Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 169184 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 09, 2013, 18:05:24 pm »
Mnie się trailer podoba. Fajnie, że dali dubbing.

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 09, 2013, 18:57:01 pm »
To dotyczy każdej nowej gry. Pamiętam pierwsze zwiastuny bodajże Prototype. Kiedy zarzucili gameplay'em, poczułem się - krótko mówiąc - wydymany bez mydła.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:31:32 pm »
To i ja się skusiłem na obejrzenie trailera. Robi wrażenie, a zwłaszcza widokówka wielkiego miasta. Tego mi brakowało we Wieśku 2, ciekawe czy w trójce będziemy mieć możliwość wejścia w każdy kąt i do każdej chatki, skoro reklamują się hasłem "otwarty świat". Mam nadzieję, że to nie będzie jedynie ogromna plansza miasta z pozamykanymi domami i pozastawianymi przejściami, których nie da się obejść.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:49:31 pm »
Ale na tego Geralta już patrzeć nie mogę. W jedynce był najlepszy, naprawdę brzydki z mordy, z wyraźną szramą. W dwójce to był prawie polski Shepard, a teraz znowu mamy jakiegoś dziada, któremu bliżej do Vesemira niż Geralta. Jakim cudem ja się pytam on ma SIWO-SZARE WŁOSY? Przecież mutacja pozbawiła go całkowicie pigmentów, więc miał włosy białe jak mleko. Zarost też powinien taki mieć. Ale nie, chyba CDP za dużo się nagrał w MGS4 i naoglądali trailerów MGS:PP. Geralt 'Big Boss' Z Rivii. No i widać, że Biały Wilk dużo czasu spędził na siłowni. Podobno jego osobistym trenerem był Robert Burneika, załatwia mu litewską metę (ukraińska się skończyła przez rozruchy).

Jeszcze mi się rzuciło w oczy i uszy - drakaar z trupich paznokci? Nie no, widzę, że mitologia nordycka pełną gębą. Skyrim (too) much?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 22:54:24 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 09, 2013, 23:06:01 pm »
Jeszcze mi się rzuciło w oczy i uszy - drakaar z trupich paznokci?

O tym była już mowa w książce akurat.
P.A 65%

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:10:07 am »
a sapek z czego czerpal jak nie ze wszystkich mitologii europejskich. patrz - wyspa jabloni.
jesli chodzi o kolor wlosow, to majo problem z oddani go, czysta biel wyglada uberchujowo.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:15:36 pm »
Cytat: Blady
czysta biel wyglada uberchujowo.
Może właśnie powinna tak wyglądać. W każdym razie, w "jedynce" Geralt miał białe włosy i wszystko było w porządku. Teraz jakby nie powiedziano, że to on, to bym go nie poznał. Jego włosy nie są nawet szare - są jasnobrązowe. Poza tym, ma nieproporcjonalnie małą głowę w porównaniu do reszty ciała i jest zdecydowanie za szeroki w barach. A zresztą, on to jeszcze nic. Nie wiedziałem, że w ogóle da się tak widowiskowo spieprzyć design Króla Gonu. Poza tym, chyba tylko ja się wcale a wcale nie jaram tą grą. Wychodzę z założenia, że nie ma takiej opcji, by po średniej do bólu "dwójce" CDP stworzyło coś na poziomie przynajmniej "jedynki". Ludzie się nastawią na coś wielkiego, a wyjdzie taki średniak jak "Skyrim", który jednak dziwnym trafem pewnie zbierze właściwie same wysokie oceny od portali branżowych i graczy i będzie kolejnym hitem gameplayowym na kanałach, których właściciele jak dotąd nagrywali głównie gameplaye z "Minecrafta" (jak - daleko nie szukając - "Skyrim" i "Saints Row: The Third").

Że też nie wspomnę o tym, że w dzisiejszych czasach darcie się na cały głos "wielki, otwarty świat" = beznadziejna fabuła i kartonowe postacie. TES niech będzie najlepszym przykładem.

http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=25468
Btw, muzyka rozpoczynająca się od 0:26 jest jak żywcem wyjęta z Varantu z G3, a ta "dynamiczna, taktyczna walka" wygląda jak w AC2.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:31:28 pm »
Cytuj
Ludzie się nastawią na coś wielkiego, a wyjdzie taki średniak jak "Skyrim", który jednak dziwnym trafem pewnie zbierze właściwie same wysokie oceny od portali branżowych i graczy i będzie kolejnym hitem gameplayowym na kanałach, których właściciele jak dotąd nagrywali głównie gameplaye z "Minecrafta" (jak - daleko nie szukając - "Skyrim" i "Saints Row: The Third").

