Forum RPG Center

Gry => Gry cRPG => Wątek zaczęty przez: Master of Gorzała w Październik 05, 2016, 19:47:54 pm

Tytuł: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Październik 05, 2016, 19:47:54 pm
(http://img.memecdn.com/world-of-warcraft_c_984333.jpg)
Temat zbiorczy.

Piszę to dla własnej satysfakcji, bo pewnie przeczyta to C, który w WoWa już nie gra i może Ka.

Ponad miesiąc Legionu za nami. Kilka przemyśleń.

Broken Isles - jak dla mnie strasznie brzydkie i cholernie trudne do nawigacji. Ja rozumiem, że Pathfinder Achievement ma być trudny i na latanie trzeba zasłużyć na końcu dodatku, ale trochę przesadzili. Brakuje mi wielkich i otwartych przestrzeni Nagrandu. Za to mam Azsune, która wygląda jak pre Cata Azshara, Val'Sharah, które jest brzydszą wersją Ashenvale, Highmountain, które może i oryginalne jest, ale Kun Lai było ładniejsze i Stormheim czyli Howling Fjord 2.0. No i Suramar. Wielkie miasto Wysokich Nocnych Elfów. Czy czegoś tam. Chyba najgorszy motyw w historii WoWa. Dostajemy zaklęcie, które maskuje nas jako jednego z elfów, ale... Na każdym rogu czai się patrol, mogący nas zdemaskować. Ale to w dalszej części.

Questy - oprócz storyline'u w Stormheim pomiędzy Hordą, a Przymierzem jest krótko pisząc - nuda. Nie wzruszyły mnie zaklęte na wieczność elfy Farondisa, miałem głęboko w dupie, że Xavius wrócił i zaczał psocić. Znowu Taureni? Który to już rodzaj? No i straszny los Wysokich Nocnych Elfów, którzy się skumali z Legionem. I do tego polityka w tle. Nudna jak flaki w oleju oczywiście. Ciekawym rozwiązaniem natomiast są World Questy. Chociaż zacząłem odnosić wrażenie, że to po prostu znowu daily questy, tylko co kilka dni różne. Ale ok, niech będzie. Lepsze to, niż grind reputacji. W każdym razie o ile wszyscy marudzili na WoD, to tam przynajmniej storyline był ciekawy. Tutaj go właściwie nie ma. Czekam na jakieś rozwinięcie tematu, ale nawet poznawanie przeszłości Illidana jest skrajnie nieciekawe.

Dungeony - na razie zostawię to, bo nie wszystkie zrobiłem na poziomie Mythic. Plusem jest attunment na dwa dungeony, bo brakowało tego od czasów TBC. Raidy póki co też nie. Za niski ilvl.

Artefakty - miał być hype, wyszedł grind. Zbieranie Artifact Power jest żmudne i chyba jeszcze nie ma ludzi, którzy mają odblokowane wszystkie traity. Ciekawą sprawą są odblokowanie tzw. hidden appearence i internetowe "hunty" na takowe, gdzie ludzie szukają sposobów na zmianę wyglądu swojej broni. Obiecująco zapowiada się questline "Balance of Power", który przypomina legendarne questline'y z MoPa i WoDa. Miejmy nadzieje, że nie zawiedzie.

Order Hall - cóż, garnizony były jednak ciekawsze. Tutaj właściwie oprócz wysyłania followerów na dające wymiernie korzyści misje i upgrade'u, który daje możliwość noszenia 2 legendarnych itemów na raz, ciekawych rzeczy też brak. Może set na transmoga, który jest recolourem tego znanego z Challange Mode Mists of Pandaria.

Póki co - tyle. Może coś jeszcze potem skrobnę w miarę grania. Śmigam lockiem i expie rogala. W planach szamek i DK.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Październik 08, 2016, 12:25:17 pm
Pytanie centerowicze, gdzie gracie, horda czy przymierze?

Kusi mnie mocno by pograć w wowo, ale samemu to jednak troche meh', ale z kimś to co innego. :P

I taka mnie rozkmina naszła, czy mogę battlechest'a wykorzystać jak prepaida?

Z tego co widzę, nie opłaca się juz kupować prepaidów na allegro, bo wychodzą cenowo jak sub na battle.net cie.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Październik 08, 2016, 14:46:31 pm
>nigdy nie wrócisz do 2007, gdy doświadczałeś Świata Warcrafta po raz pierwszy
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Październik 08, 2016, 16:04:20 pm
w moim przypadku to 2k10, ;).
No i skończyłem gre na WoDzie, bo.. nie mialem z kim grać a gonić wszystkich mi sie nie chciało.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Październik 09, 2016, 10:54:40 am
Battle chest jako miesiąc grania na nowym koncie tylko. Natomiast abo to ok 100 zł na dwa miechy, a na battle necie jest drożej nadal.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Październik 09, 2016, 17:59:46 pm
Gdzie kupujesz prepaidy?

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Październik 09, 2016, 19:53:08 pm
Alledrogo
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Dassanar w Październik 09, 2016, 21:37:31 pm
Nie grałem, grać raczej nie zamierzam (chyba że kiedyś tam na próbę), ale przez wzgląd na ogromny sentyment do strategii jako tako obserwuję lore. I naprawdę bawi mnie to, jak bardzo gwałcą postać takiego Illidana - moim zdaniem niegdyś świetnego antybohatera i jedną z najlepiej napisanych postaci w tym uniwersum. Kolejny Jezus - tym razem purple version. Jeżeli czegoś nie pokręciłem przy którymś z przeglądów z doskoku (jak tak, to niech mnie kto poprawi), to np. wychodzi na to, że w Burning Crusade to nie on był na dobrą sprawę bad guyem, tylko... gracze, bo nie zrozumieli jego "wielkiego planu" zniszczenia Legionu. Metzen i spółka tak bardzo mają w dupie inteligencję graczy i spójność fabularną własnej gry, że z niezrównoważonego psychicznie quasi-ślepego nieśmiertelnego wojownika robią chyba największego obecnie herosa Warcrafta, próbując jeszcze wszystkim wokół wmówić, że jego wariactwa to tak naprawdę były szlachetne czyny, tylko "gimby nie znajo" :D
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Kaseven w Październik 09, 2016, 22:12:24 pm
Well, Illidan zawsze wierzył, że jest stworzony do wyższych celów i bardzo chciał ratować świat (vide: rozwalmy Northrend używając Oka Sargerasa, genious!), tylko nikt nie rozumiał jego ideologii poświęcenia czego popadnie dla owych "wyższych celów".
Przeszłam początkowego questa dla demon huntera i zaczynamy tam jako stronnik Illidana, absolutnie poświęcony jego sprawie, bo to wszak niezrozumiany przez motłoch wybawiciel. Potem jednak spotykamy Altruisa - znajomego demon huntera z BC, który niegdyś zdradził swoich pobratymców i pomagał nam w zdobyciu Black Temple. Dzięki niemu poznajemy Illidana z mniej przychylnej strony, a finalnie musimy wybrać pomiędzy zbuntowany Altruisem a fanboyem Illidana, Kaynem. Do tego momentu jest ok, ale kolega z pracy wylewał żale, że potem Illidan jest wybielany coraz bardziej i robią z niego zapowiadanego przez wyrocznię wybawiciela. Cóż, Thrall poszedł na emeryturę, na kogoś musiało trafić xD

Po tym, jak w WoD Grommash zostaje wielkim bohaterem i wszyscy wszystkim wybaczają, już nic mnie nie zdziwi.

