Autor Wątek: Archiwum Konkursów - oldies from GS  (Przeczytany 47187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Archiwum Konkursów - oldies from GS
« dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:40:00 am »
Lisa konkursów, które odbyły się z powodzeniem na Terytorium Neutralnym w epoce GS.

[post w budowie]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 23:04:22 pm wysłana przez Sentenza »
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:44:02 am »
Konkurs Na Najlepiej Napisany List
Regulamin:

1. Konkurs dzieli się na dwie kategorię:
a ) w świecie Gothica (czyli mamy możliwość napisania listu do dowolnego NPC z gry, np wcielamy się w postać np Diega i piszemy list do dowolnego NPC np Laresa)

b ) w świecie ŚP (czyli mamy możliwość napisania listu do dowolnego członka z ŚP -tu natomiast pozostajemy sobą i nie wcielamy się w żadnych członków z ŚP)

2. W konkursie może wziąć udział każda osoba należąca do Świętego Przymierza.

3. Gotowe prace będą oceniane przez odpowiedni skład sędziowski:
PredAlien (Królestwo), Gahar (Klasztor), Mroczny Bane (Podziemie).

4. List nie może zawierać wulgaryzmów, ani innych treści obrażających czy poniżających daną osobę/członka.

5. Praca musi być przejrzysta i czytelna (tzn. zwracamy uwagę na wszelkie błędy związane ze stylistyką i ortografią)

6. List może tyczyć się czegokolwiek. To od was zależy, jaka treść będzie w nim zawarta. Tu dajemy wam wolną rękę.

7. Długość listu również zależy od was, jednak list o długości 2 zdań nie będzie brany pod uwagę. (Od ponad pół strony Worda do dwóch, chyba, że ktoś się rozpiszę to do trzech, ale to już maximum)

8. Zasady są proste. Wygrywa najlepiej napisany, najciekawszy i najfajniejszy list.

9. Ponieważ są dwie kategorie, każdy może wysłać dwie prace. To zwiększy waszą szansę na zwycięstwo. Jednak jedna osoba nie może zając dwóch pierwszych miejsc.

10. Zwycięscy mają po dużym plusie przy prosbie o następny awans i mogą cieszyć się mianem zwycięscy KNNNL.

11. Zgłoszenia do konkursu wysyłajcie na PW do mnie.

12. Czas wysyłania zgłoszeń trwa do 15 lutego.

13. Gotowe prace wysyłacie na adres: knnnl@o2.pl

14. Konkurs rozpoczyna się: 29.01.06, i trwa do: 20.02.06.

15. Wyniki zostaną ogłoszone maksimum tydzień po zakończeniu konkursu.

16. Wszelkie pytania i wątpliwości zamieszczajcie w temacie „Oko w Oko”, ewentualnie wysyłajcie do mnie na PW.

Zwycięzcy:
  • kategoria ŚP:
    • I miejsce - Piąteczka
  • kategoria Gothic:
    • I miejsce - Ka7 (25,5 pkt)
    • II miejsce - Chomicz (24,5 pkt)
    • III miejse - Werewolf (24 pkt.)
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:44:48 am »
Opowiadanie Świąteczne w Realiach Gothic
Regulamin:

  • W konkursie może wziąć udział każdy członek Świętego Przymierza.
  • Każdy uczestnik jest zobowiązany oddać jedną pracę, wysyłając ją do wszystkich trzech sędziów przy pomocy PW.
  • Tematyka konkursu jest związana ze Świętami Bożonarodzeniowymi - uczestnicy mają za zadanie napisać opowiadanie, opisujące przebieg świąt wraz z wigilią w wybranym miejscu/lokacji ze świata Gothic.
  • Podczas tworzenia pracy pominąć należy faktyczne wierzenia świata Gothic (Adanos, Innos, Beliar) i zastąpić je rzeczywistymi, tak, aby obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia przez mieszkańców wyspy było czymś naturalnym.
  • Pisząc opowiadanie można, nawet należy wprowadzić autentyczne postacie z gry - związane odpowiednio z miejscem, które będziemy opisywać.
  • W pracy można wprowadzić dowolne miejsce/lokację ze świata Gothic (gospoda "Pod martwą Harpią", zamek w Górniczej Dolinie) - także z dodatku "Noc Kruka" (obóz piratów/bandytów, itd.).
  • Przy ocenie pracy będzie brana pod uwagę także poprawność językowa.
__________________________________________________ ________________
  • Skład sędziowski tworzą: zenon21 (Królestwo), MaRay (Podziemie) i Rex (Klasztor).
  • Zgłoszenia przyjmujemy do 18 grudnia 2005 (niedziela). Aby zgłosić się napisz stosowny post w tym temacie. Swojego zgłoszenia nie można wycofać.
  • Termin składania prac mija 6 stycznia 2006 (piątek).
  • Pracę należy wysłać za pomocą PW do każdego z sędziów.
  • Wyniki zostaną ogłoszone do dwóch tygodni po upłynięciu terminu oddawania prac.
  • Osoba, która nie odda pracy po zgłoszeniu będzie odpowiednio karana przez Kapitułę swojego zakonu.
  • Nagordą dla zdobywców trzech pierwszych miejsc jest duży plus przy prośbie o awans.
Wszelkie pytania proszę zamieszczać tutaj do 18 grudnia.

Rzut na taśmę: Rezydent
Fundamenty: Rabittous
Realizacja pomysłu: Coragon



Zwycięzcy:
I miejsce - Rezydent
II miejsce - Gahar
III miejsce - Don Corleone

Lays - [4+6+7] - 17pkt.
Rezydent - [9+10+10] - 29 pkt.
Chomicz - [7+9+4] - 20 pkt.
Łowca Poszukiwaczy - [7+7+9] - 23 pkt.
Xilk - [6+7+8] - 21 pkt.
Don Corleone - [7,5+8+9] - 24,5 pkt.
Johnson - [8+8+8] - 24 pkt.
Mroczny Bane - [6+8+9] - 23 pkt.
Gahar - [7+9+10] - 26 pkt.
Ka7 - [8+7+6] - 21 pkt.
Lordi - [7+6+6] - 19 pkt.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:45:49 am »
Konkurs na Opis Trzech Bóstw
  • Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie opisów bogów występujących w świecie Gothic.
  • Opisy mają dotyczyć samych bóstw, nie ich sług, miejsc kultu czy siedzib (choć mała wzmianka o tronie czy wyznawcach nie zaszkodzi).
  • Każdy uczestnik, niezależnie od tego, w jakim jest zakonie, musi dostarczyć trzy opisy - Innosa, Adanosa i Beliara.
  • Przy ocenie będzie brana pod uwagę także poprawność językowa.
  • Nie jest to konkurs graficzny, w związku z czym zabronione są rysunki, grafiki, itd.
  • W skład grupy sędziowskiej wchodzą: Lowca Poszukiwaczy (Królestwo), Coragon (Klasztor) oraz xilk (Podziemie). Swoją pracę należy wysłać do każdego z nich (PW).
  • Konkurs rozpoczyna się 31 października (poniedziałek).
  • Termin składania zgłoszeń mija 13 listopada. Macie więc 2 tygodnie na zgłoszenie uczestnictwa i ewentualne pytania. Później temat zostanie wyczyszczony.
  • Termin składania prac mija 27 listopada.
  • Wyniki zostaną ogłoszone 3-4 grudnia.
  • Nie oddanie pracy w terminie będzie świadczyło o waszej niekonsekwencji. Czy będzie to dla was obciążeniem przy składaniu prośby o awans - to już zależy od Kapituły waszego zakonu.
  • Zgłoszenia do konkursu nie można odwołać, więc dobrze się namyślcie przed jego napisaniem.
  • Ewentualne zmiany w regulaminie będą pisane tym kolorem.
Uwaga! Najlepsze opisy bóstw znajdą się w encyklopedii Gothic Site!

Zwycięzcy:
  • I miejsce - GuRt (29 pkt)
  • II miejsce - Ka7 (24 pkt)
  • III miejsce - Gahar i Rezydent (22.5 pkt)
WYNIKI KNOTB
[/B]Słówko wstępu:
Każdy sędzia mógł przyznać maksymalnie 10 punktów jedej pracy. Każda praca mogła więc zdobyć 30 punktów. Poniżej przedstawiam punktację. Trzy dodawane składniki to punktacje poszczególnych sędziów z osobna - wynik to ich suma, czyli wszystkie punkty, jakie dana praca uzyskała.

Lordi: 5.5 + 3 + 2 = 10.5/30
Gahar: 6.5 + 8 + 8 = 22.5/30 - III miejsce
GuRt: 9.5 + 10 + 9.5 = 29/30 - I miejsce
Don Corleone: 4.5 + 5 + 7 = 16.5/30
Narsil: 6 + 5 + 8.5 = 19.5/30
Bez!m!enny: 6 + 4 + 4 = 14/30
Okultysta: 7 + 5 + 7 = 19/30
Master of Gorzala: 6 + 6 + 9 = 21/30
Ka7: 6.5 + 9 + 8.5 = 24/30 - II miejsce
Rezydent: 6 + 7 + 9.5 = 22.5/30 - III miejsce
Luke: 6 + 3 + 6 = 15/30
Taiffun: 5.5 + 4 + 7.5 = 17/30
dankreven: 6.5 + 5 + 5 = 16.5/30
Johnson: 6.5 + 5 + 6.5 = 18/30

Od sędziów:

Lordi:
Zrobiłeś dokładnie to, czego nie chciałem. Napisałeś referat o poszczególnych bogach i rzeczach z nich związanymi. Tutaj chodziło bardziej o twoje wyobrażenie danych bogów, a nie spisanie wszystkiego z gry. Jednak doceniłem twoją pracę i coś tam dałem, ale jak dla mnie więcej dać nie mogłem ~xilk

Sztywny podział na "rozdziały", mogłeś bardziej płynnie wszystko połączyć, wyraźnie brakuje wstępu i zakończenia. ~Coragon
Gahar:
Myślałem, że ta praca będzie idealna, a jednak nie. Zdarzyła się literówka, czy dwie, ale nie oto chodzi. Nie podoba mi się stwierdzenie: „naszpikowaną różnymi okropnymi rzeczami”. Co to być? Do tej pracy bardziej pasowałoby twarz była pokryta wieloma ranami. Za to straciłeś dość dużo punktów. Ten fragment dobry opis zmienił na średni. ~xilk

Błędy typu: „czuję agonię” lub „uczucie beznadziei wzmagało się z każdym oddechem Beliara. Przy nim nie było nadziei” (masło maślane). Dobre zakończenie (+). ~Coragon
GuRt:
Praca dobra, wręcz świetna. Odjąłem 0,5 punkta za małe potknięcia, np. stwierdzenie vice versa nie pasuje mi w ogóle to całości opisu. ~xilk

Niesamowita praca. Opis Beliara i historia Kalidora powaliły mnie na kolana. Kilka drobnych błędów językowych. Klimat, zaryzykuję stwierdzenie, że wręcz kapitalny. ~Coragon
Don Corleone:
Opisałeś dobrze charakter bogów, ale zbyt słabo, wręcz pobieżnie, ich wygląd zewnętrzny. ~xilk

„Nie czuje on strachu przed nikim i niczym i każdy z bogów i ludzi musi czuć strach przed jego gniewem” – to mówi samo za siebie. ~Coragon
Narsil:
Praca bardzo mi się spodobała. Znalazłem jeden błąd, za co odjąłem 0,5 punkta. 1 punkt straciłeś, ponieważ według mnie trochę za mało opisałeś Innosa i Beliara w stosunku do Adanosa. ~xilk

Liczne powtórzenia. Trochę nieprawdopodobne, żeby Adanos osobiście z tobą rozmawiał :P ~Coragon
Bez!m!enny:
Opis mi przypomina połączenie znanego nam opisu z Gothica z opisem Boga i Szatana z naszego świata. Nie podoba się mi to i przez to jest taka niska ocena ~xilk

Zaskakująca wizja Beliara. „Na czole miał on Dziewiątkę oznaczającą doskonałość i jedność” (mowa o Adanosie) – eee… bez jaj :P ~Coragon
Okultysta:
Kiedy przeczytałem początek, myślałem, że będzie to jedna z najlepszych prac. Myliłem się. Za mało skupiłeś się na opisie bogów. Większą uwagę przywiązałeś do fabuły opowiadań ~xilk

Ciekawa historia, nie sztywny opis. „Nasz Stefanio” rozbawił mnie do łez. ~Coragon
Master of Gorzala:
Pomysł opisania bogów jako wytwór wizji, czy też snu jest oryginalny i spodobał mi się bardzo. Zdarzyło się niestety błąd, czy dwa, za co odjąłem punkt ~xilk

kilka błędów stylistycznych, niektóre zdania pozbawione sensu. Najpierw piszesz, że Beliar miał szatę bez kaptura, a potem, że nakrywa swą głowę... kapturem :P. Popracuj nad interpunkcją. ~Coragon
Ka7:
Sama praca jest dobra. Nie znalazłem żadnych błędów, lecz widzę, ze ta praca jest jakby niedokończona. Potrzebuje ona jeszcze tzw. oprawy by była w pełni swej blasku. ~xilk

Ponadprzeciętna treść ubarwiona starodawnym, podniosłym stylem (+). ~Coragon
Rezydent:
Znalazłem tylko jeden błąd. Samo wyobrażenie spodobało mi się całkowicie. Nie wiem, co można by zarzucić temu opisowi. ~xilk

Bogate słownictwo (+), liczne błędy interpunkcyjne i stylistyczne (-). Czy można "uosobić człowieka"? ~Coragon
Luke:
Zbyt bardzo skupiłeś się na wiedzy z gry. Trzeba było ruszyć swoja wyobraźnię. ~xilk

Praca przeciętna z plusem. ~Coragon
Taiffun:
Sama praca jest dobra, ale niestety za te „?” i jakieś niepolskie litery odjąłem punkty, a to przez to, że ciężko było się doczytać niektórych wyrazów. ~xilk

Przeciętna praca, niczym szczególnym się nie wyróżnia. ~Coragon
dankreven:
Dość dobrze opisałeś Innosa, ale pozostałych bogów, przepraszam za wyrażenie, olałeś. U boga śmierci skupiłeś się bardziej na jego świątyni i tronie, a nie na jego wyglądzie i zachowaniu. Opis Adanosa to kompletna porażka. Napisałeś coś w stylu: „Każdy wyobraża sobie go inaczej. Jeden widzi go tak, inny tak. Sam sobie wymyśl, jak on wygląda” Doceniłem jednak, że coś napisałeś i się trochę postarałeś ~xilk

Różnorodność form (+) – dla każdego bóstwa inna. Przyjemne urozmaicenie przeciętnej pracy. ~Coragon
Johnson:
W pracy miałeś opisać swoje wyobrażenie, a tak naprawdę to głównie napisałeś wiedzę z gry plus parę elementów własnych. Te twoje wyobrażenie to zbyt mało na wyższą ocenę. Poza tym, często piszesz, że jakieś runy, czy wzór na danej szacie symbolizują magów danego boga, a tak nie jest. Przecież to szaty magów mają być naszpikowane symbolami ich boga. ~xilk

Niewiele błędów, ciekawy pomysł ze świątynią, jednak nie jest to nic nadzwyczajnego. ~Coragon
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:49:33 am »
Konkurs na Opis Wyprawy


Przed wiekami, nim morza swą paszczę przed lądami rozwarły, znaczną ich połać pożerając i w ramiona Boga Równowagi oddając, powstała istota z mroków duszy brata swego narodzona. Beliarem ją później zwano, Panem Chaosu i Wojen wszelakich. Władca ów stworzył wtenczas bestię wspaniałą, czyniąc ją swą sługą. Jednakże potwór ten brzydził się i lękał swego stworzyciela, dlatego ze strachu przed Beliarem zbiegł on do jego brata, Innosa. Rozzłościło to Pana Mroku, a gniew jego upustu nie mogąc nigdzie znaleźć, domagał się zemsty na bestii zdradzieckiej. I tak też się stało. Lecz żal było nie tyle dawnego sługę zabijać, co ze śmiercią owego monstrum moc poświęconą na jego ożywienie zmarnotrawić. Dlatego wyrwawszy z piersi stwora jego wciąż bijące serce, Beliar przelał zawartą w nim magiczną potęgę na kryształ, którym zamierzał obdarować swego najbardziej oddanego sługę. A nie była to byle błyskotka, bowiem posiadacz jej nadludzką moc zyskiwał oraz długowieczność, jaką jedynie starożytne smoki mogłyby się poszczycić.
Kryształ następnie w rękojeść wspaniałego miecza wprawiono, a kto bronią tą władał, temu i setki doświadczonych wojów rady by nie dały. Przyzwał tedy Beliara upadłego generała i przekazał mu ów podarek, rozkazując armię ciemności poprowadzić do boju ostatecznego przeciw czcicielom Innosa. Lecz Adanos podpatrzył czyn mrocznego brata i wiedział, iż dzięki temu artefaktowi wojska Królestwa niechybną klęskę poniosą. Rozkazał wiernemu słudze swemu w noc przed bitwą wykraść miecz z namiotu śpiącego generała i podmienić go na broń zwykłą, lecz identycznie się prezentującą.
Wojska Innosa i Beliara starły się z sobą następnego dnia w widłach rzek Gunmar i Anguary, a że żadna ze stron przewagi w tym boju nie posiadała, obydwie wyrżnęły się co do ostatniego żołnierza. W starciu tym poległ także upadły generał, swego magicznego miecza pozbawiony.
Broń tą potężną ukryto następnie w samym sercu starej, opuszczonej świątyni Boga Równowagi, położonej pośród dzikich kniei, gdzie panowały łaknące krwi bestie. A było to miejsce na kryjówkę zaprawdę doskonałe, bo od wieków przez świat zapomniane. Przybytek, w którym miecz zapieczętowano, także do zwykłych nie należał: korytarze jego wiły się na kształt labiryntów, w których nieuważny wędrowiec mógł już na wieki pozostać. Dodatkowo tu i ówdzie znajdowały się rozliczne pułapki, przyszykowane z myślą o ewentualnych intruzach, którzy artefakt posiąść by zapragnęli. Na straży broni pozostawiono także magiczne stwory, jeśliby zasadzki nie dość skuteczne się okazały...
Nie wiedział nikt z żywych, co stało się z mieczem, ale historie o skrywanej przezeń mocy i potędze, jaką potrafił obdarować swego posiadacza, obrosły w legendy. Podawano je z ust do ust przez wieki, z czasem za zwykłą bajkę uznając. Lecz oto trafiła się grupa śmiałków, która historii tej zawierzyła. Znaleźli oni starą mapę, miejsce ukrycia magicznej broni wskazującą. Postanowili wówczas niezwłocznie wyruszyć, by miecz ów zdobyć, a za sprawą jego także sławę i bogactwo...


- Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie opowiadania o wyprawie mającej na celu zdobycie wyżej przedstawionego artefaktu. Nie chodzi tu o suchy opis, ale typowe opowiadanie akcji, pełne przygód i walk.

- Miecz i świątynia celowo nie zostały bliżej opisane, by pozostawić tu duże pole do popisu uczestnikom. To, jak będzie wyglądała owa broń, jakież to bestie czają się w puszczy oraz jakie pułapki czyhają po drodze na grupę śmiałków, pozostawiamy już Waszej wyobraźni.

- Wedle uznania można opisać przygodę tylko jednego bohatera, bądź też kilkuosobowej drużyny. W opowiadaniu można także jako bohaterów wykorzystać członków Świętego Przymierza, jeśli wyrażą oni na to zgodę. Jednakże w tym przypadku ich opis musi być zgodny z tym, co sami zadeklarowali w temacie „Kim jesteś: postać fantasy”. Niedopuszczalne jest uśmiercanie lub brutalne torturowanie któregoś z członków ŚP.

- Przy ocenie pracy będzie brana pod uwagę także poprawność językowa. Plagiat będzie karany.

- Niedopuszczalne jest używanie w opowiadaniu wulgaryzmów oraz zawieranie w nim treści o silnym podtekście erotycznym i informacji powszechnie uważanych za obraźliwe. Niewskazane są również przesadnie brutalne opisy walk.

- Gotowe prace oceniać będzie następujący skład sędziowski: Kyzv i dankreven (Królestwo), Gahar i Don Corleone (Klasztor) oraz Kasen i Ka7 (Podziemie).

- Konkurs rozpoczyna się 04.03.2006r. (sobota) i kończy się 01.04.2006r. Termin oddawania prac został przedłużony do 09.04.2006r.

- Zgłoszenia do konkursu należy wysłać w PW do Ka7. Termin składania zgłoszeń mija 20.03.2006r.

- Gotowe prace wysyłajcie na adres e-mail: konkursik4@op.pl

- Zwycięzca konkursu otrzyma plus przy składaniu prośby o awans. Wielkość owego plusika będzie zależała od ilości chętnych i poziomu nadesłanych prac – im większa konkurencja, tym większa nagroda dla zwycięzcy.

- Zgłoszenia udziału w konkursie nie można odwołać. Nie oddanie pracy w terminie będzie świadczyć o Waszej niekonsekwencji i wiązać się z otrzymaniem upomnienia od Kapituły.

- Wyniki zostanę ogłoszone maksymalnie do dwóch tygodni od momentu zakończenia konkursu.

- Wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie konkursu proszę zamieszczać w temacie „Oko w Oko”.

Pozostaje nam tylko życzyć Wam weny i połamania piór (lub długopisów ^^)!!!

Zwycięzcy:
  • I miejsce - Alastor (42.5 pkt)
  • II miejsce - MaRay (39 pkt)
  • III miejsce - Kahad (36.5 pkt)
  • IV miejsce - Xilk i Mroczny Bane (35.5 pkt)
  • V miejsce - PredAlien (34.5 pkt)
  • VI miejsce - Werewolf (33 pkt)
I miejsce i duży plus do awansu otrzymuje: Alastor - 42.5 pkt
Gahar: "Najlepsze opo, widać było, że wena go poniosła w pozytywnym tego słowa znaczeniu... 9, a 10 nie dam, bo tylko wielcy pisarze u mnie tyle dostają "
Fyo: "Całość super, tylko zakończenie trochę mnie zawiodło. Ciekawa fabuła, brak błędów, dużo opisów."
Don Corleone: "No, to opowiadanie mi się bardzo podobało, jedna z mocniejszych pracek. Bogate opisy (i nie szasta sztampowymi słowami, dobrze dobiera chłopak synonimy). Jest jednak kilka literówek, ale małych."
Ka7: "Bez wątpienia najbardziej oryginlne opko w tym konkursie. I także najlepsze. Do wykonanie nie ma się co doczepić, słownictwo bogate, a opisy barwne. Momentami zastanawiałam się, czy autor aby nie za bardzo odbiegł od tematu, jednakże jak to z legendami bywa - są one zmyślone, lecz każda z nich zawiera ziarno prawdy. Podobało mi się, że nazwa miecza okazuje się być ostatecznie mianem miasta drowów. Jednakże dziwi fakt, że Shehn ot tak zaprasza przybyszy do swego miasta, nie wypytując się ich nawet dokładnie, kim są, a ci z kolei nie węszą w tym żadnej pułapki, zwłaszcza po tym, ile się o Mrocznych Elfach nasłuchali. Zastanawiający jest także fakt, iż na spotkanie nieznajomym Shehn wychodzi wraz z ową mroczną elfką - skoro była ona taka cenna, to nie powinna wychylać się tak bardzo. Cały czas czekałam z niecierpliwością, by dowiedzieć się, czym jest owa Groza wspomniana na początku opka, nyo i się nie doczekałam =^___^="

II miejsce i średni plus do awansu otrzymuje: MaRay - 39 pkt
Fyo: "Podobało mi się od samego na początku i w miarę czytania coraz było lepsze. Błędów brak. Szkoda, że znalazł się jakiś pokręceniec, który stwierdził, że z potęgi nici."
Don Corleone: "Takie sobie to opko, akcja zbyt szybko się dzieje: karczma->wędrówka->ffarma->wędrówka->świątynia."
Ka7: "Zgrabne, ładne i przemyślane - to moje odczucia po przeczytaniu tego opowiadania. Opisy całkiem przyjemne, całość umiejscowiona w konkretnym czasie i części świata Gothic, bohaterowie klarowni. Spodobało mi się zwłaszcza to niedomówienie na końcu opowiadania - niby zwyciążyła równowaga, ale jednak nie do końca, jak się okazuje... Opowiadanie bardzo mi się podobało, odjęłam jednak punkty za liczne powtórzenia oraz te kilka zdań, których moim zdaniem tu zabrakło - bliższy opis świątyni, napotkanego demona czy szerzej opisana scena wieńcząca opko, bo nieco zbyt szybko to wszystko się rozgrywa."

III miejsce i plus do awansu otrzymuje: Kahad - 36.5 pkt
Fyo: "Jedna z lepszych prac. Błędów prawie żadnych. Zaklęcie sam wymyśliłeś? Podobało mi się, nie za długie, nie za krótkie, takie w sam raz. I treściwe."
Don Corlone: "Kolejna, bardzo mocna praca. Bez kozery jestem w stanie postawić mocne 8+, lub 9, wraz z Alastorem bić się będą według mnie o podium ;D"
Ka7: "Opisy są dobre (na początku najlepsze, potem niestety nieco słabiej), a czytelnikowi łatwo jest wyobrazić sobie przedstawianą sytuację. Niestety czasem zdarzają się literówki i powtórzenie, a pod koniec opowiadania fabuła znacznie traci - taki wałkowany wielokrotnie happy end z przesłaniem o potędze miłości. Dziwi trochę fakt, iż wędrowcy tak szybko zaufali Lucy. Trafiło się trochę nieopisanych dialogów (ale w porównaniu z innym opkami, to jednak jest dobrze). Poza tym czekałam tutaj na jakieś bardziej dokładne wyjaśnienie zagadki tego olbrzyma z bagna, ale w końcu się nie doczekałam ^^ (tak jak w przypadku Grozy z opka Alastora). W chwili, gdy bohaterowie składali sobie przysięgę odnośnie tego, iż jeden z nich posiądzie miecz tylko wówczas, gdy zginą pozostali, spodziewałam się nieco bardziej oryginalnego zakończenia. Gdyby nie to, byłoby super."

IV miejsce i mały plus do awansu otrzymują: Xilk i Mroczny Bane - 35.5 pkt

Xilk:
Gahar: "poziom pracy nie najwyższy, ale... coś w tym opku było takiego, że postanowiłem trochę podwyższyć ocenę..."
Fyo: "Spodziewałem się, że Ty się popiszesz. No i się nie zawiodłem. Super Opis Wyprawy."
Don Corleone: "Znalazłem kilka literówek, nie będę ich wymieniał. Bardzo zręcznie opisał awanse, jakie otrzymali bohaterowie."
Ka7: "Czytało się szybko, no może poza nieco przydługimi opisami walk. Dialogi czasami troszkę szytwne i happy end, jednak ogólny klimat był całkiem dobry. Przez całe opko sugerowałeś, że Errax będzie zdrajcą, więc sądziłam, iż dla zaskoczenie czytelnika prawda na końcu opka okaże się nieco odmienna, a judaszowskim czynem wykaże się inny członek drużyny. Szkoda, że tego nie wykorzystałeś. Zdziwiło mnie troszkę, iż Innosowcy znaleźli świątynię, ale nie zabrali ze sobą miecza - rozumiem, że nie udało się im do niego dotrzeć, ale chyba nie wszyscy wojownicy udali się wgłąb przybytku na poszukiwania artefaktu. Dlatego część z nich najpewniej mogła przeżyć i zorganizować później kolejną ekspedycję do świątyni, skoro znali już jej lokalizację."

Mroczny Bane:
Fyo: "Świetne! Przeczytałem raz dwa. Podobało mi się, błędów prawie brak, ciekawa historia i dobre opisy, najbardziej podobał mi się opis miecza."
Ka7: "Opowiadanie w sam raz - nie za krótkie i nie za długie. Całość czyta się szybko i przyjemnie, opisy walk trzymają poziom, dialogi są dobre, a wygląd miecza został świetnie nakreślony. Generalnie nie ma się do czego przyczepić, jednakże w porównaniu do opka MaRay'a zabrakło mi tu tego "czegoś" - chyba takiego nieoczekiwanego zakończenia."

V miejsce i mały plus do awansu otrzymuje: PredAlien - 34.5 pkt
Fyo: "Ciekawie napisane. Kilka błędów w składni i ortów. Za to, że padło tam moje imię, masz 7 <lol>"
Ka7: "Troszkę za mało realii: ŚP upadło, ale właściwie nie wiadomo w jaki sposób - ot, zerwano kontakty. Sam pomysł z Drużyną Światła, która ma uratować świat, nasunął mi skojarzenia w Władcą Pierścieni. Niektóre sceny były za bardzo naciągane, a dialogi nieco sztywne, jak np. ta rozmowa Łowcy z dowódcą Mrocznej Armii w porcie: klasyczne "ha ha ha zabiję was wszystkich" i "nie dasz rady, bo dobro zawsze zwycięży". W wielu momentach zdecydowanie zabrakło mi tu opisów lub były one zbyt skąpe, a opisy walk dałabym jeszcze na warsztat do odpowiedniego dopracowania, bo cosik brak w nich dynamizmu. Podobał mi się za to pomysł z snami i czytało się całkiem szybko."

VI miejsce i mały plus do awansu otrzymuje: Werewolf - 33 pkt
Fyo: "Całe opo podobało mi się z powodu panującego humorzastego stylu. Zastanawiam się tylko, czy wszystkie literówki były specjalnie popełnione..."
Don Corleone: "Niczym nie wyróżniająca się praca, ale nie jest to tragedia. Dobrze się czyta, nie jest to też jednak arcydzieło."
Ka7: "Początek funny, koncówka poważniejsza - ogólnie czytało się bardzo szybko i lekko. Opisów nie brakowało, sposób przedstawienia zdarzeń łatwo trafiał do mojej wyobraźni, a odrobina humoru zalicza się na plus. Powarczeć jednak na autora mogę troszkę za brak przecinków i trafiające się gdzieniegdzie powtórzenia. Zakończenie przypominało mi nieco to z opka Kahada."
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:50:13 am »
Konkurs na Najlepsze Logo Świętego Przymierza

Otwieramy Konkurs na Najlepsze Logo Świętego Przymierza, który został zainicjowany w temacie 'Oko w oko'. Chodzi w nim o stworzenie jak najlepszego loga symbolizującego cały nasz fanclub. Mamy nadzieję, że tym razem zakończy się wyłonieniem zwycięzcy a nie tak jak ostatnio, przysłaniem jedynie trzech prac

REGULAMIN:
  • Prace muszą być związane ze światem Gothic, czyli mieć swoje oparcie w realiach serii Gothic.
  • Osoba zgłaszająca pracę do konkursu musi być jego autorem i posiadać prawo do rozporządzania nim. Osoby, które dopuszczą się plagiatu zostaną zdegradowane. W przypadkach szczególnych - wyrzucone z Świętego Przymierza.
  • Rysunki nie mogą zwierać treści uznawanych za niedozwolone dla nieletnich i niezgodnych z polskim prawem. W szczególności:
    • scen o podtekście erotyczny/pornograficznym
    • krwawych walk (dekapitacja etc.)
    • naruszających uczucia religijne lub dobre obyczaje
    • naruszających regulamin niniejszego Forum
    • przedstawiających osoby związane z naszym Forum w kompromitujących lub naruszających ich dobra osobiste pozach/sytuacjach
    • Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną swoją pracę.
    • Rozmiar loga nie powinien przekraczać 30 kb.
    • Wymiary loga w pikselach powinny wynosić: 400 x 150.
    • W konkursie mogą uczestniczyć tylko członkowie Świętego Przymierza.
    • Prace zgłaszane do konkursu muszą spełniać wszystkie punkty niniejszego regulaminu.
    • W skład osób oceniających prace wchodzą: Ardhad, Bandyda oraz Seziel*

    Prace należy przesyłać na ich PW lub adres e-mail - swiete-przymierze@o2.pl .
    • Zwycięzca Konkursu otrzyma:
      • specjalny tytuł w miejscu rangi (!!!)
      • poważny argument w celu uzyskania awansu w Zakonie
      • odpowiednią grafikę w miejscu sygnatury (nagroda ta jest przewidziana rowniez dla pozostalej dwójki - odpowiednio 2 i 3 miejsce]
      • wewnątrzną satysfakcje :P
      • dobrą zabawę
      • Termin składnia prac upływa z dniem: 5.VI.2005
      • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia: 9.VI.2005
      Tak więc pozostaje nam tylko życzyć wam miłej zabawy i mnóstwa dobrych pomysłów na logo [oraz ich realizacji :P ]. Zapraszamy!

