Autor Wątek: Seria Pokemon  (Przeczytany 64074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 14, 2014, 22:13:00 pm »
Gejardos ftw. Zwłaszcza czerwony z golda, nie trza go lvlować nawet.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 15, 2014, 14:23:18 pm »
Anyway Blizzard>Ice Beam.
>Blizzard lepszy od Ice Beam
>tylko 70% celności

Dobry trolling, MoG.

Ale tak, bierz Gajardosa. Vaporeon nie ma ruchów (jak większość Eeveelucji), a Lapras... to jest takie nic.
Lance używa Gyaradosa. Nie chcesz być taki, jak Lance?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 19, 2014, 00:20:02 am »
Hmm, jak to jest z tymi shiny pokemonami? One są w jakiś sposób lepsze, czy to po prostu szpan? Jest jakaś specjalna metoda na znajdywanie takich? (jak np legendarne psy w fire red, metoda działa, sprawdzałem).

W sumie przegrałem w FR już masę czasu i raz tylko kiedyś na route 2 udało mi się znaleźć shiny Rattatę. A jak to wyglądało u was? ;]

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 19, 2014, 00:52:45 am »
Najbardziej wyczerpujące objaśnienie to nadal Bulbapedia: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Shiny

W skrócie - nie są silniejsze z tego powodu, że są shiny. Statystycznie mają nieco lepsze IV, ale nie jest to żadna poważna/miażdżąca przewaga.

Osobiście nie napotkałem żadnego, oprócz oczywiście czerwonego Gyaradosa z Jeziora Wkurwu. Swoją drogą - złapałeś tą Rattatę?

PS. Poza tym ciekawostka - podczas grania może dojść do tego, że gra wylosuje ci podczas spotkania z legendarnym jego wersję shiny, co na dobrą sprawę tworzy paradoks - bo skoro ty spotkałeś jego specjalną odmianę, to znaczy że razem z oryginałem jest ich co najmniej dwie sztuki? Derp.

BONUS:
Smakowita copypasta z shiny pidgeyem w roli głównej
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 01:04:07 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 19, 2014, 01:19:44 am »
Cytuj
Swoją drogą - złapałeś tą Rattatę?
Złapałem, ale było to tak dawno temu, że rom i save z nią już dawno mi przepadł :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:50:23 am »
PS. Poza tym ciekawostka - podczas grania może dojść do tego, że gra wylosuje ci podczas spotkania z legendarnym jego wersję shiny, co na dobrą sprawę tworzy paradoks - bo skoro ty spotkałeś jego specjalną odmianę, to znaczy że razem z oryginałem jest ich co najmniej dwie sztuki? Derp.
a wiesz, że tak? Lugia którą możesz złapać bodaj w black jest potomkiem tej z gold/silver, mówi o tym nawet NPC który do niej prowadzi. Derp.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 19, 2014, 12:06:40 pm »
No moment, w B/W // B2/W2 nie można złapać Lugii. Chodzi ci o HG/SS? Bo pamiętam, że w GEN3 bawiłem się GameSharkiem i Action Replay by dostać się na Navel Rock (leża Lugii w tamtej generacji), ale raczej na pewno nie było tam żadnych NPCów.

Chociaż raczej nie oglądałem pokemonowego anime, to pamiętam odcinek Johto Journeys z Lugią i jej młodym w roli głównej, więc przynajmniej w animu ten pokemon nie jest tylko w jednej sztuce.
Jeśli chodzi o gry, to na pewno np. Latias i Latios nie są unikatowe, występują w stadach. Arceus też może wedle uznania stworzyć więcej kopii Dialgii, Palkii i Giratiny z niczego (event w Sinjoh Ruins w HG/SS).

Unikatowość legendarnych pokemonów to... trudny temat.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 19, 2014, 12:21:25 pm »
Arceus, biorąc pod uwagę jaką dostał rolę, jest ostatecznym plot device i może złamać każdą logikę. Może dojebać do dosłownie każdego pieca. No i mógłby równie dobrze się nazywać "GAMEFREAK", albo "Nintendo" - if you know what I mean. Co w zasadzie zamiast przydawać, umniejsza jego znaczeniu.

