Autor Wątek: Seria Star Wars  (Przeczytany 4679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Seria Star Wars
« dnia: Grudzień 23, 2015, 00:33:27 am »
Ktoś grał w części The Force Unleashed i może coś powiedzieć, rozgrywka wygląda ciekawie, lubię gry akcji, jak z fabułą i innymi aspektami?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:16:18 am »
Imho strasznie przereklamowany i wręcz słaby, ale tak po prawdziw zależy czego oczekujesz. Jeśli chodzi o fabułę to jest po prostu głupia, nielogiczna i kiczowata, ale dla kogoś kto nie orentuje się nawet pobieżnie w SW może być ok, zwłaszcza że jest wyjątkowo efekciarska. Podobnie mechanika, gratulacje dla twórców, bowiem jest to chyba jedyna gra z mieczem świetlnym gdzie W OGÓLE nie czuć jego powera, bo postać okłada nim przeciwników jak kijem a oni przez co najmniej 2-3 ciosy nic sobie z tego nie robią. Dodajmy do tego wpychanie na siłę lock'owanie przeciwników oraz wciskanie co chwila QTE i mamy God of wara dla ubogich. Jedyny plus to używanie mocy, ale to też przerost formy nad treścią i nic czego już by nie było. Za 10 zł można zagrać jeśli naprawdę zależy ci na poznaniu losów największej pizdy wśród sithów, ale dużo lepszymi starwarsowymi grami są jedi outcast i  jedi academy.

Z innych starwarsówek, niekonieczni takich z mieczem - Republic Commando, KOTOR (2 dla ambitnych, 1 jak dla kogoś SW to tylko gwiazdy śmierci), jak kogoś nie straszy grafika to rebellion, a z tych nowszych któryś battlefront (nawet ten najnowszy, ale tbh najbardziej podchodził mi pierwszy).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 07:18:20 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2015, 10:23:08 am »
Zapomniałeś o Battlegrounds :D Czyli SW w świecie Age of Empires ;d

Rebellion jest super, ale wymaga dużego skupienia i... manuala :P Jest parę aspektów, o których najlepiej przeczytać właśnie w nim. Poza tym klimat jest :)

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2015, 13:07:36 pm »
Empire at War ( spokojnie - screen który dałem w "Jaka to gra?" był robiony na niskich, bądź średnich ustawieniach graficznych). Najbliżej temu chyba do Total War. Mapa podboju galaktycznego, bitwy w kosmosie i bitwy na powierzchni. Niestety gra ma chorobę Fallouta 3 - kiepsko działa na prockach 4-rdzeniowych. Jak kiepsko? Przez większość czasu jest ok, ale na deszczowej mapie z generatorem pola siłowego gra nie jest grywalna ( edycja z GOGa). Zapewne są jakieś obejścia, nie szukałem ich jeszcze.
Konfiguracja sprzętowa:
(click to show/hide)

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2015, 14:15:30 pm »
No właśnie EaW jest remakiem Rebelliona. Ale dość mocno uproszczona jak dla mnie. A szkoda.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2015, 18:35:49 pm »
podbijam Atriona, EaW to taki starwarsowy dawn of war i nowy rebelion, tylko niestety żadnej z tych gier nie małpuje dobrze. By nie być gołosłownym - Rebellion daje planety zgrupowane w systemy, światy neutralne które można pozyskiwać podbojem lub dyplomacją, dziesiątki bohaterów których można wysyłać na różne misje (szpiegowanie, pojmani, zabójstwo, dyplomacja, trening, nadzór nad badaniami, etc), śmiertelność owych bohaterów, operowanie na kanonie przy bohaterach i jednostkach (a jeśli jakieś wymysły ze względu na balans były potrzebne, to były na tyle dobre, że weszły do ów kanonu na stałe i pojawiały się potem w wielu ksiązkach, jak fregaty lancer), mechanika różnych rodzajów bombardowań, zarządzanie i przegrupowywanie siłami, tworzenie łańcuchó produkcyjnych i tak dalej. EaW wziął to i ograniczył daje tylko pojedyncze planety połączone narzuconymi trasami,  planety muzą do kogoś należeć, nie ma dyplomacji,  tylko kilku bohaterów którzy służą niemal wyłącznie do walki i są nieśmiertelni, dziwne jednostki (po co robili maulera jak już był crawler w kanonie, albo tartana jak był identyczny lancer? :| ), jeden rodzaj bombardowań (bo nie trzeba zabiegać o poparcie ludności planety), stackowanie jednostek narzucone sztucznymi limitami, zero produkcji (kasa przelewa się automatycznie codziennie, tylko pojedyncze fabryki się stawia). I podobnie jest z rżnięciem dawn of wara, tylko w tym wypadku wszystko niby w teorii jest tak samo, a w praktyce EaW jest jakiś taki ślamazarny i bez polotu, a autospam jednostakami przez bazy niczego nie ułatwia.