      * - kolejność przypadkowa...
      • MIEJSCE I
        Pierwsze miejsce zdobył GuRt – członek Klasztoru zdobywając 24.6 punktów na 30 możliwych. Za pierwsze miejsce GuRt otrzymuje tytuł Grafika w miejsce forumowej rangi, możliwość wpisania w sygnaturce „Zwycięzca Konkursu Na Najlepsze Logo Świętego Przymierza” oraz awans o jeden stopień w Zakonie czyli w tym wypadku w Klasztorze. Gratulujemy!
      • MIEJSCE II
        Drugie miejsce zajął użytkownik Mag_man, również z Klasztoru. Zdobył on 17.7 punkta na 30 możliwych. Otrzymuje on możliwość wpisania w sygnaturce „Drugie Miejsce w Konkursie Na Najlepsze Logo Świętego Przymierza” oraz poważny argument do uzyskania awansu w Zakonie. Również gratulujemy!
      • MIEJSCE III
        Trzecie miejsce, zdobywając 16.55 punkta na 30 zajął Przepompka – członek Klasztoru. Otrzymuje on możliwość wpisania do sygnaturki „Trzecie miejsce w Konkursie Na Najlepsze Logo Świętego Przymierza” oraz poważny argument przy skłądaniu prośby o awans w Zakonie. Gratulujemy!
      Podziemie Beliara - Poszukiwacz

      inverse

      • Wiadomości: 457
        • Blog - opowiadania
      Odp: Archiwum Konkursów
      « Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2013, 00:52:03 am »
      Zagadkogothicon IV

      Konkurs polega na tym, że składa się z kilkunastu rymowanych zagadek, A odpowiedź na jedną zagadkę, jest nazwą kanału, na którym znajduje się następna zagadka, przy czym do nazwy kanału należy dodać numer zagadki na którą się odpowiadało.
      Czyli jeśli odpowiedź na 1 zagadkę to Diego to wchodzimy na kanał #1.Diego
      (Pisanie dużych liter nie ma wpływu na kanał do którego dołączymy. Zbędne jest również dodawanie # przy nazwie kanału ale niech każdy robi tak jak uważa za stosowne. W nazwach kanałów musimy używać polskich znaków.).
      Jeżeli odpowiedź jest kilkuwyrazowa poszczególne wyrazy oddzielamy kropkami:
      Przykładowo odpowiedź na zagadkę 16 to Stary Obóz więc należy wejść na kanał #16.Stary.Obóz

      W konkursie przewidziane jest tylko jedno miejsce na podium czyli kto pierwszy ten lepszy
      Co do nagrody niech zwycięzca ustali to sobie ze swoją Kapitułą.
      Udział może wziąć każdy członek Gothic Site lecz zwycięża tylko osoba należąca do Świętego Przymierza.

      Konkurs odbędzie się w sieci POLNet a kanał startowy to #start

      Wszelkie wątpliwości wyjaśniamy w tym temacie.

      Konkurs odbędzie się 10.12.2005 (sobota) o godzinie 10:00

      Zwycięzca: Pietrex

      Krótkie sprawozdanie:
      Chwilę po starcie prowadzenie objął Johnson, a zaraz za nim był master of gorzala. Po małym postoju na kanale 6 znów ruszyli do boju. W międzyczasie Xingu dostał 24-godzinnego bana. Przez większość konkursu prowadził Johnson a po piętach deptał mu lays który jako pierwszy dotarł na ostatni kanał. Niestety ani lays ani Johnson nie udzielił poprawnej odpowiedzi tak więc trzeba było czekać... I wtedy do walki wkroczył pietrex. Nie spiesząc się dotarł na ostatni kanał. W czasie gdy poszukiwał ostatniej odpowiedzi walke ponownie podejmuje master of gorzala. Dociera on na ostatni kanał i już ma podać odpowiedź na pytanie ale dosłownie o kilka sekund szybszy okazał się pietrex.

      Pytania:
      Pytanie 1
      Chatę na bagnach posiada i do walki się nie nada. Mało co nie ześwirował gdy w obozie swym się znajdował.
      #1.Shrat

      Pytanie 2
      Wysoko mieszka i od Starego Obozu stroni ten koleżka. Gdy się do niego wespniemy doświadczenie dostaniemy.
      #2.Gilbert

      Pytanie 3
      Dowódca pewnej grupy, pilnuje by wejście do obozu trzymało się kupy. Daje nam zadanie by bandytom spuścić lanie.
      #3.Henry

      Pytanie 4
      Miecz niezwykle potężny, posiada go człek prężny. W świątyni dawno zamknięty przeleżał przez wieki nietknięty.
      #4.Szpon.Beliara

      Pytanie 5
      Dwa znaczenia to słowo posiada jedno astronomiczne a drugie boskie tak sie akurat składa. Słowo to poznajemy gdy książkę z

      biblioteki przewertujemy.
      #5.Morgrad

      Pytanie 6
      Za bratem swym nie przepada, ciągle między nimi zwada. Choć nie chcemy to udział w konflikcie weźmiemy.
      #6.Beliar

      Pytanie 7
      Gotują dla ważniaka, robią z niego spaślaka. W dwóch miejscach przebywają, w jednym sterylną podłogę mają.
      #7.Balam.i.Omid

      Pytanie 8
      Bandą rabusiów dowodzi, na razie niezbyt dobrze im się powodzi. Gdy chatę jego opuszczamy twarzą w twarz się z nim spotykamy.
      #8.Greg

      Pytanie 9
      Dobrej rady wysłuchamy jeśli piwo mu podamy. Zbierać trofea nas nauczy jeśli ruda sakwę mu utuczy.
      #9.Drax

      Pytanie 10
      Bestia silna szalenie, jednym swym ciosem sieje spustoszenie. Kły ogromne posiada, nie przestraszyć się na ich widok nie

      wypada.
      #10.Czarny.Troll

      Pytanie 11
      Artefakt przez Magów pilnowany, przez nowicjusza wykradany. Moc mu przywraca trzech magów współpraca.
      #11.Oko.Innosa

      Pytanie 12
      Paladyni hojni byli i nocleg tam opłacili. Sami nigdy nie zasypiamy bo wokoło dużo towarzyszy mamy.
      #12.Pod.Senną.Sakiewką

      Pytanie 13
      Stwór to niezwykle niedołężny, pokona go nawet wojownik niepotężny. Siedzi sobie i jaja składa – taka już rola tego gada.
      #13.Królowa Pełzaczy

      Pytanie 14
      Lee w pułapkę go zwabił, oddziały mu życia pozbawił. Na bagnach odniósł nad nim zwycięstwo i pokazał swoje męstwo.
      #14.Lukkor

      Pytanie 15
      Niczym królewna uwięziony, dzięki kluczowi oswobodzony. Gdy sekretny znak zobaczy będzie skory do współpracy.
      #15.Joe

      Pytanie 16
      Martwe zwierze zobaczymy jeśli w sufit popatrzymy. Odbywa się tam spotkanie na którym dostajemy pierścień i ubranie.
      #16.Pod.Martwą.Harpią

      Pytanie 17
      Dziwna to kobieta – mieszka w dziczy bez faceta. Gdy jej roślinę przyniesiemy to paczuszkę dostaniemy.
      #17.Sagitta

      Pytanie 18
      Gdy mu trunek przyniesiemy, na strój zniżkę dostaniemy. Chłop jaskinię w lesie posiada, Straż na nią przez przypadek wpada.
      #18.Vino

      Pytanie 19
      Przez programistów zapomniany, ogląda tylko swego kanionu ściany. W obozie jego ludzie niewyżyci, jednym słowem sami bandyci.
      #19.Quentin

      Pytanie 20
      Udziały posiada, a ziemią nie włada. Siedzi później w Klasztorze gdzie na swój proces doczekać się nie może.
      #20.Salandril

      Pytanie 21
      Do obozu wejdziemy tylko gdy go zabijemy. Jego następca do swej pracy się zniechęca.
      #21.Franko

      Pytanie 22
      Zbroję nieodpowiednią posiada, Fletcher mu podpada. Tłum kibicuje na walkach których nie organizuje.
      #22.Scatty

      Pytanie 23
      Zagadka ta w wieży się zaczyna, żadnej innej nie przypomina. Gdy księgę przeczytamy następnej szukamy.
      #23.Chromanin

      Pytanie 24
      Stwór to niesamowity, w zupie niezwykle smakowity. O jego mięso kucharz nas prosi co o zaginionym strażniku
      donosi.
      #24.Chrząszcz

      Pytanie 25
      Rudę świetnie wydobywa bo długo już w kopalni przebywa. Woda go nie zaleje, cudem ocaleje.
      #25.Grimes

      Pytanie 26
      Dnie całe bąki zbija, stoi i piwo popija. Paladynów okrada gdy noc zapada.
      #26.Rangar

      Pytanie 27
      To myśliwy jest z przełęczy, szczególny zębacz go męczy. Boi się go szalenie, tak silne jest to stworzenie.
      #27.Gaan

      Pytanie 28
      Palcem nie skinie, wiele owiec przez to ginie. Chłopak dba o drzewa gdyż codziennie je podlewa.
      #28.Bullco

      Pytanie 29
      Zadatki ma na przewodnika a nie wojownika. Gobliny go napadają i Almanach odbierają.
      #29.Talas

      Pytanie 30
      Jeśli kodów użyjemy ich muzykę poznajemy. W Starym Obozie grają, fanów swych zadowalają.
      #30.In.Extreemo

      Brawo!! Rozwiązałeś poprawnie wszystkie zagadki ale to nie znaczy, że wygrałeś konkurs. Aby wygrać musisz odpowiedzieć na proste pytanie a jego odpowiedź wysłać do mnie za pomocą PM. Czyja armia została rozbita przez armię dowodzoną przez Rhobara?? Pamiętaj, że masz tylko jedną szansę na poprawną odpowiedź.

      Była to armia pod dowództwem Gellona.
      Podziemie Beliara - Poszukiwacz

      inverse

      • Wiadomości: 457
        • Blog - opowiadania
      Odp: Archiwum Konkursów
      « Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:08:21 pm »
        WIELKI KONKURS GRAFICZNY

        Niniejszym postem uważam go za otwarty!
        Sędziowie
        • Do składu sędziowskiego należą: Luke, pietrex, GuRt, Krakersik, xilk i MaRay.
        • Sędziowie mmają prawo zgłaszać swoje prace w kategoriach, w których nie sędziują.
        • Zdanie sędziów (czytaj: większości sędziów) jest niepodważalne dla każdego, kto w randze nie ma słowa "mistrz" (pomijając szczególny przypadek admina).
        • W razie dłuższej niedyspozycji jednego z sędziów, jego obowiązki przejmuje drugi z zakonu.
        Kategorie i sposób zamieszczania/przesyłania prac

        Prace ręczne
        Można użyć skanera lub cyfrówki. Mile widziany podpis w narożniku pracy...
        • Artwork przedstawiający postać lub potwora z Gothica
        • Pejzaż przedstawiający jakieś istniejące w grze miejsce
        • Komiks rysowany, styl dowolny, tematyka dowolna, byle związana z Gothic`em
        Screeny
        Używając jakiegokolwiek programu do screenów, może być nawet zwykły PrintScreen i "Wklej" w Paincie - byleby był to screen, bez doróbek, i nie za duża rozdzielczość (rozmiar pliku nie będzie punktowany)
        • Krajobraz przedstawiający po prostu krajobraz
        • Funny Bez Kodów przedstawiający coś śmiesznego, do czego zauważenia nie trzeba być cheater`em
        • FreeStyle czyli krótko mówiąc kody dozwolone - "funny... und more funny"
        • Pojedynek - w ogóle walka, jakieś starcie might&magic
        • Na Modłę Gothic - screen z innej gry przywodzący na myśl naszą sagę.
        Screeny Po Przeróbkach
        To co tygryski lubią najbardziej - w tym dziale możecie screeny przerabiać, obrabiać, właściwie to na końcu może baaardzo odbiegać od oryginału... Są tu także zestawienia screenów.
        • Komiksy - screeny z dymkami zestawione w Paincie lub Wordzie... no dobra, w czymś lepszym raczej. Byle za dużo nie zajmowało, tu rozdzielczość g.... nas obchodzi. Może być równie dobrze Adobe Photoshop co PowerPoint.
        • Komiks Funny - tego chyba nie musze tłumaczyć.
        • Epika - powinien to być patetyczny i wzniosły komiks, w którym może dochodzić np. do bitew, lub "taka solucja", np. alternatywne zakończenie Gothica, np. Bezimiennymiennymiennymiennymienny wracający z Świątyni Śniącego... itd. itp.
        • Parodia czyli satyra na świat realny, np. politycy, szopka, czy sztuka Szekspira...
        • Logo - sztandar, herb albo po prostu nowe logo dla Gothic Site
        Filmy
        Stworzone w różnych programach, np. Frapsie... przytoczę instrunkcję dankreven`a:
        No więc wiecie, jak się posługiwac Frapsem. Scenki rodzajowe tworzymy za pomocą przeglądanki na stronie dfilm.com. Starczy wybrać scenerię, postacie, dialogi... Sędziom wysyłamy linki do filmów (najpierw w oknie tworzenie filmu wysyłamy go do siebie), może to być do 10 kolejnych filmików (bo jeden może mieć 3 sceny).

        Podkategorie:
        • Fraps lub podobne:
        • Funny czyli coś śmiesznego z gry
        • Bitwa czyli coś strasznego i w ogóle
        • Kabaret czyli coś satyrycznego na świat

          Scenki rodzajowe:
        • O ŚP oczywiście funny
        • Wojny Bogów niekoniecznie funny
        • Dramat ani trochę funny
        • Na Modłę Gothic - "filmik" przywodzący na myśl naszą sagę.
        Regulamin
        [LIST=1]
        • Nadsyłający pracę musi posiadać do niej pełne uprawnienia. Plagiat będzie tępiony i to ostro.
        • Prace nadsyłamy mailem. Dbamy o możliwe skompresowanie pliku.
        • Limity: screeny i rysunki 1 MB, komiksy 5 MB, filmy frapsopodobne 10 MB.
        • Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia o 23.59.
        • Wyniki zostaną opublikowane około 8.01.2006
        Wszystie prace prosimy wysyłać na adres wkg@o2.pl z wpisaną w temacie kategorią pracy.

        Rzut oka wstecz
        A więc warto zaznaczyć tylko tyle, że termin oddawania komiksów przedłużył się... i że mieliśmy problemy z sędziami z Klasztoru... ale puśćmy to w niepamięć. Najszybciej jak mogłem przedstawiłem wyniki (od tej chwili, chwili edita, zaczynam robotę z linkami i zestawieniami ocen), i mam ndzieję że to ostatni edit.

        =W-Y-N-I-K-I__W-K-G=

        Poniższy log - autentyk.

        * Now talking in #wkg
        * lodz.ircnet.pl sets mode: +nt
        * [Luke] wkracza wściekły na mównicę. Cały dzień spędził na gromadzeniu wyników WKG. Najgorsze było to, że niektóre pliki musiał sam umieszczać na serwerach. Nawet jeden film. Ale rozchmurzmy się - wyniki już nadchodzą...
        * Gawiedz_SP has joined #wkg
        <[Luke]> siemka
        <Gawiedz_SP> hejka!
        * [Luke] sets mode: +v Gawiedz_SP
        * [Luke] sets mode: +m
        * [Luke] changes topic to 'Wielki Konkurs Graficzny! '
        <[Luke]> a więc: mam wyniki
        <Gawiedz_SP> hura!
        <[Luke]> było ciężko... ale zrobione
        <[Luke]> niech wypowiedzą się sędziowie
        * Sedziowie has joined #wkg
        <[Luke]> co powiecie?
        <[Luke]> ach... no racja
        <[Luke]> nic
        * [Luke] sets mode: +v Sedziowie
        <Sedziowie> wreszcie
        <Sedziowie> a więc powiemy:
        <Sedziowie> coś
        * Gawiedz_SP wykonuje falę
        * [Luke] wykazuje dezaprobatę dla Lodowej Fali
        * Sedziowie w jednej trzeciej wykazują aprobatę
        <[Luke]> a więc oto wyniki WKG
        <[Luke]> http://dhost.info/wplotr/WKG.xls
        * Sedziowie ględzi coś o limicie transferu
        <[Luke]> Jak będzie trzeba... to... hmm...
        <[Luke]> Czy ktoś mógłby ściągnąć ten plik i wysłać na inny serwer? Link do mnie na GG.
        * [Luke] schodzi z mównicy
        * Sedziowie próbują oblec mównicę
        * [Luke] odsyła wszystkich fanów i fotoreporterów do Oko w Oko
        * Sedziowie rozchodzą się
        * Sedziowie has quit IRC (no i sie rozeszli)
        * [Luke] przypomina fanom i fotoreporterom, gdzie ich posłał
        * Gawiedz_SP was kicked by [Luke] (do Oko w Oko!)
        * Disconnected[/list]
        « Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 20:11:22 pm wysłana przez inverse »
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:12:08 pm »
        Zagadkogothicon V

        Kilka słów od organizatorów konkursu o nazwie "Zagadkogothicon".
        Zabrania się:
        - stosowania dopingu,
        - ściągania,
        - zażywania wszelkiego rodzaju używek,
        - spożywania alkocholu,
        - oraz zbyt wielkich ilości chipsów.
        Zezwala się na:
        - picie soków w 100% naturalnych,
        - spożywania czekolady,
        - zerkania do niewielkich pomocy naukowych...

