Ankieta

Co wam najbardziej odpowiada?

Klasyczna, papierowa książka
13 (92.9%)
E-book
1 (7.1%)
Audiobook
0 (0%)
Inne
0 (0%)

Głosów w sumie: 14

Autor Wątek: Alternatywne wersje książek  (Przeczytany 8607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Alternatywne wersje książek
« dnia: Styczeń 17, 2016, 20:13:50 pm »
Czy oprócz klasycznego papieru z nadrukowanymi literkami i poskładanego w pakiety używacie jakiś innych form? Audiobooki? E-booki? Braille?   
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2016, 20:32:47 pm »
Ja tam zawsze uważałem i będę uważać, że prawdziwej książki, papierowej - nie zastąpi nic. Bo tak

Mi osobiście poza zwyczajną książką zdarzyło się przeczytać ze dwa tytuły na komputerze i jedną na e-booku - dla mnie była to trochę męczarnia i bolący kataklizm dla oczu.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2016, 20:45:38 pm »
Lubię kupować książki. Mam wrażenie, że w ten sposób na moich półkach powstaje jakiegoś rodzaju kolekcja wiedzy, do której zawsze mogę sięgnąć. Poza tym wykorzystywanie wielu zmysłów przy przyswajaniu informacji poprawia wydajność, nawet jeśli bodźce mają mało wspólnego z treścią. Dlatego sam fakt, że musisz przewracać szorstkie strony itd. pomaga przy przyswajaniu informacji.

Niestety, ma to swoje wady - po pierwsze ostatnio coraz częściej sięgam po literaturę fachową/obcojęzyczną, co potrafi odbić się na kieszeni. Po drugie, miejsce na półkach mi się kończy. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2016, 20:53:47 pm »
czasem pdfy na kompie, ale to dlatego że nie mam czytnika i nie wszystko wyszło w papierze. Gdy jednak mogę sobie pozwolić, to wolę w papierze. Szkoda tylko że ceny są często tak zbójeckie, bo to również mnie ogranicza, nie mówiąc o wspomnianym miejscu :X

Za to nigdy chyba nie przekonam się do audiobooków. Czaję ideę audycji radiowych, ale just nope. Jak mam chwilę, to wolę po prostu samemu poczytać niż słuchać jak ktoś robi to za mnie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, 22:13:03 pm »
Cytuj
Jak mam chwilę, to wolę po prostu samemu poczytać niż słuchać jak ktoś robi to za mnie.
Ja raz spróbowałem, po 10 minutach wyłączyłem bo nie pamiętałem o czym gość czytał.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:43:07 pm »
Tylko papier. Nie znoszę czytać na ekranie, a audiobook byłby uciążliwy, jak się zamyślę i muszę wrócić parę linijek wstecz. Poza tym ta cisza i szelest kartek to coś, czego nie chciałbym wymienić na nic innego :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2016, 15:31:00 pm »
Wiele książek przeczytałem na ekranie - nie przeszkadza mi to. Natomiast fakt, papier najlepszy. Aczkolwiek, drożeją książki za bardzo moim zdaniem. Dobrze, że są jakieś tańsze księgarnie internetowe, bo płacić 40 zł za książke w miękkiej oprawie, z ilościa stron nie przekraczającą 350 to skandal.

Miejmy tylko nadzieje, że ktoś nie wymyśli parodii, jaka jest chociażby w RFN. Otóż rynek jest tam tzw. kontrolowany, jeżeli chodzi o książki. W praktyce wygląda to tak, że nie można sprzedawać taniej, ani drożej od ceny, którą nałoży producent. Podobnie jest tylko z papierosami. Jest to niby sposób na "ratowanie małych księgarni, które nie radzą sobie z dużymi sieciami", ale rly? Mam to w dupie. U nas właśnie małe księgarnie są bardziej konkurencyjne, niż empiki, matrasy itd.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2016, 20:06:23 pm »
cały kapitalizm, przepisy i zasady są złe, chyba, że pozwalają nam na kartelowe zagrywki. Anyway przepis w naszych warunkach o tyle głupi że o ile może i faktycznie uciąłby monopolowe zagrywki empiku, to przy okazji dorżnąłby czytelnictwo do końca.

