Autor Wątek: Trudne Sprawy Center  (Przeczytany 95591 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 09, 2016, 21:08:28 pm »
Li-ion chyba nie posiadają "pamięci" więc raczej nie. One mają z kolei inny problem - nie można w pełni rozładowywać bo się zepsuje, ale można doładowywać często.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 09, 2016, 21:30:36 pm »
Panowie, nic do Was nie mam, ale będę spokojniejszy jak się tutaj wypowie Lowca lub Gurt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Muad, pamiętam naszą rozmowę nt. akumulatorów, ale moja wiedza ma już kilka lat i nie wiem, czy się coś w technologii nie zmieniło. Dlatego zapytałem. Jeszcze w bodajże 2013 roku bez wahania sformatowałem baterię w moim Solidzie i trzymała faktycznie długo. Jednak dziś biorąc do ręki nowy akumulator z (domniemaną) datą produkcji "201504" zastanowiłem się, czy dobrze zrobię formatując ją. No i niestety, jak już wcześniej wspomniałem, niechcący mi się rozładowała. Choć też nie w pełni, bo było jeszcze na tyle energii, że wyświetlacz LCD komunikował o konieczności ładowania, więc liczę na to, że nic się z nią nie stało.
Klasztor - Fechtmistrz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 09, 2016, 21:36:14 pm »
MuadDib ma pełną rację - Nie formatuje się ich. Jeśli doprowadzisz baterię do stanu poniżej minimalnego ładunku to już nie wstanie. Ba, dobry format może skrócić żywotność.
Kolega od 5 lat sprzedaje komórki, kilka miesięcy temu rozmawiałem z nim o tym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2016, 21:38:00 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 09, 2016, 21:38:10 pm »
Damian, powiem tak - miałem identyczny dylemat z 3dsem miesiąc temu i jakoś bateria się nie rozjebała :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 09, 2016, 21:48:53 pm »
Jak pisałem wcześniej - Solida jakieś trzy lata temu formatowałem i pięknie śmigał. Ale chyba za często go doprowadzałem do stanu wyczerpania, tzn. ładowałem dopiero po tym, jak już komórka wydawała odgłosy rozładowania. A zaniedbywałem to przez to, że zamiast ładować przy dwóch ostatnich kreskach, czekałem aż do ostatniej, a potem tylko "ah, dobra, potem podładuję, bo teraz muszę lecieć". I teraz niby nie trzyma krótko, ale nie tyle co na początku. Kiedyś cztery kreski wolno schodziły, a ostatnia szybko. Dziś pierwsza idzie wolno, druga nieco szybciej, a od trzeciej galopuje.

Sent, ale u Ciebie kompletnie siadło, czy urządzenie jeszcze działało "na oparach", sygnalizując konieczność naładowania?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 09, 2016, 22:00:44 pm »
trochę inaczej, całe urządzenie było nowe i nie wiedziałem czy baterię formatowac czy nie, bo instrukcja mówiła tylko o podłączeniu i ładowaniu. Trochę poszperałem wtedy w necie i wyszło że nie trzeba, a jak masz dobrą ładowarkę to nawet i przeładowaniem martwić się nie musisz bo powinna się ona automatycznie wyłączyć i nawet zostawienie na noc nie powinno uszkodzić baterii

W przypadku twojej baterii mam wrażenie że to nie tyle źle ją podładowywałeś co po prostu stara już była. Po iluś cyklach ładowania/rozładowania sprawność baterii spada niezaleznie od obchodzenia się z nią, to jedno się nie zmieniło w stosunku do starych.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 09, 2016, 22:02:26 pm »
Baterie Ni-MH używane w tańszych elektronarzędziach i ponad 10-letnich komórkach wymagały formatowania.

Na przykładzie telefonów: Komórki wyłączają się jak mają jeszcze odrobinę zapasu. Na zerze uruchom ponownie z 10 razy ( o ile fon ci pozwoli), wtedy powinna paść.
Też miałem Solida (model B2100), też po formacie pięknie trzymał - ponad tydzień. Jednak nie mogłem tego porównać z identyczną baterią nieformatowaną. Zapewne różnica była by zerowa bądź minimalna.
Od półtora roku używam LG L90 bez formatowanej baterii, ładuję co 3 dni.


dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 12, 2016, 22:22:08 pm »
Jako, że niektórzy ostatnio zaśmiecają ten temat problemami, które mają sens, co jest ZDECYDOWANIE off-topiciem i spamem, więc jak przystało na porządnego admina, przywrócę Trudne Sprawy Center na właściwe tory. Moja trudna sprawa:

Dostałem za free nowego X-Coma w robocie w ramach researchu, ale strasznie nie chce mi się w niego grać. Plz help.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 12, 2016, 22:33:59 pm »
Cytuj
Dostałem za free nowego X-Coma w robocie w ramach researchu, ale strasznie nie chce mi się w niego grać. Plz help.
wrzuć tu do niego klucz i kto pierwszy ten lepszy, heeh

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 12, 2016, 22:35:23 pm »
Jeśli cię to zmotywuje, to przedwczoraj usiadłem w okolicach południa do tego XCOMa. Chwilę później spojrzałem na zegarek i było już wpół do ósmej. Gdyby nie to, że byłem już głodny, to bym pewnie grał dalej :D Od siebie daję Imperialną Pieczęć Jakości i srogo polecam, bo to jedna z tych gier, które powinno się umieścić w słowniku pod hasłem "wzorowy sequel" :P

Poza tym, odbijanie Ziemi z macek kosmitów to okazja, jakiej żaden szanujący się gracz nie powinien przepuścić :D

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 12, 2016, 22:41:00 pm »
Problem nie jest w tym, że w ogóle nie chce w niego grać, tylko, że muszę zagrać teraz i napisać coś na jego podstawie. A jako, że dopiero co skończyłem robić jedną turówkę, nie chce mi się grać w kolejną. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 12, 2016, 22:46:10 pm »
No to nie wiem, mogę ci opowiedzieć o nim :D

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 12, 2016, 22:53:21 pm »
W sumie to jakiś pomysł. Z tego co wiem, gra ma jakieś wyskakujące losowe eventy kiedy jesteś w overworldzie. Dobrze słyszałem?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 18, 2016, 13:46:09 pm »
Tak. I możesz na nie zaragować, albo nie. Są też ukryt evnty, któr moższ odkryć jak masz wystarczającą ilość pnuktów INTEL (nie wiem jak to przetłumaczyli - moż wywiad?).

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 21, 2016, 11:58:39 am »
Pytanie do forumowiczów po germanizacji.

Jak się prawidłowo powinno wymawiać "Kühnl & Hoyer"?
Klasztor - Fechtmistrz