Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Gry cRPG / Odp: seria Vampire: The Masquerade - Bloodlines
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Merlin dnia Wrzesień 19, 2019, 14:50:35 pm  »
A ja nadal pogrywamw Masquerade - Bloodlines. Legenda mówi, że kiedy ktoś kończy i odinstalowuje Bloodlines,a ktoś inny w tym samym czasie instaluje swoją wersję gry :D
2
Gry cRPG / Odp: The Outer Worlds - nowa gra obsidianu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Merlin dnia Wrzesień 19, 2019, 14:46:40 pm  »
Super że już niedługo premiera. Na początku nie byłem przekonany bo wolę mroczniejsze klimaty, ale ostatni gameplay mnie przekonał. Pewnie będzie lepsze niż f4
3
Gry cRPG / Odp: Cyberpunk 2077
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Merlin dnia Wrzesień 17, 2019, 12:18:19 pm  »
Jak tam? Czekacie jeszcze na tego CP? Zapodam tutaj nowym "gameplay" - może ktoś jeszcze nie widział.
https://www.youtube.com/watch?v=q6HoUwXElGE
4
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master of Gorzała dnia Wrzesień 13, 2019, 17:07:03 pm  »
Sent. Zgadzamy sie z PiSem co do podniesienia pensji. Co jest z nami nie tak?
A racja. PiS przecież to w sumie lewaki ekonomiczne. Przynajmniej tyle dobrego. Mamy tu jeszcze jakiegoś korwiniste i jego niewidzialna rękę rynku? :D
Czy PiS ruszy tematy moralne? Wątpię. Kasa na kościół i Rydzyka skutecznie zapewnia agutacje z ambon i kazań. A po co komu odsetek głosów antyaborcjonistów, skoro PiS jako partia "prawdy i dobra" nie przemawia do nikogo. Religia smoleńska nikomu nie pomogła w wyborach, tylko opozycji. Obecnie Macierewicza nie ma w rządzie i nie będzie, bo jego elekektorat słabo się trzyma. A te głosy z Polski B kupi się tymi trzema papciami brutto.
Zjednoczonej Prawicy lepiej teraz grać partie "jest dobrze, a będzie lepiej". Do tego pomalować trochę PO i PSL jako złodzieji i partaczy (cysterny są niezłym pomysłem), i będzie te 40 procent coś czuję.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

5
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Wrzesień 11, 2019, 19:57:02 pm  »
Własnie to jest zabawne, że sami ekonomiści przyznają, ze przynajmniej te 3k minimalnej nawet za bardzo nie napędzi nam inflacji - wniosek, pomimo boomu gospodarczego firmy płacily ludziom dużo mniej niż by mogły zaś większość środków szła na utrzymanie, zamiast na konsumpcję, która napędza koniunkturę.
I ta, nauczyciele w zasadzie jadą na minimalnej dostając na najwyższym szczeblu kariery nieco poniżej tego, co oficjalnie uchodzi za średnią, dlatego jestem ciekaw jak oni chcą kogokolwiek do zawodu znaleźć w sytuacji, gdy będzie on zarabiał poniżej minimalnej.

W każdym razie jest coraz zabawniej, PiS ma kolejne kampanijne pomysły, którymi póki co się nie chwalił - jednym z nich ma być podobno zakaz aborcji (znowu). Zastanawiam się teraz, czy oni są tak głupi, czy tak pewni swego - z jednej mogą tym wkurwić duże miasta i znowu wywołać protesty, z drugiej takie protesty mogłyby zmobilizować konserwy na wsi by poszły na wybory.
6
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master of Gorzała dnia Wrzesień 09, 2019, 19:58:47 pm  »
Inwestycja w złoto. Tak bardzo jewish.
Schetyna proponuje 2400 minimalnej. Podobno to bardziej "normalny" zamiar. Myślę, że jeżeli wojna cłowa Chiny - USA się na nas nie odbije za mocno, to nawet te trzy paki brutto minimalnej będziemy w stanie zrobić. Inna sprawa faktycznie co z budżetówą, bo zawsze można zwalić na firmy resztę, ale nie ich.
Z drugiej strony tak jakby nauczyciele nie dostawali tyle co sprzątaczka teraz Sent. W Poznaniu za mniej niż 2,5k to nawet Ukraina nie pójdzie, a nauczyciele już dostają mniej na start.
Natomiast 4k do końca 2023? Bez inflacji się nie obędzie.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

