Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 318401 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1125 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:46:56 pm »
Brak programu ma sens przy wyborach prezydenckich, bo on wtedy może sobie walczyć z biedą, korupcją i wprowadzać marihuanen. Nie potrzebuje nawet ram programowych, bo i tak gówno zdziała, ale przynajmniej szumu narobi.

Przy partii politycznej, już przydałoby się, żeby miało to ręce i nogi. Dlaczego? Bo jeżeli będzie druga (albo trzecią) partią w sejmie, to pewnie ktoś będzie chciał z nim stworzyć koalicje. A przy takim "byleczym" zamiast programu, to może potem sobie wybierać w zależności kto będzie miał większość. I tu mamy problem, bo tak naprawdę wyjdzie z niego oportunista, a nie polityk.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1126 dnia: Sierpień 07, 2015, 14:34:54 pm »
/podyskutowane

Oglądaj więcej telewizji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 14:52:26 pm wysłana przez TheFlood »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1127 dnia: Sierpień 07, 2015, 15:19:23 pm »
Cytuj
/podyskutowane

A o czym mamy dyskutować, jak o Kukizie wiadomo tyle, ze jest? Tego typu demagogów mamy na pęczki, temu akurat udało sie wybić, ale pary starczyło mu tylko na wybory prezydenckie bo do parlamentarnych jak doczłapie się do progu wyborczego to będzie cud. Chłop sam nie wie co chciałby soba reprezentować, jedyne co umie mówić to JOWy i ty wymagasz abyśmy go traktowali poważnie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1128 dnia: Sierpień 07, 2015, 15:31:05 pm »


A jakie to zmiany zachodzą w kraju? :o Nie pytam nawet złośliwie, ale jestem po prostu ciekaw jak to widzisz.

W podejściu społeczeństwa do polityki, spraw światopoglądowych i częściowo gospodarczych. Zacząłem się tematyką interesować bodaj w maju 2010 i w porównaniu z dzisiejszą wszechobecną modą(? oby nie tylko) na patriotyzm społeczeństwo odbiło bardzo na prawo. Wtedy, gdy spytałeś się kogoś o sposób poprawy życia w państwie słyszałeś mniej lub bardziej wykwintną, ale jednak lepper-szczyznę - zabrać tamtym, dać tym. Przede wszystkim to drugie. Dzisiaj większość mówi o uciążliwości składek i podatków, nawet problem umów zleceń i o dzieło nie jest solą w oku większości Polaków. Krok po kroku przebijają się też hasła deregulacyjne. A wracając do patriotyzmu - nawet jeśli w większości przypadków jest to wersja biedna, obłąkana, o małej świadomości, wiedzy, często zrzucająca winę za swoje nieszczęścia na opresyjność państwa (lub po prostu masa podążająca za modą) - to jest to jednak substancja podatna na reformowanie. Jestem zwolennikiem pracy u podstaw i widzę w pokoleniu patriotów szansę na pozbycie się ww. wad. Najtrudniej będzie z kibicami piłkarskimi, ale tu mi się przypomina porównanie króla francuskiego z sułtanem osmańskim z "Księcia". Koronę króla francuskiego (w XVIw) stosunkowo łatwo było przejąć, bo jego pozycja była słaba, prawdziwą siłę w państwie stanowili baronowie. Wystarczyło ich sobie pozyskać synekurami, wzbudzić zaufanie i zamach stanu gotowy. Tylko że to działało w drugą stronę - można było też bardzo łatwo spaść z tronu. W Imperium Osmańskim - dokładnie odwrotnie. Sułtan trzymał wszystko w ryzach, wejście na tę pozycję gwarantowało bezwzględną posłuszność wśród wszystkich poddanych. Obalić takiego władcę było ekstremalnie trudno, ale gdy się to już udało - przejmowało się jego autorytet, zwierzchność wasalną i można było być spokojnym o swoje panowanie. Co to ma wspólnego z kibicami piłkarskimi? Ich struktura przypomina właśnie takie Imperium Osmańskie, wierchuszka ma ogromny wpływ na doły. Wystarczy ich przekonać do swojego zdania. Póki co nie stanowią siły i oby nigdy ZBYT dużej nie reprezentowali, ale nie da się zaprzeczyć dynamiki rozrostu ich organizacji. Znam sprawę niemalże od środka, mam wielu znajomych wśród nich i nie uwierzylibyście, jak zorganizowane potrafią być ekipy nawet z niższych lig, z małych miast. Posiadanie bojówek jest w polityce mieczem obosiecznym (tylko najlepsi wojownicy nie zrobią sobie nigdy krzywdy), ale posiadanie rzeszy (bez skojarzeń) ludzi energicznych i chętnych do działania dla sprawy - skarbem. I taką (r)ewolucję należałoby zaprowadzić w tym środowisku.

