Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 7524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wixu

  • Wiadomości: 142
Star Wars
« dnia: Listopad 16, 2013, 00:24:14 am »
Temat ogólny o książkach/komiksach (generalnie publikacjach) w uniwersum SW.

Tak więc zacznę. Czytałem sobie książeczki o Bane'ie, a generalnie szukałem szczegółowych informacji o reszcie pozycji i jedno jest pewne: jest ich sporo. Kolejna sprawa to poziom. Czytałem zachęcające opinie o historii Bane'a i faktycznie, miło się czytało. Z kolei wiele tytułów jest podobnież żenująca. Me pytanie: po co warto sięgnąć?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2013, 00:34:50 am »
Cóż, ja tylko Tryologie Thrawna liznąłem - wybitne nie jest, ale daje radę.

Natomiast komiksy to inna brocha. Na początek proponuje Tales of the Jedi, czyli Great Hyperspace War, potem Exar Kun w roli głównej. Naprawdę świetna seria, głównie skupia się na Nomi Sunrider (Bastilla jest wzorowana lekko na niej) i jej historia właśnie.

Potem Knights of The Old Republic - absolutnie fenomenalna seria z czasów wojny z Mandalorianami. Opowiada o Zaynie Carricku, padawanie, który ma większego pecha niż reszta postaci z SW razem wzięta. Świetne dla fanów gier z serii KOTOR - np. już w pierwszym numerze pojawia się Malak. I nie tylko on, Mandalore Ostateczny, Reven, Vandar Tokare, Carth Onasi i wielu innych.

Na koniec Star Wars: Legacy czyli 130+ lat ABY. Opowiada o Cade Skywalkerze, potomek Luke'a, który jest uzależnionym od narkotyków łowcą nagród. Całkiem niezła seria, w pewnym momencie łączy się z serią KOTOR (crossover mały, związany z pewnym amuletem), więc warto poczytać najpierw przygody Zayne'a Carricka. Na uwagę zasługuje ładna kreska i fajne przedstawienie sił w galaktyce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 15:28:32 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2013, 11:11:48 am »
Ogólnie książki Timothy'ego Zahna są jednymi z lepszych w klimacie SW, reszta potrafi być naprawdę żałosna. Trafiłem w jednej na scenę, w której Chewbacca rozwala startujący prom imperialnego admirała rzucając w niego krzesłem.

Ale nie polecam innych (niestarwarsowych) S-Fów Zahna, są dosyc kiepawe.

Jeszcze całkiem znośne są te książki o Yuuzhan Vongach, ze cztery czy pięc ich jest.

Z komiksów moja ulubiona seria to właśnie Legacy, o którym pisał MoG. Fajna, brudna i pozbawiona nadziei galaktyka, plus główny bohater cpający pałeczki śmierci (czy jak to się tam nazywało) żeby zniszczyc swój kontakt z Mocą, bo duchy Jedi nie dają mu spac po nocach. Dobry klimat.



Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2013, 12:26:57 pm »
Swoją drogą, w ramach ciekawostki warto sobie sięgnąć po Opowieści z kantyny Mos Eisley. Jest to zbiór opowiadań o postaciach będących w kantynie do której zajrzał Luke i Obi Wan w Nowej nadziei. Chociażby dowiadujemy się jak trafił tam zespół Modal Nodes i jak wyglądały wcześniejsze, jakże żałosne, losy Greedo. Fajnie to się czyta.

No i jeśli ktoś nie czytał losów Bane'a to polecam. Niedługo ma się pojawić trzecia część i właśnie w domyśle ma być z tego trylogia. Dwie pierwsze książki są całkiem niezłe, rzekłbym bez rewelacji, ale płynie się przez nie niczym przez scenariusz jakiegoś rpga. I to jest właśnie słowo klucz, bo autorem jest facet, który napisał historię do pierwszego KoTOr-a. Momentami zajeżdża to wypocinami osiemnastolatka, ale to takie miłe czytadło.
Zacząłem ogarniać książki SW od tej serii, bowiem jeśli chodzi o czas wydarzeń to jest to 1003-1000 lat przed BY. Z tego co pamiętam jeśli chodzi o polskie wydania jest to chronologicznie najwcześniejsza książka. Ale może się mylę. Tak czy inaczej, planowałem sobie lecieć od starszych czasów do nowszych i omijać pewne szmatławce.