        Dobra a teraz na poważnie.

        Konkurs rozpoczyna się w sobotę, tj. 4 lutego b.r o godzinie 10:00. Konkurs składa się z 30 rymowanych (w miarę) pytań. Odpowiedź na jedno pytanie jest nazwą kanału z pytaniem kolejnym, przy czym do odpowiedzi trzeba dodać nr zagadki, na którą się odpowiadało.
        Jeżeli odpowiedź na pytanie nr x brzmi Tawerna, to nazwa kanału to #X.tawerna.

        Jeżeli odpowiedź jest wielowyrazowa, to między wyrazami stawiamy kropki. Np. #X.Nowy.Obóz

        Nagrodzone zostaje tylko PIERWSZE miejsce, więc kto pierwszy, ten lepszy...

        Co do nagrody, proszę uzgodnić z Kapitułą swojego zakonu. Ja nie wnikam...

        Konkurs odbędzie się w sieci POLNet a kanał startowy to #start, w sobotę o 10:00.

        Życzę wszystkim powodzenia!

        P.S. Ze względu na moją nieobecność w sobotę, Zagadkogothiconem kierował będzie dankreven.
        P.S.2 Oby wygrał Innosowiec

        Zwycięzca: Johnson

        Krótkie sprawozdanie:
        Ogólnie jako takiej rywalizacji nie było, chociażby przez zbyt łatwe pytania, jak mówili sami zawodnicy.
        Na początku do przodu wybił się lays, ale zatrzymał się na kamiennym murze... tj. na pytaniu nr. 6. Pałeczkę przejeli wtedy Johnson, Zenon oraz MoG. I było tak aż do samego końca, Zenon dotarł chwilę po Johnsonie, a następnie MoG.

        Pytania:
        1.
        Przy bramie stoi do zamku, nie zadasz żadnego mu szwanku. Za jego zgodą do zamku wejść możesz, łapówka też dopomóc może.
        #1.Thorus

        2.
        Opętany przez nieprzyjaciela ukradł artefakt i zaczął uciekać. Na Dworze go znajdziemy i zabrać ze sobą możemy.
        #2.Pedro

        3.
        Ogromne jest owo stworzenie, które sieje wokoło zniszczenie. Skóra jego czarna warta majątek... lecz żebyś przy ucieczce nie gubił portek.
        #3.Czarny.Trol

        4.
        Na czele Obozu stoi i każdy się go tam boi. Potężne ostrze posiada oby nie wyniknęła między wami zwada.
        #4.Gomez

        5.
        W cieniu lasu owo stworzenie żyje a o północy wyje.
        #5.Wilk

        6.
        Przebranie ci nie pomoże, gdy na tego pana natkniesz się w obozie.
        #6.Senyan

        7.
        Kiedyś żeglarzem wspaniałym był, później do Górniczej Doliny przybył.
        #7.Torlof

        8.
        Uważa się za „chrzciciela” ale nie Jana. Zgrywa bardzo ważnego pana.
        #8.Bulit

        9.
        Został zamknięty przez szachrajstwo innych, dużo bardziej winnych. My go uratujemy gdy pamiętnik pewien ujawnimy.
        #9.Bennet

        10.
        W dolince niewielkiej bytuje i w głowie coś go kłuje. Tatuaże na ciele nosi i do naszych przygód wiele wnosi.
        #10.Lester

        11.
        W wysokiej jaskini jegomość mieszka. Uciekł z Obozu, cwany koleżka. Gdy do niego dojdziemy to doświadczenie dostaniemy.
        #11.Gilbert

        12.
        Płyn to zabójczy, śmierć zadać może. Magowi Ognia jednak pomoże.
        #12.Łzy.Innosa

        13.
        Na latarnię jego zbójnicy napadli. Lecz cienkie to chłopy, bo szybko padli. Owy Latarnik rzewnie dziękuje i do domu czym prędzej wędruje.
        #13.Jack

        14.
        Na zamku w Obozie kuje broń wszelaką. Gdy go uwolnimy, podziękuje za to.
        #14.Stone

        15.
        Kobieta w lesie mieszkająca każdego z choroby wytrąca.
        #15.Sagitta.

        16.
        Gobliny księgę ważną Mu zabrały i przez to alchemika zdenerwowały. Choć niezbyt mężny z niego był człek to bez jego pomocy szukałbyś jej wiek.
        #16.Talas.

        17.
        W błocie i bagnie go spotkać możesz. Gdy Cię dopadnie, nic nie pomoże. Szybko przez moczary się porusza, a walczyć z nim to wielka katusza.
        #17.Wąż.Błotny

        18.
        Od stryka go uratowała służba, walka i chwała. Do Kolonii zrzucony czeka na zemstę za śmierć Króla żony.
        #18.Lee

        19.
        Stwór to szybki niezwykle cios z ciemności zadaje chytrze. Wędrując kopalni szybami uważajcie, żeby nie spotkał się z wami. Gdy go zobaczysz uciekaj co sił, by Cię żuwaczką swą nie przebił.
        #19.Pełzacz

        20.
        Miejski bumelant i bawidamek za pieniędzy kupę mógłby kupić zamek. Wciąż się przechwala i wszystkich wkurza, w karczmie go spotkasz o każdej porze.
        #20.Valentino.

        21.
        Gdy mu rzepę przyniesiemy taniej ubranie dostać możemy.
        #21.Lobart

        22.
        Zamienić przy pracy druha miała swojego, w tym oto celu musimy udać się do niego. Zbakany przy fajce wodnej siedział i totalnie się opierdzielał. Ważniaka zgrywać mu się chciało, lecz ciosy w gębę go otrzeźwiały.
        #22.Harlok

        23.
        W Górniczej Dolinie znalazł swe leże. W ruinach pradawnych wyczynia szalbierze. Czterech braci ze sobą sprowadził i w byłej Kolonii na ludzi usadził. Swoim jestestwem żywioł ognia reprezentował i wcale się z tym nie chował.
        #23.Feomathar

        24.
        Przez jego lenistwo owiec bez liku zeżarły wilki wśród pasterza krzyku.
        #24.Bullko

        25.
        Spośród trzech braci on pierwszy na świecie. Magowie Ognia mu służą przecie. O kogo chodzi? Już chyba wiecie.
        #25.Innos

        26.
        Po wkopaniu złodzieja jednego, możemy spodziewać się wiadomości od niego. Za domem handlarza rybnego możemy spotkać wstrętną gębę jego.
        #26.Attila

        27.
        Przyjaciel ze Szkodników bandy. Na zwiady do Khorinis wysłany. Wśród najemników poważany.
        #27.Lares

        28.
        Paczkę z zielem ktoś mu śmiał zakosić, przez co zaczął się bardzo złościć. Gdy paczkę mu zwrócić raczysz, on hojnie skrętami Cię obdarzy.
        #28.Cipher

        29.
        Gdy jego dziennik posiądziesz to przyjaciela z zabójstwa odciążysz.
        #29.Cornelius

        30.
        Podczas przywołania wielkiego, wierni modlili się do niego.
        #30.Śniący

        Do tego zawodnicy musili odpowiedzieć jeszcze na pytanie "Czymże jest Morgrad?". Pytania autorstwa Fyo.

        Tyle (przy okazji zerwłem z mileczniem tutaj, i się odezwłem).
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:12:39 pm »
        Czyje to słowa II

        Zasady:
        Nie zmieniły się. Ja podaje cytat bezpośrednio zaczerpnięty z Gothica, a wy odpowiadacie z czyich ust padły te słowa.

        Punktacja:
        Za oprawną odpowiedź przyznaje jeden punkt. (Z małymi wyjątkami....)

        Regulamin:
        1. Jestem jedynym sędzią.
        2. W konkursie może wziąć udział każdy członek ŚP.
        3. Edycja dotyczy tylko i wyłącznie Gothica I
        4. Konkurs rozpoczyna się od nowa!
        5. Nie uznaję odpowiedzi edytowanych.
        6. Ilość pytań znam tylko ja
        7. Nie ma limitu pytań na dzień.
        8. Kiedy odpowiedź długo nie padnie, będziecie mieli do wyboru większą ilość punktów za pytanie, albo podpowiedź.
        9. Jeden post może zawierać tylko jedną odpowiedź!
        10. Odpowiedzi muszą być poprawne ortograficzno-gramatycznie, mam prawo nie uznać odpowiedzi nawet z jednym błędem.
        11. Podpowiedzi udzielam, kiedy uznam to za konieczne (tzn. kiedy przez dłuższy czas nikt nie udzieli poprawnej odpowiedzi).
        12. Co jakiś czas zadam pytanie specjalne. Nie będzie to cytat, lecz ciekawostka/zagadka dotycząca świata Gothic'a, lub spraw z nim związanych. Autor poprawnej odpowiedzi otrzyma 5 punktów
        13. Rozmawiałem z Abuyinem i postanowiliśmy, że on również co jakiś czas będzie dostarczał cytaty. W takim przypadku, powiem że cytat jest od niego.
        14. Zwycięzca otrzyma zaszczytny tytuł "Znawcy Cytatów"
        15. Gdybyście mieli jakieś "ale" piszcie do mnie PW.
        17. Konkurs ma charakter zabawy, więc: Nie bijemy się, nie plujemy, nie klniemy, nie ciągniemy się za…włosy, itd.
        18. Można pisać 2 posty pod rząd, ale tylko 2.
        19. Jeżeli ktoś wątpi we wiarygodność cytatu - moge udowodnić to screenem z gry

        Wszelkie zmiany w regulaminie będą pogrubione i zaznaczone kolorem czerwonym.

        Tabela Wyników
        Don Corleone - 52 pktów
        Gahar - 16 pktów
        Mroczny Bane - 15 pktów
        Werewolf - 12 pktów
        Xingu - 7 pktów
        player - 6 pktów
        Pryka - 5 pktów
        kyzv - 5 pkt
        MaRay - 5 pkty
        Hosh-Pak - 5 pktów
        Vhailor 7 - 3 pkty
        xilk - 3 pkty
        Łowca Poszukiwaczy - 3 pkty
        zenon21 - 2 pkty
        Okultysta - 2 pkty
        Johnson - 2 pkty
        masterblaster - 1 pkt
        Lord Andre - 1 pkt
        Deimos - 1 pkt
        Krakersik - 1 pkt
        PredAlien - 1 pkt

        Zwycięzcy:
        I miejsce Don Corleone |52 punkty| - Duży plus do awansu; tytuł „Znawcy Cytatów”; posada sędziego w Czyje to Słowa III ; 3 skrzynie wina [by Kranzzo] ; wycieczka do Bytomia na kurs krawiecki :P ; Żel to włosów <Mega Ultra Strong>

        II miejsce Gahar |16 punktów|- Średni plus do awansu ; Samochód marki Trabant (Full wypas: Białe zegary <model „Made In Russia”> , ABS <czyli „Auto Bez Silnika”> , Spoiler <niestety skradziony przez Skinheadów> , Zielony Metalik < jaskrawy odcień>. W komplecie zimowe opony i radio <patrz: „Spoiler”> ) ; Żel do włosów <Ultra Strong>

        III miejsce
        Mroczny Bane |15 punktów| - Mały plus do awansu ; rower, wrotki, deskorolka – modele jednokołowe ; Żel do włosów <Strong>


