Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Październik 28, 2020, 22:09:33 pm  »
To co się dzieje, to już jest dramat. Nam (w sensie mi i mojej żonie) też zamknęli najbliższy szpital, na którym jest bardzo dobra opieka położnicza i w którym żona miała za miesiąc mieć cesarskie cięcie. Na szczęście udało nam się kawałek dalej umówić w innym szpitalu, który jeszcze nie został przekształcony na jednoimienny. I oby w ciągu najbliższego miesiąca nie został, bo to już będzie naprawdę katastrofa.
to jest nic maniek - u nas w jednoimienny chcieli zamienić szpital specjalizujący się w poważnych nowotworach, wywalając ludzi z dnia na dzień i informując, że dalszego leczenia mają sobie szukać sami. Na szczęscie w mediach natychmiast zrobił się mega smród i decyzję po raptem paru godzinach cofnięto, ale świadczy to o postępującej desperacji

Cytuj
I tak jak mówisz Sent. Dopierdolą, że masowa ilość zakażeń to wina protestujących. Którzy defacto nie odczują żadnej zmiany, poza obolałymi gardłami od darcia się i ewentualnymi stłuczeniami od potyczek z policją.Te masowe zakażenia będą gdzie indziej, gdzie testy będą lały się strumieniami i których wiarygodność jest, co najmniej wątpliwa.

No, trochę się jednak pomyliłem - nie czekali z tym tydzień, jeszcze wczoraj wieczorem obwinili protestujących, a dzisiaj powtarzali to już na okrągło. Tak więc musi być naprawdę źle, a te 19 tysięcy zakażeń z dzisiaj (przy wydolności służby zdrowia na 10 tys dziennie) to jest pewno pikuś przy tym co dopiero będzie za parę dni.

Ale wiarygodność testów jak testów, mnie bardziej ciekawi skąd oni biorą dodatkowy tysiąc nowych łóżek i setkę respiratorów każdego dnia (ni mówiąc już o personelu do ich obsługi), bo co najmniej od paru dni widzę ze w statystykach ciągle jest 1/3 łóżek i respiratorów wolnych, tak szybko jak przyrasta oni niby wszystkiego dokładają. Nie wiem, może te kołyski łączą w większą prycz i podłączają do postsowieckiego akwalungu z demobilu, by się nazywało, że to łóżko covidowe.

i nic mi nie mów o złym wyczuciu chwili, bo to moi dziadkowie akurat musieli zahaczać o szpitale gdy się ten cały cyrk nakręca :p
2
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maniaks dnia Październik 28, 2020, 20:21:43 pm  »
To co się dzieje, to już jest dramat. Nam (w sensie mi i mojej żonie) też zamknęli najbliższy szpital, na którym jest bardzo dobra opieka położnicza i w którym żona miała za miesiąc mieć cesarskie cięcie. Na szczęście udało nam się kawałek dalej umówić w innym szpitalu, który jeszcze nie został przekształcony na jednoimienny. I oby w ciągu najbliższego miesiąca nie został, bo to już będzie naprawdę katastrofa.

I tak jak mówisz Sent. Dopierdolą, że masowa ilość zakażeń to wina protestujących. Którzy defacto nie odczują żadnej zmiany, poza obolałymi gardłami od darcia się i ewentualnymi stłuczeniami od potyczek z policją. Te masowe zakażenia będą gdzie indziej, gdzie testy będą lały się strumieniami i których wiarygodność jest, co najmniej wątpliwa.