W sumie nie powinienem się na temat kibiców aż tak rozpisywać (może poza tym, że gdybym niedokładnie się wytłumaczył to od nowa zebrałbym cięgi) bo dla mnie nawet po reformacji nie stanowiliby więcej niż 10% sukcesu w skutecznym oddziaływaniu świadomego narodu na swoje państwo. Zdecydowanie więcej uwagi skłaniałbym ku normalnym ludziom, u których te poglądy odgrywają coraz większą rolę. Co do tych zmian - moja siostra z rocznika '86 gdy chodziła na studia bardzo przesiąknęła poglądami lewicowo-liberalnymi. U nich to była norma. Teraz gdy gadam ze studentami lub świeżymi absolwentami (roczniki 88-95) sam jestem zaskoczony, że zdecydowana większość z nich ma poglądy mniej lub bardziej prawicowe. Konserwatyzm pierwszej dekady XXI w a drugiej jest utożsamiany zupełnie z inną warstwą społeczną. Aktualna polityka też ma na to spory wpływ. Platforma Rokity, Tuska, Olechowskiego to była zupełnie inna partia niż Kopaczowej i Kolendy-Zaleskiej. Wczoraj czytałem np. ten news http://abcnews.go.com/International/wireStory/polands-conservative-president-andrzej-duda-takes-office-32914946

"Some officials insisted Tusk had been invited to the ceremony, but aide Pawel Gras told PAP agency that Tusk had no invitation from Duda and was "respecting" that decision."

Przyzwyczajony już z lekka do retoryki Kopaczowej dopiero teraz dostrzegłem, jakim wybitnym (geniusz to jednak za dużo) graczem jest Tusk. Obecna władza nie ma 1/10 jego zręczności. Jej porażka może być początkiem czegoś większego - ale wcale nie musi, a może się jeszcze pogorszyć. Wszystko w naszych rękach.

Tak już na zakończenie tego elaboratu wspomnę o jeszcze jednej rzeczy. O Żołnierzach Wyklętych, partyzantce dowiedziałem się chyba na przełomie 2011/2012. Pomimo mocno prawicowo-patriotycznych poglądów ich historia, pomimo bohaterstwa, wydawała mi się raczej mało istotna i nie miałem specjalnie pretensji o to, że w mediach się o tym nie mówi. Ale to samo wybuchło, mniej więcej na początku 2014. Media, politycy, masowo sprzedawana odzież. W życiu bym się nie spodziewał. Jakoś pod koniec sierpnia nawet u mnie na wsi będzie spotkanie poświęcone tej tematyce. Jak ktoś słusznie zauważył, jeszcze w 2011r w Warszawie w godzinę W prawie nikt się nie zatrzymywał i mało kto wiedział z czym to dokładnie jest związane.


Cytuj
Kukiz? Ten to nawet programu nie ma, a wiec ciężko powiedzieć czy to będzie prawica czy lewica, a może "chuj wi co". Póki co traci poparcie jak głupi i jak tak dalej pójdzie to z 3% nie wyjdzie.