        Pytania:
        [/SIZE][/B]
        1) "Śniący to boska istota, która zsyła nam wizje objawiające jego wolę. W każdym razie zsyła je Guru" - Lester
        2) "Świetnie! Jeśli o mnie chodzi - Diego usłyszy, że równy z ciebie gość" - Zły
        3) "Chcesz zostać silnym wojownikiem, więc szukasz mistrza, który wskaże ci drogę" - Cor Angar
        4) "O cholera! To znaczy, że będę tutaj tkwił do końca życia. Miałem nadzieje, że ten bęcwał jednak wróci." - Fletcher
        5) " Jestem najlepszym wojownikiem jakiego ten zawszony Obóz kiedykolwiek oglądał" - Kharim
        6) " Nie wątpię! Cóż... Początki nie są zbyt trudne" - Rączka
        7) " Kręci się przy południowej bramie, po przeciwnej stronie zamku, tuż za wejściem. Sukinsyn boi się pojawić bliżej centrum" - Thorus
        8) " Jasne! Ale nic mi już dzisiaj nie zostało. Wróć jutro! " - Snaf
        9) " Musisz się jeszcze wiele nauczyć. Mógłbym ci pokazać, co w trawie piszczy. " - Klin
        10) " Ale ci barbarzyńcy mają w nosie swoje duchowe z zbawienie. Dlatego teraz zajmuje się wyłącznie sprzedażą ziela. " - Baal Kagan
        Bonus) Kto w serii Gothic uzyczył głosu Xardasowi? - Tomasz Marzecki
        11) " Niech błogosławieństwo Adanosa zawsze będzie z tobą. Mogę ci pomóc zwiększyć twoje magiczne właściwości lub zaopatrzyć cię w kilka pożytecznych przedmiotów." - Cronos
        12) " Pilnujemy, żeby nikt nie przeszkadzał Kretom w pracy i dbamy o bezpieczeństwo Magów. " - Gorn
        13) " Chłopie, co chwila są jakieś problemy! Szkodniki robią co się im żywnie podoba, a my musimy pilnować Magów i całego Obozu. " - Kosa
        14) " Oprócz tego powinieneś mieć chociaż ogólne pojęcie o życiu w kolonii, układach między obozami, i takie tam..." - Gorn
        15) " Pewnie dlatego udało mi się tak długo przeżyć. Dostajemy sporo ryżu i trochę gorzałki. Może nie jest to wiele, ale mi wystarczy. " - Pock
        Bonus 2) Jakim mianem Pock określa króla Rhobara? - "sukinsyn w koronie"
        16) " Tak? To powiedz im, żeby przysłały tutaj kogoś, kto spróbuje mnie stąd przepędzić ! " - Mordrag
        17) " Nie, ale powinieneś wiedzieć, co cię tam czeka. Nie jesteś w Starym Obozie, ani wśród tych nawiedzonych świrów! " - Jarvis
        18) " Święta racja, chłopcze. Byłem jednym z pierwszych, którzy tu trafili. " - Pock
        19) " Hmmm... Wyglądasz w porządku. Chociaż nigdy nie wiadomo - zawsze znajdzie się jakiś nowy, który wyobraża sobie niewiadomo co. " - Horacy
        20) " Słyszałem, jak kiedyś powiedział, że ma ochotę pogruchotać Księciu kości, ale tak naprawdę nigdy by tego nie zrobił " - Jeremiasz
        21) " Czyżby? Tylko nie oczekuj zbyt wiele po tej robocie. Trzy porcie ryżu na dzień. Resztę musisz sobie sam załatwić " - Swiney
        22) " Mordrag wrócił?! Jakbyś go jeszcze spotkał, powiedz mu, że Lares chce się z nim widzieć. " - Roscoe
        23) " Zejdź mi z oczu, niegodny robaku! Uczę wyłącznie Strażników Świątyni Śniącego. " - Gor Na Toth
        24) " Czyżby? Co cię skłoniło do tak drastycznych kroków?" - Lester
        25) " Świetnie... Teraz Baal Kagan może mi... No wiesz (pijacki śmiech) " - Baal Isidro
        26) " Jestem myśliwym. Utrzymuje się ze sprzedaży skór i kłów zabitych zwierząt" - Aidan
        Pytanie specjalne) Jakie zaklęcie rozwściecza Baala Lukora? - Kontrola
        27) " Podatki, chłopcze. Podatki! Moja chata była równie pusta jak mój żołądek i po prostu nie mogłem dłużej płacić. " - Pock
        28) " Świetnie! Wyświadczyłeś mi przysługę, teraz ja wyświadczę przysługe tobie. Powiem Diego, że można na tobie polegać. " - Świstak
        29) " Hej jestem w tej kolonii od dwóch lat. Wiesz jak długie moga się wydać DWA LATA w więzieniu?!" - Lester
        30) "Magowie mówią, że mamy już niemal całą potrzebną ilość. Kiedy będziesz w Nowym Obozie rzuć okiem na kopiec. " - Swiney
        31) "Zbieramy bagienne ziele, które zostanie przetworzone przez naszych braci tak, by można było je palić" - Viran
        32) " Jeśli zapłacisz Strażnikom za ochronę, będziesz mógł żyć we względnym spokoju. Strażnicy pilnują, żeby ich ludziom nie działa się krzywda. " - Guy
        33) " Jakiś świr z ciebie, czy co? Nie chcę mieć z tobą nic wspólnego" - Wrzód
        34) " No nie! Ten stary cap wyleguje się podczas gdy ja muszę tu tyrać jak wół! Już ja mu pokaże... " - Dusty
        Pytanie specjalne 2) Jakie cztery niedokońca kulturalne wyrazy wypowiada Kyle? - sukinsyny, cholerny dupek, sukinkoty, banda wieprzy
        35) " Bez przerwy słychać, jak grzebią i kopią. Siedzą w ciemności i czekają na jakiegoś biednego górnika, z którego zrobią sobie obiad. " - Glen
        36) " Walcz bez strachu i zabijaj bez litości. " - Gor Na Kosh
        37) " Lifrum ak Gharak
        Gharak Or Nach bin thu.
        Lifrum mar Orak chtah.
        Shrunk esp Horinth. " - Cor Caloma
        Pytanie specjalne 3) Obrazek - Zastanawiam się czy wiecie co to za przystojny pan? - Ulbert
        38) " Jasne. Co tylko zechcesz... Jeśli masz dość rudy. " - Alberto
        39) " Tak, nasza ruda rzeczywiście posiada właściwości magiczne. Wykuta z niej broń nigdy się nie psuje, a miecze i topory są ostrzejsze, niż te wykute ze stali. " - Ian
        40) " Mam tu wszystko, czego mógłbyś zapragnąć. To czego NIE MAM i tak by ci się nie przydało. " - Santino
        41) " Równy z ciebie gość! Wspomnę o tobie Diego. " W powyższym cytacie jeden wyraz jest błędny. Wskażcie go i zamieńcie prawidłowym... - "Równy z ciebie chłop. Wspomnę o tobie Diego."
        42) " A ja pilnuję, żeby ruda trafiła do właściwych osób... " - Gravo
        43) " W ciągu dnia znajdziesz pewnie przed świątynią" - Milten
        44) " Głównie z ziela bagiennego i wydzieliny pełzaczy. " - Caine
        45) " Nie chcę mieć nic wspólnego z magami! Przestań mi wreszcie zawracać głowę, dobrze?" - Thorus
        46) "Co tu dużo mówić: Gomez i jego ludzie zajęli go po wielkim buncie." - Siekacz
        47) " Nie popełniaj tego samego błędu. Bariera powstrzyma każdego." - Grimes
        48) " Pozyskujemy ją z wnętrzności pełzaczy. Przy odrobinie ostrożności można wyciąć ich gruczoły jadowe. " - Gor Na Drak
        49) "Poza tym, tylko tutaj dostaniesz towary z zewnętrznego świata po przyzwoitych cenach. W innych obozach zapłacisz za nie fortunę! " - Guy
        50) " Naprawdę? Opowiedz mi coś o zewnętrznym świecie! Już od miesiąca nie miałem żadnych wieści z zewnątrz. " - Kirgo
        Pytanie specjalne 4) Z czego cieszy się Snipes? - Zawsze się cieszy kiedy może dać prztyczka w nos któremuś ze stażników.
        50) Obrazek W miejscu cenzury jest, jak na list przystało, nagłowek... Jakiej treści??? - Czcigodny Mistrzu
        51) " Cała ta przeklęta góra jest jednym wielkim gniazdem pełzaczy. " - Asghan
        52) " Ha, ha, ha!" - Ian
        53) " Wykazałeś się odwagą i hartem ducha. (...) " - Gor Na Bar
        54) " Najpierw musisz odsłużyć swoje jako Nowiciusz, dopóki nie przekonamy się, że jesteś oddanym sługą śniącego. " - Cor Angar
        55) " Twoje dokonania w Starej Kopalni dowodzą, że stać cię na wiele. " - Lee
        56) " Nie twój interes! " - Torrez
        57) " Rozmawiałem już z Dexterem, Złym i Rączką. To jedni *najbardziej wpływowych ludzi w Zewnętrznym Pierścieniu. " - Grim
        58) " Spuściłeś mi niezłe baty, stary. To była dobra walka, ale już się skończyła! " - Lewus
        59) " Ratford i Drax polują zwykle na północ od Starego Obozu, na drodze do miejsca wymiany." - Wilk
        Pytanie specjalne 5) Co Rufus najchętniej powiedział by " Ryżowemu Księciuniowi " ? - Rufus najchętniej powiedziałby Ryżowemu Księciuniu żeby sam odwalał tą swoją brudną robotę...
        60) "Teraz, kiedy jesteś jednym z nas, mogę ci jakąś sprzedać." - Wilk
        61) "Pogadaj z Silasem. MY nie narzekamy." - Straznik karczmy na jeziorze Wykidajło
        62) " To banda morderców. Lepiej trzymaj się od nich z daleka. " - Rufus
        63) " Bogowie przyglądali się bezczynnie, gdy byliśmy skazywani na dożywotnią katorgę w tym więzieniu. Ale Śniący wskaże nam drogę do wolności." - Baal Taran.
        64) " Człowieku! Czego chcesz?! " - Lewus
        65) " To zależy tylko od tego, co chciałbyś wiedzieć." - Rączka
        66) " To samo, co 20 lat temu. Nic się nie zmieniło od tej pory. " - Balam
        67) " Oczywiście do tego wszystkiego potrzeba odpowiedniego wyposażenia. Mógłbym ci je sprzedać, jeśli chcesz. " - Huno
        68) "Strażnicy zdjęli zbroję z zabitych królewskich rycerzy." - Guy
        69) " Zgłoś się do Miltena. On się zajmuje kurierami. " - Rodriguez
        Pytanie specjalne 6) Co robią strazżnicy, kiedy walczy ze sobą dwóch członków obozu, którzy zapłacili za ochronę??? - Czekają aż wyłoni się zwycięzca pojedynku, którego zabijają.
        70) "Możesz na mnie liczyć, chłopcze!" - Szakal
        71) "Zapytaj kogoś innego, dobra? Ja tu tylko uprawiam ryż. Na innych rzeczach się nie znam." - Rufus
        72) " W naszym obozie znajdziesz świętych mężów, którzy odpowiedzą ci na to pytanie znacznie lepiej niż ja. " - Gor Hanis
        73) "Tak, ale nie za darmo. Jak chcesz, żebym cię czegoś nauczył, musisz zapłacić." - Scatty
        74) " Zjednoczył się z nami duchowo, ale jego moc jest wciąż ograniczona. Był uśpiony przez tysiące lat, ale moment jego wielkiego przebudzenia jest już bardzo bliski! " - Baal Taran
        75) "Czyżby? A cóż takiego, jeśli wolno spytać?" - Huno
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:13:05 pm »
        Konkurs na Fristajlowe Kombinacje Trików z Gothic

        1. W konkursie może wziąć udział każdy członek ŚP.
        2. W skład sędziowski wchodzą: dankreven(Królestwo), Don Corleone(Klasztor), xilk(Podziemie)
        3. Sędziowie będą oceniali prace pod względem pomysłowości w kombinacji tricków, jak również pod względem estetycznym w kategoriach: G1, G2 i NK. Każda kategoria obejmuje tereny z danej części gry.
        4. W filmie nie może być scen o podtekstach erotycznych oraz wulgaryzmów.
        5. Trzymamy się zasad etyki.
        6. Wszelki plagiat będzie ostro tępiony(dyskwalifikacja).
        7. Konkurs rozpoczyna się 2 marca 2006 roku, a prace można wysyłać do 7 kwietnia 2006 roku. Tak więc macie ponad 4 tygodnie na stworzenie i wysłanie pracy.
        8. Do konkursu nie trzeba się wcześniej zgłaszać. Wystarczy wysłać prace w regulaminowym czasie.
        9. Prace należy wysyłać na adres KnFKTzG@wp.pl. Rozmiar jednego filmu może wymieść maksymalnie 30 MB.
        10. Podczas nagrywania filmu nie można używać kodów, jednak można się dostać kodami do ciekawego miejsca. Pozostałe chwyty dozwolone, w tym sztuczki z kamerą.
        11. Sędziowie maja tydzień na ocenę prac.
        12. Wszelkie zmiany będą zaznaczone kolorem pomarańczowym.

        Pomoc techniczna:
        1. Aby cokolwiek nagrać, potrzebujemy odpowiedniego programu. Polacam Fraps. Mamy dwie wersje tego programiku: Nowszą, która niestety obciąża kompa, oraz starszą, która co prawda pozwala odetchnąć sprzętowi, ale nie nagrywa dźwięku. Ponadto, programy te, jako że to wersje testowe płatnych programów, pozwalają nagrać do 30s ciągłego filmiku. Polecam wybrać opcję nagrywania w 1/2 rozdzielczości (Half-Size) co pozwoli nam na zredukowanie "pokazu slajdów" na naszym komputerze.
        Fraps starszy Fraps nowszy (Jeśli ktoś chciałby pełną wersję programu, proszę o PM, bowiem regulamin zabrania mi dawania tego typu linków - dankreven)
        2. Kiedy już zdobędziemy upragniony materiał filmowy, należy jakoś go zmontować (przyzwoitość wymaga ). Do tego celu wystarczy prosty Windows Movie Maker, jeśli ktoś chce (i go na to stać, nie mówimy przecież o piratach, prawda?) może użyć sprzętu z wyższej półki, jak Roxio Videovave, czy w pełni profesjonalnego Adobe Premiere Pro. Ten ostatni jest dość trudny w opanowaniu, rezultaty są jednak bardzo zadowalające. Dwa pierwsze programy nie są tak trudne, a wynik, przy odpowiednim nakładzie pracy może nie być wcale gorszy... Najważniejsze jest, by skupić się na odpowiednich przejściach (dynamika i styl) oraz muzyce, która wbrew pozorom jest tutaj niemal najważniejsza. Aby całość wyglądała dość cywilizowanie, warto dodać tytuł (byle oryginalny i ciekawy) oraz napisy końcowe. Bez nich film wiele traci na wartości.
        3. Teraz najgłośniejsza kwestia, czyli rozmiar pliku. Po przemieleniu przez WMM nasz plik straci znacznie na jakości, jednak jego rozmiar będzie wręcz porażająco mały. Jeśli operujemy innymi programami, mamy już do wyboru wiele opcji zapisu, dot. foramtu pliku i jakości. Pozwala nam to na dobór opcji wg. osobistych upodobań. Jak kto chce, może kombinować Binkiem. Po konwersji otrzymamy plik w formacie .bik, w którym często nagrywane są filmy w grach (np. Gothic). Jednak ta sprawa jest dość ryzykowna, i trzeba trochę pokombinować by otrzymać zadowalające rezultaty, ale dzięki temu ubytek jakości będzie znacznie mniejszy.
        Rad Video Tools
        4. Co jeśli filmik się tnie?
        Jeśli Fraps klatkuje Wam podczas nagrywanie filmików, to spróbujcie użyć tego programu: SnagIt 8.0 To najnowsza, testowa wersja, lecz myślę, że na chwilowe potrzeby konkursu powinna Wam wystarczyć. Ewentualnie można poszukać sobie na necie starszej i darmowej wersji, choć nieco gorszej wersji.
        Podziękowanie dla dankrevena za napisanie pomocy technicznej

        Zwycięzcy::
        I miejsce - Chomicz: 7 9 9 Razem: 25
        II miejsce - Upadły paladyn: 7,5 8,5 8,5 Razem: 24,5
        III miejsce - Lowca Poszukiwaczy: 5 8 7,5 Razem: 20,5
        IV miejsce - Damiano: 4,5 7 4,5 Razem: 16[/B]
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:14:49 pm »
        Konkurs na Opis Bitki Karczemnej

        1. W konkursie może wziąć udział każdy członek ŚP.
        2. W skład sędziowski wchodzą: Johnson(Królestwo), Gahar(Klasztor), xilk(Podziemie)
        3. Sędziowie będą oceniali prace pod poprawnością interpunkcyjną, ortograficzną, jak i również pomysłowością fabuły, czy estetyką.
        4. W opowiadaniu nie może być scen o podtekstach erotycznych oraz wulgaryzmów.
        5. Trzymamy się zasad etyki.
        6. Wszelki plagiat będzie ostro tępiony(dyskwalifikacja).
        7. Konkurs rozpoczyna się 7 maja 2006 roku, a prace można wysyłać do 11 czerwca 2006 roku.
        8. Zgłoszenia do konkursu proszę kierować do mnie jako Prywatną Wiadomość i są przyjmowane do 31 maja, a wpisowe wynosi 5 sztuki złota
        9. Prace należy wysyłać jako prywatna wiadomość do wszystkich trzech sędziów oraz Rabittous (zrezygnował on z udziału w konkursie).
        10. Sędziowie mają od tygodnia, do dwóch na ocenę prac. Po tym czasie zostaną ogłoszone wyniki.
        11. Osoby, które trafią na podium, otrzymają plus do awansu oraz pieniądze z puli uzbieranych z wpisowego. Przewidziana jest też nagroda ufundowana przez Rabittous. Zostanie ona wręczona trzem osobom, które według naszego Namiestnika napisały najlepsze opowiadania.
        Wynosi ona odpowiednio:
        I miejsce: 50 sztuk złota
        II miejsce: 30 sztuk złota
        III miejsce: 15 sztuk złota

        12. Wszelkie pytanie prosimy umieszczać w temacie „Oko w Oko”
        13. Wszelkie zmiany będą zaznaczone kolorem pomarańczowym.

        Konkurs polega na opisie walki w karczmie. Co do wyglądu, wielkości, nazwy samej tawerny daję wam wolną rękę. Możecie używać zarówno tawern z Khorinis, stojącej na ziemiach Salvetarionu, jak i wymyślonej przez siebie w świecie Gothica. Daję wam też dowolność co do gości danych budynków, ale uważajcie by nie było ich tak dużo, że okażę się, że karczma ma wielkość 10 hektarów :P

        FAQ:
        1. Czy w mojej karczmie może pojawić się elf, czy krasnolud?
        To zależy. W Khorinis inne rasy, niż człowiek nie są znane, za to na kontynencie, czy też w Salvetarionie taka opcja jest już odstępna.
        2. Czy wygląd tawerny zależy tylko ode mnie?
        Karczmy Khorinis znamy z gry, więc powinieneś się trzymać wyglądu znanego z gry, ale za to tawerny z kontynentu, czy w Salvetarionie nie są opisane, więc zależy to tylko od twojej wyobraźni.
        3. Ile osób musi walczyć, by było to uznane za bijatykę?
        Nie ma określonej górnej, czy dolnej granicy. Jednak pamiętaj, by nie była to mała sprzeczka między szóstką znajomych, ale nie może być to też regularna bitwa. Sądzę, że tak z 15 osób powinno wystarczyć do porządnej bijatyki.
        4. Czy mam się skupić tylko na rozróbie?
        To już zależy wyłącznie od ciebie, jednak dużo lepiej będzie wyglądało twoje opowiadanie, jeśli nie zaczniesz i nie zakończysz go zwykłą walką. Możesz dodać w swoim opowiadaniu wątek, jak jakiś klient tawerny opowiada jakąś o wspaniałej wyprawie, czy innej ciekawej historii.
        5. Czy dopuszczalne są obelgi?
        Tak, o ile nie ma w nich jakiś przekleństw oraz nie są bardzo obraźliwe. Pamiętajcie, ze każda rasa przycinki traktuje inaczej. Krasnoludy traktują wszystko poważnie, za to elfy bardzo ciężko czymś obrazić.
        6. Czy mogą być ranni?
        Zależy od tego o jakiej tawernie piszesz. Jeżeli chodzi o świat Gothica, to ofiary są dozwolone, jednak nie może być zbyt wiele krwi, czy drastycznych opisów. Co do tawerny na Salvetarionie to nie można zabijać, a nawet zbytnio okaleczać (np. obcinać ręki), czy znęcać się nad ciałami osób należących do ŚP. Można za to wprowadzić postacie niezależne lub osoby, których już nie ma w ŚP, jednak również tu nie można używać drastycznych metod.
        7. Czy można używać wulgaryzmów, czy scen o podtekście erotycznym?
        Czwarty punkt regulaminu nie zabrania ich stosowania, ale z umiarem. Chodzi tu o to, by co 10 słowo nie okazało się przekleństwem, lub by podczas całej bitwy, para obmacywała się. Może się pojawić czasem jakieś mocniejsze słowo, ale nie by jeden drugiego wyzywał od nie wiadomo czego. Sceny o podtekstach erotycznych również mogą być, ale jak pisałem wcześniej, muszą być z umiarem.

