Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 168282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #975 dnia: Październik 16, 2018, 22:26:06 pm »
ta, ale z drugiej pamiętaj, że ile razy wcześniej ktoś od niego brał licencję, tyle razy była wtopa, więc nie ma się co dziwić, że wolał kasę do ręki zamiast mglistych zysków w przyszłości.
Tru dat: film flopnął, serial flopnął, pierwsza gra (made by Chmielarz) nawet nie wyszła, więc procent z zysków po trzech porażkach z rzędu nie brzmiał zbyt zachęcająco :P Jakkolwiek cebularsko brzmią jego żadania, polskie prawo mu na to pozwala -  art. 44 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, mówiący o możliwość żądania podwyższenia wynagrodzenia w przypadku rażącej dysproporcji między uzyskanym przez twórcę honorarium a korzyściami nabywcy. Tych 60 baniek raczej nie dostanie, ale pewnie coś tam uda mu się ugrać.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #976 dnia: Październik 17, 2018, 15:20:15 pm »
ta, ale z drugiej pamiętaj, że ile razy wcześniej ktoś od niego brał licencję, tyle razy była wtopa, więc nie ma się co dziwić, że wolał kasę do ręki zamiast mglistych zysków w przyszłości. Ze Wiedzmin z czasem sie tak sprzeda, to pewno nawet sam CDP nie podejrzewał. Dość powiedzieć, że trójka sprzedała się lepiej, niż jedynka i dwójka razem wzięte i to pomimo tego, ze były sprzedawane już wówczas dosłownie za grosze. 60 mln to ofc spora przesada i na pewno jako wyjątkowy buc na nie nie zasłużył, ale z PRowego punktu widzenia mogli mu coś na odpierdol odpalić.
Chciałbym osobiście wiedzieć, czy zarówno Heritage Films jak i CDPR nie wyszli do niego z propozycją konsultacji w ramach produkcji serialu i gry. Wiecie, serial był tragiczny. Każdy oglądał. Ale kurde. Budżet był, aktorzy byli (choć niekiedy nie w tych rolach co trzeba), chęć była. Gdyby chociaż trzymali się książek nie udziwniając z Falwikiem jako Gwidonem, Vessemirem jako dziadem w szmatach, Wiedźmińskich zasad co do walki i ogólnie robienie z Geralta wyrzutkiem nawet wśród podobnych mu mutantów to dałoby się to oglądać. Główny grzech tego tworu to brak kogokolwiek zaznajomionego z tematem człowieka, który trzymałby nad tym pieczę.
Co do gry natomiast, to może i patrzę na nich trochę przez różowe okulary, ale CDPR oddało swoimi produkcjami hołd zarówno Sapkowskiego, jak i fanom twórczości ich i Andrzeja. Jasne, mogą to być wszystko dobrze wymierzone PRowe działania, jak chociażby film na 10-lecie Wiedźmina, który moim zdaniem jest pięknym podziękowaniem fanom za lata wsparcia. Dlatego nie chce mi się wierzyć, że nie proponowali mu z tymi zyskami jakiegoś stanowiska konsultanta. Sapkowski natomiast wypiął się bo jest (i to większość ludzi wie) nadętym bufonem pazernym na kasę. Gdyby chociaż już był tylko pazerny, to mógł się podlizać trochę CDPR i dostać zyski pewnie po pierwszej części. Sprzedała się ona "tylko" w 400 tys. egzemplarzach, ale już było widać potencjał na więcej siana. Myślicie, że REDzie by przepuścili by taką akcje na rzecz chociażby PRu, że druga część już by była nawet podpisana nazwiskiem Sapkowskiego? A to, że NAWET jeżeli uważa Andrzej, że CDPR spierdoliło totalnie jego interpretacje Wiedźmina, to nie chce mi się wierzyć, że pieniądze by mu śmierdziały. Wyprodukował "Sezon Burz", który nie był do końca udany. Tutaj nie mogę nawet się pokusić o stwierdzenie, że zrobił to, żeby pokazać "Gdzie jest prawdziwy Wiedźmin (w sensie nie w grach)". Kiepski skok na kasę. Chyba na szybko robił. Albo jakieś stare notatki z niedokończonych opowiadań wklecione w większy wątek fabularny.
Krótko pisząc, uważam, że Sapkowski w ogóle nie dba o swoje mienie literackie, ale jak widzi kasę to leci na nią. Dlatego nie zasługuje na nawet grosz. Czuje się osobiście też urażony, że uważa mnie i wszystkich ludzi, którzy grali w jakąkolwiek część Wiedźmina i nie daj boże, jeszcze jakby im się spodobała, za "nieinteligentnych ludzi". To dotyczy również was. Trzeba mieć kurde tupet, żeby pluć na własnych czytelników. I to bardzo dużej rzesze takiej ludzi.