I też nie pamiętam kiedy ostatni raz coś kupiłem w papierze, chyba Metro 2033&34 na gwiazdkę 2014. Zaporowe ceny głównym powodem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2016, 13:02:06 pm »
Ja ostatnio kupiłem w papierze Herezje Horusa kilka książek. Cyfrowo jest lepiej "na wynos".

A Empik sam się dorżnie głupią polityką cenową xd

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2016, 13:08:28 pm »
Czytam dużo, głownie ebooki. Kilka powodów, oprócz oczywistego



Ebook jest wygodny. Czytam dużo wielkich krów, wygodniej mi nosić tablet, z całą moją biblioteką, niż dwukilową cegłę, vide Malazańska KP.

Trochę nie rozumiem, dlaczego do drukowanych książek, nie ma dołączonej wersji mobilnej, przecież to byłoby takie wygodne, danie możliwości wyboru, czy chce dźwigać akurat teraz 1000 stronicowy tom, czy epuba sobie odpalić. :x

To jak z grami, fajnie mieć pudełka na półce, ale steam wygodniejszy. :)


A Audiobook to jakieś totalne nieporozumienie. Szybciej przeczyta się książkę niż go wysłucha, a puszczanie w tle? Chyba tylko wtedy gdy ktoś ma super podzielną uwagę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 13:11:50 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2016, 14:00:17 pm »
Ej, ja audiobooka Diuny przesłuchałem całego robiąc mały remont kuchni xd No i dobre są jak np. biegasz ;)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2016, 20:13:48 pm »
Trochę nie rozumiem, dlaczego do drukowanych książek, nie ma dołączonej wersji mobilnej, przecież to byłoby takie wygodne, danie możliwości wyboru, czy chce dźwigać akurat teraz 1000 stronicowy tom, czy epuba sobie odpalić. :x

To jak z grami, fajnie mieć pudełka na półce, ale steam wygodniejszy. :)
sam w sumie sobie odpowiedziałeś, a porównanie do gier jest nadzwyczaj trafne, tylko trzeba je odwrócić. Z tego samego powodu nie dają ebooka dla którego nie dają klucza steam razem z grą odpalającą się bez niego z płyty, tzn "bo jeszcze odsprzedasz i będziemy do tyłu na kasie i nam miliony przejdą koło nosa!!111!!111jedenjeden!"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:35:43 am »
Tylko papier. Nic nie zastąpi prawdziwej książki.
Zapach tuszu i szelest kartek. Miłe wspomnienia z dzieciństwa. Najlepsze moim zdaniem są te starsze.
A audiobooki? Tylko słuch. Drętwe i sztuczne słowo.
Gdy czytasz, gdy zanurzasz się w treści możesz samemu wykreować świat przedstawiony w powieści. Wyobrazić sobie wszystko. Stworzyć archetypy postaci. A inne opcje? Nie zapewniają takich wrażeń :/

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:22:19 pm »
starsze mają tę wadę, że łatwo się rozklejają, a ciężko to naprawić :P Juz nie mowie o papierze ktory z czasem coraz gorzej sie trzyma, az sie zaczyna kruszyc cały :P ot, skrzywienie zawodowe :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:27:32 pm »
I to jest ich urok. Trzeba o nie dbać, należycie je traktować, a mimo podeszłego wieku będą mogły wciąż być w znośnym stanie.
Chyba, że ktoś ich nie szanuje, rzuca gdzie popadnie, albo co jeszcze gorsza zagina rogi, by zaznaczyć ostatnio czytaną stronę. Takich aktów wandalizmu nie można darować. Trzeba to tępić.