Autor Wątek: RPGi, na które czekamy w 2016  (Przeczytany 6104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
RPGi, na które czekamy w 2016
« dnia: Styczeń 31, 2016, 20:43:20 pm »
Cytuj

Rok 2015 minął fanom RPGów pod znakiem kilku wielkich hitów, jak: Wiedźmin, Bloodborne czy Pillars of Eternity i... w sumie niczego więcej. Przewinęło się co prawda kilka niszowych perełek, jak Serpent in the Staglands, ale generalnie pasjonaci komputerowych gier fabularnych nie mieli zbyt wielu okazji do wybrzydzania. Właśnie dlatego, po tej lekkiej posusze, 2016 prezentuje się tak ciekawie – czekają na nas nie tylko duże premiery, jak Torment: Tides of Numenera i Mass Effect: Andromeda, ale również całe morze średnich i małych tytułów. Korzystając z tego urodzaju, postanowiliśmy stworzyć przegląd RPGów, na które czeka ekipa RPG Center. [więcej]
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2016, 21:01:27 pm »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2016, 21:07:44 pm »
Cytuj
Nie pamiętam abyśmy kiedyś dostali grę RPG z otwartym światem, umiejscowioną w rzeczywistych, średniowiecznych realiach.
https://www.gog.com/game/danklands :P aczkolwiek tam chyba były potwory, bo dodano nieco "jak zwykły człowiek widział świat" a nie "jaki był"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2016, 21:28:39 pm »
Styl graficzny dankest Dungeon wygląda prawie jak:
https://www.youtube.com/watch?v=pF8RiQPwBks

Kingdom Come zapowiada się faktycznie bardzo ciekawie, ale trochę martwi system walki, bo mogli delikatnie przedobrzyć z tym realizmem. :p
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2016, 10:55:21 am »
Obrazki coś się pojebały.

dziks, nie pisałeś, że jednak Hong Kong jest "zmęczeniem materiału". #whathappened
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2016, 10:58:55 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2016, 21:22:05 pm »
Styl graficzny dankest Dungeon wygląda prawie jak:
https://www.youtube.com/watch?v=pF8RiQPwBks
To była pierwsza rzecz, o której pomyślałem kiedy testowałem Wieśka i zobaczyłem te scenki. :P
Obrazki coś się pojebały.
Drobne nieporozumienie między mną a serwerem. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Cytuj
dziks, nie pisałeś, że jednak Hong Kong jest "zmęczeniem materiału". #whathappened
Po pierwsze skończyły im się pomysły - historia pozornie jest inna niż w Dragonfallu, ale jej struktura jest bardzo podobna. W porównaniu do DMS i DF praktycznie nie ma też zbyt wielu pamiętnych misji i walk.

Drugi problem to niezrozumienie odwiecznej zasady "co za dużo, to niezdrowo". Dostali w chuj kasy, więc postanowili zrobić dwa razy dłuższe misje i dwa razy dłuższe dialogi. W efekcie na przemian przeklikujesz ciągnące się w nieskończoność dialogi i przebijasz się przez długaśne, ale bardzo proste misje (DF na najwyższym poziomie trudności to był metal, tutaj autentycznie dopiero w ostatniej misji musiałem używać apteczek). Nie żartuję mówiąc, że mogliby spokojnie wyjebać 1/3 contentu i gra tylko by na tym zyskała.

Nie jest to broń boże zła gra - wciąż jest trochę lepsza od DMS, ale to już ich trzeci Shadowrun, na dodatek z największym budżetem póki co, a jest "tylko" przyzwoita.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2016, 19:12:32 pm »
Cytuj
Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy dziś drugą część przeglądu „RPGów, na które czekamy w 2016”. Jednak – zanim przejdziemy do właściwego tekstu, chciałbym w imieniu redakcji RPG-C podziękować wszystkim za ciepłe przyjęcie części pierwszej – na samym Facebooku nasz artykuł wyświetliło ponad 300 osób, bijąc w ten sposób rekord naszego fanpage'a. Oby tak dalej! [więcej]

EDIT: Poprawka linku.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2016, 19:14:42 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2016, 20:48:02 pm »
swoją drogą, jeśli uważacie, że zabrakło tutaj jakiegoś tytułu, a powinno się o nim wspomnieć, nie krępujcie się pisać. Jeśli znajdą się 3-4 osoby które opiszą pokrótce o co najmniej jednej grze, chętnie zrobimy część trzecią z "wyborem publiczności"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2016, 21:34:46 pm »

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2016, 16:58:28 pm »
Skoro pojawił się Mass Effect, która jest raczej grą akcji z elementami rpg to myślę, że warto by wspomnieć o Deus Ex Mankind Divided.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2016, 18:56:54 pm »
Cytat: Master of Gorzała
Nasz ulubiony gospodarz aksamitnego pokoju, Igor, będzie miał aż dwie nowe asystentki – Caroline i Justine.
Nie uważasz swoją drogą, że straszny jailbait? Już Elizabeth z trójki była na pograniczu, ale to jest przesada. :D
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2016, 21:18:26 pm »
@Elrath - dwie gry na osobę trochę nas ograniczały, bo sam mogłem dać spokojnie ze 4 :P Jak pisałem wcześniej, jeśli znajdą się trzy osoby z trzema grami których nie ma na liście, chętnie zrobimy jeszcze taki "wybór publiczności". Ty z Deusem, Atrion też mi mówił na Steam że powinniśmy o czymś wspomnieć, jakby się znalazła jeszcze trzecia osoba i mielibyscie chęć pisać w paru zdaniach swoje gry, chętnie byśmy to opublikowali :P

A tak z innej beczki:


siła facebooka, nawet jeśli się go nie trawi. Z tego też powodu zawsze jesteśmy wdzięczni za wszelkie lajki i udostępnienia - jeden lajk artykułu oznacza dodatkowe 50 wyświetleń, a to z kolei przekłada się na inne statystyki. Bioąc pod uwagę, że jeszcze trzy miesiącetemu najlepsze teksty osiągały 50 wyświetleń, powoli się rozwijamy, nawet jeśli nie przekłada się to jeszcze zbyt mocno na forum.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 21:20:52 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2016, 21:58:01 pm »


Nie uważasz swoją drogą, że straszny jailbait? Już Elizabeth z trójki była na pograniczu, ale to jest przesada. :D
W oryginalnym tekście, było wspomniane o tym, że będzie masakra w związku z fanfickiem co do tego.
 Myślę, że note. Gorsze rzeczy w tym biznesie chodzą. I've been there.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2016, 00:34:15 am »
Sentenza: myślę, że takie raporty odnośnie wortalu lepiej zamieszczać w osobnych wątkach na "Portal & Forum", zamiast losowo rozrzucać w innych fredesach.

Co do artykułu, to ech. Dankest Dungeon wygląda ładnie. W drugiej części po prostu popatrzyłem na obrazki, zapomniałem o Legionie. Może poczytam, który tam miał coś do powiedzenia na jego temat.

Przy okazji, Dollan zdaje się pisać najlepiej ze wszystkich w pierwszej części. Czasami robi to niby trochę schematycznie, ale jednak używa bardziej działającego na wyobraźnię języka, niż pozostali.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: RPGi, na które czekamy w 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2016, 09:16:28 am »
C - podejrzewam, że tutaj mimo wszystko więcej osób je przeczyta :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!