Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 169185 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 23, 2014, 19:18:38 pm »
No to zdrówka życzę, Sent.

Aczkolwiek ja tam staram się trzymać z dala od szpitali.


PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 25, 2014, 21:33:23 pm »
Cholera a mialem nadzieje ze po dlugiej przerwie przeczytam tu cos ciekawego na temat Wieska. Szkoda ze ostatnio w Polsce zdarzaja sie same przecieki. Ten w przypadku polityki akurat jest spoko bo moze sie wreszcie cos zmieni na gorsze. Dawno juz nie bylo gorzej...

eem. Spoilerow nie czytam i omijam z daleka. Tylko ze teraz bedzie mozna latwo gdzies w komentarzach wyczytac cos przez przypadek na necie i zepsuc sobie niespodzianke. Dali dupska i tyle.
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 25, 2014, 23:22:54 pm »
jeden spoil już jest, trójka zapewne nie będzie ostatnią częścią :D ah neverending story :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwiec 25, 2014, 23:33:03 pm »
ah neverending story :D
Co oni jeszcze chcą zrobić? Wiedźmin MMO? A może Ciri na grywalną postać? :O
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwiec 26, 2014, 00:13:14 am »
A skąd wiesz, jak potoczy się fabuła gry, że już uważasz, że nie ma sensu czwarta część Wieśka? Zresztą nawet jak bohaterką miałaby być Ciri to nie miałbym nic przeciwko, bardzo polubiłem tą postać i chętnie bym pokierował jej losami w grze.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwiec 26, 2014, 00:23:35 am »
@up
Nie, nie wiem, jak się dalej potoczy, ale osobiście uważam ciągnięcie tej historii dalej za naciągany pomysł. To się nazywa luźna prognoza, wyobraź sobie.
A Ciri nie trawię i nigdy nie trawiłem.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:04:47 am »
Może nas twórcy pozytywnie zaskoczą. :) Nie ma co oceniać przed spróbowaniem.

A jak dla mnie Ciri jest spoko, jej losy były dla mnie ciekawsze niż nawet samego Geralta.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:37:51 am »
Nigdy nie oceniam przed zagraniem. Co najwyżej wydaję prognozy, wyrażam swoje zdanie na temat robienia kolejnych sequeli - tak jak teraz. Uważam po prostu, że robienie takich tasiemców jest po prostu tanim skokiem na kasę, że się tak wyrażę, szczególnie, że osobiście już na przykład fabuła poprzednich części nie stała na jakimś wysokim poziomie (choćby dosłowne, bezwstydne zerżnięcie wielu motywów z książki, o czym już było sporo w poprzednich postach tego tematu, to nie chce mi się powtarzać). Plus dochodzi do tego śmieszny dla mnie fakt zmierzania w stronę high fantasy pełną gębą, podczas gdy proza Sapka należy raczej do tych, co owe high fantasy wyśmiewają - taka ironia losu xD
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:44:58 am »
Najlepszy by byl open world gdzie tworzymy sobie wyglad postaci i szkolimy sie na Wiedzmina. Ale czy w formie mmo? To nie wiem... Raczej nie. Jak juz to Co-Op. Granie w kolko Geraltem z Rivi sie w koncu znudzi. To tak jakby Shepard w ME4 mial znowu stracic pamiec, albo Bezi w gothic 5 zaczynac gre od walki z chrzaszczem na wozku inwalidzkim laga.

Postac wlasna z voice overem jak najbardziej tak!
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:58:21 am »
Też mi spoiler. Już od pierwszych info odnośnie trójki CDPR mówiło że to ostatnia część przygód Geralta... nie zaprzeczali że mogą pojawić się kolejne części bez Białego Wilka.
Królewski Rzemieślnik