        Lista uczestników:
        1. Ka7 [praca oddana 11 czerwca]
        2. MoG [praca nie oddana w terminie]
        3. Alastor [praca oddana 22 maja]
        4. Don Corleone [praca oddana 11 czerwca]
        5. Werewolf [praca oddana 11 czerwca]
        6. Smutas [praca oddana 8 maja]
        7. Lord Math [praca oddana 22 maja]
        8. Janus [praca oddana 1 czerwca]
        9. Mroczny Bane [praca oddana 11 czerwca]
        10. Gaton [praca oddana 20 maja]
        11. michalantek [praca oddana 6 czerwca]
        12. Masterblaster [praca oddana 26 maja]
        13. Fyo [praca oddana 25 maja]
        14. Sentenza [praca oddana 29 maja]


        Zwycięzcy:

        Oto nagrody jakie przyznał nasz Namiestnik, czy Rabittous:
        I miejsce i tym samym 45 sztuk złota zdobywa Smutas
        II miejsce i tym samym 27 sztuk złota zdobywa Sentenza
        III miejsce i tym samym 14 sztuk złota zdobywa Masterblaster

        Chciałbym podkreślić, że Namiestnik oceniał sam pomysł oraz wykonanie i nie patrzył na błędy.

        A teraz nagrody
        I miejsce, średni plus do awansu oraz 20 sztuk złota zdobywa Michalantek
        II miejsce, mniejszy plus do awansu oraz 16 sztuk złota zdobywa Ka7
        III miejsce, mały plus do awansu oraz 12 sztuk złota zdobywa Janus

        A oto lista uczestników oraz ilość punktów jaką uzyskali (każdy sędzia mógł maksymalnie dać 10 punktów):
        - Sent: 6 6 6 = 18
        - Smutas: 7 8 6 = 21
        - Lord Math: 5,5 5 5,5 = 16
        - Alastor: 8,5 6,5 7,5 = 22,5
        - Fyo: 6 6,5 8 = 20,5
        - Masterblaster: 8 7 6,5 = 21,5
        - Janus: 9 7 7 = 23
        - Michalantek: 9,5 6,5 8 = 24
        - Werewolf: 4 7,5 7 = 18,5
        - Don Corleone: 5 7 7,5 = 19,5
        - Mroczny Bane: 7 7 8 = 22
        - Ka7: 7,5 8 8 = 23,5
        - Gaton: 6 4 5,5 = 15,5


        I kilka słów na temat poszczególnych prac:
        - Sent:
        Mogłaby to być nawet i dobra praca, ale no właśnie, czegoś jej brak. Gdybyś dodał kilka wątków do swej pracy, to wypadłaby ona dużo lepiej. A tak, to straciłeś szansę na podium. Plusem opowiadania jest jego forma, za co umniejsza niektóre minusy[Xilk]
        Opis napisany w całkowicie innym stylu niż inne. Nie posiada żadnych błędów ortograficznych i interpunkcyjnych [z wyjątkiem braku jednego przecinka]. Opis pisany w innym stylu, dlatego też trudno go ocenić. Nie mniej jednak wygląda to nawet ciekawie[Johnson]
        - Smutas:
        W całym opowiadaniu dostrzegłem dość liczne powtórki i literówki. Pomysł z retrospekcją, jednak jest mały błąd, bo na początku powinno być napisane kto wspomina (Pepe, czy Matty) bo tak to przez całe opowiadanie tego nie wiadomo i trochę to psuje przyjemność z czytania. Opisy są dobre i to plus opowiadania. Opowiadanie mogłoby być świetne, gdyby nie tak liczne błędy, które zaniżyły moją ocenę[Xilk]
        Nie dopatrzyłem się żadnych, rażących błędów ortograficznych [oprócz małej ilości literówek]. Występuje jednak trochę ‘zagubionych przecinków’. Czasami występują nawet śmieszne sytuacje, ale ogólnie opowiadanie posiada jedną, poważną wadę. Jest napisane zbyt chaotycznie[Johnson]
        - Lord Math:
        Opowiadanie całkiem dobre. Znalazło się by jednak parę potknięć. Najbardziej rażącym chyba jest fakt, że zamiast pisać „po chwili” podałeś dokładny czas w sekundach, jakby tak ktoś czekał z zegarkiem[Xilk]
        Jest kilka błędów interpunkcyjnych oraz ortograficznych. Akcja toczy się trochę za szybko i nie wiele osób uczestniczy w bójce, ale ogólnie nie jest najgorzej[Johnson]
        - Alastor:
        Opowiadanie wspaniałe. Błędów jakoś nie zauważyłem, więc jeśli są, to oznacza że muszę wymienić sobie okulary :P Wszystko ładnie, tylko jest jedno małe „ale”. Na początku to bardziej przypomina walkę na broń białą, niż improwizowaną (typu krzesła, butelki itd.) ale potem jakoś z tego wychodzisz[Xilk]
        Opowiadanie nie zawiera praktycznie żadnych błędów. Ciekawie dobrany motyw Nieznajomego i jego umiejętności. Ogólnie praca bardzo dobra[Johnson]
        - Fyo:
        Opowiadanie mogłoby być, ale właśnie jak u Alastora, to nie bójka, tylko zwykła walka. U Alastora jest dużo lepiej, bo ciekawiej napisane i chociaż postarał się dać choć trochę elementów bójki, a nie samej walki[Xilk]
        Praca jest prawie bezbłędna zarówno pod względem interpunkcyjnym jak i ortograficznym. Ciekawie opisana została bitwa [i w ogóle dobrane miejsce na bitwę] i ogólnie praca jest bardzo dobra [Johnson]
        - Masterblaster:
        Opowiadanie pod względem fabuły bardzo mi się spodobało. Pomysł dobry i wykonanie też niczego sobie. Niestety im dalej czytałem, tym więcej błędów widziałem. Na początku rozbawiło mnie, że „Innos” napisałeś z małej litery :P Potem zauważyłem, że to nie jest to pojedynczy przypadek, ale ciągły błąd, bo podobnie zrobiłeś z Królestwem, Podziemiem, Bystrym itp. To nazwy własne, czy imiona, więc powinny być z dużej litery. Czasem zabrakło gdzieś znaku interpunkcyjnego, czy spacji po nich, więc musiałem obniżyć ocenę, a szkoda, bo zapowiadało się tak dobrze[Xilk]
        W opisie jest dość dużo błędów interpunkcyjnych. Jest on dosyć długi w porównaniu do innych, ale sam opis bitki jest trochę za bardzo ‘gothicowy’. Ogólnie opis jest ciekawy jednak występuje trochę błędów[Johnson]
        - Janus:
        Opowiadanie bardzo mi się spodobało. Nie bałeś się dodać magii do bitki, co mnie ucieszyło. Błędów jako takich nie widziałem. Mogłeś trochę bardziej rozwinąć ten prolog, ale i w obecnej formie jest na dość wysokim poziomie[Xilk]
        Opowiadanie nie posiada żadnych błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, co zasługuje na duży plus. Ogólnie jest ono ciekawe, ale nie jest to jakieś arcydzieło[Johnson]
        - Michalantek:
        Kilka błędów, ale poza tym, to jest dobre opowiadanie, więc jest taka, a nie inna ocena[Xilk]
        Opis bezbłędny pod względem błędów ortograficznych, ale jest trochę błędów interpunkcyjnych. Bardzo ciekawie opisany przebieg bójki w karczmie i w ogóle bardzo dobry opis[Johnson]
        - Werewolf:
        Opowiadanie jest niedopracowane i dlatego wystawiłem tak niską ocenę. Nie ma w ogóle opisu wyglądu poszczególnych osób, a do opisu przestrzeni średnio się przyłożyłeś. Fabuła jakoś mało mnie wciągnęła, ot zwykła walka. W pewnym momencie piszesz, że Valentino traci przytomność, bo ktoś nadepnął na jego plecy, przecież to nonsens. Poza tym wprowadziłeś „PZU”, czyli coś, czego w Gothicu nie ma. Nie wiem, może to miało dodać humoru do opowiadania, ale jeśli to chciałeś zrobić, to trzeba było od początku robić to opowiadanie na funny[Xilk]
        W tekście znalazło się kilka literówek, ale prawie w ogóle nie było błędów interpunkcyjnych. Opis koncentruje się głównie na opisie bitki karczemnej, ale w końcu oto tu chodziło. Nie spodobało mi się jednak mieszanie w to wszystko PZU. Nie mniej jednak, opis jest ciekawy[Johnson]
        - Don Corleone:
        Opowiadanie mogłoby być, ale jest mała wada, bo nie trzymasz się zbytnio wymagań konkursu. Chodziło o to, by opisać bójkę karczemną,, a ty bardziej się skupiłeś na nostalgii życiowej pewnego oficera. Gdybyś bardziej opisał tą bójkę, to byłoby świetnie. Jak czytałem, że straż już wie o całym zajściu, to myślałem, że akcja się dopiero rozwinie i wszystko zacznie latać w powietrzu Poza tym nie wiem po co wprowadziłeś takie postacie jak niziołek, skoro ich potem w ogóle nie użyłeś (no poza faktem, że zaciągnął się do straży, ale w bitce, czy pościgu nie brał udziału i tak) Poza tym brakuje jakiegoś widocznego rozdzielenia w tekście między tym co się dzieje w tawernie, a co na posterunku. Czytając wygląda to tak, że najpierw widzę, jak krasnolud obraża elfa, a potem już komendant przegląda papiery[Xilk]
        Ciekawy opis, chociaż jak dla mnie trochę za mało samej ‘bitki karczemnej’, co nie zmienia faktu, że opis jest naprawdę bardzo dobry. Błędów nie ma, z wyjątkiem kilku, zagubionych przecinków[Johnson]
        - Mroczny Bane:
        Błędów jakiś błędów nie widziałem, no poza pierwszym zdaniem, które nie ma w ogóle sensu, więc odjąłem kilka punktów. Sam opis bitwy nawet dobry, ale brakowało mi latających przedmiotów typu kufle, czy krzesła, ale poza tym, nie poszło ci aż tak źle[Xilk]
        Opis nie posiada żadnych błędów ortograficznych i tylko kilka interpunkcyjnych. Ogólnie podsumowując: opowiadanie bardzo ciekawe[Johnson]
        - Ka7:
        Samo opowiadanie fajne i miłe do czytania, ale jakoś za mało w nim bójki karczemnej. Gdybyś wprowadziła bardziej bójkę karczemną, to prawdopodobnie to opowiadanie pewnym zwycięzcom, a tak wypadło trochę gorzej[Xilk]
        Opis bezbłędny pod względem ortograficznym, ale posiada kilka, ok. czterech, brakujących przecinków. Opis i cała historia jest w ogóle świetna, ale ogólnie trochę za mało samej bójki karczemnej, na czym trochę traci[Johnson]
        - Gaton:
        Opis bitki i sama fabuła oryginalna, ale niestety są dość liczne błędy i powtórzenia, które psują pracę[Xilk]
        Opis posiada kilka błędów interpunkcyjnych oraz powtórzeń. Trochę mało samej bójki w karczmie, na czym trochę traci. Ogólnie nie jest najgorzej, ale mogło być lepiej[Johnson]

        Gratuluję wszystkim zwycięzcom oraz zapraszam do komentowania konkursu w temacie OwO

        Oto medale dla zwycięzców:
        I miejsce
        Michalantek
        II miejsce Ka7
        III miejsce Janus[/SIZE]
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:16:00 pm »
        Konkurs na Wiedzę o Gothicu III

        Regulamin:
        - W konkursie może wziąć udział każdy członek ŚP.
        - Konkurs polega na odpowiedzi na zestaw stu pytań, na które rozwiązanie można znaleźć w grach Gothic, Gothic II oraz Gothic 2 Noc Kruka.
        - Każdy, kto chce wziąć udziału w konkursie, musi wysłać Prywatną Wiadomość z odpowiednią informacją do organizatora (Murthag).
        Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30.06.2006r.
        Lista z pytaniami zostanie wystawiona dnia 01.07.2006r, między 10.00 a 12.00.
        - Podpowiadanie nie jest mile widziane. Nie będą za to pociągane konsekwencje (bo niby jak mam się dowiedzieć o tym że ktoś ściąga?), ale traktuje się to jako negatywne zachowanie, które nie przystoi członkowi Świętego Przymierza.
        - odpowiedzi na pytania należy wysyłać do sędziów (Murthag) (Zenon21) (Piters2005) poprzez Prywatną Wiadomość, w wyznaczonym na to zadanie czasie (24 godziny od wystawienia listy pytań. Później odpowiedzi nie będą przyjmowane.).
        - Na pytania odpowiadamy w kolejności chronologicznej. Nie przepisujemy pytań! Piszemy jedynie numer pytania i odpowiedź na nie.
        - Konkurs rozpoczyna się po napisaniu odpowiedniego postu zawierającego pytania. Czas na zadanie: 24 godziny. Rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie zwycięzcy konkursu, nastąpi najpóźniej dwa dni po upływie czasu na wykonanie zadania.
        - Nagrodami w konkursie są: 30 sztuk złota dla zwycięzcy oraz plus do awansu (jego wielkość zależy od kapituł).
        - Osoba biorąca udział w konkursie, automatycznie oświadcza, iż zapoznała się oraz akceptuje powyższy regulamin.
        - Wszelkie zmiany będą zapisywane kolorem pomarańczowym.
        - Wszystkie komentarze proszę pisać w OwO.

        Zwycięzcy:

        I miejsce 30 sztuk złota otrzymuje Luke_Flamesword.
        II miejsce 20 sztuk złota otrzymuje Fremen.
        III miejsce 10 sztuk złota otrzymuje Werewolf.

