Autor Wątek: Airsoft  (Przeczytany 4489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Airsoft
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:00:13 pm »

Cytuj
Airsoft – gra zespołowa wykorzystująca pneumatyczne elektryczne, gazowe i sprężynowe repliki broni palnej strzelające plastikowymi kulkami o kalibrze 6 (rzadziej 8 ) mm, np.: AK, M16, M60.

Cytuj
Podstawowym celem w grze jest trafienie przeciwnika plastikową, najczęściej nie powodującą obrażeń, kulką. Scenariusze gry zazwyczaj naśladują fikcyjne, bądź historyczne działania wojenne, policyjne lub potyczki oddziałów paramilitarnych. W czasie rozgrywki obowiązuje zestaw zasad bezpieczeństwa spisanych w tzw. prawie ASG. Najważniejszą z nich jest obowiązek używania okularów ochronnych. Ustalenia szczegółowe odnośnie zasad trafienia, czasu powrotu do gry, warunków zwycięstwa itp. zależą od typu rozgrywki. W czasie rozgrywki gracze stosują taktyki przypominające taktykę wojskową, jednak dostosowane do specyfiki replik jak zasięg czy nieprzebijalność zasłon.

No i szybkie pytanie: Bawi się w to ktoś?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 18:52:29 pm wysłana przez Nederland »
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Airsoft.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:42:17 pm »
Cytat: Wikipedia
Scenariusze gry zazwyczaj naśladują fikcyjne, bądź historyczne działania wojenne, policyjne lub potyczki oddziałów paramilitarnych. [...] W czasie rozgrywki gracze stosują taktyki przypominające taktykę wojskową, jednak dostosowane do specyfiki replik jak zasięg czy nieprzebijalność zasłon.
Bez urazy, ale zawsze uważałem, że takie zabawy z wykorzystaniem ASG to wojna dla cipek.
Klasztor - Fechtmistrz

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2013, 22:03:27 pm »
A dlaczego? Jeśli ma się z kim w to bawić, to jest to zajebista sprawa. Tylko musi to być dość liczebna grupa, aby zabawa przynosiła więcej frajdy, bo samemu czy nawet we dwie osoby to nie ma to żadnego sensu. Sam często rozmyślałem, żeby kupić sobie porządną replikę i nakręcić do tego znajomych, bo do tej pory bawiliśmy się parę razy tylko karabinkami sprężynowymi kupionymi na festynowych straganach.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:00:19 am »
Ja również uważam, że jest to świetna zabawa, choć moje doświadczenia kończyły się właśnie na zabawach tymi straganowymi replikami za 20 zł, jak jeszcze chodziłem do podstawówki i gimnazjum. Ale byłem obserwatorem tego, jak brat się w to bawił, bo miał sprzęt. Zabawa przednia i przede wszystkim bronie wyglądają normalnie i strzelają normalnie, nie to co w paintballu. Nie dość, że śmieszne markery, to jeszcze znosi kule przy minimalnym wietrze.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2013, 12:16:24 pm »
A w airsofcie to niby nie znosi?

Też się biegało z tanimi pistoletami żeby dawać na psy za dzieciara. Wtedy uważałem je za największy plebs i używałem częściej od kapiszonowców tylko ze względu na kształt i ergonomię. Aż do momentu, kiedy odgrywając z kumplem scenkę z westernu (stoimy naprzeciwko siebie, celując z broni) dostałem z 40 metrów kulką z shotguna dokładnie w zgięcie palca, który trzymałem na rękojeści, tuż pod spustem (środkowego). Wtedy zdjąłem czapkę przed airsoftem (i rekord prędkości z barków sprintera olimpijskiego, spierdalając przed babcią mojego oprawcy, której użył jako dodatkowej broni, abyśmy z niego zeszli). Czasy. To już chyba wtedy rodził się w mojej głowie Wassup997.

A siniaka miałem na palcu przez 2 tygodnie ;_;
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2013, 19:43:20 pm »
A w airsofcie to niby nie znosi?

Też znosi, ale nie tak, że po 5 metrach nabój skręca o 90 stopni!

Też się biegało z tanimi pistoletami żeby dawać na psy za dzieciara. Wtedy uważałem je za największy plebs i używałem częściej od kapiszonowców tylko ze względu na kształt i ergonomię. Aż do momentu, kiedy odgrywając z kumplem scenkę z westernu (stoimy naprzeciwko siebie, celując z broni) dostałem z 40 metrów kulką z shotguna dokładnie w zgięcie palca, który trzymałem na rękojeści, tuż pod spustem (środkowego). Wtedy zdjąłem czapkę przed airsoftem (i rekord prędkości z barków sprintera olimpijskiego, spierdalając przed babcią mojego oprawcy, której użył jako dodatkowej broni, abyśmy z niego zeszli). Czasy. To już chyba wtedy rodził się w mojej głowie Wassup997.