Ale to nie miałoby już za wiele sensu. Legendarne w sumie - pomijając już fakt, że z założenia są unikatowe - często występowały w parach/trójkach, w których chodziło o zachowanie jakiejś równowagi między nimi. Albo patronowanie żywiołom, albo... eee... LEGENDARNE NAPIERDALANIE SIĘ NAWZAJEM POPRZEZ WIECZNOŚĆ - w związku z czym "dorobienie" jednej sztuki więcej po którejś stronie wywraca wszystko do góry nogami :Q

Inna sprawa, że pokemony to nie jest ani najciekawszy, ani najpoważniejszy kandydat do ciężkich rozkmin nt. legitności lore :^|
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 19, 2014, 15:40:00 pm »
ach, my bad. Teraz raz jeszcze znalazłem to vid i wyszło że to hack, wcześniej opisu nie czytałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 15:44:09 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 19, 2014, 16:29:49 pm »
Arceus, biorąc pod uwagę jaką dostał rolę, jest ostatecznym plot device i może złamać każdą logikę. Może dojebać do dosłownie każdego pieca. No i mógłby równie dobrze się nazywać "GAMEFREAK", albo "Nintendo" - if you know what I mean.
Nazwa "GAME FREAK" jest już zajęta.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 15, 2014, 15:22:04 pm »
Zacząłem sobie w wolnych chwilach pogrywać w Pokemony Emerald by zapoznać się nieco z tymi nowszymi generacjami i mam kilka pytań do tych co grali wcześniej:

1) gdzie znaleźć takie itemki jak VS Seeker i Exp Share?
2) są jeszcze jakieś oprócz nich? Mam na myśli coś ciekawego
3) czy w tej części odobnie jak w FR jest sklep gdzie do woli można za hajsy kupować TM'y?
4) przykładowy optymalny skład pod Treecko jako startera? Powtarzam, że nie znam tych poków, więc najlepiej piszcie pierwsze formy, jak spotkam to będę łapał

aha, jeszcze jedno
5) czym różni się Emerald od Ruby/Sapphire ?

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 15, 2014, 16:34:45 pm »
'nieco' zmieniona fabuła przede wszystkim, ofc inne poki do złapania i bodaj parę usprawnień w mechanice, ale w sumie chyba niczym istotnym więcej. Reszty nie pamiętam, za dawno grałem :x

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 15, 2014, 18:13:24 pm »
1) gdzie znaleźć takie itemki jak VS Seeker i Exp Share?
VS Seeker - nie ma, w tej części do rozgrywania rewanżów z pokonanymi trenerami i liderami używasz funkcji Match Call w twoim PokeNavie. Działa trochę, jak telefon w PokeGearze w drugiej generacji, to znaczy tak, że musisz najpierw zdobyć numer unikatowego trenera lub lidera, a on po jakimś czasie do ciebie zadzwoni, by wyrazić chęć rewanżu... Albo nie zadzwoni, już nie pamiętam. W każdym razie, jeśli wejdziesz w Match Call i po prawej stronie od imienia postaci będzie taka kwadratowa migająca ikonka poke balla, to oznacza, że dana postać chce znów walczyć.

Tylko upewnij się, że twój emulator prawidłowo obsługuje upływ czasu w ROMie (nie masz wiadomości przy uruchamianiu gry oznajmiającej "The internal battery has run dry. The game can be played. However, clock-based events will no longer occur.") - jeśli czas nie działa, to być może Match Call też będzie bezużyteczny. Na pewno brak upływu czasu powoduje, że nie możesz uprawiać jagód.

Tutaj masz listę wszystkich trenerów, których możesz dodać do Match Call, by móc rozegrać z nimi mecz rewanżowy


Exp. Share otrzymasz od prezesa Devon Corp. zaraz na początku gry, gdy odbijesz skradzione dobra firmy Devon od samotnego siepacza Drużyny Aqua w tunelu Rusturf. (Zadanie wykonujesz przy okazji przybycia do miasta Rustboro, tego z pierwszą Salą/Gimnazjum/Gymem

Cytuj
2) są jeszcze jakieś oprócz nich? Mam na myśli coś ciekawego
Jakie przedmioty uważasz za ciekawe?

Cytuj
3) czy w tej części odobnie jak w FR jest sklep gdzie do woli można za hajsy kupować TM'y?
Jak w każdej części, znajdziesz sprzedawcę paru Maszyn Technicznych w domu towarowym w Lilycove. Parę można też nabyć w salonie gier w Mauville. Oto pełna lista TM do znalezienia w grze.