        (Plusy do awansu kapituła przyznaje wedle uznania.)
        Wyniki:
        83/100 --> Luke_Flamesword
        79/100 --> Fremen
        77/100 --> Werewolf

        75/100 --> Chomicz
        73/100 --> Mroczny Bane
        70/100 --> Neton85
        69/100 --> Xingu
        69/100 --> Cierń
        69/100 --> Master of Gorzala
        69/100 --> Johnson
        67/100 --> Prosiaq
        65/100 --> MaRay
        63/100 --> Ertix
        62/100 --> M4_t
        60/100 --> xilk
        56/100 --> Luke
        54/100 --> Maze
        50/100 --> Mroczny Matty
        46/100 --> Kris36
        44/100 --> Cursed
        42/100 --> Smutas

        LISTA PYTAŃ

        Pytania Gothic 1:
        1) Ile dostaje się doświadczenia za zabicie ognistego jaszczura?
        2) Ile nasion czerwonego buka występuje w grze, i gdzie one się znajdują?
        3) Ile zadaje obrażeń czar Tchnienie śmierci?
        4) Ile obrony przed broniami ma Pancerz Gomeza?
        5) Wymień wszystkich Baalów, którzy mogą nas poprzeć, gdy chcemy dołączyć do Obozu Bractwa, i opisz krótko jak należy przekonać każdego z nich, że jesteśmy godni bycia Nowicjuszem.
        6) Jak nazywają się przywódcy grup zbieraczy bagiennego ziela?
        7) Wymień przedstawicieli wszystkich trzech obozów, walczących na arenie w Starym Obozie.
        8) Dlaczego Fletcher nie zbiera pieniędzy za ochronę?
        9) Kto atakuje nas, gdy nie zapłacimy Bloodwynowi za ochronę?
        10) Kto w wewnętrznym pierścieniu Starego Obozu handluje bronią?
        11) Dlaczego Mordrag denerwuje Magnatów?
        12) Jak brzmi hasło, które trzeba powiedzieć najemnikowi, żeby przepuścił nas do Magów Wody?
        13) Kto został nowym paserem Fiska?
        14) Jaki mag znajduje się cały czas razem z Corristo na drugim piętrze w siedzibie magów ognia w Starym Obozie?
        15) Z jakiej książki pochodzi cytat „[...] Gellan poległ a jego armia poszła w rozsypkę [...]”?
        16) Wymień wszystkie sposoby, w jakie możemy się dostać do knajpy w Nowym Obozie.
        17) Wymień strażników świątynnych, którzy mogą nam pomóc w walce z pełzaczami w Starej Kopalni.
        18) Kto ukradł klucz do skrzyń w szopie Ulberta, i za ile bryłek możemy ten klucz odkupić?
        19) Kto jest najlepszym inżynierem Wolnej Kopalni?
        20) Za co Torlof trafił do Koloni Więziennej?
        21) Kto jest szefem, a kto zajmuje się wszystkimi najważniejszymi sprawami w Starej Kopalni?
        22) Jak nazywa się ceremonia witania nowych więźniów przez strażników ze Starego Obozu?
        23) Co trzeba przynieść Baloro, w zadaniu "Broń Baloro"?
        24) Ile wynosi dzienna porcja ziela dla Cor Kaloma?
        25) Co trzeba pokazać demonowi w wieży Xardasa, by dał nam runę teleportacji do biblioteki?
        26) Czego, i z jakiego powodu poszukuje Lester w kamiennej fortecy?
        27) Kto wita nas po teleportowaniu się do Starego Obozu w 5 rozdziale?
        28) Kto w Nowym Obozie ostrzega nas przed Butchem?
        29) Gdy mamy Ulu-Mulu i jesteśmy w Obozie Orków, kilku z nich nie odstępuje nas na krok. Do jakiej kasty należą ci orkowie?
        30) Przed czym wszyscy przestrzegali Kyle'a, i co przydarzyło mu się, gdy pewnego dnia wrócił z kopalni?
        Pytania Gothic 2:
        31) Czego chce Gerold w zamian za przekazanie wiadomości Gornowi?
        32) Kto był mentorem Ur-Shaka?
        33) Czy ogniki występują w Gothicu 2?
        34) Jak ma na imię bagienny smok?
        35) Jaką wartość ma język ognistego jaszczura?
        36) Jacy najemnicy (podaj imiona) przyszli odebrać czynsz od Akila?
        37) Kto próbuje nas powstrzymać podczas próby ognia, przed zdobyciem runy potrzebnej do przejścia próby?
        38) Ile obrażeń zadaje rapier?
        39) Do czego służy klucz który dostajemy od Hanny gdy oddamy jej księgę rachunkową Lehmara.
        40) Za pomocą jakiego przedmiotu można otworzyć winiarnię Vina?
        41) Za ile możemy sprzedać skórę wilka Bosperowi?
        42) Jak nazywa się kamienny smok?
        43) Jakie naczynie znajduje się w pomieszczeniu, w którym przebywa Dexter, w kryjówce bandytów w pobliżu farmy Onara?
        44) Czy w mieście Khorinis rosną drzewa?
        45) Jaki jest tytuł książki znajdującej się w kajucie kapitana, na statku Paldynów?
        46) Ile skrzyń rudy udało się wydobyć Paladynom w Górniczej Dolinie?
        47) Jakie składniki potrzebne są do stworzenia esencji leczniczej?
        48) Ile złota znajduje się w skórzanej sakwie Gorna?
        49) Przy farmie Akila znajduje się drogowskaz. Do jakich dwóch miejsc on kieruje?
        50) Na których farmach na wyspie Khorinis znajdują się młyny/wiatraki?
        51) Ile złota podczas ucieczki zagarnął Den, czeladnik Brutusa?
        52) Jakie składniki potrzebne są do stworzenia runy Małej Burzy Ognistej?
        53) Jakie słowa wypowiada Bezimienny, aby otworzyć portal prowadzący do Smoka Ożywieńca?
        54) Jaki stwór jest namalowany na obrazie w sypialni, w domu na farmie Akila?
        55) Który NPCet może nam pomóc zabić smoka Feodarona znajdującego się na wyspie Irdorath?
        56) Jaki kolor dominuje na flagach umieszczonych na msztach statku Paladynów?
        57) Jakiej broni używa Daron?
        58) Ile można maksymalnie wylicytować sztuk złota u Tilla za zmuszenie Bronka do pracy?
        59) Jakie współczynniki obronne ma Ciężki Pancerz Najemnika?
        60) Jakie działanie ma rdest polny?
        Pytania Gothic 2 NK:
        61) Ile obrażeń zadaje rapier?
        62) Jaką premię do punktów trafień daje nam Amulet Uzdrowiciela?
        63) Od kogo możemy dostać Nóż na Wilki?
        64) Jak Skip zdobył pierścień który możemy otrzymać po oddaniu piratowi 20 butelek grogu?
        65) Za ile sztuk złota można kupić Szybkiego Śledzia u pirata Samuela?
        66) Jak nazywają się dwaj niewolnicy Kruka z Jarkendaru, powracający na farmę Akilla?
        67) Jaki pierścień można znaleźć w chacie Grega?
        68) Ile miejsc z zakopanymi skarbami jest w Dolinie Budowniczych?
        69) Zacytuj czwarte pytanie Quarhodrona.
        70) Jaka kamienna tablica (podaj kolor) pochodzi z posiadłości Strażników Umarłych?
        71) Ile jest kamiennych strażników w bibliotece budowniczych?
        72) Który z piratów otrzymał zbroję bandyty od kapitana Grega i dostał rozkaz szpiegowania przestępców przed Bezimiennym?
        73) Saturas po przybyciu do Jarkendaru zwerbował nowego członka Wodnego Kręgu. Jak się on nazywał?
        74) Kogo podejrzewa Lennar o próbę zabójstwa Estebana?
        75) Gdzie według Skipa jest ukryta zbroja bandyty?
        76) Jakie stworzenie znajduje się w jaskini na plaży, na północ od obozu piratów?
        77) Kto miał przynieść Frankowi kamienną tablicę przed Bezzimiennym?
        78) Który z magów wody prosi nas, aby zabić orków z kanionu?
        79) Z jakiego domu kast pochodzi zielona kamienna tablica?
        80) Ile doświadczenia dostaniemy, gdy podarujemy Eremicie strój?
        Pytania ogólne:
        81) Jak nazywa się mag wręczający nam list do magów ognia na początku G1?
        82) Czego tworzeniem zasłynął najemnik Wilk w obu częściach gry?
        83) Kim są Poszukiwacze (kim byli zanim się przemienili)?
        84) Wymień wszystkie postacie w strojach szkodników z G1, które możemy spotkać w G2.
        85) Jakie postacie ze Starego Obozu z G1 możemy spotkać w Jarkendarze?
        Połącz w pary:
        86) Sekob, Akil, Lucy, Rosi, Kati, Alwin
        87) Sagitta, Egill, Lee, Aloes, Hagen, Ehnim
        88) Orlan, Carl, Niclas, Harad, Kardif, Bartok
        89) Igaraz, Isgaroth, Dyrian, Ulthar, Talamon, Parlan
        90) Baal Lukor, kostur światła, ork wojownik, Krush Pach, Y’Berion, Łamacz serc
        Cytaty (kto to wypowiada?) :
        91) „To nie dla mnie. Już nie. Miałem dość tego całego szaleństwa.”
        92) „Już ja ci się odwdzięczę, możesz być tego pewien.”
        93) „Może będę mógł dać ci wskazówkę, czy dwie...”
        94) „W porządku. Jak zobaczysz jakichś strażników, to huknij ich raz ode mnie, dobra?”
        95) „Gdzie się podziewałeś przez ostatnie kilka dni?”
        96) „A jednak przeszkadzasz. Wynoś się stąd!”
        97) „Mogę ci sprzedać kilka stalowych prętów”
        98) „Czego jeszcze chcesz? Dostałeś już złoto, więc wynoś się stąd!”
        99) „Postępujmy dalej zgodnie z planem. Chwilowo nie widzę innej drogi.”
        100) „Przybyli do nas łowcy smoków.”

        KARTA ODPOWIEDZI

        Pytania Gothic 1 (30):
        1) 500
        2) Są trzy nasiona. 1- Na drodze do Obozu Bractwa idąc ścieżką jaką nas prowadził Baal Parvez, 2 i 3 - w skrzyni w pierwszej chacie na prawo od wejścia do siedziby magów wody.
        3) 100
        4) 85
        5) Baal Namib: Powiedzieć przy nim Lesterowi, że wyrzekliśmy się starych bogów; Baal Tyon: Dać mu skręta od Baal Kagana; Baal Tondral: Przyprowadzi do niego Dysty'ego; Baal Cadar: Użyć zwoju snu na jednym z jego uczniów.; Baal Orun: Przekonać Halroka, by zmienił Ghorima, następnie zabrać porcje bagiennego ziela od zbieraczy i dostarczyć Cor Kalomowi.
        6) Balor i Viran
        7) Stary Obóz - Kirgo, Nowy Obóz - Kharim, Obóz Sekty - Gor Hanis.
        8) Ponieważ Nek zebrał już wszystko, co się dało.
        9) Herek
        10) Skip
        11) Ponieważ kradnie, a następnie sprzedaje im ich własne towary.
        12) TETRIANDOCH
        13) Sharky
        14) Drago
        15) „Bitwa o Varrant”
        16) a) być szkodnikiem, B) mieć na sobie strój Kreta od Swineya, c) zapłacić 100 bryłek rudy, d) należeć do Obozu Bractwa i dać Wykidajłu skręta, e) pobić Wykidajła
        17) Gor na Bar, Gor na Kosh, Gor na Vid
        18) Aleph - 30 bryłek rudy
        19) Swiney
        20) Brał udział w buncie na statku przeciw kapitanowi. Bunt stłumiono, a Torlofa wrzucono za barierę.
        21) Szef - Ashgan, Najważniejsze sprawy - Ian
        22) "Chrzest Wody"
        23) 5 jabłek, 2 ryżówki, 5 piw, 3 chleby, 2 sery, 2 kiście winogron
        24) 100 łodyg
        25) Serca golemów - ognistego, lodowego i kamiennego
        26) Aktu własności fortecy i pobliskich terenów - ponieważ liczy, że po upadku bariery te tereny będą wiele warte i wzbogaci sie na nich.
        27) Bartholo (ze strażnikami)
        28) Klin
        29) [Orkowie]-Wiarusy
        30) Wszyscy przestrzegali go, by nie budował chaty tak blisko rowu, a gdy pewnego dnia wrócił z kopalni, miał w chacie dodatkowe drzwi
        Pytania Gothic 2 (30):
        31) Chce kiełbasę, chleb, wino i miód.
        32) Hosh-Pak
        33) Tak
        34) Pandrodor
        35) 300 sztuk złota
        36) Alvares i Engardo
        37) Nowicjusz Agon
        38) 50
        39) otwiera skrzynię na wysepce obok Khorinis
        40) Łój kretoszczura
        41) 10 sztuk złota
        42) Pedrakhan
        43) Srebrny Puchar
        44) Tak
        45) „Prawo wyspy”
        46) 10
        47) 2 rośliny lecznicze, 1 rdest polny
        48) 250 sztuk złota
        49) Do gospody, do Khorinis
        50) Farmy: Onara, Sekoba, Lobarta
        51) 200 sztuk złota
        52) 1 siarka, 1 smoła
        53) KHADOSH EMEM KADAR. Otwórz się!
        54) Harpia
        55) Angar
        56) czerwony
        57) używa piki bojowej
        58) 100 sztuk złota
        59) Obrona przed bronią: 60, obrona przed strzałami: 60 obrona przed magią: 10, obrona przed ogniem: 10
        60) PŻ + 5
        Pytania Gothic 2 NK (20):
        61) 100
        62) 40 Punktów Życia
        63) Od Cavalorna
        64) Wygrał pierścień w kości
        65) 30 sztuk złota
        66) Telbor, Tonak
        67) Pierścień żelaznej skóry
        68) 17
        69) „Kto ma decydujący głos w radzie pięciu?”
        70) fioletowa
        71) 7
        72) Bones
        73) Lance
        74) Emilia
        75) w chacie Grega
        76) cieniostwór
        77) Edgor
        78) Riordian
        79) Dom Uzdrowicieli
        80) +200
        Pytania ogólne (5):
        81) Pyrokar
        82) tworzeniem zbroi z płyt pancerzy pełzaczy
        83) Poszukiwacze są członkami sekty (obozu na bagnie).
        84) Lares, Wilk, Cipher, Buster
        85) Fisk, Huno, Snaf, Thorus, Scatty, Kruk, Bloodwyn.
        Połącz w pary (5):
        86) Sekob - Rosi, Akil - Kati, Alwin - Lucy
        87) Sagitta - Aloes, Egill - Ehnim, Lee - Hagen
        88) Orlan - Kardif, Bartok - Niclas, Harad - Carl
        89) Igaraz - Dyrian, Isgaroth - Parlan, Ulthar - Talamon
        90) Łamacz Serc- Baal Lukor, Krush Pach – ork wojownik, Kostur Światła – Y’Berion
        Cytaty (10):
        91) Eremita
        92) Rukhar
        93) Buster
        94) Bodo
        95) Onar
        96) gubernator Larius
        97) Brian
        98) Gritta
        99) Xardas
        100) Tandor
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:17:43 pm »
        Konkursik II
        • Zadaniem uczestników konkursu jest udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania zadawane przez sędziów.
        • Pytanie będą tyczyły się tylko i wyłącznie Terytorium Neutralnego, w powiązaniu oczywiście z Świętym Przymierzem, jego członkami i historią. Możliwe są także pytania dotyczące innych działów forum, jeśli są one w jakiś sposób powiązane z ŚP, np. GK czy FanFick.
        • Liczy się jedynie pierwsza poprawna odpowiedź, a każda osoba na dane pytanie może odpowiedzieć tylko jeden raz. Edytowane posty nie będą brane pod uwagę przy ocenianiu, podobnie jak i niesprecyzowane odpowiedzi pokroju ”albo X albo Y”.
        • Jeżeli przez dłuższy czas nikt nie odpowie na zadane pytanie, dopuszczalne jest udzielenie ponownej odpowiedzi na nie, jeśli sędzia na to zezwoli (w tymże celu pojawi się stosowny post sędziego).
        • Sędziami w konkursie są:Ka7, Johnson i Don Corleone
        • Konkursik rozpoczyna się 12 czerwca 2006r.
        • Codziennie o dowolnej godzinie każdy z sędziów będzie zadawał po jednym pytaniu przez kolejne 30 dni. Łącznie przewidziane jest 90 pytań, lecz może także zdarzyć się dogrywka, jeśli dwóch zwycięskich uczestników będzie miało taką samą ilość punktów.
        • Jeżeli sędzia z jakiegoś powodu nie będzie danego dnia na forum z przyczyn od niego niezależnych, następnego dnia będzie mógł zadać dwa pytania.
        • Idąc z duchem postępu oraz Salvetarionem, za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymają po jednej sztuce złota. Po zakończeniu konkursu uzbierana sumka zostanie przelana na ich konto. Zwycięzca otrzyma plus do awansu (jego wielkość jest zależna od woli Kapituł) oraz możliwość wpisania do sygnaturki „Znawca Świętego Przymierza”.
        • Jeśli sądzisz, że pytanie dotyczy Ciebie, nie wolno Ci udzielać odpowiedzi - niech inni się wykażą.
        • Zabronione jest używanie wulgaryzmów oraz określeń powszechnie uważanych za obraźliwe. Offtopic jest wybitnie niewskazany, toteż wszelkie pytania, wątpliwości i sugestię proszę zamieszczać w temacie „Oko w oko”.
        • Pomysłodawcą Konkursiku jest Rezydent vel HubiHubi :)
        Tabela wyników:
        • Master of Gorzała - 7 punktów
        • Chomicz - 6 punktów
        • Alchorius - 4 punkty
        • Seziel - 4 punkty
        • Michalantek - 4 punkty
        • Sentenza - 4 punkty
        • Xilk - 4 punkty
        • de Zoo - 4 punkty
        • Zenon21 - 3 punkty
        • Kyzv - 3 punkty
        • Sad Statue - 3 punkty
        • Dragonhunter - 2 punkty
        • Cierń - 2 punkty
        • Xingu - 2 punkty
        • Mroczny Matty - 2 punkty
        • Piąteczka - 1 punkt
        • Kranzzo - 1 punkt
        • Janus - 1 punkt
        • Kasen - 1 punkt
        • Ertix - 1 punkt
        • lays - 1 punkt
        • Masterblaster - 1 punkt
        1) Kto przejął po Bandydzie zwyczaj pisania w "Oko w Oko" złotem i siarką?" - Chomicz