Kurwa.. jak ja żałuję, że w takich czasach na tyle zmian w życiu się zdecydowałem.
3
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Październik 27, 2020, 19:15:24 pm  »
pewnie rząd jest dumny jak za jednym zamachem "uratował tyle żyć" i jeszcze znalazł tyle nowych łóżek dla covidowców...
się śmiejesz, ale w wielkopolsce faktycznie tak się zdarzyło - wojewoda z dumą ogłosił, że zamienił szpital w covidowy dzięki czemu zyskamy w ten sposób 160 łóżek. Nie zauważył tylko, że to był szpital położniczy, więc żeby się zmieścić na połowie z tych łóżek trzeba mieć nie więcej, niż 50 cm wzrostu, bo to  łóżeczka dla noworodków... ale hej, w statystyce wszystko się zgadza, nie? Jak te respiratory trzymane w magazynach które będą wydzielane wg zapotrzebowania, które nie mają kompletu części, są niesprawne lub mają instrukcję jedynie po chińsku...

ale co do tej nieszczęsnej aborcji jeszcze - czy tylko ja mam wrażenie, że oni teraz celowo podsycają negatywne emocje, by za tydzień zwalić winę na protestujących za lawinowy wzrost zachorowań? Bo im dalej tym bardziej pyskaci się robią. Hitem był dla mnie biskup z częstochowy co krzyczał "Wara od kościoła", a który raptem tydzień temu był bohaterem artykułu, jak to łaskawie wspiera upośledzonego bezdomnego mieszkającego w pobliskim szalecie zatrudniając go w roli "kościelnego", dając mu za to... 20 zł miesięcznie.

Inna sprawa, że organizatorzy protestów też chyba zidiocieli. Nie wiem jaki sens ma wkurwianie i odpychanie od siebie przeciętnych mieszkańców miast, którzy generalnie są proaborcyjni, zamiast uprzykrzać życie tym, którzy te przepisy wprowadzili. To trochę tak, jakby PiS chcąc walczyć z niemcami i unią europejską zaczął zabierać polakom 500+.

4
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kaseven dnia Październik 27, 2020, 08:40:17 am  »
się ciesz, że jeszcze z antykoncepcją nie walczą, bo to pewno będzie następne
Antykoncepcja awaryjna już padła, dostępna właściwie tylko dla bogatszych z miast. Pozostałe kobiety muszą dzień po umówić wizytę u ginekologa (na NFZ w takim terminie się nie da), bo inaczej nie dostaną recepty. Tymczasem za granicą w dowolnej aptece wchodzisz i kupujesz kilkadziesiąt sztuk bez problemu.
Każda taka zmiana zaczyna się najpierw od zmiany języka. I tak pigułka awaryjna została pigułką poronną - choć do żadnego poronienia tam nie dochodzi, bo nawet nie było implementacji zarodka w macicy. Przesłanka embriopatologiczna została przesłanką eugeniczną - choć eugenika to coś zupełnie innego. A u zarania tego całego burdelu 2-komórkowy zarodek został dzieckiem poczętym.

Kiedy zdecydowaliśmy się na staranie się o dziecko też miałam odłożony budżet na "wycieczkę", bo już wtedy tzw. kompromis aborcyjny obowiązywał tylko na papierze. Lekarze i ich rodziny byli atakowi przez antyaborcjonistów w życiu zawodowym, prywatnym, w mediach społecznościowych, dlatego stopniowo kruszyła się liczba specjalistów chcących wykonać zabieg. Doszła jeszcze presja finansowa na szpitale i szybka wymiana dyrektorów na tych o słusznych poglądach. W efekcie w niektórych województwach wszystkie szpitale odmawiały dokonania aborcji, nawet jeśli płód miał potwierdzone bezmózgowie i w świetle prawa dostępu do opieki medycznej zabieg powinien być wykonany. Dodatkowo zmieniono zapis w prawie i szpital odmawiający aborcji nie miał już nakazu wskazania pacjentce innego szpitala przeprowadzającego aborcje (zresztą często po takim przekierowaniu szpital B stwierdzał, że nie chcą kłopotów, idź do szpitala C 200 km dalej itd.).

Najlepszy przykładem hipokryzji były ataki na prof. Romualda Dębskiego, którego antyaborcjoniści okrzyknęli mordercą, a kobiety w ciąży - cudotwórcą. Po  jego śmierci rozwalono jedyny zespół w Polsce przeprowadzający operacje na sercach płodów (https://mamotoja.pl/dziecko-zmarlo-bo-w-polsce-nikt-nie-robi-operacji-na-sercach-plodow,aktualnosci-artykul,29873,r1p1.html). Teraz po wyroku TK ze szpitala masowo wypisywane są kobiety z wadami ciąży - pewnie rząd jest dumny jak za jednym zamachem "uratował tyle żyć" i jeszcze znalazł tyle nowych łóżek dla covidowców...