Skoro zbiera pozytywne recenzje, gracze się cieszą, producent zarabia kasę, to w czym problem? Nigdy wszystkim nie dogodzisz, skoro większości się podoba to tak robią gry, bo produkt ma się sprzedawać i tyle. Wiem, że teraz w modzie jest podniecanie się dziwnymi gierkami, tylko dlatego, ze są niszowe lub mają jakieś fajne rozwiązanie, walić, że cała reszta ssie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:40:11 pm »
Bo taki TES z gry na grę robi sie co raz bardziej uboższy i to co pociągało w Morrowindzie (niesamowite możliwości pod każdy względem, systemowym jak i lore) w Skyrimie czy Oblivionie już tego nie ma. Analogicznie co pociągało w jedynce Wiedźmina? Swojski, słowiański klimat. Brzydkie ryje, alkoholizm, rynsztoki i nawiązania do książki (chociaż niektórzy marudzą, że za dużo ich było). W dwójce już tego nie ma. W trójce już po trailerze można zobaczyć straszne upiększanie wszystkiego, nawet brzydkie jak noc Geralta.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:29:35 pm »
Ale nie, chyba CDP za dużo się nagrał w MGS4 i naoglądali trailerów MGS:PP. Geralt 'Big Boss' Z Rivii.
Nie wiem, do czego konkretnie pijesz, ale twój argument - podobnie jak postacie w MGS V - jest inwalidą, Geralt ma zdecydowanie za dużo rąk i nóg, żeby można było wystosować takie porównanie. Ja bym powiedział, że jest gorzej w innym kierunku - z profilu (tak ok. 0:40) wygląda jak Dorociński :^I

Co do gry się nie wypowiem szczegółowo, bo gameplay się sprawdzi w praniu, a grafika zawsze jest pretty good w trailerach. Chociaż przyznam, że wygląda naprawdę pretty good, w razie czego styknie na benchmark albo placeholder do puszczania na monitorach w sklepach multimedialnych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 14:34:55 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:47:49 pm »
Może właśnie powinna tak wyglądać. W każdym razie, w "jedynce" Geralt miał białe włosy i wszystko było w porządku. Teraz jakby nie powiedziano, że to on, to bym go nie poznał. Jego włosy nie są nawet szare - są jasnobrązowe. Poza tym, ma nieproporcjonalnie małą głowę w porównaniu do reszty ciała i jest zdecydowanie za szeroki w barach. A zresztą, on to jeszcze nic. Nie wiedziałem, że w ogóle da się tak widowiskowo spieprzyć design Króla Gonu. Poza tym, chyba tylko ja się wcale a wcale nie jaram tą grą. Wychodzę z założenia, że nie ma takiej opcji, by po średniej do bólu "dwójce" CDP stworzyło coś na poziomie przynajmniej "jedynki". Ludzie się nastawią na coś wielkiego, a wyjdzie taki średniak jak "Skyrim", który jednak dziwnym trafem pewnie zbierze właściwie same wysokie oceny od portali branżowych i graczy i będzie kolejnym hitem gameplayowym na kanałach, których właściciele jak dotąd nagrywali głównie gameplaye z "Minecrafta" (jak - daleko nie szukając - "Skyrim" i "Saints Row: The Third").
geralt wygląda jak gejowska wersja tego czegoś, co znalazło się na pudełku dwójki (co jest dośc śmieszne, bo ten z pierwszej wersji okładki jeszcze nie był najgorszy). Włosy są szare, bo przy tej ilości OMGHDRBLOOMFSXXEFFECT to pewno poświata by oczy wypalała.
Król gonu ujdzie, w porównaniu do tego drewnianego czegoś z jedynki wszystko będzie lepsze. I o ironio, dalej sto lat za concept artem przedstawiającym Gon do wspomnianej jedynki (który na marginesie mam w formacie plakatu, którego nigdzie nie mogę powiesić, bo na jasnej ścianie wygląda dziwnie i too nerdy)
A jak gra będzie jak skyrim, to przy całej jego chujowości, i tak będzie to pół biedy. Gorzej jak wyjdą pseudootwarte pseudocharakterystyczne pseudoprzestrzenie pseudozapełnione pseudozawartością.

Skoro zbiera pozytywne recenzje, gracze się cieszą, producent zarabia kasę, to w czym problem? Nigdy wszystkim nie dogodzisz, skoro większości się podoba to tak robią gry, bo produkt ma się sprzedawać i tyle. Wiem, że teraz w modzie jest podniecanie się dziwnymi gierkami, tylko dlatego, ze są niszowe lub mają jakieś fajne rozwiązanie, walić, że cała reszta ssie.
bo gry, a już zwłaszcza rpg, a już zwłaszcza od 'obrońców oldschoolu i ostatnich którym się chce" CDPR aspirują do miana artyzmu i sztuki, a nie kotleta. No i standardowy w tej sytuacji tekst o milionie much i żarciu gówna, bo się nie mylą skoro tyle ich jest.
temat recenzji to już w ogóle zasługuje na osobny temat w dziale hobby, bo to był jeden z bodźców czemu z dragiem zastanawialiśmy się nad własną stroną.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:54:46 pm »
Cytuj
bo gry, a już zwłaszcza rpg, a już zwłaszcza od 'obrońców oldschoolu i ostatnich którym się chce" CDPR aspirują do miana artyzmu i sztuki, a nie kotleta. No i standardowy w tej sytuacji tekst o milionie much i żarciu gówna, bo się nie mylą skoro tyle ich jest.