Po wyniku Kukiza w wyborach, nawet jak sondaże dawały mu 27% to mówiłem znajomym, że w związku z brakiem struktur i określonego programu te procenty będą systematycznie spadać. Rzecz oczywista. Teraz trzeba czekać na jego kolejne ruchy. Mam nadzieję że się nie wypali, bo potencjał ma duży i nie skreślałbym go, nie ironizował. Sam na niego nie głosowałem, podchodzę z delikatną sympatią.


Cytuj
Musieliby całkowicie przebudować program, a tego nie zrobią, co za tym idą dalej będą pseudo lewicą okraszona narodową paplaniną i kościółkiem.

PiS jest bardziej plastyczny niż myślisz. Wiedział o tym Wipler, ale chciał działać zbyt pochopnie i wybrał zły moment. Cały ich program budowany jest na intencjach - "Żeby Polska była Polską" itd. itd. Trudno jednak zaprzeczyć, że dużo łatwiej jest sterować ludźmi, którzy mają jakieś intencje ale nie do końca wiedzą jak wprowadzać je w życie, niż na odwrót. A posiadanie słusznych intencji jest dobrym początkiem do zmian. Tu ma się sytuacja podobnie do kibiców i modelu sułtańskiego, tylko z trochę większą domieszką władzy baronów (  :D ) - PiSowskich mediów itd. Do zrobienia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 15:34:55 pm wysłana przez Whitefire aka MOiW »
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1129 dnia: Sierpień 07, 2015, 16:24:21 pm »
Cytuj
Dzisiaj większość mówi o uciążliwości składek i podatków, nawet problem umów zleceń i o dzieło nie jest solą w oku większości Polaków. Krok po kroku przebijają się też hasła deregulacyjne. A wracając do patriotyzmu - nawet jeśli w większości przypadków jest to wersja biedna, obłąkana, o małej świadomości, wiedzy, często zrzucająca winę za swoje nieszczęścia na opresyjność państwa (lub po prostu masa podążająca za modą) - to jest to jednak substancja podatna na reformowanie.

Widzisz, świetnie to ująłeś, obecne tendencje to swego rodzaju nowa "moda", moda na patriotyzm, teraz w towarzystwie fajnie jest być zwolennikiem Powstania Warszawskiego, rzucić jakimś hasłem o AK czy WiN, tylko moda ma to do siebie, że szybko przemija. Kolejny plus, za to że znalazłeś główną słabość tego nurtu czyli opiera się na wyobrażeniu faktu, a nie na samym fakcie. Wiedza historyczna tego typu ludzi jest niesamowicie ograniczona, nie mają bladego pojęcia o kontekście danego wydarzenia, jak i jego następstwach. Opierają się głównie na hasłach i sloganach rzucanych na portalach społecznościowych czy różnych innych kwejakch i demotach, fajnie brzmiących i chwytliwych, ale zawsze pustych.

Może zabrzmi to brutalnie, ale taki patriotyzm jest gówno wart, ty uważasz, ze liczy się sam zapał, a nad resztą można pracować, moim zdaniem brak solidnych fundamentów spowoduje, ze sam nurt wygaśnie szybciej niż się narodził. Niestety jeżeli coś opiera się na byle czym to szybko się w byle co obróci. Do tego dochodzą partie polityczne, które stosują wyżej wymienione hasła w walce politycznej, a co za tym idzie szybko obrzydną.

Niestety nic nie jest czarne lub białe, a traktowanie historii w sposób zero-jedynkowy jak to czynią obecni "patrioci" prowadzi do sporej polaryzacji społeczeństwa i zabija wszelki dialog. Działa na zasadzie "albo jesteś z nami i myślisz tak jak my, albo jesteś wróg".

