Autor Wątek: Pomoc w wyborze nowego sprzętu  (Przeczytany 97683 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 30, 2014, 07:15:02 am »
te poniżej serii X50 to najczęsciej układy c mają kilka lat, którym tylko zmienia się pudełka, to dlatego. Generalnie patrzyłbym też na obecną "renomę" producenta, bo to też dość dynamiczne - ASUS np od kilku lat robi naprawdę dobre (czyt. ciche i wydajne) autorskie chłodzenia DirectCU, ale ma dość problematyczny serwis, a ostatnio (tak ze dwa lata) podobno poszedł w masówkę i odbiło się to na padalności kart, jakieś zimne luty, tego typu historie. Patrząc więc na producenta patrzałbym również na długość gwarancji, bo to często wiele mówi co sam producent myśli o swoim produkcie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 30, 2014, 15:37:51 pm »
Poszperałem troszkę, GT 740 to Kepler ( seria 6xx), wydajnościowo między GT 640 a GTX 650.
750 i 750Ti to Maxwell czyli obecnie najlepsze rdzenie w zależności wydajność/zużycie energii.

Podobno opłaca się brać MSI ( 3 lata gwarancji i w miarę niezawodne):
http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/10396054
455 zł w komputroniku, dostawa do sklepu chyba jest darmowa.

Btw. byłbym wdzięczny za relację jak się karta sprawuje, bo zamierzam kupić mniejszą wersję 750 do jednego projektu.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 30, 2014, 15:57:13 pm »
No wiem, doczytałem potem, że to starsze przemianowane modele z serii 600 czy nawet 400, nieładnie. No i wraz z GTX750 zaczyna się linia z architekturą Maxwell* :3 Jeśli chodzi o producenta, to wszystko wskazuje na Gigabyte - obecna karta też jest od nich, co prawda zamieniła się w odkurzacz/odrzutowiec/konsolę Aphex Twina, ale po 5 latach miała prawo. Inna rzecz, że jestem na tym punkcie trochę przeczulony, więc pewnie przesadzam. Za to wyjścia i kratka od chłodzenia są u nich rozsądniejsze niż u MSI - a przynajmniej ja sobie wyobrażam, że powietrze swobodniej przelatuje przez równo rozstawione szerokie szczeliny, niż przez napis "msi", którego i tak nikt nie przeczyta po zamontowaniu karty :F No, i chuj, znowu siedzę w temacie po uszy, a miało być każualowo, po linii najmniejszego oporu i bez myślenia o przyszłości. To przynajmniej nie będę trząsł gaciami na premierę The Phantom Pain, jakby nieco wymagania podskoczyły. HEH.

* - jako fizyk techniczny, dla mnie elektrodynamika (Maxwell) to bóstwo, a astronomia (Kepler) to chuj :^)

EDIT: Pisałem w odpowiedzi do Senta, wychodzi na to że się trochę zdublowaliśmy z Lowcapem. Co do MSI - no, tyle że mnie ta kratka irytuje. Opinię Gigabyte ma podobną, gwarancja też 3 lata, a za 10pln więcej jest właśnie ta wersja od GB, którą sobie już upatrzyłem. Ale wielkie dzięki za link, bo dzięki temu rzuciłem okiem raz jeszcze na sklepy, zostanie mi 30pln w kieszeni (patrzyłem na oferty w moim ulubionym arest.pl, a Proline ma lepszy deal - żeby było zabawniej, sklepy znajdują się fizycznie we Wrocławiu przy tej samej ulicy).

Jeśli chodzi o relację co do wydajności... no cóż, jeśli przyda ci się do czegoś wynik podawany w metal gearach na sekundę... :^)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 16:06:41 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 30, 2014, 16:21:50 pm »
gigabyte był zawsze dobry i tani, dlatego polecany, ale czy chłodzenia miałwydajne (a tym bardziej ciche) to już taki pewien nie jestm. MSI ma chociaż te swoje twin frozry, aczkolwiek akurat nie w tym modelu. W sumie mój GTX660 ma takie jak ta 750, pod względem temp daje rady, cisza.. no, względnie, szum słychać. DirectCU jednak miał lepszą kulturę pracy, ale też i karta padła parę miechów po gwarancji.