Gram w Hordzie na serwerze Balnazzar, battletag Azhiria#2739
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Październik 09, 2016, 22:30:28 pm
Dass - a to juz nie było w TFT? Bo z tego co pamietam jak go przechodziłem, to juz wtedy nie rozumiałem o co się go własciwie czepiają :P
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Dassanar w Październik 09, 2016, 22:57:31 pm
Do tego momentu jest ok, ale kolega z pracy wylewał żale, że potem Illidan jest wybielany coraz bardziej i robią z niego zapowiadanego przez wyrocznię wybawiciela.
No właśnie ja więcej wiem od tego momentu, gdy widziałem na YT, jak jakaś(?) Naaru rozpływa się nad "Child of Destiny" (tak to chyba szło?), tak jakby nie była jakimś arcymądrym, przedwiecznym stworzeniem, tylko fanboyką Illidana. Rzygać się chce.

Co prawda o tym wewnętrznym konflikcie pomiędzy demon hunterami na temat ich protoplasty też słyszałem (głównie ze strzępków filmików youtubera o pseudonimie Nobbel), ale jakoś mi się to sztuczne wydaje.

Cytuj
Po tym, jak w WoD Grommash zostaje wielkim bohaterem i wszyscy wszystkim wybaczają, już nic mnie nie zdziwi.
To jest z samego finału, nie? Bo pamiętam, że któryś z moich znajomych z niezłym wkurwem zerwał z tą grą, bluzgając właśnie na ten motyw xD

Sent - w TFT była o tyle skomplikowana sprawa, że facet robił wiele rzeczy w sposób, który narobiłby więcej szkody Azeroth i jego mieszkańcom niż Legionowi - choćby wspomniane przez Kas rozwalenie w drobny mak Northrendu, które - przynajmniej jeśli wierzyć temu, co mówił bodajże jego kochający braciszek - sprowadziłoby niezły kataklizm na całą planetę i jego ekosystem, czy coś takiego. Przez mgłę pamiętam, może w czasie wolnym sobie odświeżę ten tytuł. No w każdym razie koleś był cholernie niejednoznaczny ze swoimi działaniami, i to mi się właśnie szczególnie podobało.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Kaseven w Październik 09, 2016, 23:13:15 pm
To jest z samego finału, nie? Bo pamiętam, że któryś z moich znajomych z niezłym wkurwem zerwał z tą grą, bluzgając właśnie na ten motyw xD
Tak, to z finału. Jednakże mnie bardziej ubodło w WoD co innego: ociekająca zajedwabistością Żelazna Horda, zapowiadana jako niepokonana i niezłomna armia, okazała się grupką dzieci do bicia. Nie byli w stanie spacyfikować ani Frostwolfów, ani Draenei. Dlatego otworzyli portal, by oberwać od trzeciej armii, tej z Azeroth. Od momentu, gdy przechodzimy do Dreanoru, prawie cały czas są w defensywie. Aż żal było mi bić ich w Nagrandzie. Tylko Kilrogg ostatecznie pokazał, że ma jaja.

Ostatecznie wyszło na to, że najwięcej zła narobiliśmy my, uwalniając Gul'dana celem zamknięcia portalu, sprowadzając zagrożenie na cały świat.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Dassanar w Październik 09, 2016, 23:30:23 pm
No właśnie w sumie ja też zachodziłem w końcu w głowę, o co chodziło z tą "niezniszczalną" Iron Horde, którą gracze niszczyli kawałek po kawałku praktycznie w każdym większym starciu. A na końcu i tak była rozwałka z przedstawicielami Legionu, sprowadzonymi dzięki, jak słusznie zauważyłaś, Gul'danowi. No i mi popsuli na koniec wizerunek Archimonde'a :(
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: MuadDib w Październik 10, 2016, 03:36:35 am
Lepiej uznawać zakończenie lore przy części 3 chyba. Bez pierdyliarda wątków przedłużających kolejne wypluwane dodatki [emoji14]
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Kaseven w Październik 10, 2016, 11:00:23 am
A propos Illidana: https://youtu.be/OqeKgcYz7FY :D

Jakkolwiek główny wątek w WoWie od dawna jest telenowelą, o tyle pomniejsze historie imo nadal wychodzą Blizzardowi całkiem nieźle, np. Klaxxi z MoP albo questy w Spires of Arak z WoD.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Montana w Październik 10, 2016, 11:22:43 am
Ja też nie zaliczam WoW do kanonicznej historii. Według mnie MMO nie jest najlepszym nośnikiem do kontynuowania historii, bo przecież prędzej czy później każdemu znudzi się granie w jeden i ten sam tytuł, a do ostatnich dodatków dotrą chyba tylko najwięksi fani. Mam nadzieję, że Warcraft 4 będzie jednak pomijał wątki z WoW'a lub przedstawi je też w jakiś sposób strawny dla osób, które nie grały w mmo.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: MuadDib w Październik 10, 2016, 12:18:07 pm
Wątpię żeby kiedyś wydali WarCrafta 4. Prędzej World of Diablo czy ze StarCraftem coś.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Październik 10, 2016, 13:45:35 pm
Dobra, bo widzę, że wy dalej o fabule, a ja tutaj jako affli lock dostałem nerf hammerem i... http://www.noxxic.com/wow/dps-rankings/targets-1-ilvl-865-fight-real/

Ale nie zrobię demo, choćbym skisł.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Listopad 03, 2016, 23:27:09 pm
Korzystając z okazji, jaką był battle chest w filme wróciłem do wewa, gram sobie forsaken hunterem i jest miło.
Teraz tylko uciułać hajsik na lidżion zostało. :3
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 06, 2016, 01:13:58 am
No, to w tym dodatku będzie to, czego się spodziewałem, czyli inwazja na Argus. Oczywiście najpierw trzeba dorwać Gul'dana, ale to już niedługo, bo w 7.2 już będzie Tomb of Sargeras, jako raid. Biorąc pod uwagę, że ten dodatek ma mieć 4 sezony PVP, a dopiero w 7.2 ma być drugi sezon - szykuje się cholernie długi xpac.
Poza tym, za Broken Isle Pathfindera każda klasa ma mieć innego mounta, będzie rozwinięcie Order Hall campaign, więcej artefaktu w artefakcie i solo content przypominający ten rodem z vanilli (Benedictum/Anathema, czy też quest huntera na epicki łuk). Szykuje się najlepszy xpac ever?
A w przyszłym tygodniu znowu drugie zmiany... Nawet kurde Karazahnowego attunment nie zrobiłem. :(
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Listopad 07, 2016, 22:21:07 pm
Tak z ciekawości, co się dzieje z garnizonami w Legionie, stały się bezużyteczne?
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 07, 2016, 22:33:45 pm
Tak. Przynajmniej raz na tydzień wchodzę na dwóch postaciach na garnizon i nawet ciekawych misji nie ma. Chyba najlepsze to z archeologią. Polowałem na Gronnlinga dla kumpla, ale nie ma też.

Jedyne co, to pewne itemki z tamtego dodatku można craftować, które pomagają w tym dodatku, czyli Goblin Glider Kit z engi czy też drums of fury z leatherworkingu.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Listopad 07, 2016, 23:19:25 pm
Trochę szkoda.
Rozumiem, że Class Order Halls przejęły ich rolę?
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 07, 2016, 23:34:02 pm
Tak. W raczej okrojonej formie. Championi zamiast followerów. Jest ich tylko 8 na klase (teraz doszedl Moroes jako ogolny follower), mozna uzywac tylko 5, w tym jednego jako combat ally.
No i poza tym wysylamy na misje, ktore daja eq dla championow, kase, ew. questy na dungeon lub raid. Polegaja na tym, ze dostajemy questa np. Na Maw of Souls Mythic i po zrobieniu tego dungeona dostajemy skrzynke z randomowym lootem z tego dungq.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Kaseven w Listopad 08, 2016, 22:49:34 pm
No, to w tym dodatku będzie to, czego się spodziewałem, czyli inwazja na Argus. Oczywiście najpierw trzeba dorwać Gul'dana, ale to już niedługo, bo w 7.2 już będzie Tomb of Sargeras, jako raid. Biorąc pod uwagę, że ten dodatek ma mieć 4 sezony PVP, a dopiero w 7.2 ma być drugi sezon - szykuje się cholernie długi xpac.
Wyciągają najcięższą artylerię (Legion i Argus), uśmiercają najbardziej ikonicznych bohaterów - pachnie mi to ostatnim dodatkiem do WoWa.