Cytuj
Co do tych zmian - moja siostra z rocznika '86 gdy chodziła na studia bardzo przesiąknęła poglądami lewicowo-liberalnymi. U nich to była norma. Teraz gdy gadam ze studentami lub świeżymi absolwentami (roczniki 88-95) sam jestem zaskoczony, że zdecydowana większość z nich ma poglądy mniej lub bardziej prawicowe. Konserwatyzm pierwszej dekady XXI w a drugiej jest utożsamiany zupełnie z inną warstwą społeczną. Aktualna polityka też ma na to spory wpływ. Platforma Rokity, Tuska, Olechowskiego to była zupełnie inna partia niż Kopaczowej i Kolendy-Zaleskiej. Wczoraj czytałem np. ten news http://abcnews.go.com/International/wireStory/polands-conservative-president-andrzej-duda-takes-office-32914946

Tutaj działa prosta zasada "jeżeli jedna droga okazała się zła to musimy znaleźć nową" i tak młodzi zawiedzeni brakiem pracy i perspektyw liczą na cud i wierzą, ze tym razem prawicy uda się zmienić kraj na lepsze. Niestety problemem nie jest ustrój, ale sami ludzie, każda ideologia o swoich podstaw jest idealna, niestety ludzie, którzy wprowadzają ją w życie szybko wypaczają jej ideały. Tak i tu, deregulacja, wolność gospodarcza i brak podatków nie jest lekiem, który w magiczny sposób uzdrowi kraj. Oczywiście, jeżeli znalazłby się ktoś, komu udało by się to wprowadzić w sposób przemyślany, a do tego otoczył się ekipą mądrych ludzi, którzy by go w tym wspierali to może by coś z tego było (podobnie jak z poglądami lewicowymi), niestety obecnie nikogo takiego nie dostrzegam.

Cytuj
Przyzwyczajony już z lekka do retoryki Kopaczowej dopiero teraz dostrzegłem, jakim wybitnym (geniusz to jednak za dużo) graczem jest Tusk. Obecna władza nie ma 1/10 jego zręczności. Jej porażka może być początkiem czegoś większego - ale wcale nie musi, a może się jeszcze pogorszyć. Wszystko w naszych rękach.

Nie bez przyczyny przesunęli go niemal na sam szczyt UE. Co prawda duża w tym zasługa braku jakiejkolwiek opozycji, ale jak pokazała Kopacz nawet z taka mizerią jak PiS można przegrać.

Cytuj
O Żołnierzach Wyklętych, partyzantce dowiedziałem się chyba na przełomie 2011/2012. Pomimo mocno prawicowo-patriotycznych poglądów ich historia, pomimo bohaterstwa, wydawała mi się raczej mało istotna i nie miałem specjalnie pretensji o to, że w mediach się o tym nie mówi. Ale to samo wybuchło, mniej więcej na początku 2014. Media, politycy, masowo sprzedawana odzież. W życiu bym się nie spodziewał. Jakoś pod koniec sierpnia nawet u mnie na wsi będzie spotkanie poświęcone tej tematyce. Jak ktoś słusznie zauważył, jeszcze w 2011r w Warszawie w godzinę W prawie nikt się nie zatrzymywał i mało kto wiedział z czym to dokładnie jest związane.

To jest idealny przykład tego o czym pisałem na samym początku, społeczeństwo bez podstawowej wiedzy da sobie wmówić wszystko i lecą jak owce w przepaść jedna za drugą. Ani PW ani ŻW nie byli tak idealni jak obecnie lansuje to TV i moda, która powstała na ich kanwie. Dojrzały i świadomy patriotyzm potrafi docenić bohaterów potępiając jednocześnie decydentów, których decyzje były nieprzemyślane i tragiczne w skutakch, potrafi oddzielić ziarno od plew i przyznać, ze sama walka z władzą po wojnie nie czyni z człowieka bohatera bez skazy i zaciera wszelkie działa temu towarzyszące w imię zasady "cel uświęca środki". Tym bardziej, ze cel był bardziej mirażem niż czymś realny, taka walka dla samej walki.