        2) Cytat ten pochodzi z "Komnat Świętego Przymierza" i zawiera pewien błąd. Czy jesteś w stanie pokazać jaki? - odszedł jako Uczeń Miecza

        3) Kto zorganizował i kto wygrał pierwszą edycję zagadkogothiconu? - organizacja: Dunger, wygrał: Taiffun

        4) Kłótnia jakich dwóch userów doprowadziła kiedyś do zamknięcia tematu "W Krzywym Zwierciadle"? - Dunger i AddoN

        5) Kto jest PSem? - Kaim

        6) Za co, oficjalnie, Bandydy i Ertixa nie ma już z nami [tzn. nie należą do ŚP]? - sami odeszli

        7) Kiedyś dwóch członków ŚP w temacie "Kim jesteś - postać fantasy" napisało dość "ciekawe" umiejętności swej postaci. Otóż specjalnością jednego z nich było zabójstwo wzrokiem, a wzrok drugiego z kolei palił demony. O kogo chodzi? - zabójstwo wzrokiem: Macios, zabijanie demonów: Alvare

        8) Kto był pomysłodawcą systemu pieniężnego dla Salvetarionu? - Seziel

        9) Kto zajął pierwsze miejsce w Konkursie na Rymowane Opowiadanie w następujących kategoriach:
        - Najlepsze dokończenie Beliarowca
        - Najlepsze dokończenie Innosowca
        - Najlepsze dokończenie Adanosowca
        - Nagroda publiczności?
        Dunger, Bandyda, Glorfindel, Dunger

        10) Jak brzmią nicki trzech karczmarzy zakonnych? - Rezydent, Krakersik, Lord of the Siths

        11) Kto zajął I, II i III miejsce w Konkursie na Najlepsze Opowiadanie i jak brzmią tytuły ich praca?
        I - Taiffun "Fatudaric-Łowca Nagród"
        II - Seziel "Zakon Zła"
        III - Dunger "Mroczny Paladyn"

        12) Kiedy, jednym z sędziów, był Kor Angar na oficjalnym kanale pojedynków były problemy z opem. Pojedynki były przenoszone, aż w końcu pewna osoba, postanowiła założyć nowy, oficjalny kanał. Kanał ten nie został jednak zaakceptowany, przez prawie wszystkich członków ŚP a co za tym idzie pojedynki odbywają się dalej, szczęśliwie, na #pojedynki. Jaką nazwę nosił ten kanał i kto był jego twórcą? - Luke, #duel

        13) Jakie nicki posiadali wcześniej następujący członkowie ŚP:
        • Donovan
        • Rezydent
        • Izka
        • AKO
        • AddoN
        • Erkebrand?
        Donovan - LeeC
        Rezydent - hubihubi
        Izka - Izka444
        AKO - Arcymag Kręgu Ognia
        AddoN - ..::AddoN::..
        Erkebrand - Przepompka

        14) Na wzór tego konkursiku [którego pomysłodawcą pierwszej edycji był Rezydent wink.gif ], powstały jeszcze trzy inne konkursy. Kto był pierwszym organizatorem "Czyje to słowa", a jaki konkurs zoorganizowała Tayena oraz AKO?
        Tayena - I kto to mówi
        AKO - KONKURSIK (w opisie: O grafice forumowej)
        CTS - Lord Siwy

        15) "Będe teraz poważny. Jest wszystko ładnie, wszystko w takim ładzie... ale może trochę do przesady"
        Jest to wypowiedź pewnego członka ŚP, z którym swego czasu przeprowadzono wywiad. O kogo chodzi? - Kalessin d'Nertea

        16) "Bandyda to przyjaciel" - Kto miał ten wpis w sidze? - Lord of the Siths

        17) Gdy Erkebrand wykonał oficjalną sygnaturkę Klasztoru, okazało się, że ma ona zbyt wielki rozmiar w KB i łamie regulamin forum. Ile wynosiła waga owej pierwotnej sygnaturki w KB, a ile wówczas było maksymalnie dopuszczalne w regulaminie Gothic Site? - limit wynosił 35kb, sygnaturki miały 51 kb

        18) Tuż po spowiedzi pewien użytkownik, który wcześniej opuścił ŚP, posiadał prawa moderatorskie na pewnym subforum ŚP. Jaki nick miał ten użytkownik i na jakim podforum posiadał prawa moderatorskie? - Bandyda

        19) Dwóch członków Świętego Przymierza jako rangę specjalną wybrało sobie łacińską nazwę pewnych zwierząt. O jakich osobach mowa i jak brzmi polska nazwa owych zwierzaków?
        Rezydent - Eunectes Murinus - Anakonda Zielona
        Chomicz - Cricetulus Barabensis - Chomik stepowy

        20) Wymień przynajmniej dwie osoby, które posiadają w sygnaturce taki obrazek: LINK - Rezydent i Donovan

        21) Kto był pomysłodawcą kategorii pytań "połącz w pary" na pojedynkach? - Lord Andre

        22) Pytanie 22:
        Gdy utworzono Święte Przymierze, kto jako pierwszy objął wówczas następujące posady:
        • Najjaśniejszy Strażnik Ognia Innosa
        • Największy Głosiciel Słowa Adanosa
        • Największy Sługa Beliara?
        NSOI - Flamerox
        NGSA - Ronin_Tire
        NSB - Kalessin d'Nertea

        23) Jakie osoby zostały zwycięzcami 'konkursu na opis zakonu'? - Rezydent, Masterblaster i Johnson

        24) Kto jest fanem mrówek? - Coragon

        25) "Po prostu miałem nawał różnych obowiązków i nie wiązałem końca z końcem." - kto to powiedział? - Melek

        26) Co to za istota, która ma największą częstotliwość w zdobywaniu awansów? - Rezydent

        27) Podaj pięciu członków Świętego Przymierza, którzy na rasę swej postaci fantasy wybrali krasnoluda. - Master of Gorzala, Ardhad, Mervin, Krakersik, Abuyin

        28) Ten cytat pochodzi z sygnaturki pewnego użytkownika. Jaki nick ma ten użytkownik? - Bandyda

        29) W pewnym sensie Wielki Mistrz Podziemia łamie regulamin Świętego Przymierza. Dlaczego? - Ponieważ nie ma napisane w sygnie, że jest z ŚP i nie ma napisane na jakiej jest randze.

        30) Kto miał swego czasu wpis w sidze "Lubię precle"? - GuRt

        31) Który z członków Świętego Przymierza napisał najwięcej referatów w Cael Gothic i ile ich było? - Lowca Poszukiwaczy, 4 referaty

        32) "Kiedyś był wielkim wojownikiem, teraz jest old campers'em", jak to o sobie mówi. Tylko kto to taki? - DRIVER

        33) Podaj nicki członków Świętego Przymierza, którzy posiadali kiedyś następujące avatary:
        1) 2) 3)
        Seziel, Izka i Dragonhunter

        34) Kto zajął drugie miejsce w Konkursie na Najlepsze Logo Świętego Przymierza? - Mag_man

        35) Wymień trunek 'sztandarowy' dla każdego z zakonów.
        Królestwo: Wino [by Kranzzo]
        Podziemie: Gorzałka ™
        Klasztor: M4G1C L33T B33R +1

        36) Kto swego czasu zrezygnował z dalszego uzyskiwania rang zakonnych dla rangi specjalnej "Klasztorny łowca"? - Mr_Śniadanko, czyli Gizmo

        37) Jakie rangi posiadali Dunger, Ertix i AddoN, gdy opuścili Święte Przymierze po "Spowiedzi"?
        Dunger - Adept Nekromancji
        Ertix - Znawca magii Innosa
        AddoN - Sługa Klasztorny

        38) Kto był drugim prawnikiem w Salvetarionie [teraz został tylko Lordi]? - dankreven

        39) Kto zajął pierwsze miejsce Konkursie na Opowiadanie Grozy i jaki tytuł nosi zwycięska praca? - Rezydent, "Zaklęci w ziemi"

        40) Kto z kim zmierzył się w Legendarnym Pojedynku pod koniec ubiegłych wakcji i kto wygrał? - Taiffun z Dungerem, wygrał Taiffun

        41) Kolejne pytanie natury avkowej - kto posiadał kiedyś następujące avatary?
        1) 2) 3)
        ELBoczo, Erkebrand i Peppero

        42) Wymień osoby, które były (i są) w ŚP z nickami zawierającymi imiona postaci pojawiających się w serii Gothic <zdrobnień itp. nie bierzemy pod uwagę [np. Xardasek nie zostaje zaliczone ]> Podaj także zakon, w którym ta osoba jest/była.
        Sentenza - Podziemie
        Bloodwyn - Podziemie
        Abuyin - Podziemie
        Mr_Fortuno - Podziemie
        Bezimienny_powraca - Królestwo
        Lobart - Królestwo
        Jarvis - Królestwo
        Lee# - Królestwo
        kapitan Garond - Królestwo
        Malcolm - Królestwo
        Generał Lee - Królestwo
        Coragon - Klasztor
        Hosh-Pak - Klasztor
        Lord Andre - Klasztor
        Corristo - Klasztor
        Generał Lee 1- Klasztor
        stone - Klasztor
        Jorgen- Klasztor

        43) Którzy Mistrzowie i Wielcy Mistrzowie walczyli ze sobą na Pojedynku Kapituł i z jakim wynikiem? (wystarczy tylko napisać wygrał/przegrał przy nicku, bez konieczności podawania dokładnego wyniku pojedynku)
        Pojedynek wielkich mistrzów: Kaimmm vs Mag Cypek - zwycięstwo należało do reprezentanta Podziemia.
        Pojedynek mistrzów: Seziel vs Kranzzo - zwycięstwo należało do reprezentanta Królestwa.

        44) Kto posiada taki wpis w sygnaturce: "Nic tak nie cieszy jak paczka rodzynek w czekoladzie..."? - Luke_Flamesword

        45) Jak nazywa się miecz członka Siedziby Beliara - Janusa? - Ostrze Ciemności

        46) Co przedstawia ten obrazek? Czego jest symbolem? Kto to założył? Kto zamknął? LINK
        Alchemik, symbol tawerny, założył Wacha, zamknal Melek.

        47) Kto ponoć przywodzi spiskowcom w Wojnach Bogów II? - Lobart

        48) Który członek Świętego Przymierza robił kiedyś "robaczywe karykatury"? - Mr_Achilles

        49) Jak brzmi treść cytatu czterdziestego siódmego z konkursu Chomicza - ''Czyje to słowa II''? - " Pozyskujemy ją z wnętrzności pełzaczy. Przy odrobinie ostrożności można wyciąć ich gruczoły jadowe. "

        50) Kto został zwycięzcą Wakacyjnego Turnieju Pojedynków, rok temu? - Blizzer

        52) Jakich dwóch mieczy używa Johnson i dlaczego nie można ich uznać za wytwór jego wyobraźni? - Johnson używa Miecza Sprawiedliwości i Ostrza Armageddonu, nie są to jego wytwory wyobraźni ponieważ występują te miecze w podajże Heroes of Might and Magic III (wraz z dodatkami).

        53) Kiedy na Terytorium Neurtralnym założono temat o nazwie "Spowiedź ŚP"? (dokładna data) - 27.09.05

        54) Kiedy otwarto Święte Przymierze po Spowiedzi? - 25 października 2005 r.

        55) Podaj trzy osoby, które w zainteresowaniach mają mord i czego jest to mord.
        Ertix - Mord Świętojebliwych Paladynów
        Master of Gorzala - Mord elfów
        Advocate - mord

        56) W ubiegłe wakacje, gdy Rabittous wyrzucił Silnikosa z Klasztoru, kilka osób na znak protestu nosiło w sygnaturkach pewne grafiki. Kto był twórcą tych grafik? - GuRt

        57) Podaj wszystkich Mistrzów i Wielkich Mistrzów (zarówno byłych jak i obecnych), którzy należeli kiedyś badź nadal należą do redakcji Głosu Khorinis (NALEŻELI, a nie tylko WSPÓŁPRACOWALI z nią). - Seziel WCM, Kaim WCM, Lord Andre MW, LeeC CM, Ardhad WMW, Coragon WMW, Magnat MW

        58) Trzech członków ŚP ma na oficjalnym kanale forum [#gothic] opy/halfopy. Wymień ich nicki i napisz do jakich zakonów należą.
        @Kasen Podziemie
        @Master of Gorzala Podziemie
        %kyzv Królestwo

        59) Jak nazywa się Gra Królestwa [na razie została opublikowana tylko wersja demo]? - "Historia Przybysza"

        60) W Salvetarionie, aktualnie, trzy osoby zostały pochowane w 'Sensorium'. Jakie mają nicki i jaką posiadały rangę gdy odchodziły?
        Melek - Pan Smoków
        Silgurf - Przybysz
        Taiffun - Dowódca Straży Miejskiej

        61) Jedną z edycji zagadkogothiconu wygrał były członek Królestwa - Pietrex. Kto był wtedy organizatorem tego konkursu? - zenon21
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz

        inverse

        • Wiadomości: 457
          • Blog - opowiadania
        Odp: Archiwum Konkursów
        « Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:20:18 pm »
        Konkurs Na Rysunek W Paincie

        Regulamin:
        1. W konkursie może wziąć udział każda osoba należąca do ŚP.
        2. Prace tworzyć można tylko i wyłącznie w programie Paint.
        3. Konkurs polega na narysowaniu obrazka przedstawiającego postać, bądź kilka postaci należących do ŚP.
        4. Prace nie mogą zawierać treści wulgarnych oraz nie mogą swym wyglądem obrażać inną osobę.
        5. Skład sędziowski tworzą:Murthag Gahar i PredAlien
        6. Oceniać będziemy wygląd, jakość, oraz staranność waszych prac.
        7. Do konkursu możecie wysłać tylko jedną pracę na adres: knrwp@o2.pl
        8. Zwycięsca konkursu może cieszyć się mianem: Malarz ŚP, poza tym otrzymuje duży plus do awansu, oraz niespodziankę.
        9. Podium powstanie w zależności od ilości osób zgłoszonych do konkursu.
        10. Zgłoszenia do konkursu wysyłacie do mnie na PW do dnia: 25. 06. 2006.
        11. Prace możecie zacząć robić już teraz i wysyłacie na podany wyżej adres (patrz punkt 7) do dnia: 09. 07. 2006.
        12. Wszelkie pytania, wątpliwości oraz uwagi wysyłajcie do mnie na PW. Proszę nie zamieszczać zbędnych postów w tym temacie, aby zachować jego czystość i ład. Jeśli koniecznie chcecie dyskutować na temat konkursu to rócbcie to w OwO.
        13. Zmiany w regulaminie będą zaznaczane kolorem czarnym.

        Lista uczestników:
        1. Ka7
        2. kyzv
        3. Xilk
        4. Dapis
        5. Sentenza
        6. Chomicz
        7. Xingu
        8. Cursed
        9. Piąteczka
        10. Lord Math
        11. Johnson
        12. malyxxl
        13. Lifu
        14. AddoN
        15. Don Corleone
        16. Lordi
        17. Łowca Poszukiwaczy
        [snapback]339181[/snapback]

        Zwycięzcy:
        Trzecie miejsce zdobyła praca: Sentenzy . Gratulacje! Otrzymujesz duży plus do awansu, oraz medal bronzowej kredki! Poza tym możesz szczycić się mianem w sygu III miejsce KNRWP.
        Drugie miejsce zdobyła praca: Curseda. Gratulacje! Otrzymujesz duży plus do awansu, oraz medal srebrnej kredki. Poza tym
        możesz szczycic się mianem: II Miejsce KNRWP
        .
        Pierwsze miejsce zdobywa wspaniała praca, która jest po prostu niewiarygodna, niepowtarzalna i wspaniała. Autorem tej pracy jest: (trąbki, fanfary, 20CenturyFox theme - w tle -) obdarzona wielkim talentem malarskim Ka7.

        Wielkie gratulacje!!! Od teraz możesz szczycić się mianem: Malarz ŚP oraz Zwyciężczyni KNRWP. Poza tym otrzymujesz duży plus do awansu, medal złotej kredki, zestaw nie łamiacych się kredek i ołówków, blok techniczny i rysunkowy, dwutygodniowy pobyt na wyspach trójkątu Bermudzkiego dla czterech osób.
        Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Ka7!!!

        A oto jak prezentuje się podium:
        1. Ka7 - 27pkt - LINK
        2. Cursed - 25,5pkt - LINK
        3. Sentenza - 25pkt.
        4. Łowca Poszukiwaczy - 21pkt.
        5. Dapis - 20pkt.
        [/SIZE][/B]
        Podziemie Beliara - Poszukiwacz