Z innej beczki - nowy klasowy mount dla priesta. Najpierw padłam i kwiczałam, a teraz stwierdzam, że koniecznie chcę to zdobyć :D
https://youtu.be/CEtLWdDDHOM?t=1m10s
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 08, 2016, 23:35:36 pm
Ostatnim? Blizz ma podobno jeszcze kupe pomysłów na dodatki. No i po prostu moim zdaniem robi drugą fale bohaterów. Podejrzewam również, że skoro lecimy na Argus, a Varian nie żyje, to Anduin pobierze nauki u Turalyona. W końcu on też na początku był priestem, by w końcu zostać paladynem.
Poza tym, nie widać póki co na horyzoncie N'zotha. Czyżby dodatek w pełni poświęcony Starym Bogom się szykował? Czy może w którymś patchu go wtrącą? Co z Azsharą? Liczyłem na to, że właśnie dostaniemy combo Azshara plus N'zoth w jakimś momencie dodatku.
Mounty robią wrażenie. Podoba mi się Air Elemental dla Szamka.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Listopad 20, 2016, 15:42:42 pm
pachnie mi to ostatnim dodatkiem do WoWa.
Takie pogłoski słyszałem lata temu. Po Kataklizmie miały być dwa bardziej ogólne dodatki, a potem ostatni, poświęcony Płonącemu Legionowi, z Sargerasem jako ostatnim bossem. Jak na razie zgadza się prawie wszystko, poza tytułem (ktoś pisał o "Rise of the Legion").

Być może jednak Activision-Blizzard będzie robił dodatki tak długo, jak gra jest rentowna. Ale skoro czas jakiś temu przestał publikować informacje o liczbie subskrybentów... zobaczymy.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Listopad 29, 2016, 14:16:17 pm
Tak, w sumie to to chyba ma sens, by Legion był końcem WeWa. Pomyślmy nad tym: gdzie jeszcze moglibyśmy zajść - już nie pod względem fabuły, ale jako postacie? W waniliowym byliśmy bezimiennymi żołnierzami. W Płonącej Wyprawie Krzyżowej - bezimiennymi czempionami. We Wkurwie Króla-Licza awansowaliśmy do rangi bohaterów światłości. W Kataklizmie razem z Furionem i Thrallem (największym zbawicielem wojennym) ratowaliśmy świat. Gdy wkraczaliśmy na oślep w mgły Kung-Fu Pandy, stworzyliśmy własne warownie. Walcząc w innej czasoprzestrzeni z Draenorskimi Watażkami... nie bardzo wiem, co tam się działo. Nadal dowodziliśmy warowniami? Wreszcie w Legionie staliśmy się szefami wszystkich szefów, przywódcami wszystkich $KLASA_KRESKÓWKI_(ANG._"TOON")_(INACZEJ_"POSTACI"). Na dodatek posiadamy potężny artefakt. No już większe zaszczyty spotkać nas nie mogą.

Parę WoWowych obrazków, których nigdy nie miałem okazji wrzucać. Pamiętacie, gdy Frostmourne miał być przedmiotem klasy artifact (wyższy od legendary) i miał być tylko jeden na realm, i jeszcze na dodatek czynić jego posiadacza następnym Królem-Liczem?... Sześć lat później każdy paladyn ma biegać ze swoim własnym Spopielaczem. (Nie wiem, czy tak faktycznie jest, czy może w Legionie jest sens korzystać z innych broni, niż swoich artefaktów.)

(https://s18.postimg.org/iibyy07fd/1443788212274.jpg)

Alternatywna okładka rozszerzenia, o którym na dobrą sprawę nic nie wiem, poza olbrzymią czerwoną flagą ostrzegającą przed fatalną fabułą zawierającą podróż w czasie czy inne międzywymiarowe szenanigany (brakuje mi w tym momencie dobrego polskiego słowa).

(https://s11.postimg.org/n3zbaonpv/1459453929075.png)

A tutaj rozwinięcie starego obrazka z czasów Mgieł, przedstawiający to, jak zgorzkniały fan starych WoWów widzi kolejne dodatki.

(https://s21.postimg.org/uxrgl95w7/1443800057111.png)

Miałem jeszcze jeden bardzo fajny, taki mangowy o Lich Kingu i jego rycerzach śmierci, osobliwie o najpotężniejszym z def najtów, Bolvarze Fordragonie... ale widocznie zapomniałem go ze sobą zabrać. No cóż, innym razem.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Listopad 29, 2016, 14:59:12 pm
Na dreanorze bylismy commander i kierowaliśmy podbojem dreanoru.
w mgłach pandarii dalej jesteśmy czempionem azeroth.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 29, 2016, 17:50:33 pm
Na Draenorze byliśmy tytułowani "General".

W Legionie tytułują nas "champion".

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Listopad 30, 2016, 14:03:44 pm
Trochę słabo. Wydaje mi się, że już w WotLKu, mordując tytułowego Arthasa/Ner'Zhula, Terenas Menethil zwracał się do nas tekstem "Rise up, champions of the Light!" Ale nadal gracze są w Legionie przywódcami tych "class halls", w sensie zgromadzenia wszystkich przedstawicieli danej klasy, zgadza się? To dosyć prestiżowe stanowisko, chyba.

Łapcie obiecany mangowy komiks o Bolvarze i rycerzach śmierci. Potencjalnie NSFW, ale również kawaii, sugoi, oppai i co tam jeszcze mówią hehe mangozjeby. xD A'dal-chan jest moją waifu

(click to show/hide)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 30, 2016, 14:50:09 pm
Ogolnie zwracaja sie do nas roznie. Kadghar mowi "champions", First Arcanist "Outlander", a na koncu Order Hall campaign kazda klasa ma swoj unikalny tytul. Rogale "Shadowblade", Warlocki "Netherlord", DK "Deathlord" itd.
Po prostu mowia "champion" czy "outlander", zeby nie nagrywac kazdego dialogu kilkanascie razy, bo w tekscie jest tzw. <Class>.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Kaseven w Grudzień 05, 2016, 09:39:17 am
Coraz bardziej utwierdzam się w mojej teorii - lead narrative designer WoWa przeszedł do teamu Hearthstone'a. Meanwhile, HS straciło podtytuł 'Heroes of Warcraft' i krążą pogłoski, że pojawią się tam również bohaterowie z Diablo.
(http://media.mmo-champion.com/images/news/2016/december/daveHearth2.png)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Grudzień 07, 2016, 05:04:02 am
Ka, jak tam zbieranie Lingering Souls na Soul Prism Illidana? Mi sie nie chcialo na poczatku, wiec jestem jakies 15 w plecy, bo myslalem, ze leca po jednym-dwa. Dopiero jak zrobilem Mythic+ na 8 lvlu, to zobaczylem, ze polecialo 8.
Z innej beczki - w tym tygodniu wyglada na to, ze w Insurrection mamy konfrontacje z Ellisandre. Zapowiada sie obiecujaco.

