pm »
/nadrabianiezaległości

good, bo takie bezcelowe generowanie do usranej śmierci było w pewnym momencie dość modne.

A co do EA - że się zmieniła to nie wątpię, ale nie jestem przkonany czy te zmiany wprowadził release patch :P Ale może też jestem pod tym względem skrzywiony przez AoDa, gdzie 2/3 gry było gotowe na rok przed premierą, a ostatni loch dodano na dobre na dwa miechy przed.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!