I ta, battlegrounds też jest dobry. Pewno jeszcze kilka gier by mi do głowy przyszło ale te były pierwsze :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:26:45 pm »
Strategie odpadają, szukałem czegoś podobnego do KoTOR 1, walka mieczem, moce, akcja, fabuła itd.
Cóż, z tych starych jeżeli na jakieś bym się miał decydować to chyba tylko KoTOR 2, bo pierwsza część była dobra. Marzy mi się remastered.

Star Wars 1313 zapowiadało się bardzo ciekawie, pomimo tego że główna postać była przemytnikiem i moglibyśmy używać tylko ichnich broni, brak mieczy, laserów.... i no mocy.
Jebać Disney!
Tak lubię gry ładnie wyglądające, niestety pomimo zapewniania przez wszystkich o zajebistości takiego Deus Ex, grafika i mechanika mnie zniechęcają.

Ten nowy Battlefront byłby spoko gdyby oferowało też ciekawą kampanię singleplayer, a nie jebane multi za 150 zł....
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:48:28 pm »
Jeśli szukasz mieczy, mocy, fabuły, akcji i wielu misji to polecam Jedi Knight. Szczególnie Academy - również ze względu na jej multiplayer. Co ciekawe dziś sobie nawet zainstalowałem, więc jeśli miałbyś ochotę na partyjkę online to ja chętnie :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2015, 22:05:10 pm »
jak miecze i więcej akcji/fabuły, to Republic Commando (klimatyczny shooter), Jedi Outcast (miecze, moce i fabuła) oraz Jedi academy (to samo co wczesniej minus fabuła, ale za to fajne misje do których lubi się wracać).  KOTOR2 jest... specyficzny, nie ma w nim wysadzania superlaserów, za to dużo filozofowania na temat jasnej i ciemnej strony mocy.
No i TFU mimo wszystko może ci się spodobac, ale jak dla mnieto są popłuczyny po outcast/academy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 22:07:00 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2015, 22:35:59 pm »
A co ze swtorem?
Niby mulit, ale podobno ma ciekawą i instacjonowaną (chyba) fabułę, dla każdej klasy inną.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2015, 23:28:04 pm »
tor ma podobno ten problem co EaW - stara się ciągnąć dwie sroki za ogon i w obu jest najwyżej średni. No i masz abonament, niby nieobowiązkowy, ale jak zwykle lepiej płacić. Ofc Sturm będzie twierdził inaczej, ale on niezbyt śledził uniwersum :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2015, 00:08:18 am »
TORtanic cierpi na biedę 90% MMO, czyli nudny jak flaki w oleju end game. Sama fabuła podobno może być, ale serio, grać w MMO dla fabuły, to jak masturbacja. Niby fajnie, ale dalej solo.
Natomiast SW cierpi na TORtanica, bo jest rakiem, który dobrą historie od BioWare i znakomite rozwinięcie Obsidianu, zniszczył totalnie (notabene znowuż BioWare).

No i podbijam, Jedi Oucast i Academy to pozycja obowiązkowa. Republic Commando jest najlepszym taktycznym shooterem ever (grałem w dwa w życiu, drugi to Rainbow Six, więc mam prawo szafować tak opinią).

No i są stare Battlefronty. Nawet chyba fabuła tam jest i kampania single player? Grałem chwile z botami.

Polecę jeszcze Lego: Star Wars. Mega zwałowe gry, przy czym moc miecza czuć bardziej niż TFU.

Bo TFU to w ogóle porażka. Gówno mnie interesuje, że grałem w wersji na PS2 (która jako jedyna edycja miała najwięcej contentu). Ta gra to porażka gameplaye'owa, jak i fabularna.

A zarżnięcie SW 1313 było dobrym posunięciem. Dlaczego? Bo dobre gry w świecie SW były licencjowane. LucasArts nie stworzył chyba żadnej dobrej gry pod tą marką w XXI wieku.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Star Wars
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:09:12 am »
No i są stare Battlefronty. Nawet chyba fabuła tam jest i kampania single player? Grałem chwile z botami.
taką pseudo, ale miał. Aczkolwiek wolałem szybki custom match i wykręcaniepo 50-100 fragów ;D
Cytuj
Polecę jeszcze Lego: Star Wars. Mega zwałowe gry, przy czym moc miecza czuć bardziej niż TFU.
oooo, jak mogłem zapomnieć. Świetny tytuł, zwłaszcza jak się kojarzy parodiowane sceny

Cytuj
A zarżnięcie SW 1313 było dobrym posunięciem. Dlaczego? Bo dobre gry w świecie SW były licencjowane. LucasArts nie stworzył chyba żadnej dobrej gry pod tą marką w XXI wieku.
jeśli chodzi o fabułę zapowiadało się drugie TFU, więc faktycznie może to i lepiej

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!