EDIT: wstrzymać prasę, pobawiłem się afterburnerem, w sumie na domyślnych ustawieniach karta jest bezgłośna, to wentyl w obudowie się rozkręcił. Dopiero przy 50-60% obrotów wyraźnie słychać grafę, ale tbh karta jeszcze nigdy mi się nie rozgrzała na tyle, by na takie obroty wszedł
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 16:26:16 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:22:36 pm »
Twin Frozr albo dwu/trzy-wiatrakowe wynalazki od Gigabyte nie mają żadnego znaczenia, bo nie dotyczą GTX750 - w każdym wariancie jest jeden wiatrak. MSI jest w takim samym stopniu "dobre i tanie" co Gigabyte i... tak w zasadzie reszta producentów. Zotac, Sapphire i Gainward to już mniejsze marki, EVGA i Palit to jakieś no-name'y, a jeśli chodzi o Asusa to znam go od gorszej strony. Ostatecznie wybór sprowadził się do tego, że zajrzałem kartom w dupska i:

w MSi nie spodobało mi się, co ujrzałem

a w GB mi się spodobało.

No i nie byłbym dysydentem, gdyby "Sent ma MSI" nie był kolejnym +1 dla Gigabyte :^)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 30, 2014, 23:39:42 pm »
Obie będą dobre, btw. to nie jest chłodzenie kierunkowe jak np.

Tak więc napis MSI na tyle nie przeszkadza zbytnio. Musze przyznać że złącza z tyłu u GB są lepsze. No i cena praktycznie ta sama 459 zł w morelach.

Obecnie używam w domu i u rodziny 3 karty gigabyte'a ( HD3850 i 2xHD4650) kupione w 2008-2009 roku. Nigdy nie zawiodły.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 30, 2014, 23:59:14 pm »
Moja pięcioletnia GTS250 od gigabyte'a też tak w zasadzie nie zawiodła nigdy (mój zawód przy próbie odpalenia GZ się nie liczy :U) - po takim czasie ma prawo trochę poszumieć. Innych mankamentów nie stwierdzam, a jak czytam historie ludzi, którym karty zdychały na amen po paru latach, to...
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 31, 2014, 00:11:10 am »
Karty wszystkich producentów zdychają po krótszym czy dłuższym okresie, są lepsze i gorsze sztuki. Pytanie tylko którego obecnie najczęściej zdychają.
Swojego czasu wszyscy narzekali na nagrywarki LG, że psują się szybko itd.. Mnie nie zawiodły, ale spójrzmy jeszcze na to, że w owym czasie LG miał chyba największa sprzedaż nagrywarek.
Do gigabyte'a i msi dostajesz 3 lata gwarancji, jakby nie patrzeć za max. 4 lata wymienisz kompa. Tak więc ryzyko zerowe.

Pijanego sylwestra!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 31, 2014, 03:01:15 am »
Komp do wymiany najpóźniej za 3 lata, więc spoko.

Szczęśliwego nowego und solidnej bomby życzę :3
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 31, 2014, 15:57:53 pm »
No i nie byłbym dysydentem, gdyby "Sent ma MSI" nie był kolejnym +1 dla Gigabyte :^)
niestety, jego też już miałem :^)

anyway EVGA to nie żaden noname, ba, zaryzykowałbym stwierdzeniem, że jeden z najlepszych możliwych wyborów. Nie wiem wprawdzie jak ostatnio i jak na średnio-niskiej półce, ale na wyższej i najwyższej zawsze wyróżniali się jakością, o czym świadczyły chociażby osiągi autorskich modeli i wspomniana długa, nawet pięcioletnia gwarancja. Jedyny minus polegał na tym, że w Polsce, przynajmniej te kilka lat temu, była niekiedy dość problematyczna do skorzystania, bo to EVGA to nie ASUS że ma serwis w każdym pcimiu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 31, 2014, 16:03:44 pm »
No z punktu widzenia mieszkańca Bolski pod tym względem Asus, MSI i Gigabyte mają sporą przewagę nad resztą.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 08, 2015, 16:12:08 pm »
Chwilę zajęło, ale proszę:
Polecane zestawy komputerowe 2200-4100 zł ~Lowcap ( styczeń 2015)

Ofc. jak ktoś będzie się szykował do zmiany to mogę pomóc spersonalizować.
960 wychodzą za kilkanaście dni, więc warto poczekać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2015, 16:15:04 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 08, 2015, 16:21:38 pm »
nie za mało ramu? Przynajmniej tak patrząc po ostatnich premierach.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 08, 2015, 16:30:07 pm »
Uważam, że nie. Tytułów wymagających powyżej 8 GB nie ma, a zalecane powyżej 8 GB widziałem chyba tylko przy dwóch grach.
Dodam tabelkę z boku z dodatkami.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 08, 2015, 16:33:59 pm »
no ta, ale będzie już pod tym względem tylko gorzej. 970 (przynajmniej w teorii, patrze na was unity i W3) nie jest kartą, która ma pozwolić ci teraz pograć, tylko jest inwestycją na całe lata, gdzie przez co najmniej dwa pograsz sobie na max i z niczego nie będziesz musiał spuszczać. Dawanie do niego 8GB ram które już teraz są zapychane jakoś tak średnio mi pasują.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!