Cytuj
Po wyniku Kukiza w wyborach, nawet jak sondaże dawały mu 27% to mówiłem znajomym, że w związku z brakiem struktur i określonego programu te procenty będą systematycznie spadać. Rzecz oczywista. Teraz trzeba czekać na jego kolejne ruchy. Mam nadzieję że się nie wypali, bo potencjał ma duży i nie skreślałbym go, nie ironizował. Sam na niego nie głosowałem, podchodzę z delikatną sympatią.

Kukiz to osoba z przypadku, ludzie mając wybór pomiędzy "dżumą, a cholera" zwrócili się w strone pierwszego lepszego, którego hasłem było rozbicie systemu. Mieli totalnie w dupie jego główny slogan czy JOWy, podejrzewam, ze 90% nawet nie wiedziała co to takiego, Kukiz mógł nawet iść z wymianą "asfaltu na drogach na beton" na ustach, a i tak dostałby swoje 20%. Niestety po wyborach elektorat ochłoną i żąda konkretów, których kompletnie brakuje, a poparcie leci na łeb. Prawda jest taka, że Kukiz do wymyślenia programu nie jest zdolny i się boi, że nie trafi w "gusta", a więc mami swoich wyborców hasłami typu "nie podam programu bo chce po prostu lepszej Polski i braku korupcji", na całe szczęście coraz mniej się na to łapie.

Cytuj
PiS jest bardziej plastyczny niż myślisz. Wiedział o tym Wipler, ale chciał działać zbyt pochopnie i wybrał zły moment. Cały ich program budowany jest na intencjach - "Żeby Polska była Polską" itd. itd. Trudno jednak zaprzeczyć, że dużo łatwiej jest sterować ludźmi, którzy mają jakieś intencje ale nie do końca wiedzą jak wprowadzać je w życie, niż na odwrót

Zacznijmy od rozdzielania dwóch kluczowych spraw, które ty lubisz mieszać, a właściwie olewać jedną z nich, a mianowicie światopogląd i gospodankę. Jeżeli chodzi o to pierwsze pis to ultrakonserwatyści i od biedy można ich podpiąć pod prawicę. Niestety światopoglądem jeszcze nikt się nie najadł, a więc wkraczamy w program gospodarczy, który jest skrajnie lewicowy i z tym się już nic nie da zrobić. niestety, ale jak ktoś deklaruje pomoc Frankowiczom, 500zł na drugie i  każde kolejne dziecko itp. to nagle nie zrobi zwrotu i nie zacznie mówić zgoła odmiennym językiem.

Fajnie jest budować elektorat na chwytliwych hasłach, szukać zwolenników wśród owieczek KK, ale jak przychodzi co do czego to lewactwo wyłazi z każdego kata.



"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1130 dnia: Sierpień 07, 2015, 19:25:55 pm »
nie wiem czemu tak się wstydzisz kościelnej twarzy prawicy arim, ten związek jest znacznie starszy i trwalszy niż to wydumane nowomodne utożsamianie tylko z paroma pojęciami z ekonomii. Zresztą nawet gospodarczo prawica nie tyle była zawsze za wolnością, co za tym, by duży i bogaty miał wpływ na wszystko, ograniczając przy tym dostęp pozostałym. zmieniło się tylko to, że kiedyś robiono to innymi hasełkami niż "wolnościowe"

PiS już tak ścigał korupcję, że skończył z wyrokiem skazującym dla jednego ministra, podejrzeniem dla drugiego, topieniem w wannach laptopów by nikt nie odnalazł prawdy, nigdy nie rozliczonymi zakupami za służbową kartę z której tak chętnie rozliczali sikorskiego and so on, a mówimy o okresie raptem dwóch lat. So no, thx.

