Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 169561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #825 dnia: Październik 26, 2015, 21:46:16 pm »
Anyway, ktoś tam pogrywa w te Serca z Kamienia? Jak opinie?

Ja już dodatek ukończyłem i muszę przyznać że był całkiem niezły. Sporo dobrych dialogów, ciekawe questy, rozluźniające na tle reszty gry. Tylko ostatnia "walka" budzi trochę mieszane uczucia we mnie, bo hmm, z jednej strony jest w niej parę naprawdę fajnych motywów, a z drugiej, no cóż... Jest to "walka". I zagadka jest prosta, sam wpadłem na jej rozwiązanie dosłownie po minucie, znacznie szybciej niż Geralt :P

I jak oceniacie New Game +? Pobawiłem się trochę, zdążyłem już znaleźć jednego buga (nie działa mi quest z ludźmi zaklętymi w świniaki, w sensie w momencie w którym trza otłuc bandytów to stoją oni jak kołki i są niedotykalni)... Ale moja uwagę przykuło coś innego.

W sensie... Czy tylko ja mam uczucie, że NG+ jest dużo trudniejsza? Zacząłem ją Wiedźmakiem na 39 lvlu... I o ile system walki dosyć dobrze ogarniam i rzadko daję się trafić, to dmg niektórych potworów zdaje mi się znacząco przesadzony. Problematyczne są zwłaszcza dzikie psy, które jednym chapnięciem potrafią mi odebrać 1/4 hp.
Ponadto zauważyłem że co jakiś czas trafia się "dziwny" potwór. Np. mamy stado ghuli, 9 lvli niżej niż nasz wiedźmin. Są one cieniutkie i kroimy je na plasterki trzema cięciami, po czym okazuje się, że jeden pomiędzy nimi, absolutnie niczym nie różniący się od pozostałych jeśli chodzi o widoczne statystyki, ma jakieś 500% hp i zabija wiedźmina dwoma ciosami. Czy to common knowledge, czy tylko ja mam takie przygody?

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #826 dnia: Październik 27, 2015, 14:43:32 pm »
Anyway, ktoś tam pogrywa w te Serca z Kamienia? Jak opinie?

Ja już dodatek ukończyłem i muszę przyznać że był całkiem niezły. Sporo dobrych dialogów, ciekawe questy, rozluźniające na tle reszty gry. Tylko ostatnia "walka" budzi trochę mieszane uczucia we mnie, bo hmm, z jednej strony jest w niej parę naprawdę fajnych motywów, a z drugiej, no cóż... Jest to "walka". I zagadka jest prosta, sam wpadłem na jej rozwiązanie dosłownie po minucie, znacznie szybciej niż Geralt :P

Mi się bardzo podobało. Zwłaszcza nawiązanie do legendy o Panu Twardowskim. Człowiek czuje swojskie klimaty dosłownie na każdym kroku, chociaż pewnie większości nawiązań nie wyłapałem z racji tego, że na języku polskim nie znosiłem czytać lektur, hehe :)

Co do finału, to ja akurat w zagadki dobry nie jestem i ciężko mi było wpaść na rozwiązanie, dopóki sam na nie nie trafiłem. Ale te opcje po drodze były całkiem spoko.. I te komentarze, hehe :)

Jeśli chodzi o typową walkę, to naprawdę wielkie brawa za bossów, których po drodze trzeba było pokonać. Po prostu dla mnie fajnie zróżnicowani i ten ostatni przypomniał mi walkę z gryfem na 48 poziomie, mając lvl 35. Zatrucie na maksa (a miałem 262 limitu) i czujność jeszcze większa.

Szkoda tylko, że taki krótki ten DLC, ale coś za coś. Nie żałuję pieniędzy i już normalnie wychodzę z siebie, jak mam tyle czekać na ten drugi DLC Krew i Wino!

I jak oceniacie New Game +? Pobawiłem się trochę, zdążyłem już znaleźć jednego buga (nie działa mi quest z ludźmi zaklętymi w świniaki, w sensie w momencie w którym trza otłuc bandytów to stoją oni jak kołki i są niedotykalni)... Ale moja uwagę przykuło coś innego.

