Ankieta

Co wam najbardziej odpowiada?

Klasyczna, papierowa książka
13 (92.9%)
E-book
1 (7.1%)
Audiobook
0 (0%)
Inne
0 (0%)

Głosów w sumie: 14

Autor Wątek: Alternatywne wersje książek  (Przeczytany 8605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2016, 22:44:57 pm »
mimo wszystko gdy przy przewracaniu kartek zostają ci one w dłoni bo klej ze tarosci puszcza lub wręcz się drą, to jest to wkurzające niz urokliwe :P I nie ma nic do dbania, tylko do technologii produkcji kleju i ów papieru - ten ostatni jest kwaśny, im wiecej lat ma tym bardziej kruszeje, do tego stopnia, ze nawet leżąc na półce kawałki zaczynają w pewnym momencie odpadać :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:24:50 pm »
Ja tam lubie moją elektroniczną biblioteczkę. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:40:00 pm »
Trochę mnie zawsze śmieszyło szczerze powiedziawszy to, że niektórzy dostają zawału i palpitacji jednocześnie gdy widzą połamany grzbiet, poniszczoną okładkę czy zagięte rogi. Ja przyznam szczerze mimo iż książki baaaardzo lubię to nie szanuję ich zbytnio jako przedmiotów. Cierpią głównie na to, że zawsze ze sobą jakąś zabieram i siłą rzeczy niszczy się trochę w plecaku, torbie czy wciśnięta za pazuche. Nie mam też z tego wyrzutów sumienia, a są ku temu dwa powody.
Primo. Mimo wszystko wyznaję zasadę, że dopóki książka jest czytelna i nie śmierdzi to jest w porządku, gdyż jednak treść jest ważna.
Drugie Primo. Nawet jeżeli książka nie jest już czytelna to na szczęście Jan Gutenberg w XV wieku wynalazł druk, więc książka ta została prawdopodobnie wydana w tysiącach egzemplarzy co czyni ją tylko masą papieru z tuszem na wierzchu.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:44:27 pm »
Cytuj
masą papieru z tuszem na wierzchu.
Dalej, drogą  masą papieru z tuszem na wierzchu.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:44:33 pm »
fenrir - zależy. Takiego metra byloby mi szkoda, bo ma ładą okładkę i grzbier, fajnie wiec prezentują się na półce. Na pewno nie mam jednak takiego pierdolca jak kumpel z dziecinstwa co bal sie zbyt mocno odginac  okladki, bo zniszczy się jego "mint condition".

i podbijam legiona, kupno nowej to jednak spory koszt, plus są różne wydania oraz tłumaczenia, o różnej dostepności ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2016, 22:19:02 pm »
Kiedyś zagłosowałam na tradycyjną książkę, ale teraz coraz bardziej skłaniam się ku e-bookom, bo:
- Kindle Paperwhite, sprezentowany ostatnio przez znajomych, rozwiązał mój problem nieprzyjemnego naświetlania oczu przez elektroniczne wyświetlacze. Komfort czytania jak przy papierowej książce.
- Rozwiązany problem gabarytowy, co przydaje się zarówno w podróży (nie wszystkie książki zmieszczą się do torebki lub schowka w samochodzie), jak i w domu, gdzie prawie dobiliśmy już do regałowego limitu książek i planszówek.
- Ebooki są tańsze, bo odchodzą koszta drukowania i transportu, a autor i tak dostanie swój procent wsparcia.

Natomiast nie mogę przekonać się do audiobooków. Zawsze gdy mąż prowadzi samochód, ja czytam książki na głos. Próby zamiany tego na audiobooki ujęły sporo uroku, a w pracy słucham innych rzeczy (na fabule książki trudno się wtedy skoncentrować).

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 25, 2017, 13:00:33 pm »
Update po roku: w końcu przekonałam się do audiobooków. Dobre do słuchania w pracy, jeśli akurat mam bardzo mechaniczną robotę nie angażującą zbytnio myślenia :P

Korzystam obecnie ze Storytela, który za 30 zł na miesiąc oferuje nielimitowany dostęp do całej biblioteki. Ta póki co pod względem ilości tytułów prezentuje się dość biednie, ale stopniowo rozszerzają ją. Usability samej apki trochę ssie (w porównaniu chociażby z takim Spotify), więc polecam przeglądania katalogu przez przeglądankę.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 25, 2017, 20:17:03 pm »
Swoją drogą Ka, jak obecnie wygląda sytuacja na rynku czytników ebooków? Te, które można dostać dzisiaj, są faktycznie jakoś wyraźnie lepsze od tych sprzed roku czy dwóch?

Bo ciągle się nad jakimś zastanawiam, ale też ciągle się nie umiem zdecydować, zwłaszcza że kosztują niemało :|

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Alternatywne wersje książek
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2017, 14:16:14 pm »
Szczerze: nie wiem ;)
Kiedyś kolega robił konkretniejsze rozeznanie wśród czytników i stwierdził, że w owych czasach Kindle Paperwhite prezentował się najbardziej atrakcyjnie. Posiadam tylko ten i nie mam porównania do innych modeli.