Autor Wątek: Studium Racji Najmojszych  (Przeczytany 14694 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2016, 12:36:29 pm »
Tzn. wycofała się ze swoich wcześniejszych twierdzeń?

Ach, dalej studiuje fizjoterapie, nie medycynę.
plus Peace & Love.

No i jarasz Ją nieziemsko.
 8)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 27, 2016, 12:38:10 pm »
Uczelnie to mafie, do robienia pieniędzy. Zacznijmy od tego, że wykładowców z habilitacją nie da się wyrzucić. Chyba, że odpierdolą coś mocarnego, ale tak naprawdę wystarczy, że będą na zajęciach (nawet nie muszą jakoś uczyć specjalnie) i kaska leci do kieszeni.
Płatność za warunki, to następna maszyna do robienia pieniędzy.
Płaczą, że na studia przychodzą ludzie, którzy się do tego nie nadają, a specjalnie obniżają progi, żeby tylko dostać jak najwięcej kasy od państwa.
Już nie wspomnę o tym, że w ogóle nie jest to regulowane, na jakiej zasadzie kto zdaje, bo co wykładowca, to inne zasady. Państwo w państwie. Mogą nawet łamać prawo, czy jak w przypadku głośnej sprawy uczelni z Siedlec (Siedlca?), gdzie pani profesor kazała sobie kupować perfumy za obronę.

A i tak wychodzi na to, że ludzie nawet po studiach technicznych twierdzą, że to idiotyzm co uczą, bo i tak w robocie uczą się wszystkiego na nowo.

No i wszędobylskie kumoterstwo, partactwo w przetargach (czy raczej "przetargach") itd. Chociażby wspomnę o budynku technologii chemicznej na Politechnice Poznańskiej. Nowy budynek, a zalęgły się tam... Mrówki. Bo tak kiepsko postawili, że płyty pękają. Takie rzeczy na politechnice, która rok w rok ląduje w TOP 5 w rankingach uczelni technicznych?
A nawet automatu do kawy nie moga zamontować, bo jest współfinansowany budynek ze środków UE.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 27, 2016, 12:40:56 pm »
Cytuj
A nawet automatu do kawy nie moga zamontować, bo jest współfinansowany budynek ze środków UE.

U mnie na wydziale, w łazience wyremontowanej ze środków UE, nad każdym kiblem i pisuarem wisi o tym informacja. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2016, 12:46:37 pm »
Na UAMie jak montowali elewacje na wydziale historycznym (tym nowym, nie tym fajnym po PZPRowskim), to użyli śrub z innego metalu, niż resztę elewacji, przez co wszystko zaczęło rdzewieć. Takie kurwa rzeczy, na uczelni państwowej to w ogóle nie jest marnotrawienie pieniędzy publicznych. Dali pewnie do zrobienia znajomemu, co ma firmę "wykończeniową" i tyle.

A o książkach pt. "napisałem ją, to macie ja kupić" nie wspomnę, bo chyba każdy zna takiego cepa/wykładowce, co chce zarobić na studentach.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 27, 2016, 12:54:45 pm »
A o książkach pt. "napisałem ją, to macie ja kupić" nie wspomnę, bo chyba każdy zna takiego cepa/wykładowce, co chce zarobić na studentach.

Jeszcze na takiego nie trafiłem.
Chociaż, mam taki przedmiot, do którego można nauczyć się jedynie z materiałów prof. prowadzącego, bo nic innego w polszy  nie ma, ale on udostępnia nam swoją książkę za free.
A dokładniej to skrypt, bo dopiero ją pisze. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 27, 2016, 13:14:35 pm »
No dobra, a teraz pytanie klucz, w jakich godzinach pracujesz? Masz stałe czy raczej nienormowane? Pracujesz zdalnie z domu czy macie jakieś swoje biuro?
Core hours to u nas 10.00-15.00, a jak sobie wpleciemy pozostałe 3h pracy to już nasz wybór. Na ogół przychodzę o 9.00 i wychodzę o 17.00, bo poranne wstawanie wyszło mi z nawyku.
Mamy biuro na ~130 osób, ale zdalnie też można pracować, jeśli ma się dobre powody ku temu, np. lekkie przeziębienie, gdy na L4 jeszcze za wcześnie, a nie chce się innych zarażać. Raczej unikam pracy zdalnej, bo o wiele łatwiej dogadać się z designerem/prodem/stekami twarzą w twarz czego oczekują, niż przez maile lub komunikatory.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 27, 2016, 13:52:09 pm »
No i jarasz Ją nieziemsko.
No nareszcie!