W sensie... Czy tylko ja mam uczucie, że NG+ jest dużo trudniejsza? Zacząłem ją Wiedźmakiem na 39 lvlu... I o ile system walki dosyć dobrze ogarniam i rzadko daję się trafić, to dmg niektórych potworów zdaje mi się znacząco przesadzony. Problematyczne są zwłaszcza dzikie psy, które jednym chapnięciem potrafią mi odebrać 1/4 hp.
Ponadto zauważyłem że co jakiś czas trafia się "dziwny" potwór. Np. mamy stado ghuli, 9 lvli niżej niż nasz wiedźmin. Są one cieniutkie i kroimy je na plasterki trzema cięciami, po czym okazuje się, że jeden pomiędzy nimi, absolutnie niczym nie różniący się od pozostałych jeśli chodzi o widoczne statystyki, ma jakieś 500% hp i zabija wiedźmina dwoma ciosami. Czy to common knowledge, czy tylko ja mam takie przygody?

Pobocznych zadań w NG+ prawie w ogóle jeszcze nie robiłem. Aktualnie mam 49 poziom i kieruję się z głównym wątkiem na Skellige. Również mam wrażenie, że jest znacznie trudniej, ale może dlatego, że pierwszy raz grałem na normalu, a teraz na drodze ku zagładzie, ale mi tam akurat się to podoba. Chociaż czasem potrafi napsuć krwi. Już w DLC było trudniej, ale nie mówię hop, bo jeszcze długa droga przede mną i pewnie jeszcze mnie zmęczy ta NG+ :P

Jeśli chodzi o błędy, to nie zauważyłem żadnych. Albo były na tyle niezauważalne, że nie przypominam ich sobie :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #827 dnia: Listopad 15, 2015, 18:04:00 pm »
Cytat: dziki
Tak btw, jak ktoś wrzuci screena bijącego mój rekord (214) to mu postawię piwo na jakimś konwencie. :P
There you go!
http://i.imgur.com/VE0QjYm.jpg
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #828 dnia: Listopad 16, 2015, 11:24:29 am »
Talia Królestw Północy? Bo chyba tylko nią jest w stanie się dobić do tylu punktów, chociaż Nilfgaardem też by szło coś zdziałać..

PS. Też miałem coś ponad 200, ale screena nie robiłem ;/
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #829 dnia: Listopad 16, 2015, 13:11:57 pm »
Tak Królestwa Północy, spam komandosami niebieskich pasów plus doładowanie ich "rogiem dowódcy" plus 2x katapulta x2 i jakoś się uzbierało. Najlepiej wychodzi mi gra właśnie tą talią.

Teraz to już mam po co pojechać na jakiś Pyrkon. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #830 dnia: Listopad 16, 2015, 14:17:05 pm »
Tak Królestwa Północy, spam komandosami niebieskich pasów plus doładowanie ich "rogiem dowódcy" plus 2x katapulta x2 i jakoś się uzbierało. Najlepiej wychodzi mi gra właśnie tą talią.

No właśnie też kiedyś miałem coś takiego i dlatego wg mnie to najlepsza talia. W dodatku mają mniej punktowanych szpiegów :)

Teraz to już mam po co pojechać na jakiś Pyrkon. :D

A dlaczego wcześniej nie miałeś? :p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #831 dnia: Grudzień 04, 2015, 18:02:07 pm »
Wiedźmin 3 zdobyło GOTY i najlepszego RPGa w Los Angeles, CDP RED developera roku. Jednak wygrali z Falloutem.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #832 dnia: Grudzień 04, 2015, 18:14:45 pm »
wiedźmin miał lepszy hypetrain, na fallouta wszyscy raczej narzekali, może poza naszym foro. Musze tam w końcu odpisać swoją drogą.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #833 dnia: Grudzień 04, 2015, 19:39:14 pm »
Cytuj
może poza naszym foro
Ayy lmao

... No dobra, może nazbyt zawzięcie broniłem tej gry, rzeczywiście większość questów to szajs a dialogi są kompletnie liniowe.

Ale wciąga i gra się przyjemnie. Nie da się tego ukryć. Dlatego jej broniłem.

Co nie zmienia faktu że Wiedźmak 3 wygrał w pełni zasłużenie bo F4 może mu co najwyżej ssać sznurówki.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #834 dnia: Grudzień 04, 2015, 19:58:54 pm »
Betha przegrała sromotnie. I bardzo dobrze. <3

Cytuj
może poza naszym foro. .

