Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 169141 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:26:24 pm »
Cytuj
Paradox od trzech lat daje patche które rozszerzają mechanikę gry i nikt nie nazywa tego "darmowym dodatkiem"

Bo są płatne, dlatego nikt nie nazywa darmowym dodatkiem płatnego.

Tak jak redzi nie nazywają darmowymi płatnych dodatków które nie są wycinkiem gry, tylko kompletnie nową, rozbudowaną historią.

No i chyba jeden co pół roku, to chyba rzadziej niż 3 rocznie?

http://store.steampowered.com/app/236850/
to nie jest skok na kasę i sranie dlckami? 41 dlcków.
Pierdliard gówien dodających kilka nowych modeli lub jednostek, po 2 do 3 ojro sztuka?

Przypierdalasz się do tej wtopy, jakim były te 16 "darmowych" dlcków, a jedziesz po wszystkim. Chociaż nie wołali hajsu za nie jak zrobiłby to BioWare albo paradox.

http://store.steampowered.com/app/203770/?snr=1_5_9__300
CK 2 58 dlcków.

Wiec skończ pierdolić, bo nudne to się robi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 12:43:04 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 25, 2016, 13:38:54 pm »
maniek, już o tym kiedyś pisałem - tu nie chodzi o to, czy te małe DLCki będą za 50 zł, za darmo czy ktoś mi zapłaci za ich ściągnięcie. Chodzi o to, że są one elementem brudnej, PRowej gry. Jest to po prostu mało smaczne, że  na pół roku przed premierą wiem, że w "pełna grę" zagram miesiąc po premierze, bo będą z siebie wyrzucać dziesiątki małych pierdółek mających pokazać jacy są cool na tle konkurencji, bo dają za darmo.

O małych DLC nawet nie wspominam, bo są mi zwyczajnie rzecz mówiąc, obojętne. Wydaje mi się, że bardziej chodziło w nich o zatrzymanie graczy przy grze na dłużej, a tego nie uważam za coś złego. No i w jakiś sposób była to chyba też taka zagrywka złośliwa w stronę twórców, którzy takowe wydają za jakieś 2-9 dolców.

Ale chwalmy RED'ów bo wpadli na pomysł nazywania changeloga darmowych patchy "DARMOWYM DLC".

Ale to nie były patche przecież ;)

a polak pełna gębą to taki co musi się masturbowac bo jak polskie to nie można złego słowa powiedzieć ;D

Nie o to chodzi. Nie popadajmy w skrajność. Ale jest naprawdę dobra, Polska gra, a Wy musicie dowalić się do czegokolwiek. Chyba tylko dla zasady.

Cytuj
Paradox od trzech lat daje patche które rozszerzają mechanikę gry i nikt nie nazywa tego "darmowym dodatkiem"

Bo są płatne, dlatego nikt nie nazywa darmowym dodatkiem płatnego.

No to o czym my w ogóle rozmawiamy, jak Sent porównujesz płatne do darmowych. To jest w ich zasranym obowiązku wydać produkt sprawny technicznie, a jak nie jest tak, to mają poprzez patche do czegoś takiego dążyć i nie ściągać za to hajsu.


Tak jak redzi nie nazywają darmowymi płatnych dodatków które nie są wycinkiem gry, tylko kompletnie nową, rozbudowaną historią.

Ciii.. bo zaraz zacznie się nagonka na Noc Kruka  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 25, 2016, 14:02:46 pm »
Wiesiek ma chujowy system walki i durne AI. O :D

Ja pisałem o grach ogólnie, a nie o Wieśku jedynie. Ale czasem mnie wkurza masturbowanie się do niego pomijając błędy.

Chcesz usłyszeć dobre słowo o polskiej produkcji? This War of Mine jest bardzo dobrą grą z mocno nowatorskim podejściem do tematyki wojennej. O!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 25, 2016, 14:19:00 pm »
A ja serio czekam na wersje w płatkch. :< Wiedźmina 2 z darmo na gog dorwałem, kiedyś będzie kompletne edycja za 10$> i wtedy pod wpływem kupie.

A ostatnio tak rejdżuje, bo kumpel gra w Wiedźmina, zamiast w WoWa...

NA KONSOLI.

Console peasents.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 25, 2016, 15:19:52 pm »
Bo są płatne, dlatego nikt nie nazywa darmowym dodatkiem płatnego. (...)
Sam jesteś płatny. Rzuć jeszcze raz okiem na obrazek, masz tam jak wół napisane co jest za free dla wszystkich (frakcje, dodatkowe imperia, tribal goverment, nowe prawa sukcesji, etc) więc daruj sobie wyzwiska. Tak, CK2 ma masę płatnych dodatków, a oprócz tego przez te lata otrzymało sporo darmowego contentu udostępnionego jako bezimienne patche, wychodzące w dzień premiery płatnych dodatków. Paradox też nie jest idealny (choćby przez te kilometrowe listy dodatków które byłyby krótsze, gdyby wszystkie "songs", "faces" i "sprites" były połączone z dodatkiem którego dotyczą, skoro i tak wychodza w ten sam dzień; nowa, wyższa o 3€ cena za całość nikogo by nie zbawiła, a na pewno lepiej by to wyglądało), ale przynajmniej nie pierdoli jakim to są zbawieniem branży dając jako jedyni DLC za darmo.
Juz pomijam, że te 53 dodatki zajęły im cztery lata, zaś cdpowi wyplucie tych nieszczęsnych szesnastu jakiś miesiąc czy dwa. Szkoda też ze pominąłeś inne przywołane tytuły, ale widocznie nie pasowały do tezy i cięzej się było przypierdolić.

