Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 169485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #840 dnia: Grudzień 04, 2015, 21:57:14 pm »
łorewer, jak Fenrir prosi /S.

Anyway zwycięstwu W3 nie ma się co dziwić, bo to zawsze są bardziej konkursy popularności niż jakości - dość wspomnieć jakie cyrki odwala co roku BAFTA w kategorii "strategia". Do tej pory wszelkie ME, fallouty czy DA na tym jechały, w tym roku CeDeP pokonał je ich własną bronią jadąc na famie "przyjaznych graczom". O zaskoczeniu to by można móić jakby taki AoD dostał sie chociaż do nominacji, lub to PoE pobiło Falla i Wiedźmina

« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2015, 21:59:27 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #841 dnia: Grudzień 04, 2015, 23:05:58 pm »
No cóż, nie da się ukryć że Wiedźmin 3 po prostu zdeklasował konkurencję. Ta gra po prostu naprawdę jest tak dobra - albo inaczej. Ona jest po prostu dobra. To konkurencja jest gówniana. A w przypadku F4 - to że gra się przyjemnie to za mało, gdy startuje się do czegoś, co typowemu graczowi z Western World rozwala umysł rzeczami typu

 - O, siema. Poszedłeś za oczywistym wyborem? ŹLE. Trzeba było obserwować co się dzieje i wybrać inną opcję żeby był happy end.
(choćby quest dla Keiry z wieżą na wyspie w Velen)

 - O, siema. Masz decyzję do podjęcia. Nieważne co wybierzesz, ktoś umrze, ktoś inny będzie cierpiał i ogólnie będzie kiepsko. I nie masz pojęcia co faktycznie się stanie gdy tę decyzję podejmujesz.
(choćby losy Anny i Barona)

 - O, siema. Masz problem? Wypierdalaj i wróć jak nabędziesz więcej doświadczenia.

Serio. Aż przykro że Wiedźmak przywraca takie motywy do gier rpg. One nigdy nie powinny były zaniknąć.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #842 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:22:50 am »
Flood - raczej przywraca je do gier AAA. Gdy chodzi o tytuły bardziej niszowe, to nierzadko okazuje się, że jest tam to samo co "przywrócił" wiedźmin lub nawet wiele więcej, tylko po prostu nie są one dośc medialne by do takiego konkursu trafić. Wyobrażasz sobie, by tegoroczne nominacje dla best RPGa wyglądały np. Shadowrun Hong Kong, Pillars of Eternity, Age of Decadence, Serpent in the Staglands, Undertale? Przecież to by się skończyło masową histerią, nawet jeśli te tytuły faktycznie byłyby obiektywnie lepsze od, let's say, fallouta - już widzę te tłumy odwracających się widzów i przede wszystkim sponsorów, bo wygrywają jakieś indie gówna o których nie słyszeli zamiast atakującego z lodówki vault boya.

No ale tak to jest jak media zamiast promować dobre tytuły promują tytuły ostro reklamowane, pozostałymi interesując się tylko, jeśli to sami gracze nakręcą na niego hype. Zresztą i tak dobrze że DA było w zeszłym roku a ME w przyszłym, bo zgaduj zgadula które tytułu z tegorocznych nominacji by wtedy wyleciały, bo na pewno nie W3, F4 i Bloodborne. Tak to chociaż to PoE czy Under miały te swoje 2 minuty na scenie.

I nie, nie nazywam wiedźmina gównem, jeśli ktoś zaraz ma znowu srać mi tutaj żarem bez powodu - stwierdzam tylko fakt, że ludzie o wielu grach po prostu nie słyszą nawet jeśli wcale nie są grosze, a co ma później odzwierciedlenie w takich konkursach, więc nie nalezy ich brać aż tak poważnie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #843 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:34:43 am »
Ciekawostka.
PoE było nominowane w kategorii best RPG, wygrał wiedźmin, jak dla mnie, best RPG.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #844 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:00:21 am »
ciekawostka - legion grał w PoE 5 minut, w AoDa czy pozostałe wcale bo tury ssą, ale będzie cwaniakował i grał eksperta.

edit: w sumie to w ogóle nie odniósł się do clue mojego posta wyrywając z kontekstu co mu pasowało, tak co by było śmieszniej ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 11:03:22 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #845 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:12:38 am »
legion grał 7h w PoE. Legion chyba wie lepiej ile grał. Legion nie pisał nic o AoD, bo nie grał. W przeciwieństwie do sentów.
I tak, tury ssa i ich nie lubie, i nie cwaniakuje i ni zgrywam eksperta jak senty. :)

Sent w sumie to w ogóle nie odniósł się do clue mojego posta wyrywając z kontekstu co mu pasowało, tak co by było śmieszniej ;)