No i sprawy techniczne. W 7,1,5 wszyscy dostaja boosta. Nawet moj affli lock (Seed of Corruption z 138% do 210%! Wreszcie jakis konkret w aoe), oprocz rogali. Jedynie blind powraca do assassination i jeden skill z Suba dostaje boosta. A ja nadal outlawem bida, bo srednio 1-2 kostki wypadaja, gdzie w pre patchu wylatywalo po 3-4 i to mocnieksze, bo np. 40% crita, a nie tak jak teraz 25%.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 03, 2017, 06:36:46 am
Krótka piłka. Gul'dan padł, Illidan znowu żyje, a w Tomb of Sargeras ostatnim bossem ma być Kil'Jaeden.
Ponadto nadal nie ruszyłem Return to Kharazan, mimo, że się napaliłem jak knur. ;P
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 03, 2017, 11:48:49 am
Illidan znowu żyje

Masz na myśli, że już raz go zabito w Legionie i po raz drugi zmartwychwstał, by zbawić Azeroth od zła?
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Kaseven w Luty 03, 2017, 12:01:06 pm
Masz na myśli, że już raz go zabito w Legionie i po raz drugi zmartwychwstał, by zbawić Azeroth od zła?
W Legionie jeszcze go nie zabito, dopiero co ożył po łupniu w Black Temple. W questach wprowadzających dla demon hunterów jest info, że Illidan był bardziej demonem niż śmiertelnikiem, dlatego ma podobną umiejętność jak Nathrezim. Zniszczenie ciała nie kończy definitywnie jego żywota, bo dusza może ponownie przybrać cielesną formę, jeśli pojawią się ku temu sprzyjające okoliczności.

Anyway, może kupię sobie znowu subskrypcję - w Legion pograłam tylko miesiąc.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 03, 2017, 23:22:49 pm
Otóż tak. Gul'dan, wraz z Cordaną Felsong wykradają ciało Illidana, by został naczyniem dla duszy Sargerasa. Khadgar wysyła nas potem by odnaleźć artefakt, który spadł niedaleko Suramaru. Okazuje sie nim być Naaru, który każe nam przeżyc przeszłość Illidana (narodziny, nauki u Cenariusa, bitwa o Black Rook Hold, przyjęcie "gifta" od Sargerasa, a na koniec sterowanie nim podczas raidu w Black Temple). Potem tworzymy dla niego Soul Prism z 80 dusz bossów z dungeonów, zbieramy jego duszę od pokonanej Helyi (tytaniczny pomocnik, jak Freya, Thorim itd., tylko, że zła), a Khadgar po pokonaniu Gul'dana w Nighthold wrzuca duszę Illiego znowuż do ciała.

http://www.youtube.com/watch?v=MnSpispAP0M

Potem mamy to.

A ja Arcanist Manasabera. <3

(click to show/hide)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 04, 2017, 00:03:31 am
plis, spoileruj historie. ;)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 04, 2017, 08:14:30 am
Historii nie sposób traktować poważnie. Mógł chociaż powiedzieć, że teraz nareszcie jesteśmy gotowi. A fajny przynajmniej ten dodatek od strony rozgrywki, w sensie prania niemilców i ich szefów po pysku?
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 04, 2017, 11:39:07 am
Historii nie sposób traktować poważnie. Mógł chociaż powiedzieć, że teraz nareszcie jesteśmy gotowi. A fajny przynajmniej ten dodatek od strony rozgrywki, w sensie prania niemilców i ich szefów po pysku?
Tak.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 04, 2017, 16:28:43 pm
Brakuje mi tylko na raidach i dungeonach niestandardowych walk, jak GSB i Valithria z ICC, czy też Lich King w Halls of Reflection. Ale za to World Questy sa urozmaicone. Najbardziej zakrecone sa te od Kirin Tor. Polecam obczaic na yt.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 09, 2017, 15:43:34 pm
Zapomniałem spytać, czy Illidan Burzożywiony nadal jest w gildii <The Betrayer>, czy może zmienił na inszą. Dla nieobeznanych w dowcipie: chodzi o tytuł NPCa.

Możecie mi opowiedzieć, jak wygląda gra w porównaniu z Kataklizmem? Bo jestem trzy dodatki do tyłu. Próbowałem czytać o współczesnym PvE, ale nic nie rozumiem. Co to, na przykład, były przedmioty z modyfikatorem "Thunderforged" i "Warforged"? Teraz są cztery poziomy trudności lochów: raid finder (easy), normal, Heroic i Mythic (Heroic+), zgadza się? W Cata fajne jest to, że zarówno 10-man jak i 25-man zawierają ten sam łup, tylko w innych ilościach. Wcześniej (w WotLK) dwudziestopięcioosobowe rajdy miały zupełnie inne przedmioty, na dodatek o wyższych poziomach. A jak teraz wyglądają item levele przedmiotów? Bo zakładam, że łup nadal jest ujednolicony na wszystkich poziomach trudności i tylko ilvl się zmienia.

W pięcioosobówkach najwyższy poziom trudności to Challenge Mode, gdzie na loch narzucone są ograniczenia czasowe, czy tak? A czym jest "timewalking"? Można sobie wskoczyć w czasy TBC/WotLK/Wanilii i np. zdobyć Glewie Bitewne Azzinotha, ale dopasowane pod 110. poziom? Tylko że i tak będą one bezużyteczne, bo nic nie jest tak potężne (zgaduję), jak Spopielacz?

O, właśnie, i jeszcze to: jak działa elastyczny poziom trudności w rajdach? Jak bardzo jest elastyczny i jaki ma wpływ na ilvl? Można pójść na jakiś Mythiczny rajd w czterdziestu chłopa i zdobywać w ten sposób najpotężniejsze przedmioty? To stałoby w sprzeczności z kataklizmicznymi założeniami, że wystarczy dziesięć osób, by zdobywać najlepszy gear. Pewnie więc elastyczność działa tylko w drugą stronę, znaczy w dół, gdy brakuje jednej-dwóch osób?

Od tych pytań mam ochotę wrócić na mój prywatny serwer i przegrindować kilka tygodni. :I Może lepiej przestanę.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 09, 2017, 23:26:03 pm
Nie, teraz się nazywa Lord Illidan Stormrage. Przydomek Betrayer należy teraz do Gul'Dana.
Titanforged i Warforged. Każdy loot ma szanse na upgrade w różnych postaciach. Może być Titanforged (+15 ilvl), Warforged (+5 ilvl), dostać socket (bo normalnie w żadnym nie ma, ale za to gemy są mocniejsze) albo dostać dodatkowy stat jak np. Speed, Leech albo Avoidance. Raidy są od 10 do 30 osób. W zależności ile osób jest, tyle loota. I oczywiście więcej hp ma boss. Jest nowy system lootu, tzw. personal loot. Po prostu dostajesz na twarz albo golda, albo item. Jak go nie chcesz, możesz dać komuś innemu. Do tego są Seale, które dają możliwość ponownego rollowania. O ile w WoD często z seala wylatywał loot, tak na Legionie może co 10 seal daje loot. I to nie zawsze ten co chcemy. Natomiast wszystkie itemy są takie same. Np. w Nighthold dropi trinket ten sam, ale z ilvl 860 na raid finderze, 875 na normalu, 885 na heroic i 900 na Mythic. Do tego może być Warforged lub Titanforged. Nawet podwójnie, czyli na heroic można wydropić czasem 915 ilvl. Wszystko RNG.