Tru dat: film flopnął, serial flopnął, pierwsza gra (made by Chmielarz) nawet nie wyszła, więc procent z zysków po trzech porażkach z rzędu nie brzmiał zbyt zachęcająco :P Jakkolwiek cebularsko brzmią jego żadania, polskie prawo mu na to pozwala -  art. 44 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, mówiący o możliwość żądania podwyższenia wynagrodzenia w przypadku rażącej dysproporcji między uzyskanym przez twórcę honorarium a korzyściami nabywcy. Tych 60 baniek raczej nie dostanie, ale pewnie coś tam uda mu się ugrać.
Przepis jest mocno arbitrarny. Dużo za dużo będzie zależeć od sędziego, bo mamy do czynienia z prawami (zapomniałem nazwy fachowej, ale rzucę jakiś fajny synonim) pokrewnymi. Bo REDzi nie zrobili gry na podstawie scenariusza, który byłby adaptacją książek, ale kontynuację.
Druga sprawa, że jak dla mnie to będzie się sprawa ciągnęła. Może któraś tam instancja sądu da mu trochę kasy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #977 dnia: Październik 26, 2018, 09:00:09 am »
Zgadzam się z MOGiem.

Dodam jeszcze od siebie, że nie zawsze to, na co pozwala prawo, powinno się robić. Trzeba mieć trochę godności. Poza tym słyszałem, że z Sapkiem były podpisane różne umowy, a nie tylko ta jedna felerna. Dał zadka, handlarz bazarowy :P

Poza tym chyba wychodzi na to, że marka Wiedźmin jest jego, ale marka Witcher CDPR i na jej podstawie wychodzą kolejne gry. A do niej już Sapek nie ma praw ;d

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #978 dnia: Październik 26, 2018, 16:42:38 pm »
Ta, ale z drugiej CDP też mógł rozwiązać sprawę zdecydowanie bardziej elegancko i za zamkniętymi drzwiami, szczególnie że wszyscy wiedzą jaki jest sapek i takiego numeru mogli się po nim spodziewać. Odpaliliby mu coś po cichu albo nawet lepiej - sami mu coś zaproponowali by połechtać jego ego i byłby problem z głowy, a tak wyszło, że o tej miłości do uniwersum i uczciwości na tle innych korpo to tylko potrafią gadać w PRowych filmikach, bo jak przychodzi co do czego i twórca się upomni że za licencję dostał grosze, to się tylko umieją zasłonić tekstem "no przecież sam sie na takie warunki zgodził" plus założenie osobnej marki do której autor nie ma juz praw, mimo że faktycznie rozstrzał w zyskach jest kosmiczny (na "trójce" tylko w pierwszym roku zarobili bodaj 200 milionów).