poglądy roczników - tbh nie podzielam twojego optymizmu moiw, bo osobiście widzę tylko klepanie pustych hasełek jak paciorków. Wszyscy teraz są prawicowi i  jebią lewactwo bo to modne, ale jak zapytasz ich o  kwestie szczegółowe, to się okazuje że sami są małymi lewakami lub zwyczajnie gówno wiedzą. Przywołani żołnierze wyklęci to na przykład idealny temat, bo wszyscy podniecają się jak to o NSZ zapomniano i komuchy ich gnębiły, ale nikt nie chce pamiętać lub przynajmniej chwilę zastanowić czemu owe NSZ są oddzielone od AK. I od Batalionów Chłopskich, których nie należy mylić z komunistyczną Gwardią Ludową (będacą już czwartą podziemną armią). Albo zamiast podniecać się rzekomym "zamachem" na sikorskiego zastanowić się czemu on się w ogóle na tym gibraltarze znalazł. Z przyzwoitości nie wspominam o radosnych polowankach dzielnych NSZtowców na chłopów którzy przyjęli ziemię z uwłaszczenia, bo przecież to nielegalnie rozdana własność szlachty. Albo o tym, że kariera nikodema dyzmy powstala w czasach idealizowanej przez nas IIRP i była satyrą na to jak wyglądała nasza polityka. a ja mam osobiście wstręt do fałszowania prawdy w imię łechatania narodowego ego. to tak w sumie rozwijając to co mówił arim, bo w tym wypadku zgadzam się z nim w 100%.

A kukiz to na razie robi wszystko, by na niego NIE głosować, patrz przygarnianie na listy faszyzujących sierot po ruchu narodowym. Zresztą, tu też musiałbym powtarzać po arimie


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1131 dnia: Sierpień 08, 2015, 09:47:30 am »
o, tak a propos wczorajszej dyskusji



Obrzydliwe? Chore?  Oburza jak tak może być?

To czemu nagle jak dzieciak jest biały, ze stenem w łapie i "polską walczącą" na hełmie nagle wszystko jest ok i szuka się miliona wymówek "bo patriotyzm"?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1132 dnia: Sierpień 08, 2015, 09:53:02 am »
w sumie trochę inna sytuacja, bo w większość niggerskich kraików, watażkom chodzi o hajs i nic więcej, powstańcom raczej na hajsie nie zależało.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1133 dnia: Sierpień 08, 2015, 10:46:03 am »
Bo jak 6 letni Jasio Kowalski zginie za ojczyznę to jest jego świadomy wybór. A murzyn to murzyn. On nie zrozumie nic nawet w wieku. 50 lat.

Ot, logika.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1134 dnia: Sierpień 08, 2015, 10:55:29 am »
po prawdzie legion, powstanie wybuchło by zrobić na złość ruskim i pokazać że sami sobie damy radę, przynajmniej gdy mówimy o naszych watażkach na emigracji którzy wydawali rozkazy.



Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1135 dnia: Sierpień 08, 2015, 15:54:33 pm »
Zaskoczę Cię WCM ale w większości spraw się z Tobą zgadzam ;-) Tylko patrzę na to z innej pozycji. Ty myślisz że ja nie odczuwam żenady jak czytam większość komentarzy na profilach politycznych czy artykułów w prasie, nawet (a może w szczególności?) jeśli mają podobne poglądy do moich? Mam jednak świadomość, że czas mija i część z nich stanie się jeszcze bardziej twardogłowa, a część nabierze dystansu, rozsądku i będzie mogła mówić o sobie, że ma własne zdanie. Swoją rolę przedstawiałbym tu tak:
1. Sprawiać, żeby tych pierwszych było jak najmniej, a tych drugich jak najwięcej
2. Tych pierwszych neutralizować, albo posługiwać się nimi jako pożytecznymi idiotami.

 Nawet jeśli to co widzimy to obecnie tylko moda, to jednak trzeba przyznać, że jej pojawienie się jest interesujące ze względu na to, że żaden decydent jej nie wylansował. To wyszło samo z siebie, oddolnie. Porównaj sobie falę fascynacji Unią Europejską sprzed ~10 lat z tą, ile było zachodu z uruchomieniem maszynki propagandowej. Patriotyzm był czymś naturalnym, co było skrywane i ośmieszane (często nawet przez samych piewców), a jednak eksplodował. Nie wiadomo co z tego wyniknie, ale trzeba dokładać starań, by coś dobrego.