Ale to tez taki shotgun ze straganu z odpustu przed kościołem? :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:11:41 pm »
Ja mam zamiar się w to wkręcić. Aktualnie odkładam kasę na AK 47 CM 0.28 i mundur. Myślę, że na wiosnę wszystko będzie skompletowane.
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:45:20 pm »
Ja patrzyłem na allegro to całkiem fajne repliki można kupić za cenę do około 300zł. Chętnie bym kupił takiego kałaszka, ale szkoda mi na to kasy, bo jeszcze nie mam z kim się w to bawić. A kupować, żeby sobie leżało w pokoju to nie ma sensu.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:51:18 pm »
Cytat: ManiaX
Ale to tez taki shotgun ze straganu z odpustu przed kościołem?

Raczej tak. Ale budził respekt. :I
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2013, 00:08:35 am »
Kilka lat temu gdy się tym zajarałem kupiłem z bratem sprężynową replikę pistoletu beretty, wydaliśmy 110 zł, wg. papierów zasięg 30 metrów, celny 25, w rzeczywistości celnie dawało się trafić z większej odległości o ile wiatru nie było ( kulki mają 0,2g wagi). Osobiście uważam że najlepiej kupować repliki poniżej 1000 zł, słyszałem kiedyś historię o gościu co wydał na replikę snajperki naprawdę spore pieniądze i później przez lunetę mógł patrzyć jak mu wiatr kulkę znosi. Fajne metalowe repliki kupi się za ok. 800 zł ( ostatni raz ceny sprawdzałem z 3 lata temu) oczywiście elektryczne.


Jeśli chodzi o samą grę, kiedyś w miarę duża grupą znajomych kupiliśmy groupony na ASG ( Kraków, koło M1), luty, na zewnątrz -5, w środku z -15, sprzęt do wyboru ( nie spieszyłem się, wybierałem jako jeden z ostatnich, trafiłem na m4 z przyklejoną na zewnątrz baterią i z zepsutym trybem ciągłym), umundurowanie też, pierwszy rzut kulek za free, później dokupujesz. Przez pół godziny palce zamarzały, później już nic nie było straszne. Polecam, prawdopodobnie wybiorę się kiedyś jeszcze raz.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:30:11 am »
A dlaczego?
Jeśli ktoś kupuje replikę, mundur z demobilu i strzela z kumplami to spoko. Ale jak ktoś zaczyna wiernie odwzorowywać żołnierza danej jednostki, a w trakcie zabawy stara się odtworzyć prawdziwe pole walki to aż się prosi, żeby takiego osobnika posłać w jakiś region zapalny, aby przekonał się jak brzmi świst kul nad głową.

To tak samo, jakby zwykły człowiek kupił sobie wózek inwalidzki i jeździł na nim, nie mając pojęcia jak naprawdę wygląda życie niepełnosprawnej osoby.
Klasztor - Fechtmistrz

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2013, 18:50:51 pm »
Porównanie jest bez sensu. Dlaczego nie może sobie odwzorowywać jakiejś bitwy? Jeśli ktoś jest pasjonatem to nie musi brać udziału w prawdziwych działaniach wojennych tylko może się pobawić... No tak, ale to przecież tak jakby grać w FPSa, w którym są odwzorowane bitwy z II wojny światowej. Aż się prosi, aby takiego gracza posłać do jakiegoś Afganistanu czy Izraela, żeby na własnej skórze odczuł wojnę. Czyli krótko mówiąc twoje rozumowanie jest bez sensu.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2013, 19:30:45 pm »
Nikomu nie bronię odwzorowywać. Po prostu mam taką opinię, a nie inną.

I porównanie jest właśnie z sensem, bo celowe robienie takich rzeczy oznacza brak do nich szacunku, może nawet drwienie sobie z nich.

A co do gier - tu siedzimy przed monitorem, więc przenosimy się do wirtualnej rzeczywistości. Nie robimy tego naprawdę.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2013, 19:32:56 pm »
Damiano, jak jeszcze sie bawia w odwzorowywanie na zasadzie "bo fajnie jest mieć otoczkę do nawalania się" to jest okej. Ale jak Ci maniak Airsoftu zaczyna nawijać jak znawca militarii, to można porzygu dostać.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Airsoft
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2013, 19:54:46 pm »
A z tym to już daj spokój. Rozbawiają mnie takie wypowiedzi ludzi, którzy jednostkę wojskową widzieli tylko na przysiędze.
Klasztor - Fechtmistrz