Ciekawostka, chciałem tylko powiedziec, że PoE też było nominwane i tyle, a nie sie podosrywac, jak ktos inny. ;)
Dodatkowo to była moja subiektywna opinia o w3, w żadnym stopniu nie obiektywna. Gdzie sent w tym jednozdaniowym poście zauważył cwaniakowanie i zgrywanie eksperta i gdzie Legion tam napisałem, że tury ssą?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 11:16:51 am wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #846 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:02:41 pm »
Cieszę się, ze Wiedźmin 3 został doceniony. Zwłaszcza, ze F4 przegrał.
Tak czy siak, czekam na edycję w płatkach śniadaniowych.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #847 dnia: Grudzień 05, 2015, 16:52:53 pm »
MoG - w sumie dlaczego? Ani te plebiscyty nie są wiele warte, ani też sam wiedźmin jakoś drastycznie od innych gier AAA nie odbiegł, raczej wręcz starał się do nich podpinać. Jakby coś naprawdę skrajnie innego i znikąd wygrało, jak ten undertale, to może, bo takie tytuły rzadko osiągają rozgłos a co dopiero nagrody w takich plebiscytach dla blockbusterów, ale ze wygrał w nim blockbuster? Kraj pochodzenia ma dla mnie raczej drugorzędne znaczenie, najwyżej tyle, że za tę kasę co zarobili może również gog się rozwinie

legion -obaj dobrze wiemy o co chodziło. Na resztę szkoda mi czasu, znudziło mi się

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #848 dnia: Grudzień 06, 2015, 11:35:06 am »
Bo W3 jest najbliższe rasowym RPG z gier AAA. Dobrze, ze został doceniony. Daje to mala nadzieje, na renesans RPG, ale tylko mala.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #849 dnia: Grudzień 06, 2015, 21:58:46 pm »
Grałem już trochę czasu w W3 na paru posiedzeniach u znajomych. Gra się fajnie, powiedziałbym, że póki co (choć ostatecznie ocenię jak to kiedyś przejdę) jest chyba lepszy od "jedynki". Bardzo podoba mi się (wreszcie!) otwarty świat, bo można zrobić w końcu mocniej użytek z uniwersum Sapka. Rzecz jasna, tkwiłem we wszelakiej maści questach pobocznych, główny tam liznąłem, ale jakoś mnie na razie nie wciągnęło. Mam wrażenie, że trochę momentami próbuje być za bardzo Skyrimem (choć w dużej mierze ratuje ją to, że jest od tej gry sporo lepsza), ale zacnie. PoE do tej pory podoba mi się o wiele bardziej i jeżeli bym miał osądzać, który erpeg w tym roku był najlepszy, to właśnie ten, no ale Wiesiek też daje radę.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #850 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:09:52 pm »
Ja uważam, że zasłużenie. Ta gra naprawdę sprawiła, że w końcu czułem się, jakby miał znów te 14 lat i grał w takiego Gothica dajmy na to. I nie, nie porównuję tutaj w żadnym wypadku tych dwóch gier. Chodzi mi o to, jak W3 wpłynął na mój odbiór gry. Czułem znów tę dziecięcą radość z grania w grę i jej odkrywania. Owszem, w Skyrima też grałem długo, ale on nie dał mi takiej frajdy, jak dzieło Redów. Utożsamiałem się z bohaterami i przeżywałem wszystko, jakby był w tym świecie i za tę immersję należy im się zdecydowanie.

Poza tym gra zmotywowała mnie w końcu do przeczytania książki! A to już osobiście dla mnie coś znaczy. Do tej pory tylko inne multimedialne dzieło "zmusiło" mnie do przeczytania literackiego odpowiednika, a był to Władca Pierścieni, który to film uważam za najlepszy ze wszystkich, jakie oglądałem.

Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:16:04 pm »
No tu się zgadzam, że lepsze od Skyrima, choć akurat mnie tak gra nie podjarała jak Ciebie. No ale mocno się wciągnąłem, na pewno 10x lepszy klimat niż w takich Zabójcach Królów miał w tym spory udział. Ale mówię, póki co PoE jak dla mnie wyraźnie lepsze.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:21:12 pm »
no może mog, ale spodziewałbym się raczej dalszej skyrimizacji wiedźmina niż wiedźminowania skyrima. Dość powiedzieć, że Cyberpunk 2077 miał być silnie wzorowany na ME nim go zawieszono. Zresztą, nawet jeśli zrobiono by ukłon w stronę starych dobrych rozwiązań to spodziewałbym się raczej pudrowania trupa w stylu "oblivion -> skyrim" niż faktycznego powrotu do ambitnych korzeni. Mamy zresztą o tym cały osobny temat gdzie Ka pisze, że to się nie opłaca :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:26:30 pm »
Grałem już trochę czasu w W3 na paru posiedzeniach u znajomych. Gra się fajnie, powiedziałbym, że póki co (choć ostatecznie ocenię jak to kiedyś przejdę) jest chyba lepszy od "jedynki".
Moim zdaniem jest mniej więcej na tym samym poziomie, ale ważne, że jest właściwie pod każdym względem dużo lepszy od dwójki.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:32:57 pm »
Moim zdaniem jest mniej więcej na tym samym poziomie, ale ważne, że jest właściwie pod każdym względem dużo lepszy od dwójki.
umówmy się, nie było to specjalnie trudne :P dwójka to taki oblivion wschodu :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!