A i tak wychodzi na to, że ludzie nawet po studiach technicznych twierdzą, że to idiotyzm co uczą, bo i tak w robocie uczą się wszystkiego na nowo.
Prawda jest taka, że większość zawodów można wykonywać po wcześniejszym przeszkoleniu w zakładzie pracy. Potem pozostaje tylko kwestia tego, czy ktoś ma do tego talent i robi to sprawnie, czy jednak minął się z powołaniem i swoje obowiązki wykonuje nieco mozolniej.
Klasztor - Fechtmistrz

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 27, 2016, 14:08:07 pm »
Cytuj
Rada ode mnie, ogranicz się do "fizjoterapii" przy osobach epizodycznych. Nie jest fajnie się dowiedzieć, że ktoś cię okłamał w sprawie swojej drogi życia. Pierwsza myśl "Czy ona się tego wstydzi?".

Hmm.. może racja.
Ale fakt czasami czuję się jakbym miała się tego wstydzić, szczególnie jak ktoś mi dogaduje. ;p Teraz na szczęście ludzie coraz mniej o to pytają bo już studia, albo pokończyli, albo nie są na tych początkowych latach...


I akurat strzeliłam fizjoterapia bo serio raz, że wywołuje to mniejsze emocje. Dwa miałam ostatnio taką przygodę właśnie ze studentami fizjoterapii i biotechnologii. Ja ogólnie mam gdzieś jak wyglądam w robocie np. jako malarz :D oni chyba się tego mocno wstydzili, że muszą dorabiać i uwaga... zaraz było podejście, że jak się nie chwalę to znaczy, że nic nie studiuje xDDDD
I jak powiedziałam medycyna to mina taka -> ;O  z tym z biotechnologii dało się normalnie pogadać, bo dużo ludzi mówi, że to zawód bez przyszłości w Polszy. A ja sądzę, że nie mają racji bo trzeba tylko znaleźć pomysł na siebie, jak wszędzie z resztą ;p A ten z fizjo miał wyraźne wonty... późńiej mu przeszło.



Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność ;)
Być może tylko ja mam takie podejście, że żadna uczciwa praca nie hańby, a jeśli wykonuje się ją dobrze to można wziąć dobre pieniądze i żadnego wstydu nie ma :D I tak można lubić bycie malarzem! Później np. zostaje się biegłym zdobywa odznaczenia itd.
Sama chciałam się zapisać na szkolenie z bycia fachowcem, ale nie mam tyle czasu i póki co skilla =D



Jak komuś nie podejdzie to co studiujesz to "This are not the droids we are looking for. Move along." Czasami tak, ale czasami wolę mieć święty spokój.

Cytuj
Swoją drogą, ostatnio słyszałem, że lekarze przez pierwsze 4 lata mają przyblokowane pensje w naszym kraju na 2,4k, to prawda?
Jeśli chciałbyś pracować jak normalny człowiek od 8-16 to tak. I to nie są 4 lata to zależy od specjalizacji jaką się wybierze.

Uwaga jak ktoś nie chce to niech nie czyta ;p by nie musiał później nadawać :D
(click to show/hide)
Cytuj
Ach, dalej studiuje fizjoterapie, nie medycynę.

Dlatego haha niech będzie :D studiuje medycyne i się tego nie wstydzę xD
#koniecprzegrywu


Cytuj
No i jarasz Ją nieziemsko.
 8)
To za mocne słowo. Friendzone jest lepsze ;>

Cytuj
Tzn. wycofała się ze swoich wcześniejszych twierdzeń?
Hmm, a jakie były? :D że lubię Cię pomimo że nie studiujesz medycyny? A to nie wiedziałeś? :D
A to, że uwielbiasz się do mnie doczepiać i mnie wnerwiać to insza inszość.

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 27, 2016, 14:35:56 pm »
Friendzone
Tak łatwo się mnie nie pozbędziesz.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 27, 2016, 14:58:42 pm »
A o książkach pt. "napisałem ją, to macie ja kupić" nie wspomnę, bo chyba każdy zna takiego cepa/wykładowce, co chce zarobić na studentach.
kupić może nie, ale buców przeswiadczonych o tym ze ich ksiazka (z ktorej smieja sie nawet doktoranci) jest krynicą wiedzy to juz owszem


Prawda jest taka, że większość zawodów można wykonywać po wcześniejszym przeszkoleniu w zakładzie pracy. Potem pozostaje tylko kwestia tego, czy ktoś ma do tego talent i robi to sprawnie, czy jednak minął się z powołaniem i swoje obowiązki wykonuje nieco mozolniej.
no ale szkolenia to koszty i w ogole ZUS wysoki panstwo kradnie olaboga.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 27, 2016, 15:22:30 pm »
Wiem, że to było ironicznie, ale chciałem tylko zaznaczyć, że chodziło mi o przeszkolenie przez współpracowników - nie żadne specjalistyczne. Jak się załapie podstawy danego zawodu, a potem ma się chęć rozwijania, to koniec końców człowiek się tego nauczy i będzie specjalistą bez żadnego skrótu przed nazwiskiem.
Klasztor - Fechtmistrz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 27, 2016, 16:08:02 pm »
Prowadzący i ich książki: Raz miałem przypadek, że trzeba było słowo w słowo pisać na egzaminie. Synonimy to już nie to samo. Po 3 terminach ze zdawalnością poniżej 20%, sprawdzaniem 4 terminu zajął się przewodniczący katedry. Zdała zdecydowana większość.