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 26, 2014, 13:54:31 pm »
"Tani skok na kase" "Zerżnięte z tego i owego" jak zwykle bul dópy.
A mi się podobało, że w grze było dużo nawiązań do książki, bo to w końcu była kontynuacja sagi, ciężko to pojąć? Jakby nie wykorzystali żadnych motywów z książki to ta gra raczej nie nazywałaby się Wiedźmin. No i przecież nie powinno być żadnych Zoltanów, Triss, Shani i innych bohaterów, bo oni przecież zostali chamsko zerżnięci z książki... a główny bohater powinien się nazywać Jan Kowalski, żeby chamsko nie zrzynać z sagi, no bo to złe i to skok na kasę. A wszystko powinno być za darmo.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:56:42 pm »
@Pred
Ironia polega na tym, że wiedźmin pierwotnie miał być grą o homo novus stworzonym przez gracza, ale ostatecznie przeszła opcja lansowana przez dział marketingu, który chciał wyrazistej postaci którą możnaby obklejać zeszyty, długopisy i plecaki

A jak dla mnie Ciri jest spoko, jej losy były dla mnie ciekawsze niż nawet samego Geralta.
japierdole co za hejter, paktowanie z cesarzami i wyżynanie magów nie jest dość epickie, niektórych to nic nie zadowoli.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 26, 2014, 17:53:13 pm »
"Tani skok na kase" "Zerżnięte z tego i owego" jak zwykle bul dópy.
Nie skomentuję szerzej tego wpisu, bo musiałbym zniżyć się do podobnego poziomu wypowiedzi, a na to nie mam dziś jakoś ochoty. Zresztą nie ma tutaj nawet żadnej argumentacji, poza jakimś niezrozumiałym dla mnie zdziwieniem, że istnieje jednak ktoś, kto nie jest wielkim fanem tej "egranizacji".

Cytuj
A mi się podobało, że w grze było dużo nawiązań do książki, bo to w końcu była kontynuacja sagi, ciężko to pojąć?

A mi się nie podobało, że było tyle zerżnięć (bo tutaj kłania się zdolność odróżniania typowego luźnego mrugnięcia okiem do gracza od typowego copypaste'a), ciężko to pojąć? Serio, ta ciągła frustracja niektórych tutaj, kiedy ktoś ośmieli się skrytykować obiekt ich westchnień jest ciężki do zniesienia. Czekam, kiedy będzie się dało normalnie pogadać, nawet ostatecznie nie musimy się zgadzać od razu ze sobą, tylko bez wycieczek osobistych i fanatyzmu godnego ultrasów. Człowiek napisze tylko opinię w temacie i już zjeżdżają się wiedźmofagi, żeby skakać na heretyka. Nauczcie się kiedyś wymieniać poglądami w sposób cywilizowany ;p

Cytuj
Jakby nie wykorzystali żadnych motywów z książki to ta gra raczej nie nazywałaby się Wiedźmin. No i przecież nie powinno być żadnych Zoltanów, Triss, Shani i innych bohaterów, bo oni przecież zostali chamsko zerżnięci z książki... a główny bohater powinien się nazywać Jan Kowalski, żeby chamsko nie zrzynać z sagi, no bo to złe i to skok na kasę. A wszystko powinno być za darmo.
O matko, a kto tutaj mówi o zrzynaniu bohaterów z książki? :O

Cytat: Sent
japierdole co za hejter, paktowanie z cesarzami i wyżynanie magów nie jest dość epickie, niektórych to nic nie zadowoli.
Ano, fakt - "jak zwykle bul dópy"!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 17:54:47 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 26, 2014, 18:52:43 pm »
Ano, fakt - "jak zwykle bul dópy"!
powiem więcej, jak polski sukces to zaraz muszą się zlecieć i opluć, bo polskie. Taki naród heh.






sorry ale z poważną dyskusją odpadłem na nieumiejętności odróżnienia kopiowania słowo w słowo od nawiązań oraz totalnym braku umiejętności tzw. miękkich w dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 18:56:33 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 27, 2014, 13:14:02 pm »
Przyganiał kocioł garnkowi :P

A właśnie Dass, podaj jakieś przykłady "chamskiego zerżnięcia" motywów z książki, które według ciebie nie powinny się znaleźć w grze.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!