Większość ludzi u władzy w IIRP i rządzie na emigracji nigdy nie powinno piastować swoich urzędów, włącznie z Sikorskim. Samego państwa nie idealizuję, rusza mnie za serce za to postawa obywateli, którzy od ust sobie odejmowali, żeby wspomóc jego budowę (czy jak w lato '39 oddawali oszczędności na fundusz dozbrojenia armii). Przyczyny niescalenia AK z NSZ znam i za tę decyzję NSZ cenię, tak samo jak za sposób działania po wojnie. Jako historyk powinieneś wiedzieć, że mało w dziejach świata było takich partyzantek, które same urządzały procesy, w których kara śmierci była bardzo rzadka - kara CHŁOSTY (dla zwykłego obywatela, nie aparatczyka) za doniesienie o miejscu stacjonowania jak na warunki de facto wojenne jest niezwykle łagodna, chyba się zgodzisz? Decyzja o powstaniu była błędna, a to, że uczestniczyły w nim dzieci przynosi jednocześnie dumę z bycia Polakiem i hańbę tym, którzy przyczynili się do takiego stanu rzeczy.

Ale logikę to Ty szanuj, właśnie za to, że gdy wyszła prawda o Lipcu to poleciał a nie był kryty jak baronowie PO to chyba dobrze? A porównywanie zakupów z sitwą która już naprawdę bezczelnie doi państwową kasę na każdym szczeblu to też jakaś kpina.

A samo słowo faszyzm jakoś mnie nie mierzi, właśnie dlatego, że zawsze słyszę je z ust równie porąbanych ludzi. Tak w ogóle ciekawy jestem, czy gdyby przeprowadzić badania społeczne i przedstawiać ludziom na chłodno i spokojnie założenia faszyzmu (nie uprzedzając ich wcześniej jaki system charakteryzują) to potępiliby go w czambuł jak teraz. Ja tak, ale nie z powodów dla których myślisz, że większość by go zjechała.

Arim, tę wypowiedź możesz brać również do siebie, myślałem o Twoim poście pisząc to. To jeszcze muszę uzupełnić, odnośnie Tuska. Samo bycie bystrzakiem nie powoduje, że dostajesz taki awans. Zresztą mądrość Tuska nie jest stricte polityczna, nie polega na wybitnym zarządzaniem sprawami państwowymi, tylko umiejętnym sprzedawaniem swojej polityki ludziom i mistrzowskim wychodzeniu z gówna. Te umiejętności akurat nijak mają się do funkcji sprawowanej przez niego obecnie. Dostał ją raczej na skutek wewnętrznych unijnych gierek, Merkel chciała mieć kogoś kto w żadnej sprawie jej się nie postawi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 15:58:58 pm wysłana przez Whitefire aka MOiW »
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1136 dnia: Sierpień 08, 2015, 17:03:38 pm »
Duda jest prezydentem bodajże od wczoraj, a już dostał od Stonogi... prośbę o ułaskawienie. Ostrzegam, można umrzeć z beki.
https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne/videos/1791657694394237/
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1137 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:06:38 pm »
problem w tym, że nikt nikogo do niczego nie zachęca, tylko co najwyżej polaryzuje - bo do czego ma mnie zachęcać ustawiczne podpalanie tęcz, malowanie swastyk i rzucanie brukiem przez osoby wycierające sobie ryj patriotyzmem? W moim wypadku takie tolerowanie debili i jeszcze zachęcanie ich do dalszych wybryków w imię doraźnej walki politycznej lub nadziei że kiedyś z tego wyrosną tylko ten "patriotyzm" skutecznie obrzydziło. "faszyzujący" (że zamknę już ten wątek) to po prostu dobry skrót by nie pisać litanii ironicznych komentarzy nt. tego, że ich największym problemem jest pedalstwo choć sami spierdalali ile się da przed wojskiem  i wyglądają jakby pierwsza lepsza ciota mogła im najebać, nie mówiąc o tym, że są jedyną grupą której marsze zawsze kończą się zadymą. Jakoś te "lewackie" nie mają takich problemów.
A, na unię zawsze był hejt, nawet wtedy gdy wyciągało się łapy po jej pieniądze, byle na siłę dostrzegać tylko to co złe. Nawet korwin nagle przestał być zwolennikiem prywatyzacji i świętego prawa własności, gdy przyszło do dyskusji o panoramach (na marginesie sztucznie rozdmuchanych, jakby co najmniej 3/4 była za)