O małych DLC nawet nie wspominam, bo są mi zwyczajnie rzecz mówiąc, obojętne. Wydaje mi się, że bardziej chodziło w nich o zatrzymanie graczy przy grze na dłużej, a tego nie uważam za coś złego. No i w jakiś sposób była to chyba też taka zagrywka złośliwa w stronę twórców, którzy takowe wydają za jakieś 2-9 dolców.
i co, jeden quest więcej albo zbroja dla konia zatrzymały cię na dłużej? Albo ten przytyk był tak samo śmieszny za szesnastym razem?

Poza tym przytyk to właśnie PR - "patrzcie, oni chcą kasę za DLC, my DLC dajemy za darmo!". PR o tyle wkurwiający, że inne firmy też rozdają rzeczy za darmo, tylko nie każda cynicznie nazywa je "darmowym DLC" by zdobyć poklask. Do tego nie każda ma je gotowe praktycznie na samą premierę (vide wycięty fryzjer) ani nie  zapowiada ich z półrocznym czy dłuższym wyprzedzeniem. Śmieszne jest tylko że ludzie łykają to jak pelikany i jeszcze dostają bólu dupy jak ktoś śmie to wytknąć.


Ale to nie były patche przecież ;)
patch nie musi byc tylko poprawką błędów i bugów. W czasach dawno minionych dodatkowe mapy do FPSów były za darmo w ramach patcha własnie, nikt nie nazywał tego "DLC", płatnym czy darmowym. REDzi żerują właśnie na tej nowomowie i przeświadczeniu, że patch to coś złego, co tylko naprawia błędy.
Cytuj

Nie o to chodzi. Nie popadajmy w skrajność. Ale jest naprawdę dobra, Polska gra, a Wy musicie dowalić się do czegokolwiek. Chyba tylko dla zasady.
stary, ja nie wciskam ci do gardła lubienia AoDa czy pillarsów i nie wyzywam jak ktoś w nich widzi wady (mimo że uważam je za świetne gry), a ty własnie to robisz z wiedźminem. Już pomijając że przynamniej ja nie mówię o grze jako takiej, tylko polityce firmy. To że polityka reklamowa firmy nie zachęca mnie do zakupu gry to zupełnie co innego i nie ma nic wspólnego z oceną gry.

tematyki oceny zreszta nigdzie nie poruszałem, poza tym fragmentem że white march oberwał w ocenach za to, co temu pierwszemu płatnemu DLC do wiedźmina uszło płazem, ale podwójne standardy oceniania przez recenzentów to jeszcze inny temat.


Cytuj
No to o czym my w ogóle rozmawiamy, jak Sent porównujesz płatne do darmowych. To jest w ich zasranym obowiązku wydać produkt sprawny technicznie, a jak nie jest tak, to mają poprzez patche do czegoś takiego dążyć i nie ściągać za to hajsu.
Jak pisałem, kłócicie się obaj nie mając pojęcia o temacie ani nie czytając ze zrozumieniem załączonej grafiki. Tak, masz płatny dodatek "Legacy of rome" który dodaje kilka eventów związanych z bizancjum oraz specjalne jednostki wojskowe, które są zawsze do twojej dyspozycji. Za to płacisz. OPRÓCZ tego wychodzi też patch, który naprawia bugi ORAZ JEDNOCZEŚNIE dodaje ZA DARMO mechanikę frakcji, której wcześniej NIE BYŁO w grze, a która drastycznie zmienia zarządzanie państwem i wasalami oraz całą koncepcję polityki wewnętrznej. Rzecz na tyle zmieniająca grę, że mogłaby być samodzielnym płatnym dodatkiem, a jest za darmo w ramach patcha.
 
podsumowując dla jasności: masz płatny dodatek "legacy of rome" z garścią nowości oraz wydanego w ten sam dzień darmowego, bezimiennego patcha który naprawia błędy plus dodaje kolejne nowości. To droga paradoxu. Gdyby zabrali się za to redzi, otrzymałbys płatne "legacy of rome", bezimiennego patcha z poprawkami oraz osobno "darmowe DLC Frakcje!!!" z kolejnymi nowościami plus wożenie się jak taczka gówna że oni nie są jak inne firmy które chciałyby a to kasę plus kupę fanbojów na forach wychwalających ich pod niebiosa za darmowy dodatek.

a, i tak bło z każdym dodatkiem do CK2, a nie tylko przykładowym LoRem.