Cytuj
5) czym różni się Emerald od Ruby/Sapphire ?
  • Po pokonaniu gry możesz udać się do Battle Frontier - opcjonalnego, ultratrudnego kompleksu siedmiu niezwykle zróżnicowanych atrakcji nastawionych na hardkorową grę. Battle Frontier zastępuje Battle Tower (chociaż Battle Tower powraca jako jedna z siedmiu atrakcji). W momencie wejścia twoja karta trenera zostanie poszerzona o przepustkę do BF, możesz na niej wytłoczyć siedem srebrnych, a potem złotych, symboli za przejście każdej atrakcji średnio odpowiednio 3 i 10 razy pod rząd bez przegrywania - a o przegraną bardzo łatwo, bo komputer oszukuje przy każdej okazji, naginając prawdopodobieństwo losowych efektów na swoją korzyść - i pokonując bossa danego miejsca. Za wygrane w atrakcjach dostajesz też Battle Points - punkty walki do wymiany na różne fanty. Im więcej masz wygranych pod rząd, tym więcej dostajesz BP. BP możesz rozmienić w sklepie na przedmioty i elementy wystroju tajnej bazy, a także na ruchy u pary Nauczcieli Ruchów.
  • Czempionem regionu Hoenn jest ktoś inny, niż w R/S
  • Powracają animowane sprite'y zaraz po wystawieniu pokemona do walki
  • Legendarne pokemony mają teraz swoje unikatowe animacje wstępu do walki z nimi
  • Rayquaza może być złapany przed walką z Elite Four, na szczycie Filaru Niebios po zamknięciu głównego wątku fabularnego, ale jest na poziomie 70 - Groudon i Kyogre mogą być złapani po pokonaniu Elite Four: szukaj przelotnych anomalii pogodowych
  • Pierwsza gra z serii w której ustawienie trenerów na mapie często umożliwia ci branie udziału w podwójnych walkach, tj. na jednoczesną walkę przeciwko nim obu
  • Liderzy Sal/Gimnazjów/Gymów są czasami chętni na rewanż, walki rewanżowe mają format walki podwójnej, a więc dwa pokemony przeciwko dwóm
  • Po złapaniu wszystkich pokemonów w pokedeksie Hoenn, profesor Birch oferuje ci do wyboru jednego startera z regionu Johto (nie, abyś był w stanie skompletować rzeczony pokedex bez używania kodów...)
  • Wszystkie pokemonowe konkursy są przeprowadzane w Lilycove, zamiast odbywać się w filiach rozrzuconych po całym Hoenn - ich miejsce zajmują teraz Namioty Walki, filie Battle Frontier pozwalające poznać przedsmak tego, co czeka cię w zakładzie właściwym
  • Teraz można zdobyć obie skamieliny z Wieży Miraży na pustyni (druga jest dostępna w innym miejscu po pokonaniu Elite Four)
  • Trainer Tower z FR/LG powraca jako Trainer Hill, budynek ulokowany na północ od Mauville (droga 111)
i inne...
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 20:03:11 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 15, 2014, 22:02:50 pm »
>Blizzard lepszy od Ice Beam
>tylko 70% celności

Dobry trolling, MoG.

Ale tak, bierz Gajardosa. Vaporeon nie ma ruchów (jak większość Eeveelucji), a Lapras... to jest takie nic.
Lance używa Gyaradosa. Nie chcesz być taki, jak Lance?
Wow, missować Blizzardem.

Never heard of it.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 16, 2014, 11:10:23 am »
Zacząłem sobie w wolnych chwilach pogrywać w Pokemony Emerald by zapoznać się nieco z tymi nowszymi generacjami i mam kilka pytań do tych co grali wcześniej:

1) gdzie znaleźć takie itemki jak VS Seeker i Exp Share?
2) są jeszcze jakieś oprócz nich? Mam na myśli coś ciekawego
3) czy w tej części odobnie jak w FR jest sklep gdzie do woli można za hajsy kupować TM'y?
4) przykładowy optymalny skład pod Treecko jako startera? Powtarzam, że nie znam tych poków, więc najlepiej piszcie pierwsze formy, jak spotkam to będę łapał

aha, jeszcze jedno
5) czym różni się Emerald od Ruby/Sapphire ?
C odpowiedział dość wyczerpująco, od siebie dodam jeszcze to: http://serebii.net/emerald/ (menu kontekstowe po lewej - just saiyan, te kilka lat temu na początku go nie zauważałem i wydawało mi się, że sekcje gier są biedne). Sporo, sporo informacji i poradników.

Co do składu - masz trawiastego jaszczura, to sobie dopasuj brakujące typy - przy czym z ognistymi zazwyczaj jest największa bieda (a w tej generacji doszły tylko trzy, nie licząc startera), ale koło miasta z ognistą odznaką coś na pewno znajdziesz (Torkoal jest całkiem spoko). Nigdy nie zaszkodzi dorzucić do składu Alakazama (Abrę da się złapać), a jak tylko dostaniesz wędkę do łapy, możesz zacząć przygodę z polerowaniem Magikarpa. Zawsze możesz w międzyczasie na dobry początek podłapać jakiegoś ziemnego/wodnego, coby zawsze mieć pod ręką coś, co ochroni twojego startera przed spaleniem na popiół.

Na pewno brak upływu czasu powoduje, że nie możesz uprawiać jagód.

MUH IMMERSION ;_;

Wow, missować Blizzardem.

Never heard of it.
It's more likely than you think.
(click to show/hide)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.