7
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Wrzesień 09, 2019, 19:25:43 pm  »
też mnie to ciekawi, bo pensja minimalna przez lata faktycznie była śmiesznie niska (i nie, wolny rynek tego nie ureguluje, chyba że dla kogoś normalnym jest że "ochroniarz" ma 80 lat, dwa bajpasy i dostaje 4 zł na godzinę, bo jest tak zdesperowany, że nawet na tyle się zgodzi). Z drugiej jednak, nie jestem pewien jakby to miało działac na dłuższą metę, bo wychodzi na to, że budżetówka dostaje 5% podwyżek, ale wszyscy jadący na minimalnej dostają prawie 30% podwyżki, czyli za chwilę nauczyciele, urzędnicy (w tym np inspektorzy weterynaryjni), pracownicy sądów czy policji, słowem, ludzie od których zalezy działalność kraju oraz nierzadko nasze zdrowie, będą dostawać tyle co sprzątaczki.

W każdym razie ten festiwal obietnic to moim zdaniem tak naprawdę zwycięstwo opozycji. Ktoś widać doszedł do słusznego wniosku, że skoro nie można wygrać z PiSem w normalnej debacie, trzeba podbić stawkę licytacji - obiecywanie niderlandów nie kosztowało schetynę, kosiniaka czy biedronia absolutnie nic, ale zmuszało pis do obiecania dwa razy więcej. PiS się cieszy, ale prawdopodobnie właśnie wpadł w pułapkę - zagrali tak ostro, że albo nie będą w stanie tego spełnić i wyjdą na kłamców, albo spełnią, tylko rozjebią gospodankę, szczególnie jeśli spowolnienie na świecie faktycznie nadejdzie. Dla opozycji to win-win, ale niestety odbije się to najpewniej na nas malutkich.

Inna sprawa, ze ten plan może się wyłożyć o przykre zjawisko widziane zarówno u nas, jak i we włoszech czy w stanach - populistyczny fanatyzm rozrósł się tak bardzo, że nawet największe afery czy kryzysy dotykające ludzi bezpośrednio nie są w stanie odkleić takich szemranych typów od koryta, a wręcz przeciwnie, słupki jeszcze im rosną.

Tak więc nie wiem, inwestujmy w złoto czy coś. W razie czego łatwiej je wywieźć niż nieruchomość.
8
Hyde Park / Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master of Gorzała dnia Wrzesień 09, 2019, 10:36:08 am  »
Dawnośmy o polityce nie rozmawiali. Zbliżają się wybory, więc porozmawiajmy o kiełbasie!
3k płacy minimalnej! A następnie 4k! Z jednej strony popukałbym się w głowe, ale... Przy ostatniej podwyżce też miała być apokalipsa. Galerie miały być brudne (bo firmy sprzątające by splajtowały), bez ochroniarzy (bo firmy ochronoarskie by padły) i co? No w sumie jest jak tak samo, ale firmy stoją, a ich prezesi dalej mają kasy jak lodu.
To co będzie teraz? Jednak zabójstwo polskiej gospodanki jak pisze wyborcza? Czy jednak coś, co "nam się należy".

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

10
Hobby / Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sentenza dnia Wrzesień 04, 2019, 20:18:21 pm  »
Ok, właśnie wróciłem z toy story 4. Szczerze, nie wiem co myśleć o tym filmie. Z jednej strony to kolejny solidny pixarowy film, z drugiej... no powiedzmy, że nie jestem fanem zakończenia, mimo że było ono jedyną sensowną konkluzją. Może po prostu niekoniecznie trzeba było dokręcać tę czwórkę i pozostać przy słodko-gorzkim zakończeniu trójki? Inna sprawa, że potencjał szczęśliwych zakończeń wyczerpał już im się chyba przy dwójce, tak więc nie wiem, czy było sens to tyle ciągnąć. Czwórka zresztą dziedziczy i inny problem z trójki, czyli brak pomysłu na wątki dla postaci pobocznych, których przez te lata zrobiło się po prostu za dużo - tylko buzz dostał swój własny (zresztą zrobiony nieco na siłę), rola reszty była praktycznie zerowa, nawet wątek romansu z jessie został totalnie zignorowany. Jak się zastanowić, to nawet wątek chudego to jedno wielkie zatoczenie koła do czasów jedynki.

Daleki jestem od hejtowania filmu, bo jak wspomniałem na początku, pixar to pixar i każdy ich film jest co najmniej dobry, jednak... no właśnie. Powiedzmy, że mam ochotę na piątkę, gdzie w każdy dostałby dłuższych parę minut oraz obyłoby się bez żadnych "ale" przy zakończeniu - inaczej ta seria zrobi się dość dołująca :P
Strony: [1] 2 3 ... 10