Challenge Mode'ów już nie ma w dungeonach. Był tylko w MoP i WoD. W MoP po zrobieniu wszystkich dungeonów na poziomie GOLD (w określonym czasie) dostawało się seta na transmog. W WoD bronie na transmog. Wszystkie itemy były scale'owane do pewnego ilvl, żeby nie można było lepszymi itemami po prostu zrobić Challenge mode.

Obecnie na Legionie jest poziom Mythic+. Polega on na tym, że musimy najpierw wydropić Mythic Keystone, który otwiera nam ten tryb. Np. Robimy "zwykłego" Mythic i dostajemy Mythic Keystone Maw of Souls +2. Oznacza to, że możemy zrobić MoS na +2. Jeżeli zmieścimy się w czasie odpowiednim, to dostaniemy 3 chesty z randomowym lootem z tego dungeona i następny klucz, ale teraz +5. Dungeon może być ten sam, może być inny. Jeżeli zrobimy w dłuższym czasie, to będą to dwa chesty i klucz +4, jeden chest i klucz +3, a także możemy "zepsuć" klucz i dostać jednego chesta. "Zepsuty" klucz to DEPLETED KEY. Można go "naprawić" robiąc tego dungeona w czasie, za pomocą tegoż klucz. Nie ma za to żadnego loota na końcu. Mythic+ różnią się od zwykłych dungeonów ilością HP i DMG bossów/trashu od zwykłych Mythic. Za każdy lvl klucz +10% HP i DMG. Do tego dochodzą Affixy. W każdym tygodniu są trzy affixy. Na poziomie +4 jest pierwszy affix, na poziomie +7 drugi, a na +10 trzeci. Pierwsze dwa są rożne. Może być Sanguine - mobki zostawiają po sobie plame, która działa jak aoe i leczy inne mobki. Bolstering - każdy zabity mobek dodaje HP innym. Po lekturę zapraszam na wowhead. Natomiast na +10 jest albo Fortified (+20% dmg trash i +30% HP), albo Tyrannical (to samo, tylko z bossami). Na początku następnego tygodnia dostaje sie też randomowy loot ze skrzyni w Order Hallu, z najwyższego M+ zrobionego w tamtym tygodniu. Jest on też titanforged. Nie trzeba nawet skończyć w czasie. Kiedyś zrobiłem dungeona w 59 min (limit 24 min) i z tygodniowego chesta dostałem item level 880.

Zaraz dalsza część...

Timewalk to event, który jest raz na jakiś czas i trwa cały tydzień. Co tydzień jest inny event. W tym tygodniu mamy Pet Battle - Pokemony/Battle Pety dostają 200% więcej expa za walki. W tamtym tygodniu był Legion dungeon event. Każdy dungeon od normal do Mythic (bez M+) dawał dodatkowy loot z ostatniego bossa. Ponadto, jeżeli zrobiło się cztery Mythic lub M+ dungeony, to za questa dostawało się chesta z randomowym lootem z rajda aktualnego (teraz Nighthold) z poziomu Heroic. Ja miałem szczęście na warlocku wydropić świetny trinket titanforged, czyli na poziomie ilvl 900 (jak Mythic raid). Wracająć do Timewalk. Jest to event, w którym możemy z dungeon findera wybrać Random Timewalking Dungeon. Są cztery kategorie i jeden event oznacza jedną kategorie. Czyli TBC, WoTLK, Cata i MoP. Kiedy dostaniemy sie już na dungeona, mamy zescale'owany gear do odpowiednego ilvl (nie będe sie rozpisywał, ale jest sensownie) i bijemy bossy z mechaniką jak z Heroic Dungeonów z dawnych lat. Nawet achievy można też porobić. Dostajemy za to Timewarped Badges, które wymieniamy na średni gear, albo Toye/Mounty/Pety stylizowane na ten dodatek, który mamy aktualnie. Ponadto na dungeonach możemy wydropić gear Timewarped, który jest modelem i statami taki sam, jak ten z oryginalnych dungeonów, ale z wyższym ilvl (820 obecnie, czyli pomiędzy Normal, a Heroic dung). Poza tym dostajemy też quest, na zrobienie 5 Timewalk Dungeons, za co dostajemy Seal (patrz wyżej) do zużycia na raidzie i chest z NORMAL raida aktualnego.

To chyba tyle.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 10, 2017, 16:11:26 pm
Chyba nie wszystko rozumiem, ale z tego, co mówisz - bajer, podoba mi się! Zwłaszcza ten fragment z ulepszaniem pięcioosobowych lochów do +120% dmg i +130% HP przeciwników. Wygląda na to, że można teraz nawet w 5-manach zdobywać najlepsze przedmioty.

No ale teraz jeśli jest się np. feral druidem, to na zawsze się utknęło z Kłami Aszamejna (ichniejszym Spopielaczem)? Jeśli tak - to czy można chociaż je zmorfingować, by wyglądały jak inny typ broni (np. laska albo broń drzewcowa)?

Ech, cholewa. Miałem wrócić do WeWa, by nakopać Sargerasowi do dupy (czyli chyba teraz, w sensie w tym dodatku). Ale przecież nie w fabule, w której Garosz spierdala do innego wymiaru podbijać świat, a Illidan wraca do życia, bo jest ikoną seksu i ulubieńcem dziewczyn i kobiet grających w tę grę. Ale znów mi się zachciało, psiakość.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 11, 2017, 08:36:55 am
A skoro już szpanujemy postaciami - oto mój druid. Transmogryfikując przedmioty, celowałem w japońską magical girl. Trudno znaleźć w Cataclysmie mniejsze skórzane ochraniacze na barki (kurczę, jak się po polsku nazywają te shoulderpady?). Buty, naramienniki oraz płaszczyk mam też w czarnym wariancie kolorystycznym, ale chciałem jakoś wpleść te pasiaste czerwono-czarne pończochy sięgające do uda w kompozycję. Ich czarna wersja nie ma pasków.

(click to show/hide)

Ach, przebieranki... Najlepszy aspekt tej gry.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 11, 2017, 13:00:10 pm
Idź w chuj z tym psem.

Daggerow nie nie zmogujesz do staffa.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 11, 2017, 22:59:40 pm
To do dupy.

@suka - chłód dyktował trolla, ale kościej w majtkach koniecznie chciał kobietę-wilka. Niestety teraz płacę za to, trzymając sztamę z jakimiś zjebanymi konusami, elfami i Wichrogrodem. Przynajmniej krasnoludy są w porządku, a eredarowie-dezerterzy też nawet sympatyczni.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 12, 2017, 01:57:30 am
Meh, tylko Opuszczeni!
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 12, 2017, 10:29:09 am
Weaklings.

(http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/000/379/100/469.jpg)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 17, 2017, 07:03:21 am
A jak idzie z nabijaniem kabzy, by móc grać za darmo w sensie za złoto w grze? Ciężko? Ostatnio na moim pirackim serwerze (Cata) zrobiłem jakieś 5000 sztuk złota w parę dni, sprzedając flaszki rajderom. W takim tempie chyba spokojnie dałbym radę? Ignoruję tu fakt, że wstrzeliłem się w dobrą godzinę, i że na piracie nie ma parcia na trzepanie mamony, by nie musieć wydawać prawdziwych szekli.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 17, 2017, 08:57:00 am
Token stoi 150k. Sam policz czy ci wystarczy
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 17, 2017, 12:52:56 pm
to zależy od ceny flaszek i tego, ile taki zwykły gracz zarabia na codziennych zadaniach itp. (z tego, co rozumiem, moi klienci w ten sposób znajdują kasę na moje produkty)

ale 150k - o kurwa stary, chyba tylko jeśli w całych tych warowniach płacą grube tysiące dolanów tygodniowo
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 17, 2017, 13:43:36 pm
Warownie to nie ten dodatek.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 17, 2017, 14:01:19 pm
to class halle (shrug) (wink)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 17, 2017, 15:27:42 pm
Jakbyś ciupał 4h dziennie, miał odpowiednie profki (alchemia, JC i enchanting) i z 3-4 postacie - dasz rade.