Nie żebym uważał że sapkowi się ta kasa należy, bo to buc wyjątkowy, ale firma też by mogła myśleć w jakim świetle ją takie procesy stawiają. Giełda już zareagowała.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2018, 16:45:10 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #979 dnia: Październik 27, 2018, 19:29:08 pm »
CDPR jako spółka giełdowa musi upubliczniać takie rzeczy zgodnie z prawem. Doradcy Sapkowskiego widoczne o tym zapomnieli pisząc, że chcą załatwić to po cichu.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #980 dnia: Październik 27, 2018, 22:41:13 pm »
znając jego to żadnych doradców nie słuchał, tylko od razu poszedł z ryjem ;D Ale ta karuzela śmiechu podobno dopiero zaczyna się rozkręcać, bo gdzieś mi wczoraj na YT mignęło, że głuchowski (ten od Metra 2033) kazał się Sapkowskiemu zamknąć i cieszyć z tego co ma lol

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #981 dnia: Październik 28, 2018, 15:16:03 pm »
znając jego to żadnych doradców nie słuchał, tylko od razu poszedł z ryjem ;D Ale ta karuzela śmiechu podobno dopiero zaczyna się rozkręcać, bo gdzieś mi wczoraj na YT mignęło, że głuchowski (ten od Metra 2033) kazał się Sapkowskiemu zamknąć i cieszyć z tego co ma lol

To, że Głuchowski Sapkowskiego nie lubi to akurat nie sekret i to nie od dziś ms podstawie na przykład tego wywiadu z 2017 roku.

https://waypoint.vice.com/en_us/article/wn938w/a-no-bullshit-conversation-with-the-authors-behind-the-witcher-and-metro-2033

I tak wchodząc na mniej toksyczny temat. Grał ktoś w Wojnę Krwi?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2018, 15:19:03 pm wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #982 dnia: Listopad 01, 2018, 16:35:32 pm »
A oto i Geralt!

Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #983 dnia: Listopad 01, 2018, 18:42:52 pm »
grać nie grałem, widziałem tylko trailer. Cellshadingowy styl a'la gry telltale nawet mi się podobał, póki nie zobaczyłem, że to jest karcianka. Może trzeba by to najpierw rozpropagować wśród tutejszych fanów heartstone'a :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #984 dnia: Listopad 01, 2018, 22:30:48 pm »
To jest potworek gamingowy. Ale taki fajny potworek. Bo nie jest to Gwint z W3, ale ten z Gwinta online. Wyewoluowal mocno. Ale jest intuicyjny. Kiedys pogram, ale nie ze 100 zl.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #985 dnia: Listopad 02, 2018, 16:27:30 pm »
swoją drogą próbowali uzasadnić jaki jest sens robienia trzeci raz gwinta? Ten online nie chwycił?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #986 dnia: Listopad 02, 2018, 17:03:18 pm »
Z tego co pamiętam na początku mówili o darmowym trybie sieciowym do Gwinta i płatnym fabularnym. Nigdy nie powiedzieli nic konkretnie o tym fabularnym, więc większość ludzi chyba się spodziewała, że będzie to częścią sieciowej gry jak tryb fabularny w Hearthstone. Tu się jednak okazało, że to osobna gra. 
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

ninastarolecka

  • Wiadomości: 7
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #987 dnia: Listopad 15, 2018, 09:59:05 am »
Dla mnie Wiedźmin jest sztosem. I chyba dotychczas moją ulubioną grą  :D
Nawilżenie, regeneracja, odżywienie - tak działa przeciwzmarszczkowe serum Richevon https://kobieta.wp.pl/krem-przeciwzmarszczkowy-jak-wybrac-ten-idealny-poznaj-richevon-6282134612825729a

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #988 dnia: Luty 11, 2019, 19:53:25 pm »
jak mówiłem, cdprojekt mógł się zasłaniać papierami zaś ludzie przypominać jakim bucem jest Sapkowski, ale w myśl przepisów racja była raczej po jego stronie - po paru miesiącach ciszy doszło między obiema stronami do ugody, oni mu zapłacą, on nie będzie psuł cukierkowej atmosfery wokół studia :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #989 dnia: Luty 17, 2019, 21:59:26 pm »
A ile w końcu?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!