Miałoby to sens jakby robili to hobbystycznie, a nie dla kasy w obecnej sytuacji "miliony much" są więcej warte od kilku "znawców tematu". Takie brutalne prawo rynku. Już nawet pomijam fakt, że pogardzany Skyrim jaki by nie był "zły", to dalej pozostaje bardziej grywalny od tych niszowych gierek z "klimatem i fabułą".

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:17:10 pm »
Miałoby to sens jakby robili to hobbystycznie, a nie dla kasy w obecnej sytuacji "miliony much" są więcej warte od kilku "znawców tematu". Takie brutalne prawo rynku. Już nawet pomijam fakt, że pogardzany Skyrim jaki by nie był "zły", to dalej pozostaje bardziej grywalny od tych niszowych gierek z "klimatem i fabułą".
ile grałeś w skyrima i niszowe gierki? :D Bo ja w jedne i drugie i jakieś zdanie mogę sobie wyrobić, ale ty mam wrażenie patrzysz przez pryzmat kolejnej-miliardowej-platformówki-indie
a co do robienia hobbystycznie, kasy i brutalnego prawa rynku - o ironio gry zaczęły właśnie i długo jechały na tym, że zbierała się grupa zapaleńców i szukała sponsora/wydawcy. Słowo klucz, gry były tworzone. Dzisiaj jest kompletnie na odwrót, pojawia się korporacja która metodą na chińczyka (zyli jak najtaniej jak najwięcej) chce się nachapać bo to teraz modne i opłacalne robić gry, o tym co będzie robione decyduje dział marketingu a studio deweloperskie jest studiem już tylko z nazwy, bo są to zwykli robole którym narzuca się co jak i na kiedy mają w tych swoich ciasnych boxach przygotować. Starczy spojrzeć jak zaczynał a jak smutno skończył Ubisoft, który wydaje na piętnaście sposobów jedną i tę samą grę, bo boi się czegokolwiek kreatywnego. Albo activision ktore w najnowszym codzie zaimplementowało całe cutsceny z poprzedniej części.
dzisiejszy rynek indie to swego rodzaju powrót do przeszłości, z tym że w przypadku RPG nie jest to takie łatwe, bo jest to bodaj najbardziej skomplikowany gatunek z możliwych co generuje pewne określone koszta - dlatego właśnie shadowrun, wasteland, numenera czy eternity podpierały się KSem, a Age of Decadence powstaje lata.

I żeby nie było - nikt nie ma pretensji o to, że chce zarobić pieniądze, ale jest różnica między zdrowym kompromisem a wyciskaniem wszystkiego w imię zysku jak w bangladeskiej szwalni. To jest problem, o którym mówił Fargo - nie, że staroszkolny RPG by się nie zwrócił, tylko że zarobiłby tylko milion, a wydawca się wzbrania przed takim "żałosnym" zyskiem i woli się domagać kolejnego shootera bo zarobi Milion i dziesięć tysięcy (a przynajmniej na to liczy, bo przecież CoDowi się udaje więcczemu nam nie).

ale toserio dyskusja na własny topic.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 15:19:24 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:30:44 pm »
Cytuj
a co do robienia hobbystycznie, kasy i brutalnego prawa rynku - o ironio gry zaczęły właśnie i długo jechały na tym, że zbierała się grupa zapaleńców i szukała sponsora/wydawcy

Wszystko się tak zaczyna. Niestety jak wkracza poważna kasa, to robi się to co się spodoba większości. Powiem więcej, nie jest to wcale takie złe, większość się cieszy, kasa jest, tak więc nieszczęśliwa jest tylko mniejszość, a to można jakoś przeżyć. Nic na to nie poradzisz, jak wykłada się grube miliony to oczekuje się zysku, tak już jest. Masz wybór, możesz omijać szerokim łukiem wysokobudżetowe produkcje i bawić się tylko nisko budżetówki robione przez jednocześnie akceptując ich wybrakowanie spowodowane brakiem funduszy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:06:46 pm »
Wszystko się tak zaczyna. Niestety jak wkracza poważna kasa, to robi się to co się spodoba większości. Powiem więcej, nie jest to wcale takie złe, większość się cieszy, kasa jest, tak więc nieszczęśliwa jest tylko mniejszość, a to można jakoś przeżyć. Nic na to nie poradzisz, jak wykłada się grube miliony to oczekuje się zysku, tak już jest. Masz wybór, możesz omijać szerokim łukiem wysokobudżetowe produkcje i bawić się tylko nisko budżetówki robione przez jednocześnie akceptując ich wybrakowanie spowodowane brakiem funduszy.
wciąż zabawniejsze niż gra z małym budżetem udająca skyrima bo jest modny i może coś się uszczknie z tortu. A tak się zapowiada wiedzmin

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!