Partactwo z przetargami: Kilka lat temu oddano do użytku przebudowany budynek na PK "Działownię" (Polibuda mieści się w koszarach austriacko-węgierskich). Kilka nowych sal wykładowych. Pierwszy wykład - "Wentylacja i klimatyzacja", sala prawie pełna i klima włączona - strasznie głośna, czyli projektant spieprzył robotę. Był ekstra temat do wykładu - jak nie projektować. Obecnie polibuda się o to procesuje.
Główny budynek naszego wydziału, boczne klatki schodowe. Grzejniki na wysokości 2-3 metrów, czyli lenistwo projektanta. Jeśli ktoś nie pamięta fizyki, bądź przyrody, ciepło idzie w górę. Powiedzmy, że efektywność spadła o ~20%. To pierdoła, ale kurcze to tak, jakby na wydziale elektrycznym pomylono kolory kabli elektrycznych w kilku gniazdkach ( żółtozielony na fazę =D ).

Dotacje:
Okej to już wiem, czemu na głównym budynku wydziału nie mogłem kupić batoników. Za kilka lat będą pewnie mogli już postawić automaty.
Ogólnie ze względu na to, że często liczę ogrzewanie w budynkach termo-modernizowanych ( bodajże 85% dofinansowania). Jedno wielkie lobby. Pieniądze idą w błoto, na "oszczędności", które nigdy się nie zwrócą. Kilkuletnie dobre okna są wywalane i montuje się lepsze ( minimum 3 szyby), o niższym współczynniku przewodzenia ciepła. Jeden z obecnych funduszy wymaga spełnienia chorych norm, które wejdą w życie dopiero za 5 lat. W efekcie bywa, że oszczędność na ogrzewaniu ( tylko ze względu na nowe okna) wynosi 2%, okres zwrotu ( czyli kiedy te 2% mniejszego zużycia paliwa pokryje koszt okien) wynosi czasem 80 lat. Widzieliście kiedyś 80 letnie okna?
Fotowoltaika nieraz zwraca się po 100-200 latach, instalacja ma żywotność 15 lat. Ofc. jak zmniejszymy koszty o dotację, to liczba lat maleje, ale te pieniądze nie zostały wyczarowane z kapelusza, skądś pochodzą. EU power, a klient nasz pan.
Oczywiście termomodernizacje starych, niedocieplanych wcześniej budynków nawet pod te nadchodzące normy już o wiele lepiej wychodzi.

Cytat: Pola
Lowcap-tu w ogóle nie mam słow... człowiek pomógł mi ze wszystkim co potrzebowałam bez oczekiwania czegokolwiek w zamian. I chyba trochę ogarnął mój charakter jak gadaliśmy przez telefon. ;p Tak samo znawca swojego tematu ;)
Piwo ;p

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 27, 2016, 16:56:37 pm »
Ja tam nie kminie co można mieć do profesorów, u mnie też najczęsciej bardzo sympatyczni ludzie z klasą i wiedzą niesamowitą, z całkiem logicznym i fajnym podejściem do studentów. Z doktorami podobnie, chociaż trafiają się perełki, najgorzej doktoranci bo tacy to chcą się wykazać i pognębić.
Akolita Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 27, 2016, 17:22:03 pm »
Damian - wiem, i zgadzam się że ma to sens, ale tez ci odpowiadam że dla 90% pracodawców (nie tylko januszy biznesu, ale i wszelkich korpo) pracownik to koszt, więc żeby zmniejszyc koszta ma on juz wszystko umieć zanim przyjdzie do pracy. Chore, ale co z tym zrobisz.

Lowca - no ale to wina unii czy bezmyślności zamawiających? Zwłaszcza że afaik przy tych mniejszych projektach to my sami z siebie rozliczamy jak wydaliśmy te fundusze. Sama plakietka jest głównie po to by zwiększyć świadomość wśród ludzi, że unia to nie tylko normy jakości i prawa autorskie (bo do tego sprowadzają się potrawy regionalne),  ale też poważne biznesy. To że taki Janusz najpierw złoży durny projekt pod debatę, a potem poleci się onanizowac na twittera że unia zajmuje się takimi pierdołami jak zgłoszony projekt (co z kolei podchwytują media, bo możliwośc dosrania jacy głupi są rządzący i chcą nam coś narzucać nieźle sięsprzedaje) to tylko część tej struktury, zresztą własnia taka która prowokuje oblepianie wszystkiego plakietkami by ocieplić wizerunek.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Studium Racji Najmojszych
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 27, 2016, 18:28:45 pm »
Ja tam nie kminie co można mieć do profesorów
Młody jesteś, życia nie znasz.

:D
Klasztor - Fechtmistrz