Poprawiłeś mi humor tym sentowaniem. :D
Panie pierwszy hejterze RPGC. :D

Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #835 dnia: Grudzień 04, 2015, 20:13:15 pm »
Flood - nie tyle mam na mysli że wg was jest taka super, co że wszędzie indziej ludzie są nawet bardziej dosadni ode mnie (inna sprawa że mniej im chodzi o świat czy logikę a więcej się srają o grafikę i takie tam pierdoły). Poza naprawdę pojedynczymi wyjątkami jak Joe czy jedna streamerka najpozytywniejszymi głosami są takie "it's.. ok". Na wiedźmina był jednak większy szał.

Leg - lepiej powiedz mi jak tam AC Syndicate, obejrzałeś jakiś trzeci trailer by rozstrzygnąć czy hit czy jednak shit? :P Serio, uwielbiam was ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #836 dnia: Grudzień 04, 2015, 20:24:37 pm »
Kurwa mać, ty udajesz takiego czy co?
Obejrzałem 30 min gameplay i stwierdziłem, że średnio mi się to podoba, zwłaszcza ta jebana linka z batmana, a ty wdajesz się w ostrą polemikę z osobami które grały, udając, że znasz grę lepiej od nich i hejtując rzeczy które nie wiesz nawet jak działają i wyglądają, więc skończ pierdolić. Okej? Gdzie ja ci dyskutowałem z jakimś graczem AC? No gdzie? Grze prowadziłem długą polemikę udając, że wiem lepiej? No gdzie?

Gdzie którykolwiek z nas napisał, że ta gra jest super? Jedyne co robiłem ja i flood to broniliśmy tę gre przed twoim nieuzasadnionym hejtem. Więc:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM</a>
sobie.

Ty chyba uwielbiasz wyrywać zdania z kontekstu, albo przeinaczać kontekst całej wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2015, 20:32:11 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #837 dnia: Grudzień 04, 2015, 21:23:13 pm »
Cytuj
Gdzie którykolwiek z nas napisał, że ta gra jest super? Jedyne co robiłem ja i flood to broniliśmy tę gre przed twoim nieuzasadnionym hejtem. Więc:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM</a>
sobie.

Ty chyba uwielbiasz wyrywać zdania z kontekstu, albo przeinaczać kontekst całej wypowiedzi.

orly?
Jak w AC U nie grałem, a AC BF ssało, tak ta cześć zaczyna mi się podobać. :P
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=85MdsLK0reI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=85MdsLK0reI</a>
Dobra, obejrzałem ten gameplay i zmieniam zdanie, ta gra też będzie ssała. :D No, może nie aż tak jak BF, który był chujowy^2, tu może będzie jakaś fabuła.
Pokaż mi mistrzu który fragment przeinaczyłem lub wyrwałem z kontekstu - że oceniłeś grę po dwóch filmikach, czy że po drugim stwierdziłeś że będzie ssać? :D Przecież jak ja zrobiłem z grubsza to samo to masz teraz ból dupy o "nieuzasadniony hejt" :D
Serio, ja ci nie bronię oceniać gry po gameplayach, bo sam uważam że dużo one mówią o grze. Śmieszy mnie tylko takie przysrywanie się gdy robię to ja i milion wymówek oraz usprawiedliwień gdy robicie to wy. Bycia hipokrytą zabronić ci nie mogę, ale będę wdzięczny jak ze mnie zejdziesz bo to na dłuższą metę męczące.






...to tak zupełnie pomijając, że moja dyskusja z floodem kręciła się niemal wyłącznie wokół logiki świata oraz sensu dawania graczowi PA w pierwszych 30 minutach kiedy w poprzednich częsciach była to endgame'owa nagroda gdzie serio nie trzeba grać by mieć swoje zdanie, a nie o tym czy questy są chujowe czy inny crap faktycznie tego grania wymagający. Oh rpgc ::)

Anyway ucinam temat wirtualną szablą, faktycznie trafny filmik, zwłaszcza bez dorobionych dopisków i gdy zna się kontekst sceny.

/przywracam. Nie mam nic do porządku w topicach, ale albo wywalamy wszystko, albo nic. Zwłaszcza, że to nie pierwszy raz, a ja nie będę tego tłumaczył po 50 razy lub każdemu z osobna /S.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2015, 22:06:07 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #838 dnia: Grudzień 04, 2015, 21:28:42 pm »
 ???PROSIMY O POWRÓT DO DYSKUSJI NA TEMAT WIEDŹMINA 3
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #839 dnia: Grudzień 04, 2015, 21:36:17 pm »
Naprawdę prosimy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2015, 21:51:00 pm wysłana przez Fenrir »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.