Forum RPG Center

Gry => Porady i pomoc => Wątek zaczęty przez: xeroloth w Lipiec 10, 2016, 16:02:30 pm

Tytuł: [Poradnik] Jak zmaksymalizować otrzymywane punkty doświadczenia w G2:NK (spis)
Wiadomość wysłana przez: xeroloth w Lipiec 10, 2016, 16:02:30 pm
Witam!

Od dawna chodziło mi po głowie utworzenie czegoś takiego, by wzbogacić materiały forumowe o coś przydatnego. Znalazłem u siebie na komputerze trochę informacji na ten temat, nieco przeredagowałem i jest, liczę, że komuś się przyda :)

Wstęp - czyli z czym to się je?

Generalnie ilość dodatkowych punktów doświadczenia jest zależna od danego rozdziału. W im późniejszym rozdziale wykonujemy daną czynność, czy zadanie, tym więcej punktów doświadczenia możemy za nie otrzymać. Oczywiście nie wszystkie zadania w grze generują te bonusowe punkty, ale jest ich naprawdę cała masa. Drugą sprawą jest, że niektóre czynności oprócz zwiększonego expa mogą nam go dodatkowo pomnożyć przez jakąś liczbę.

Schematy przedstawiają się następująco:
I rozdział - 50 exp za wykonanie
II rozdział - 100 exp za wykonanie
III rozdział - 150 exp za wykonanie
IV rozdział - 200 exp za wykonanie
V rozdział - 250 exp za wykonanie
VI rozdział - 300 exp za wykonanie

Zaś jeśli chodzi o mnożony exp, to przypisaną do standardowego schematu liczbę mnożymy jeszcze o pewną wartość przypisaną do zadania, przykład:
oddanie piwa Scatty'emu (jest to właśnie jeden z questów dodatkowo pomnażanych, w tym przypadku akurat razy 5) domyślnie w pierwszym rozdziale dodało by nam 250 doświadczenia, w drugim (100x5) już 500 exp, w trzecim (150x5) 750 exp, w czwartym (200x5) 1000 exp, zaś w piątym (250x5) aż 1250 exp. Jak można zauważyć, różnica jest kolosalna, gdyż większość graczy oddaje to poboczne zadanie w drugim, maksymalnie w trzecim rozdziale, zaś oddanie go w piątym pozwala nam na znacznie lepsze osiągi wbitego doświadczenia (różnica prawie 1000 exp) co zaś pozwala wymaksować lvl postaci totalnie. A to tylko jeden quest z wielu, które znajdują się w świecie Gothica.

Spis - czyli czas na high lvl!


Kilka słów na koniec:

Zdaję sobie sprawę, że to być może nie jest wszystko, ale z pewnością jest to ogromna większość. O tylu mi wiadomo. Oczywiście trzeba odnotować, że niektóre profity można uzyskać tylko grając konkretną postacią (paladynem, magiem itd). Co również ważne - niektóre profity można uzyskać tylko do maksymalnie któregoś rozdziału (bo później na przykład dana postać znika, jak Dobar w IV rozdziale) - trzeba to brać pod uwagę. Myślę jednak, że wiele osób nie wie o tych sztuczkach i że następnym razem przechodząc jedną z naszych ulubionych gier sobie ją urozmaicą korzystając z tego poradnika.

Poradnik kieruję oczywiście raczej do doświadczonych graczy, którzy grę już znają, a chcą jak najwięcej wycisnąć ze swojej postaci. Nowym polecam granie bez niego, by wczuć się w klimat starego, dobrego Gothica.

Życzę miłej gry,
xero :)