Ja mam obecnie na dwóch postaciach (nie licząc nie wylevelowanych altów) ok 300k. Starczyło by mi może na dwa miechy teraz...
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 17, 2017, 16:56:57 pm
Tak! Zawsze chciałem pracować cztery godziny dziennie w grze tylko po to, by móc dalej w nią grać.

Jeśli jest tak jak mówisz, to z tą WoWżetonową ekonomią chyba jest coś nie halo. To musi być rozwiązanie tylko dla tych, którzy i tak płacą abonament przede wszystkim w tym celu, by zarabiać wirtualną mamonę w domu aukcyjnym.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 17, 2017, 18:17:30 pm
tokeny poszły w górę, bo można nimi teraz doładowywać saldo battle.netu

No i jest większy popyt niż podaż, także ten.

Kumpel na alchemii i herbie w tydzień daje rade uzbierać na token.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 18, 2017, 10:51:25 am
To chyba grubo farmi, bo flaski sa po 650g.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 18, 2017, 12:34:23 pm
To chyba grubo farmi, bo flaski sa po 650g.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Yup, grubo farmił, no i nie napisałem, że robił to przed tym drastycznym wzrostem cen.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 18, 2017, 16:31:02 pm
No jak było za 90k, to też mi się zdarzyło kupić na miesiąc, bo cienko z kasą było. :P

Obecnie serio nie widzę jak można uzbierać 160k miesięcznie i cieszyć sie grą w pełni. Opcja jest posiadanie wielu altów, na których z Order Hallu będziemy trzepać kase, ale to nie jest takie proste. Bo o ile codziennie dostaje zadanie za 600-700 golda + 1500 za bonus loot, to w przeliczeniu, że na postaci dziennie zrobie koło 2,5k (optymistycznie, bo przecież nie zawsze sa misje na golda)... To jedną postacią wyfarmisz to w 64~ dni. Dwie to już połowe mniej itd. Czyli, żeby spokojnie farmić golda na Token, cztery postacie IMHO minimum. Posiłkując się chociażby jeszcze AH i World Questami. Ale co wtedy z Mythic +, Raidami itd.

 
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 18, 2017, 16:54:07 pm
Na moim serwerze Cataclysm, flaszki kosztują zwykle w przedziale 150-300 złotych dukatów w zależności od tego, jak agresywnie inni podcinają ceny. Średnia to chyba 200g za sztukę, nie licząc flaszek spirytu (tych dla uzdrowicieli) kosztujących zwykle jakieś śmieszne grosze (<100g), i wytrzymałości dla tanków. Przez ostatnie parę dni po powrocie do gry dosyć motzno produkowałem te eliksiry, zarobiłem może z 15000 sztuk złota nie robiąc niczego innego w celach zarobkowych (zwłaszcza żadnych powtarzalnych zadań), ale już mi się troszkę znudziło.

Zastanawiam się, jak kontrolować dom aukcyjny przy pomocy zebranych środków. To znaczy, kupować tanio i sprzedawać drogo, wykupując konkurencję i dostosowując podaż do realnego popytu, używając różnych postaci o nieznanych nikomu imionach do tworzenia aukcji, by nie było wiadomo, że to ja. I tak na nic nie wydaję tych pieniędzy, a nic innego nie jest za bardzo warte robienia, bo ile można kopać się z bossami/Aliantami(Hordowcami). To dopiero jest dla mnie ciekawe, bo wymaga nauczenia się pewnych podstaw ekonomii.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 25, 2017, 10:12:13 am
Przypominam o mouncie za 15 gier rozegranych w HOTSie postaciami z uniwersum WC. Moze byc z botami, ale to no fun.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 25, 2017, 14:04:29 pm
Hm, wychodzi na to, że grałem jakąś 1/3 miesiąca, od 11 do 20 lutego. Spędzając może godzinę, półtorej dziennie na zbieraniu ziółek, łącznie zarobiłem jakieś 40 tysięcy sztuk złota. Moim zdaniem jak na Cataclysm - niezły utarg. Część pieniędzy pochodzi ze sprzedaży [Tiny Emerald Whelplinga] (http://www.wowhead.com/item=8498/emerald-whelpling), przypadkowo zdobytego zwierzaczka o 1/1000 drop chance ze smoczków w małych obszarach Feralas, na którego przez bardzo długi czas nie było nabywców. WoWhead obecnie listuje cenę rzędu 18000g, za Warlordsów to było chyba 10000g. jako że jestem teraz w Cata, sprzedałem go za 6000g (lepiej niż założenia początkowe, początkowo chciałem za niego 4-5000g).

Jeśli flaszki w Legionie kosztują średnio 600g zamiast 200g, to chyba nie powinienem mieć większych problemów ze zbieraniem na żetony - w teorii, bo należy pamiętać, że gram na umiarkowanie zaludnionym prywatnym serwerze, gdzie w godzinach szczytu gra może 700-800 osób na frakcję, a progresja rajdowa jest bardzo wolna (pod koniec zeszłego roku udało się zrobić Heroiczną Krainę Ognia na dostatecznie dobrym poziomie, by wprowadzić ją do gry).

To zależy też wreszcie od sposobu zdobywania składników. W cata każda zebrana roślina miała szansę wyrzucić też "Volatile Life", coś jak kwiaty lotosu potrzebne w WotLK do tworzenia flaszek. Wystarczyło zbierać zioła najszybciej, jak się dało (coś, w czym druidzi byli naprawdę dobrzy ze względu na Swift Flight Form). Nie wiem, co się zmieniło w tej kwestii w ciągu trzech dodatków, ani czy na Połamanych Wyspach w ogóle da się latać.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 25, 2017, 14:06:50 pm
W 7.2 dopiero wprowadzą latanie.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 28, 2017, 18:12:41 pm
Flaski i herby polecialy na leb na szyje, a token w gore.


Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Luty 28, 2017, 19:17:35 pm
Rozumiem, że teraz. Przyczyny, prognozy?
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Luty 28, 2017, 19:21:36 pm
patch 7.2, panika przed lataniem, etc.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Luty 28, 2017, 22:46:45 pm
Albo zalamanie rynku. Wieksza podaz niz popyt. Nikt nie bedzie sie pedzlowal z tym, czy sprzedac flaske za 600 czy 550. I tak w dol idzie.
A poza tym tyle juz maja nafarmione Blood of Sargeras, ze kupuja matsy i sprzedaja na AH.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Marzec 11, 2017, 23:33:27 pm
Ciekawostka, wczoraj padł Realm First! Gul'dan na BLu.
https://www.wowprogress.com/guild/eu/burning-legion/Error+Code

Dobre ziomeczki.
https://www.youtube.com/watch?v=sOHstjvt5sw
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Marzec 12, 2017, 14:18:11 pm
Realm First Mythic chciales dodac.
A mi z heroic chesta wylecial podwojnie titanforged trinket z Gul'dana.
Ale mounta brak...
Ale chociaz Lothien Prowlera mi sie zdazylo wreszcie dorwac. <3

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Marzec 19, 2017, 05:47:17 am
Promo w Hotsie przedluzone do 26 marca.
A ja nadal czekam na legendy konkretne na postaciach...