Czasami gdzieś przebije się krzyk przepełnionych hospicjów, których prywatni darczyńcy przestali wspierać w obawie o własne biznesy w tych ciekawych czasach, a środki z NFZ pozwalają na pokrycie tylko 40% kosztów, dlatego muszą wydzielać podopiecznym 2 pieluchy dziennie. Albo krzyk rodziców dzieci niepełnosprawnych i chorych, których obecna sytuacja odcięła od rehabilitacji i dostępu do niezbędnych zabiegów medycznych.

Już zapowiedzieli, że następna w kolejce będzie ciąża z gwałtu. Już teraz ze zgłaszaniem gwałtów na policję było tragicznie.
5
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Październik 23, 2020, 20:15:05 pm  »
się ciesz, że jeszcze z antykoncepcją nie walczą, bo to pewno będzie następne
6
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master of Gorzała dnia Październik 23, 2020, 07:37:38 am  »
Jako, że to dosyć skromne forum, to napisze tylko, że zamiast na wklad własny do kredytu zbieramy tez z żoną na ewentualną "wycieczkę" na Słowacje... Takie czasy.
7
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Październik 22, 2020, 21:21:23 pm  »
Spoko Ka, ja znam jednego durnia, który zdecydował się właśnie teraz xD A mówię durnia, bo to już czwarte i wynika jedynie z głupkowatych poglądów, a nie możliwości odchowania kolejnego stwora po kolejnym ledwie półtorarocznym odstępie.

Ale spoko, z trybunałem zrobiono takie zamieszanie, ze w zasadzie każdą jego decyzję z ostatniego pięciolecia będzie można podważyć po pierwszych przerżniętych przez PiS wyborach, kiedy każdy już będzie tylko ratował siebie. Grunt by dożyć, co w obecnych czasach takie łatwe nie jest.

a wracając do tematu ekologii, łapcie kolejnego newsa - https://noizz.pl/ekologia/chronia-klimat-poprzez-wycinke-drzew-absurdalna-akcja-lasow-panstwowych/60x642l
Takie rzeczy to faktycznie tylko w Polsce.

Pocieszę was, że w edukacji wcale lepiej nie jest, no ale czego wymagać jak do operacji chirurgicznej (jaką jest zarządzenie oświatą w środku pandemii) bierze się ideologicznych pałkarzy, dla których największym problemem jest LGBT i dekomunizacja uczelni.


8
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kaseven dnia Październik 22, 2020, 20:48:41 pm  »
Maniek, temat niestety jest mało medialny, zwłaszcza w obecnych czasach ;/

Byłam w ciąży na Czarnych Protestach - wtedy myślałam, że wybrałam sobie zły moment na poszerzanie rodziny...

(click to show/hide)

Meanwhile w Katowicach radni właśnie zdecydowali, że 7 mln złotych z funduszu anty-covidowego trzeba przeznaczyć na szpita... a nie czekaj, na pomnik koło szpitala.
9
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master of Gorzała dnia Październik 22, 2020, 16:16:42 pm  »
Bardzo mi przykro z powodu wszystkich kobiet, które żyją w naszym kraju. Naprawdę współczuje Wam (i sobie też), że w Polsce kobieta ma status inkubatora, a nie człowieka.

https://www.wprost.pl/kraj/10379890/ustawa-aborcyjna-w-tk-jest-decyzja-trybunalu.html
10
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maniaks dnia Październik 20, 2020, 19:27:31 pm  »
I o takich rzeczach powinno się mówić w wiadomościach do ciężkiej cholery. Dobrze rozumiem, że to jakoś na dniach miało miejsce?
Strony: [1] 2 3 ... 10