Tak jak redzi nie nazywają darmowymi płatnych dodatków które nie są wycinkiem gry, tylko kompletnie nową, rozbudowaną historią.

Ciii.. bo zaraz zacznie się nagonka na Noc Kruka  8)
[/quote]
to jest w sumie kwintesencja dyskusji, że ja (czy tez "my" jeśli włączyć moga i atriona) o zupie, a wy o dupie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 15:24:45 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 25, 2016, 15:33:35 pm »
A ten jak zwykle jebnął referat o jakąś głupotę gdzie, jak zwykle, idzie w swoje zaparte. 

Cytuj
to jest w sumie kwintesencja dyskusji, że ja (czy tez "my" jeśli włączyć moga i atriona) o zupie, a wy o dupie.
Otóż to, ja o czym innym Ci pisze i tylko prostuje bzdury które piszesz a ty o czym innym.


Nie wiem po co mi piszesz o tych 16 dlckach, bom Ci już pisał, że to dla mnie śmieszne coś, przynajmniej hajsu nie chcieli.

Ale ty uparcie piszesz eseje o w sumie nie wiadomo o czym i nie wiadomo dla kogo.

I uparcie porównujesz rozbudowane dodatki fabularne, do dlcków wyrwanych z treść oryginalnej gry.
To jakby powiedzieć, że piranie wycięły noc kruka, żeby później dodać ją jako dodatek, no bo przecież są rozszerzeniem oryginalnej historii.

Cytuj
Juz pomijam, że te 53 dodatki zajęły im cztery lata, zaś cdpowi wyplucie tych nieszczęsnych szesnastu jakiś miesiąc czy dwa. Szkoda też ze pominąłeś inne przywołane tytuły, ale widocznie nie pasowały do tezy i cięzej się było przypierdolić.

Ja pierdole.

Kończę, zapomniałem, że dyskusja z tobą nie ma sensu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 15:37:01 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 25, 2016, 16:02:00 pm »
Przecież Sent pisze o chorej polityce PR cedepu...

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 25, 2016, 16:15:28 pm »
No i spoko, ja pisze tylko o sercach z kamienia.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 25, 2016, 16:34:06 pm »
Masz serce z kamienia ;__;

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 25, 2016, 17:07:42 pm »
ALe zauważyłes Legion, że po tym poście maniaksa

Ja pierdziele, ale macie urazy po tym zachodnim syfie, że nawet nie dajecie szansy jednej z najlepszych gier ostatniej dekady bym powiedział. Może nawet więcej. Nie dość, że Redzi naprawdę się starają i widać, że zależy im na graczach, to jeszcze ceny wcale nie są takiego wysokie, a wręcz byłem zaskoczony nimi, to jeszcze dorzucają te małe DLCki za frajer, a duże może i nie kosztują 30 zł, ale są przekozackie. W sumie to jest przekozacki, bo do tej pory wyszło Serce z Kamienia, ale nie słyszałem ani jednej złej opinii na jego temat. No ludzie wręcz zachwycali się tym dodatkiem.

A Wy jeszcze biadolicie. Załamujecie mnie czasami. Polski produkt, który pozamiatał scenę gier wideo, a Wy jeszcze narzekacie. No Polak pełną gębą.

dyskusja zeszła z dużych dodatków na to, czemu czepiamy się tych małych? :s Ale jasne, to ze mną się ciężko dyskutuje :F

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 25, 2016, 18:02:21 pm »
Zaraz, ja cały czas pisałem dalej o dodatkach, nawet nie odnosiłem to tego eseju do maniaksa.

Cytuj
Ale jasne, to ze mną się ciężko dyskutuje :F
No, nie powiesz ze nie. :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 18:07:14 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 25, 2016, 20:52:10 pm »
no spoko, tyle zrozumiałem z twojego ostatniego posta, ale ja odpowiadałem mańkowi w temacie czepiania się małych DLCków zostawiając te duże w spokoju, a ty wparowałeś z pół obrotu :P

Co poradzę, bywam trudny :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #897 dnia: Maj 11, 2016, 01:30:10 am »
Dodatek Krew i Wino w sprzedaży, dojebali z tą ceną trochę...
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 11, 2016, 07:57:51 am »
Rzeczywiście trochę sobie policzyli ale jeżeli prawdą jest, że starczy na 20 godzin rozgrywki to masz proporcjonalną cenę do Serc z kamienia, które zawierało 10 godzin gameplayu i za które Redzi zażądali 40zł.

Na marginesie i tak ulżyło mi gdy zobaczyłem tę cenę, bo gdzieś w sieci trafiłem na, co prawda niesprawdzone, informacje jakoby Krew i Wino miało kosztować tyle, co podstawka w dniu premiery...

EDIT: Ok, rzeczywiście cena jest taka sama ale za wersje pudełkową. Ogólnie, to na cdp.pl dostaje się 10% rabatu płacąc przez paypal więc można wyhaczyć wersję elektroniczną za 62 ziko.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2016, 09:33:52 am wysłana przez Zając »

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 11, 2016, 12:54:43 pm »
Jak ja się cieszę, że kupiłem w promocji przepustkę sezonową.