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:06:32 pm »
Miałem nieruszanego sejwa z KoTOR-a dwójeczki. Po roku czasu odpaliłem z nudów jadąc w pociągu i okazało się, że był to sam samusieńki koniec gry, jakieś 3 pomieszczenia od ostatniej walki.  :D Z lekka się zawiodłem, bo dopiero się rozkręcałem.
I tak się ino zastanawiam: która część była lepsza?

Edit: z tym Bane'm mi się pokiełbasiło. Jest już dawno 3. część, ja głupi nawet ją czytałem, a twierdziłem do niedawna w tym temacie, że jest w trakcie pisania. :D No, to po małej rozkminie, niby miała być z tego trylogia, ale zapowiada się dalsza historia, bo ostatnia część zakończyła się małym cliffhangerem. Pytanie tylko kiedy, bo Karpyshyn sam mówił, że się do pisania nie pali. A szkoda.

Swoją drogą, czytam sobie komiks Dziedzictwo, i faktycznie, całkiem smaczne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2014, 16:12:14 pm wysłana przez Wixu »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:15:14 pm »
Kotor2 ma ten problem, ze ostatnia lokacja (jak i większość gry, ale najlepiej to widać w końcówce właśnie) była klejona na kolanie i wiele rzeczy jest tam pozornie bez sensu. Polecam grać z restoration modem, bo wtedy wiele rzeczy wygląda sensowniej.
Ale mimo wszystko, dwójka rox. Choćby za to, że lucas jej nienawidzi, bo "za mroczna" i nie pasuje do "jego wizji" :D Jedynka była fajna, ale z perspektywy czasu to gra na raz. Raz, że zna się największy zwrot akcji (który ja poznałem czytając reckę bo koleś który ją pisał był idiotą), dwa, jak się jej bliżej przyjrzeć to jest tym, co najgorsze w uniwersum: kalką nowej nadziei. Mniej lub bardziej zakamuflowaną, ale jednak kalką. Dlatego wolę oryginalnego Kotora 2.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2014, 21:54:47 pm »
Z komiksów moja ulubiona seria to właśnie Legacy, o którym pisał MoG. Fajna, brudna i pozbawiona nadziei galaktyka, plus główny bohater cpający pałeczki śmierci (czy jak to się tam nazywało) żeby zniszczyc swój kontakt z Mocą, bo duchy Jedi nie dają mu spac po nocach. Dobry klimat.
Wolfa Sazena. Szajs, nie lubię komiksów Legacy.
http://forum.gothic.phx.pl/showpost.php?p=690682&postcount=412
#whathappened
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2014, 11:41:07 am »
Co Ty, archiwista, żeby jakieś brudy z przeszłości wyciągać? :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2014, 11:57:01 am »
archiwista powiadasz :d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2014, 15:44:53 pm »
You've Been Hit By
You've Been hit By
A Smooth Criminal
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2014, 10:10:41 am »
Anyway, zresztą, what happened, przeczytałem je po prostu.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2014, 19:58:52 pm »
Tia, też niektóre książki i komiksy bardziej lubiłem przed przeczytaniem. :D
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2014, 20:17:49 pm »
..jak Trylogia Thrawna? xD

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2014, 22:39:36 pm »
Chociażby. Aczkolwiek Thrawn jako koncept wciąż ftw.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2014, 22:51:05 pm »
tia, jako koncept jest ok, może poza z dupy końcówką. Ale to po częsci wina tego, że wcześniej się robi z niego boga.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!