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Marzec 24, 2017, 09:21:34 am
http://www.youtube.com/watch?v=ixtWdYkJbdE
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Marzec 24, 2017, 11:02:03 am
http://www.youtube.com/watch?v=ixtWdYkJbdE

Jaram się,
no i musze spiąć dupe, żeby zobić curve przed otwarciem ToS
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Marzec 24, 2017, 11:05:15 am
Jaki progress?
Czuje nerf NH w 7.2, wiec curve bedzie do zrobienia latwiej.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Marzec 25, 2017, 15:56:58 pm
Ogloszenia parafialne.
(click to show/hide)
Czyli zrobic dyche i masz 905. EZ.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Marzec 29, 2017, 02:48:35 am
http://www.youtube.com/watch?v=HkUE1xyMNA8
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Marzec 31, 2017, 13:14:06 pm
Nie ma to jak wybrac sie na progress HCka z gildia. Wiesz, ze ekipa da rde, bo sie depsy zgadzaja, hpsy zgadzaja i tanki daja rade. Cisniesz Elisande w P1 tak mocno, ze odpala tylko dwa sety ringow i... Zabija Cie niewidzialne AoE. T. Hanks Blizzard.
Z innej beczki - robilem nowego dunga na dwoch poataciach. Spoko. Za drugim razem poszlismy nawet bez healera. Mephisto padl po 30 sekundach i nie zdazyl nawet wejsc w P2. Derp.
Budowanie tych budynkow na Broken Shore trwa cholernie dlugo. 35% Mage Tower, a cala Europa w to laduje. Biorac pod uwage, ze budynek bedzie stal 3 dni, a budowa zajmie pewnie z tydzien - not fun.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Legion w Maj 29, 2017, 19:03:12 pm
http://www.youtube.com/watch?v=DIs-LTos3GI

Nie ma to jak star ogór :D
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Maj 29, 2017, 22:30:45 pm
Mytnika robisz Star Boia?

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Lipiec 18, 2017, 02:29:55 am
https://www.icy-veins.com/forums/topic/31939-samwise-didier-teases-old-god-in-latest-artwork/

Polecam swoja droga link to reddita na poczatku i pare komentarzy.
(click to show/hide)
To potwierdza, ze Blizz z dodatkami planuje dluuugo naprzod. No i, ze mamy jeszcze przed nami duzo contentu. Chociaz jako niedzielnego gracza, martwi mnie, ze mocno przyspieszaja z wypuszczaniem co raz to nowych atrakcji. Bo warto jednak czasem zrobic sobie przerwe od WoWa...

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Wrzesień 10, 2017, 13:09:50 pm
http://www.youtube.com/watch?v=Td0pUwrBWjc
Wyrobili się chłopaki z tymi niskobudżetowymi cutscenkami. Wyglądają efektownie.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Wrzesień 10, 2017, 19:41:32 pm
Meh.

Dobrze, że już kończą z Illidanem. Nie podoba mi się prezentacja jego postaci w legionie.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: xilk w Wrzesień 10, 2017, 20:28:59 pm
Z tego co widzę, to Blizzard zaczyna trochę dziwne podchody robić. W sensie, że Światłość jest nagle pokazywana, jako jedna z sił w tym uniwersum, która pożąda jedynie władzy. Zatem tak naprawdę niczym się nie różni od Ciemności/Pustki, a "dobroć" przypisują jej tylko jej wyznawcy.

No chyba, że ta cała Xe'ra nie ma być tym, za kogo/co się podaje :P
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Wrzesień 10, 2017, 21:51:01 pm
akurat na fabułę WoWa to ludzie narzekają chyba od czasu burning crusade :P
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Wrzesień 10, 2017, 22:33:17 pm
A nie od Warcrafta II? :P Marudzenie było przy każdej okazji, bo chociażby forum battle.net to siedlisko malkontentów, którzy marudzą na grę, a potem wykupują z góry 12 mies abonamentu.

A Naaru to mocno enigmatyczne istoty. Część z nich jest też wypełniona energią pustki i tracą blask. Co było planem Xery? Kto wie. Może to jednak część planu? A może nie. W każdym razie biorąc pod uwagę jak kończy się Legion, to raczej Illidan znowu "oszukał przeznaczenie". Lub nie.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Wrzesień 22, 2017, 22:39:58 pm
http://www.youtube.com/watch?v=Eie7ozmIYXw

http://www.youtube.com/watch?v=9X68aTSpdto

http://www.youtube.com/watch?v=FD59BtoXARE

Jeszcze tego nie słuchałem, ale po Grobowcu Sargerasa jestem spokojny o poziom. Gorzej z tłumaczeniami. Nie wiem czemu sie na tego "KilJeedena" uparli. :/
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 04, 2017, 11:46:19 am
http://www.youtube.com/watch?v=TcZyiYOzsSw

http://www.youtube.com/watch?v=QsZ9xkVQ_Vs

http://www.youtube.com/watch?v=jSJr3dXZfcg

Wczorajszy Blizzcon obfitował w dużo rzeczy.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: C w Listopad 04, 2017, 16:27:01 pm
Cóż to? Słyszałem wcześniej, że gracze tylko myślą, że chcą wrócić do podstawowego WoWa, ale tak naprawdę im się wydaje. Gdyby jeszcze Zamieć była w stanie udostępnić KAŻDĄ łatkę do KAŻDEGO rozszerzenia, i może otworzyć światy replikujące progresję od podstawki przez wszystkie rozszerzenia na przestrzeni lat. Fajne cinematicsy lecące od tyłu, ale daj znać, gdy będzie wiadomo coś więcej na temat tego, jak ten WoW Classic ma wyglądać.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 04, 2017, 20:51:13 pm
Classic to pomysł naprawdę spoko, spora łapka w górę.

Co zaś do siódmego dodatku - a to wojna o azeroth nie toczyła się cały szas? :P Bo z opisu który czytałem na benczmarku brzmiało, jakby troche skonczyly się im już pomysły :P
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Dassanar w Listopad 04, 2017, 22:52:19 pm
Co zaś do siódmego dodatku - a to wojna o azeroth nie toczyła się cały szas? :P Bo z opisu który czytałem na benczmarku brzmiało, jakby troche skonczyly się im już pomysły :P
Hehe, no wiesz, dali super-mega-epicką wojnę z Legionem, no to teraz uznali, że gracze mogą już zacząć rzygać tymi klimatami i totalnie zmienili taktykę na coś bardziej kameralnego i nieopierającego się na schemacie "hej, jesteśmy niby zaprzysięgłymi wrogami blebleble, ale ej, Legion przybył, hurr durr, połączmy siły", tylko na czymś totalnie odwrotnym. I paradoksalnie to im może jeszcze wyjść na dobre :D
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 05, 2017, 00:20:37 am
Wystarczy posłuchać Sylvannas. Skończyli im się wspólni wrogowie, to znowu zaczęli bić się między sobą. Anyway, będzie Pabdaria 2.0. Zaczyna się od konfliktu, a w powietrzu wisi groźba Old Godow/Void Lordow.
No i wracamy do korzeni. Alliance vs Horde.
Bawi mnie to, że najwięcej malkontentow w stosunku do fabuły wywodzi się z grupy, która nie gra w WoWa. Nie bedzie Warcrafta 4. Deal with it. WoW jest zbyt dobry.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 05, 2017, 09:23:13 am
W sumie ma to nawet sens, zdziwiło mnie raczej skąd wzięli aż sześć nowych ras i dwa kontynenty gratis (opis brzmiał jak soft-reboot do czasów WC2) :P

W ogóle jak tak teraz patrzę na feature trailer, to ukradli ŚP pomysł na przeniesienie wojny wyspy, by nie psuć kontynentu :< (swoją drogą, alliance rządzi teraz całym zachodem? Bo tereny nieumarłych też były zamalowane na niebiesko)