IIRP - i jednoczesnie ci sami ludzie wzywali policję by rozstrzelała protestujących z powodu nieludzkich warunków w zakładzie pracy lub, o czym uparcie chcemy zapominać sprowadzając problem ukrainy do Wołynia, na siłę polonizować wszystkich w kraju dokładnie w ten sam sposób, w jaki czynił to z nami niemiecki zaborca. Podobnie pierwsze dwa lata po wojnie, wbrew temu co uprawia dziś "narodowa" propaganda ludzie serio mieli w głębokiej dupie jaki panuje system (już pomijając, że póki co nie panował) i przede wszystkim cieszyli się z końca wojny, a częsciowo także i reform jak z tego uwłaszczenia. Zastanów się, mieli się cieszyć że tylko ich jakiś kiep z lasu wybatożył, choć gdzie indziej pewno by zabil za "współpracę z rezimem"? Albo wierzyć, że jakiś mały leśny oddzialik wyzwoli polskę i okolice?
Zamiast żyć wyidealizowaną przyszłością i przaśnymi marszami przyciągającymi debili co chcą sobie porzucać pustymi hasełkami i kostką brukową serio można by zacząć budować ten patriotyzm od płacenia podatków, zatrudniania na umowę o pracę zamiast na śmieciówkę czy choćby sprzątania kup po swoim psie z chodnika by wszystkim żyło się lepiej, zamiast kombinować, okradać a potem się użalać na polityków choć samemu nie jest się lepszym.

a co do PIS - czemu mam nie porównywać? Różni ich tylko to, że jedni mieli na wały dwa lata, drudzy osiem, no i ci pierwsi nawet w nazwie lansują się na prawych i sprawiedliwych, tu uwalili Lipca, tu Kurski znowu gra pierwsze skrzypce mimo ciągłych ekscesów (a ile ich trzeba było, by hoffmana zatopić). O kolejnych próbach wjechania na zwłokach brata do parlamentu już z przyzwoitości nie wspominam.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1138 dnia: Sierpień 14, 2015, 10:52:31 am »
Ostatnio przeczytałem zabawny komentarz. "Wiecie dlaczego nie zrobią list wyborczych z losowym ułożeniem kandydatów? Żeby dupa lidera partii nie wyschła z braku lizania." :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1139 dnia: Sierpień 14, 2015, 15:11:58 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uaZlTxMqV5U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uaZlTxMqV5U</a>
:D
Jeden z fajniejszych komentarzy.
Cytuj
wchodzę do Ciebie do domu, sram na dywan i staję w drzwiach żądając, byś zadbał o moje odczucie estetyki. Skarżę się, że obiad zimny. Czekam aż mi zrobisz herbatę i pytam o której wraca Twoja żona bo mam ochotę na seks. Jeśli widzisz w tym coś złego to śmiało - możesz mnie przeprosić, ale nie wiem czy Ci wybaczę. Zrobiłeś już na mnie bardzo złe wrażenie. Zawiodłem się na Tobie, na Twoim mieszkaniu, na całym tym osiedlu. Z resztą, pogadamy o tym jutro jak tylko załatwisz mi meldunek. Teraz daj mi świeżą pościel, Ty możesz spać na dywanie.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.