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 05, 2017, 18:05:50 pm
Każda z nowych ras, będzie miała swój introduction quest, który trzeba zrobić na main postaci, żeby w ogóle zagrać takowym altem. Dziwne, ale startują wtedy na 20 lvlu. Co do pochodzenia nowych ras - większość jest z Legionu (dodatku). Po stronie Hordy:
Highmountain Tauren - no chyba nie muszę tłumaczyć. Taureni pochodzący od Hula Highmountain, zamieszkujący Highmountain.
Nightborne - oryginalna wersja elfów, która lekko "zmutowała" pod wpływem Nightwell z Suramaru. Zapewne dołączają do hordy, bo Lady Liadrin - matrona krwawych elfów paladynów - okazała im współczucie i zrozumienie - w końcu krwawe elfy również straciły swoją moc wraz z Sunwell. No i fakt, że Tyrande wzgardziła nimi - mimo pochodzenia z Suramaru.
Zandalari - to akurat nowy nabytek z BfA. To do ich imperium przybywamy w poszukiwaniu sojuszników jako horda.

Po stronie alliance:
Void Elves - lekko naciągane, ale niech będzie. Alleria Windrunner podczas tysiącletniej wojny nauczyła się korzystac z mocy pustki. Zapewne przyuczyła inne elfy, które były wierne alliance (Silver Convenant) w tej dziedzinie.
Lightforged Draenei - Draenei, którzy nie uciekli z Velenem z Argus, ale też nie podzielili losu tych pod przywództwem Hatuuna. Dołączyli oni do Xe'ry i armii światłości. Po upadku Legionu (soon) zapewne nie mają się gdzie podziać, więc dołączają do swych pobratymców w alliance.
dank Iron Dwarves - no to po prostu krasnoludy, które dołączyły w Ironforge do alliance wraz z Moirą Bronzebeard. Są obecne już w Cataclysm, ale dopiero teraz jako osobna "rasa".

Dwa kontynenty - o Kul Tiras czy Zandalarii już dawno było słychać. Kul Tiras już w Warcraft III: TFT za sprawą ojca Jainy - Daelina Proudmoore. Natomiast istnienie Zandalarii zostało potwierdzone wiele razy. Najwyraźniej w Cataclysmie w patchu Rise of the Zandalari, a potem w MoPie podczas ich (części, która odłączyła sie spod władzy króla Rastakhana) sojuszu (ponownego) z Lei Shenem - Thunder Kingiem.

Mam nadzieje, że to wyczerpało temat.

EDIT: Filtr forumowy zmienił nazwę jednej rasy. Na lepsze. :)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 06, 2017, 18:00:32 pm
Szczerze mówiąc połowy z tego co napisałeś nie zrozumiałem (lore WC śledzę od wielkiego święta), ale cieszy mnie, że to wszystko ma jakieś uzasadnienie :P No i że sam WoW stanął o własnych nogach i rozwija swoje lore samodzielnie, zamiast mordowac wszystkich kolejnych bohaterów  z WC3, jak to było w pierwszych kilku dodatkach
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 06, 2017, 18:19:29 pm
No najpierw odstrzelili tych starych, żeby robić miejsce na nowych. Chociaż w nowym dodatku centralnymi postaciami są Thrall (znowu), Jaina, Sylvannas, Anduin i...  Vol'jin. Czyli 4 na 5 (w tym martwy troll) są z W3.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 14, 2018, 16:28:47 pm
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/warcraft-iii-reforged-mozna-bedzie-sprawdzic-podczas-beta-testow.html

Skoro odświeżają Warcrafta III, to chyba wykrakałem tę szansę na Warcrafta IV :D


Chyba że ja o czymś nie wiem i WC3 średnio działa na wspolczesnych systemach.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 14, 2018, 16:45:42 pm
Działa dobrze. Raczej chodzi o fakt, ze WCIV nie wyjdzie, wiec robią remake WCIII.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: xilk w Listopad 14, 2018, 17:35:51 pm
Działa dobrze.
Nie powiedziałbym... U mnie w Podstawce W3 dialogi się pomieszały i w efekcie część scenki była po angielsku, część po polsku, a jeszcze inna nie ma. Nie mówiąc już, że test potrafił lecieć szybko, jakby ktoś wciąż wciskał klawisz "pomiń"... W dodatku jeszcze gorzej, filmiki na początku misji działają dobrze, ale te w środku lub na końcu różnie, tzn. raz potrafią się przewijać, jakby ktoś dawał "pomiń", a innym razem ten sam filmik załapie się poprawnie i mm normalny filmik z dubbingiem ::) :-\
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 14, 2018, 18:04:30 pm
Jaki patch? Bo ja smigalem na 1.28 (a jest juz 1.29) i gralo.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: xilk w Listopad 14, 2018, 22:37:18 pm
Jaki patch? Bo ja smigalem na 1.28 (a jest juz 1.29)
A powiesz, gdzie to się sprawdza? Pewnie 1.29, ale pewności nie mam.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 15, 2018, 02:29:42 am
W menu glownym jest napisane chyba.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 15, 2018, 21:24:29 pm
Czy ja wiem MoG, to od jakiegoś czasu takie odświeżanie to dość częsta praktyka, by wybadać rynek, czy byłoby ewentualne zainteresowanie na sequel, lub wręcz odświeżenie pamięci o serii przed jego ogłoszeniem. Taktykę tę nagminnie stosował nordic przy danksiders, titan quest czy bodaj spellforce, zaś ostatnio również nintendo przy okazji luigi's mansion.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 15, 2018, 21:29:00 pm
Tak, ale mamy do czynienia z wymarłym gatunkiem RTSów.
Ponadto Reforge ma byc kompatybilny w multiplayerze z oryginalnym W3, ale w kampanii ma nawiązywać do WoWa (jak chociazby Stratholme).
Z drugiej strony szansa na WCIV jest, ale nie przez najblizsze dwa lata conajmniej.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 15, 2018, 21:42:22 pm
tia, nie mówię że ta czwórka byłaby za rok, ale imho ten reforge zwiększa na nią szansę, skoro chce im się bawić we wskrzeszanie tych rtsów
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: xilk w Listopad 15, 2018, 22:35:14 pm
W menu glownym jest napisane chyba.
Jeśli to numerek w prawym dolnym rogu, to wersja 1.30 ;)
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 18, 2018, 01:24:28 am
Czyli najnowszy. Dziwne. Ja gralem na laptopie (a te problemow maja od groma)  i było wszystko ok. Oh well.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Sentenza w Listopad 18, 2018, 09:56:24 am
może nie lubi się ze sterami, albo poprzednia instalacja niepoprawnie się usunęła, albo moze jeden z was odpala grę przez jakiś współcześniejszy blizzardowy luncher a drugi ze starych płyt... to wszystko zalezy od przypadku, niestety taki urok tych starszych gier. U mnie na przykład Final Liberation uparcie crashował jeśli odpalałem go przez galaxy, ale jeśli odpaliłem przez ikonę na pulpicie, wszystko leciało poprawnie.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: Master of Gorzała w Listopad 18, 2018, 20:34:00 pm
Reforge do mnie nie przemawia, bo jest brzydki. Za dużo HotSa, za mało WoWa.
Tytuł: Odp: World of Warcraft
Wiadomość wysłana przez: amy26 w Grudzień 05, 2018, 10:17:51 am
Grałam kiedyś ale po tym jak widzę mojego faceta grającego w to cały czas to mi zwyczajnie zbrzydło  ::)